Radka P, uživatelka má dalších 13 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (3)


Nekončíci neobjasněná rýma

Hodnocení 5 / 5 (2 hlasy)
Chtěla bych znát váš nazor :)
Tak jste se v přechozím albu dozvěděli - dovezla jsem si ze zverimexu před měsícem a půl kralíči holčičku, byla uz skoro dospělá měla 7 měsíců. Během pár dnu, kdy byla u nás, jsem zpozorovala, že má mokré kolem čumáčku, u nosíku a začala kašlat, chvílema chystala i zachvaty kašle ( i několikrát po sobě), semtam s ní vypadl i "snoplík".

Šla jsem hned na veterinu, co u nás byla nejblíž a dala zkontrolovat bobečky (82,--). Kokcidie ani žádného dalšího parazita neměla.

Týden to trvalo a já to už v pondělí ráno nevydržela a letěla na veterinu v Ostravě k panu Raškovi, v ordinaci byla paní dr. Tomišová, viděla v jakém stresu je Rozinka, tak se jen koukla, jestli něco v čumáčku = nemá a kontatovala, že to je rýma, možná oslabená ze změny prostředí a ať zkusím podávat vitamín C. (280,-- :-O)

Tudíš jsem se po cestě stavila do doporučovaného zverimexu a koupil jí vit. přípravek. 280,--

Po mesíci žadná změna, už měla být očkována, jen jsme se s tou rýmou báli a tak jsme šli znovu na veterinu, tak jí poslechli plíce a řekli ať znovu donesu bobky, že kdoví, jestli na předchozí veterině byli důkladní. (160,-- myslím).

Další den jsem donesla bobky (70,--) a měla v pondělí (tedy dnes) zavolat jak dopadly.
Bobky dneska vyšly negativní a už kromě rýmy má i bílý asi hnisavý hlen u nosíku!

Řekla jsem paní doktorce do telefonu, tak co teď dál. Musíme to vyřešit, co očkování ?
Tak mi řekla, ať znovu prijedu na veterinu, ale já tam s ní byla před DVĚMA dny a teprve se z toho zpamatovává (má pořád vystrašené očička i když se jí nic neděje a nědělo :( ) a nic se nezměnilo.

Mám tam znovu jet a znovu jí stresovat, nebo zase týden počkat?

Když jsem se teda v telefonu paní doktorky zeptala, co dál, když jí teda přivezu, tak mi jen řekla, že i když teda neví proč, tak nám nasadí asi antibotika a takže to pro nás znamená zase shánět automobil, být 2h v čekárne a znovu platit a jí stresovat!!(což i když píšu jako poslední je pro mě to nejdůležitější.)

Prosím můžete mi někdo poradit, jak by jste jednali dál? Neměli jí před temi dvema dny vzít alespon stěr z nosíku, at jí tam pořád nemusím vozit tam a zpátky v dvoudenních intervalech. :(

 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty