VerčaP, uživatelka má dalších 14 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (2)


Kastrace Kuličky

Hodnocení 5 / 5 (16 hlasů)
30.4. čekala kastrace i naši malou Kuličku. Hrabání se stalo neúnosné a malby na zdi (močí) mě v rozhodnutí vzít ji na tento zákrok jen utvrdily. Po předchozích výborných zkušenostech jsem opět zvolila VFU a nikdy bych už nevolila jinak ani s hloupým očkováním (Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně, kontakt zde: http://www.kralici.cz/pages.asp?f=veteriny#Brno ). Paní doktorka mě poučila předem o ceně zákroku, průběhu a pokastrační péči. Hned ráno jsme vyrazili, Kuli celou cestu hrabala ručníky, dokonce i v ordinaci hrabala a možná i kopulovala na hromádce ručníků a vůbec jí to nebylo blbé! :-) Paní doktorka mi řekla, že udělají krevní testy, pokud budou ty v pořádku, přistoupí se k zákroku, kolem druhé už by měla být Kulička na propuštění. V opačném případě by mi volala.

No nakonec nevolala. Při vyzvednutí měla Kulička na bříšku hezky vypadající asi pěti až sedmicentimetrovou jizvičku, stehy jsou vnitřní a samovstřebávací. Dostali jsme Meloxivet (analgetikum) a vyžádala jsem si raději i instantní seno. Bylo mi také řečeno, že děloha byla překrvená, takže se to raději poslalo na histologii - snad tam nic nebude. Je prý taky dost hubená, takže ji máme trošičku vykrmit.

Po příjezdu domů byla Kulička evidentně dost zblblá, jak ostatně dává tušit první fotka. Navíc už cestou načůrala na podložku v přepravce a bylo to červené jako po pampelišce (druhá fotka). Trošku jsem se vyplašila a volala paní doktorce už na pohotovostní telefon. Bylo mi sděleno, že při zákroku se hodně "motá" kolem močového měchýře, může být tím pádem podrážděný. Do druhého dne by to mělo ustat - a taky že ustalo. První den ale holčička stále nechtěla papat. Večer jsem do ní nacpala jednu stříkačku toho instantního sena a pro jistotu i čtyři kapičky Meloxivetu. Do rána něco málo snědla, bobčila i čůrala, dostala ranní dávku Meloxivetu a začala se pomalu rozjídat. Baštit začala pořádně ale až potom, co jsem k ní na chvilku pustila Míšu (další fotka). Od té doby se jí chuť k jídlu začala vracet, za pár okamžiků si zobla i sena. Druhý večer po kastraci jsme dali poslední dávku Meloxivetu. Teď jsme šest dní po kastraci a Kulička to zvládá na jedničku. Ještě začít papat o trošku víc a bude to paráda! :-)

Redukci záchodku na pouhý okraj jsem odkoukala od někoho z těchto stránek, docela se to vyplatilo.

Červená moč od podrážděného močáku.
Je vidět kousek vyholeného bříška. Dokonce má vyholené i podpaží, byla napojená na přístroje. Na VFU jsou podle všeho fakt třída!

Záchodek navrácen, ale stále bez podestýlky. Asi třetí den po zákroku.

Povalování se čtyři dny po zákroku.

Šestý den po zákroku. Miniaturní radar :-).

Jizvička šest dní po zákroku.

Pokastrační výbava. Meloxivet skladovat v temnu a při pokojové teplotě :-).
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty