georgina, uživatelka má dalších 11 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (87)


Casperek..pokastrační problémy a komplikace.. :-(

Hodnocení 4,8 / 5 (65 hlasů)
Casperka jsme si dovezli před třemi týdny z kastrace.. ránu měl krásně zacelenou, ale nechtěl jíst.. ani sousto ani doušek vody,,..běželi jsme pro pomoc k dr.Valešovi...ten naměřil 41st teploty a začali jsme dávat atb, krmili a napájeli po třech hodinách skoro pět dnů....na hrudníčku měl spáleninu od podložky :-( když zabrala atb, nekroza se zatáhla do strupů..myslela jsem že máme vyhráno..ale bohužel.. přepadla ho nějaká potvora :-( na prdelce měl kůži narušenou od moče, když nechodil na záchodek v horečkách..a do té se dala nějaká příšera, kterou se nedaří dostat pod kontrolu :-( Casperek bojuje, já s ním.. tak nám držte tlapičky a posílejte energii, prosím...

13.12. jsem albíčko poslala na meil dr.Jeklovi a vyžádala si konzultaci.. Jednoznačně potvrdil spáleninu.. takže i na prdelce a zádíčkách je to opět spálené..jen jak je to jinak prokrvené, znekrotizovalo to později.. :-( takže odmáčímme a snažíme se dostat strupy dolů.. Dr.Valeš dal jinou enzymatickou mast, která by měla držet vodu a tím ty strupy zvláčnit.. ale je to hojení na dlouho..a neví se, jestli bude srst.. ale pal čert..i kdyby nebyla.. hlavně aby ten můj Pan Úžasňák byl fit.. :-)
20.12. jsme začali pomalinku odstraňovat strupy.. odmáčení a odmáčení..a kraje se začaly pouštět.. pod strupem na prdelce je dutina plná tvarohovitého čehosi, co se musí odstranit a ažeme mastí panna veyxal salbe.. Ale po inj.aplikaci antibiotik se objevila další nekrozka v místech vpichu.. atb musímme podávat do tlamičky..
Atb do tlamičky zvládáme dobře..crock napuštěná atb Casperek baští a rád :-) 24.12. mi nadělil krásného ježíška.. poprvé po 6 týdnech vyskočil z klece a řádil jako tajfun.. skákal, házel prdelkou a radoval se ze života.. Večer stejně :-) dostal pod stromeček balon ze trávy jako ostatní, ale na rozdíl od nich si s ním hrál, koulel a zkoumal až zjistil, že je k jídlu.. Rány se pomaličku dají loupat..náš anděl stážný Baruška chodí, pomáhá odmáčet a stříhá strupy.. bez ní by to trvalo déle.. Dr.Valeš byl 23.12.moc spokojený, bříško se zaceluje a strupy jsou z třetiny dole.. dostali jsme pochvalu :-)
27.12. odstranil dr.Valeš další kus strupu, namazal..
2.1. jsme s Baruškou zdolaly poslednní kus strupu..držel se prevít pořádně, ale zdolaly jsme ho.. Casperek držel trpělivě.. Přestali jsme dávat atb..Teď jen mažemme enzymatickou mastí bez odmáčení.
10.1. Casperek začal šetřit pravou zadní tlapku..večer při ošetřování jsem tlapičky pořádně okoukla a zjistila otlaky :-( jak nemohl ležet ten měsíc a jen seděl a seděl..i když na koberečku..zatěžoval tlapky.. Dalo se to čekat, bohužel jsem si to neuvědomila.. :-( dr.Valeš řekl, že otlak znekrotizoval a nasadil atb.. mažeme wake gelem a enzymatickou mastí..jako zádíčka a bříško..
20.1. jsme byli na kontrole..dr.Valeš se usmíval..zádíčka se zatahují, kolem ocásku začíná obrůstat srstí a otlak na tlapce pěkně granuluje.. konec atb,pokračujem s metacamem, který Casperek běhá olizovat ze stříkačky..
24.1. bez atb jsme byli jen chvíli, po třech dnech nekrotický otlak otekl a zčervenal..dostal do tlapky zánět a atb jsme museli znovu nasadit :-(
7.2. jsme se byli opět na kontrole..otok lehce ustoupil a nekroza se vyloupla..začíná se hojit.. Casperek ale na tlapku nechce došlápout.. zatěžuje tu levou, kde se otlak nelepší vůbec :-O pořád atb a mažeme calciovkou a heparoidem.. zádíčka pořád enzymatickou mastičkou..
17.3. proběhly další dvě kontroly u dr.Valeše..je spokojený jak se spáleninama, tak s tlapičkama..otok se pomalinku zmenšuje..ale Casperek nožičku ne a ne začít používat..
stránka 1 z 3
  další »..takhle vypadal zadeček do včerejška když se píchaly atb.. :-(

..tohle jsme našli včera :-( při pokusu o odstrannění pucíku na zádečkách :-(

Rány 24.12. lehce oloupané strupy..

..suché nekrozy pod strupem se musí odmáčet a loupat, aby se rána hojila.....mám, nemám...

...hele, mičuda..


..a je k jídlu ..

..všechno při starém i tady..?

..a zase míček..kutálí se za mnou.. :-)

..domeček je taky pořád můj..

..hurá domů na salátek..už tady voní..

26.12. jsme odmáčely a odstříhaly celý strup na zadečku, pod kterým byla dutina a bílá žvýkačkoidní hmota..

..mažeme enzymatickou mastí panna veyxal salbe, pomocí které sundáváme nekrotickou tkáň a která pomáhá hojení.. je to ještě dlouhá cesta..

27.12.jsme na kontrole u dr.Valeše sloupli další kus strupu..

..pomaličku se zatahují strupy na nožičkách..

..takový kousek strupu ještě potřebujeme odstranit..

20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty
stránka 1 z 3
  další »