anima, uživatelka má dalších 87 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (28)


Lumpík

Hodnocení 4,9 / 5 (28 hlasů)
S radostí Vám oznamuji, že Lumpík našel nový domov :) Na začátku března se natrvalo stěhuje k uživatelce Nijura, která se se mnou a Lumpíkem byla na veterině podívat. Ještě jednou všem děkuji!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V pátek 21.2. jsem byla s Lumpíkem na kontrole. Ušák je podle pana doktora až na zoubky úplně zdravý, také je na něm samotném poznat, že se cítí lépe - je ohromně zvědavý, aktivní, společenský, rád se nechá mazlit a vymýšlí lumpárny.
Lumpíka jsem nechala naočkovat. Zoubky už dorostly do správné délky, takže je pan doktor v inhalační narkóze zbrousil a udělal rentgen. Z něj je poznat, že chybějící přední horní zoubek je "jen" uražený a pomalu dorůstá, ačkoliv ještě nevykoukl z dásně. Skus čelisti je správný. Co se týče stoliček, přerostlé nijak závažně nejsou, nejedná se ale o ideální stav. Na druhou stranu podle pana doktora má takový obraz 95% všech králíků, většinou se o tom ani neví a také se to většinou nechává být.
Největší radost mi udělalo, že se hned po příjezdu domů pustil do sena, radostně si chroupal a vůbec na něm nebylo poznat, že ho někdo "trápil" :) A prý je i poznat, že se mu papá mnohem lépe. Lump je zkrátka neuvěřitelný bojovník.

Co se týče dalšího postupu, za tři týdny jdeme na kontrolu, jak zoubky ne/rostou a jestli se změnilo jejich postavení, případně by došlo k dalšímu zbroušení. Výhledově by se mu ale nakonec všechny 4 přední zoubky vytrhly, pokud by nedošlo k závratné změně. Tento zákrok by mu ale mohli provést jen v Brně, max. v Praze, takže máme další problém k řešení :(

Na závěr bych Vám všem chtěla z celého srdce poděkovat, protože Vaše ochota, laskavost a podpora je neskutečná. Lump má naději na nový krásný život :) Zvláštní dík patří všem, kteří se podíleli na finanční pomoci: Luciiinka, TP, Pajusulec, Leprechaunek, Perrita, Veronika055, Sussi, BarčaG, Berunkas, Tazmesta, lesimi, Monela, Dasa, LucinaK, Ludva10 a VerčaP. Díky Vám se mi na účtě sešly neuvěřitelné 4 000,-, o kterých se mi opravdu nesnilo. A to jsem ještě několik dalších uživatelů stihla obepsat, aby svůj příspěvek prozatím odložili. DÍKY!!!
Úplně na konec bych Vás ráda informovala, že se Lumpíkovi možná rýsuje i nový domov, někdo z Vás mě byl dnes na veterině doprovodit! :) Nechci ale předbíhat vývoj, nejedná se ještě o definitivní rozhodnutí. Držte palce ;)

P. S. Přidávám fakturu z veteriny a pár nových fotek Lumpíka :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chtěla bych Vás všechny poprosit o pomoc. S kamarádkou se nám dostal do rukou krásný, tříletý beránek (zbarvením podobný durynskému a japonskému, se světlejším bříškem). Jeho původní majitel se o něj nezvládal starat, nachází se v tíživé finanční situaci a tak zanedbaný ušák zatím skončil v naší péči. Ani jedna z nás si ho ale nemůžeme trvale nechat, kamarádka má psy a já minimálně 4 dny v týdnu trávím v Praze a to veškerá péče spočívá na tátovi – nemůžu mu nechat na krku 2 králíky, které by navíc musel pouštět na střídačku. A to ani nepočítám mamku, která se zvířat bojí a přesvědčit ji na Frisíka byl největší výkon mého života :).

Problém je v tom, že ušák není v nejlepším zdravotním stavu, nicméně je to obrovský bojovník, aktivní, společenský, za člověkem cupitá jako pejsek, nechá se pomazlit, na veterině se s panem doktorem klidně popere :) Je čistotný. Rády bychom mu našly nový domov u někoho, kdo králíčkům rozumí a je schopný mu věnovat svojí péči, aby se ušák zcela uzdravil, protože tenhle prďola si zaslouží žít. Prosím za něj, zda byste si ho někdo nemohl vzít anebo se pokusit najít Lumpovi nový domov mezi svými blízkými.

Teď trochu konkrétněji – ve čtvrtek (30. ledna) jsme šly poprvé na veterinu, protože se mi podle vyprávění moc nezdál. Ačkoliv jsem předpokládala, že bude trochu zanedbaný, to, co jsem viděla, mi úplně vyrazilo dech, stejně jako veterináři, který si ho nakonec i fotil jako názorný případ zanedbání. Chudák ušák má rozhozené trávení (byl krmen hlavně zrním), proto trpí na průjmy; měl od nich celý zadeček špinavý a vlhký, od čehož se mu rozjel silný zánět pohlavních orgánů, vypadalo to, jako by měl 3 varlátka :( Drápky měl samozřejmě přerostlé tak, že se mu některé vyrvaly úplně, ostatní mu zdeformovaly postavení prstíků, některé měl celé protočené. Na ouškách má chuďátko nejspíš nějakou plíseň. V nejhorším stavu jsou ale zoubky – tlamička zanícená, přední horní zoubek má jeden ulomený. Spodní mu přerůstají a jeho majiteli někdo poradil, ať je štípe kleštěma, takže mu teď už úplně vybočují z tlamičky. Zřejmě má lehce přerostlé i stoličky, které tlačí na slzné kanálky, pravděpodobně proto z obou očiček slzí. Rozbor bobků naštěstí negativní, takže teď je ušák na senové dietě, dostal Colostrum na zlepšení zažívání a pan veterinář mu oholil zadeček, aby ho kamarádka mohla čistit roztokem hypermanganu.

V úterý (4.2.) jsme byly na kontrole. Trávení se upravilo, zadeček už má čistý a suchý, zánět už je v podstatě pryč. Co se týče zoubků, bylo by ideální jejich zbroušení někdy za 2-3 týdny, až mu trochu dorostou. Podle pana doktora má Lumpík velkou šanci na to, že se mu broušením zoubky po čase úplně spraví, protože má čelist ve správném postavení. Jedno zbroušení (včetně rentgenu a inhalační narkózy) by vyšlo na necelých 8 stovek. Tím se dostávám k dalšímu problému - u nás jako u studentek jsou překážkou finance, takže má jen základní péči, která byla nutná, zbytek (tzn. zoubky) si bohužel dovolit nemůžeme. Pokud mu do té doby nenajdu náhradní domov, napadlo mě jedině poprosit Vás o finanční pomoc, pokud by se mezi Vámi našel někdo ochotný na králíčka přispět.

Moc děkuji za přečtení tak dlouhého příspěvku a snad společně najdeme způsob, jak Lumpíkovi pomoci.

Na všechny komentáře budu reagovat do soukromých zpráv, abych se v tom vyznala a nikoho nepřehlédla :)

4. 2.

4. 2.

4. 2.

21. 2. - Faktura: rentgen, narkóza, broušení + očkování

Kam to jedeme? :)

Lumpík je pořádná kulička :)


Vzpamatovávám se z narkózy :)

Miláček :))Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty