Becky, uživatelka má dalších 27 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (3)


KASTRACE Mimi - 25. 5. 2010, MVDr. Zdeněk Valeš, H-VET

Hodnocení 5 / 5 (15 hlasů)
Díky Miminky +/- měsíční falešné březosti, kdy neustále tahala seno, hrabala kde mohla a trhala si chlupy jsem se rozhodla, že musí podstoupit sterilizaci. Mimce je 3,5 let a Valeš usoudil, že je nejvyšší čas. Naštěstí 14 dní před zákrokem šílet trošku přestala, ale zato se jí utvořilo v cecíkách mlíčko. Cestu autem, které řídila zdejší čtyřnásobná králičí mamča Mikinka, které mockrát děkujeme, Mimi zvládla v pohodě. Objedaní jsme byli na 13:00, po zákroku jsme si jí v 15:30, po menších navigačních problémech vyzvedly =D Valeš nám zdělil, že si sem tam něco zobla a napila se, zákrok prý proběhl naprosto bez problémů. Dostaly jsme na 3 dny Metacam a na 5 dní ATB ve stříkačkách do tlamičky.

Domů jsme dorazily v 18:00, celou noc jsem tak na půl oka hlídala. Ráno si bez problémů vzala medicínu, ale bobečky pořád nikde.
26.5 - Po třech stříkačkách (15ml) rozmočené Genesisky (zkoušela jsem jí dávat i bio mrkvovou přesnídávku a prý teda to vůbec nebude jíst, zlatá Genesis) najednou jakoby ožila, začala poskakovat po kleci a najednou, v 9:51 mi nadělila pěknou hromádku bobečků =).

27.5 - Mimi už papá naprosto sama =). Dohromady jsem jí dokrmila 30ml kaše, víc nebylo potřeba.
Dobývá se z klece ven, při výměně pleny se chvilinku prošla.

31.5 - Kontrola vyholeného bříška na veterině u MVDr. Hlavové, měla ho teplé a sem tam flíček, z počáteční histerie, že se jedná o zánět nebo absces pod stehnem, jak mi tu někdo psal, se vyklubalo podráždění kůžičky, zapříčiněné růstem chloupků a hojení jizvy. Dostaly jsme Cortizeme mastičku 6 ml a budeme 2x denně mazat. Dále nám bylo doporučena Řepíková nať na omývání kůžičky, mělo by se to zklidnit. Jinak jsme stále na plínkách a zlobíme o 106 =)

3.6 - Oholené bříško už je zase krásně růžové, Mimince se loupe kůžička, jak byla pokožka suchá. Řepíková nať opravdu zabírá=)

Připravená klec pro pacientku

V autě po kastraci Mimi začala papat =)

A jakou radost jsem měla, když mi Miminka vytlačila pár bobečků =) v 9:51, 18 hodin po zákroku.

Zde je možná vidět propadlý bok, chudinka moje malá =(

Bez blesku

26.5 - První kontrola, jizva se zdá být naprosto v pořádku =)
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty