Efi, uživatelka má dalších 59 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (1)


Skvrny na zádech 2012

Hodnocení 5 / 5 (6 hlasů)
Počátkem měsíce března 2012 si panička začala všímat, že mi mizí srst na zádech. Přímo tedy od poloviny zad dolů. To že jsem holý poblíž zadečku a okolo ocásku se řeší delší dobu ale toto. Bylo toho na nás moc. Jelikož jsme nechtěli hned plašit, šli jsme na kontrolu až po tom, co nás zlob.ouška. Upozornili jsme na to a dělali všemožné testy + konzultace s dr. Jeklem z Brna. K ničemu jsme se nedostali, tak jsme zůstali na pozorování. Po měsíci se stav zhoršil, chloupky dál vypadávají a srst neroste. Navíc se nám na zádíčkách začaly objevovat červeno tmavá kolečka, která se zvětšovala a byla i místy vypouklá, něco jako mateřské znaménko. To už panička nevydržela a při nových náběrech na Encefalku + očkování + ouška (znova) jsme prošli novou prohlídkou. Prý to je určitý stav pigmentu z kterého by měla narůst nová srst. No je to divné, vypadá to jako lézy - není to hezké. Takže nyní jsem krásný + flekatý na kůži. Fleky jsou vidět i ze shora když na mě panička kouká. Nyní jede pan doktor Valeš na kongres,prý nás dá jako ukázku toho " hormonální porucha u králíka" no nevím jestli máme být rádi. Hl. abychom byli v pořádku. Doporučili nám kastraci, ale tou nic nezaručují tak nevím jestli na ni půjdu.
Skvrny s paničkou doplníme jakmile budeme mít fotoaparát, páníček nám ho odvezl :/

22.5.2012
máme po kontrole u pana doktora Valeše. Naše srst prodělala menší změnou. Na holých místech se nám začaly tvořit tmavé skvrny, které sem tam zarostou novým chloupkem, avšak nic moc to není. Stále nám na stranách zad zbývají nemalé kruhy holých míst. Tato situace se pozvolna přemisťuje i na bříško, kde chloupky řídnou a cuckatí se, proto máme slíbené že při uspání na kastraci nám celé bříško pan doktor hezky pročeše abychom byli krásní a bez žmolků :)

info k 18.6.2012
tak máme skvrny po celých zádech, sem tam je sice ještě volné holé místo ale nová srst se pomalu dere na svět. Je sice miniaturní, méně kvalitní ale je tam, máme moc velkou radost

to je můj čumáček :o)

kukyny z balkonové chaloupky, toto celé je moje - jen moje :)

začátečný vývoj mých skvrn na kůži, na místech kde mi vypadala srst 25.3.2012

..., pak mi to začalo tmavnout a zvětšovat se 28.3.2012

skvrny tmavnou a zvětšují se 16.4.2012

Místa vypadají zarostle ale při rozhrnutí je to boj a jen skvrny z nichž nic moc neroste a když už tak roste a všude okolo je holo

tak toto jsou ty moje skvrny z blízka, černá místa která se pomaličku, ale velice pomaličku rozšiřují po těle a já zarůstám :)

Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty