Becky, uživatelka má dalších 27 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (8)


Mike a jeho chronický zánět oušek

Hodnocení 5 / 5 (19 hlasů)
Dnes, 2.4.2010 jsme byli objednáni na H-vet k Valešovi s Mikovo bouličkou pod ouškem. V Mostě, konkrétně MUDr. Slováková s tím nic dělat nechtěla, měla jsem to prý jen sledovat, a kdyby se to zvětšilo, tak přijít. Nedalo mi to se zeptat odborníka na slovo vzatého a ten usoudil, že to musí ven. Vyjeli jsme z Mostu v 10:00. Mikovi se v přepravce nelíbilo a mlel tam sebou. Tak jsem si ho dala na klín a cestovali jsme tak. Trošku se uklidnil, i když pořád rychle dýchal, což mě opravdu strašilo. Po chvíli pak začal kuřit, tak jsem věděla, že je to OK :) Pan doktor Valeš po omaku nejprve myslel, že je to absces, když se však do oušek podíval, zhorzil se té "špíny" a zánětu. Druhé ouško, kde boulička není, je však také zasažené, ale méně. Bouličku zmáčknul a ta změnila tvar. Oznámil mi, že se to operovat nebude, spadl mi kámen ze srdce, tak, že jste ho i tady na králícíh museli slyšet :))) Prý je to chronické a má to tam už dlouhou dobu, což znamená, že jsem si osvojila opravdu "zajíce v pytli". Když jsem mu však argumentovala tím, že moje veterinářka, když mu do oušek koukala, řekla, že tam nic nevidí, vzal speciální přístroj na vyšetřování oušek se zabudovanou kamerou a pak jsem to na displeji viděla...HRŮZA!!!!!:( Muselo se mu to tam hromadit opravdu dlouho. Výsledné nahrané video, či obrázky mi pošle, abych to Slovákové, či Hlavové ukázala. Dostali jsme antibiotické kapičky OTIBIOVIN a budeme kapat 2x denně 2-4 kapek. Paní sestřička Mikovi ouška ještě vymyla, což se mu teda vůbec nelíbilo. Pořád se chuděrka schovával mně pod ruku a bál se. Budeme teď 10 dní kapat a pak musíme na kontrolu k naší vetce. Pořád mi však zůstává rozum stát nad tím, jak si toho nemohla moje vetka všimnout...:/ Domů už byl Mike v přepravce hodný, dokonce se napapal a pořádně nabumbal. Ve 14:30 jsme byli doma. Dostal jeho oblíbenou nať z mrkve a petržel :) Byl prostě rád, že je doma a že si ho panička nenechala vzít :)))

12.4 - kontrola u MVDr. Slovákové, bylo nám doporučeno dokapat zbytek kapek a poté se přijít za 14 dní ukázat. Po dokapání boulička úplně nezmizela, nechtěla jsem čekat 14 dní.

22.4 - kontrola teď už u MVDr. Hlavové, která usoudila, že ouško ještě není úplně vyléčené a nasadila ATB. emulzi Panolog, 0.5 ml denně po dobu 4 dní aplikovat do ouška. Po dvou dnech boulička zcela vymizela, 3x HURÁ!!! =)

27.4 - poslední kontrola u MVDr. Hlavové, která Mika uznala za naprosto zdravého =)

Jsem moc ráda, že už je Mike na 100% zdravý a neváhala bych do Prahy ject klidně znovu, za tu kvalitu péče to stojí. Teď mám opravdu čisté svědomí, že jsem pro něj udělala všechno, co bylo možné. Špatné svědomí ať má ten, co nechal tak "banální" onemocnění zajít až tak daleko.

AKTUALIZACE: V domění, že máme vyhráno jsem nezůstala dlouho. Boulička se opět vrátila. Vetka nasadila 2x Panalog, Mitex, Surolan...nic nepomohlo, furt se boulička vracela.
Posílala se cytologie do Brna, kde nám doporučili chirurgickou revizi.
19.11 byl Mike na zákroku na H-vetu, kde mu to MVDr. Valeš odoperoval. Boulička vlastně byla výduť v kanálku zevního zvukovodu. Valeš provedl kompletní hygienu obou kanálků, Mike utrpěl jenom 3 stehy na každém oušku. Inhalační narkozu Mike nesl dobře, hned se rozjedl a rozbobkoval. Při operaci odebral stěr na kultivaci, aby se vědělo, co za potvoru bakterii tam vůbec je.
25.11 Přišly výsledky z bakterologie - máme Pasteurellu multocida =(. Valeš doporučil léčit to lokálně ATB kapkami Ciplox gtt. (i více jak 3 týdny) a orálně ATB s účinnou látkou enrofloxacin (alespoň 3 týdny).
Od 27.11 kapu Mikovi 2x denně tři kapky do obou oušek, od 30.11 dávám 2x denně do tlamičky Baytril. Ouško, na kterém byla před operací velká bulka je teď naprosto čisté a bez bulky, druhé ouško bylo před operací s malou bulkou, teď mu tam opět roste, jako by se to prohodilo =(.
7.12 - Zdá se, že bulka ustupuje, musím nadále kapat a čistit přípravkem Otifree.

V předvečer návštěvy na H-vetu. Miminku přepravka zajímala více než Mika :)

Ráno už bylo vše připravené na cestovatele.

V přepravce se Mikovi vůbec nelíbilo, tak šel ven.

Tak šel k paničce na klín, kde byl vzorný :)

Za ty útrapy, co musel prožít, dostal nový pelíšek :)
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty