Partyzánka, uživatelka má dalších 43 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (4)


Mína, naše nová krasavice

Hodnocení 4,5 / 5 (29 hlasů)
Tak od pondělka, 16.07.12 mám nového mazlíka, úplně neplánovaně. Došlo k tomu asi takto:

Esterce se ve zvířecím penzionu nějak podařilo rozlomit svou oranžovou misku na jídlo. Jeli jsme jí do zverimexu pro novou a tam jsem si všimla starší, smutné králice, vypadající dost zanedbaně. Pohladila jsem ji a přišlo mi, že mě olízla (bohužel jen zdání :-( ). Pak jel manžel pro novou pneumatiku (rezervu) a já na ni furt myslela. Ani manželovi to nešlo z hlavy, báli jsme se, že půjde na utracení.

Vrátili jsme se tam a dověděli se, že je používaná jako chovná králice, ale už vrhla dostkrát (naposledy před 3 měsíci) a měla by se šetřit. Prodali nám ji, ale zezačátku se divili, že ji chceme a báli se, že ji hodláme sníst :-D. Prý tam už taky takový zákazník byl. Od přivezení domů je Mína samozřejmě velice vystrašená, ale také moc hodná, dá se nosit, je odevzdaná.

Bylo na čase dát Mínu do pořádku, šíleně přerostlé a zakroucené drápky bránily ušandě postavit se na nohy, nemohla chodit, podjíždělo jí to. Měla nadváhu a díky tomu si nemohla omýt zadeček. Lepily se jí na něj výkaly a dělal se jí z toho rudej až do krve jdoucí zánět, jistě jí to muselo pěkně bolet.

Ihned jsme jí vzali na veterinu. Tam jí drápky ostříhali, a dali mi mastičku na tu prdelku s tím že jí mám omývat a pak mazat. Za měsíc jsme měli přijet na očkování M+M, až se králínka trochu rozkouká.

Doma jsem jí udělala pěknou lázničku, vykoupala jsem jí (jenom ten spodek) v heřmánku a namazala. Ve zverimexu jí krmily pouze granulema. My přešli hlavně na seno a zeleninku a holka nám trošku zhubla. Chtěla jsem po ní aby běhala, ale to se dámě nechtělo, neznala svět mimo klec a byla vyplašená. Bohužel ani Esterka jí nemohla naučit se otrkat - holky se totiž perou jako dračice.

Každopádně teď už je z Mínky fešanda s krásnými drápky a zdravou prcinkou. Snažím se vyhovět maximálně jejímu pohodlí, aby si vynahradila to utrpení předtím (dost se divím že jí jako maminu pro své "zboží" takhle zanedbávali o rodící samici se je třeba starat

Tak tohle je ona, Mína. Je krásná, že? A ve zveráči vypadala tak smutně a zanedbaně.

Seznamování a Esterčino "obtěžování"

Další fotka ze seznamování.

Tady je zavřená aby měla klid a Esťa na ni nemohla. Musí si zvyknout. Ale bohužel Esterka přišla o klec a tím o záchod.

Esterce se líbí krabice v níž jsme Mínu přinesli, asi cítí její vůni.

Mína na průzkumu kolem klece. Špatně se ji chodilo

Raději se uvelebila. Na zadních nohách si lze všimnout dlouhých drápů

A tady už Mína odpočívá po návštěvě u veta. Už vypadá mnohem lépe

Ještě stále čeká než se ji upraví nová klícka.

A tady už ji máme jen se nastěhovat.

Mína na průzkumu nového bydliště

Přes noc si jej radši upravila dle svého.

Tady se připravuje heřmánková koupel. Raději jsem ji dala na linku, aby Esťa náhodou do vroucí vody neskočila. Zajímá ji opravdu všechno.

Louhování heřmánku zblízka. Už jen čekám až voda dosáhne pokojové teploty. Stydne naštěstí rychle.

Hotovo, naše pacientka má lázeň
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty