KaK, uživatelka má dalších 13 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (6)


Bobeš

Hodnocení 5 / 5 (17 hlasů)
Prvního králíka jsem si pořídila v srpnu 1994, aby dělal společnost mojí jezevčici Pegince, když jsem byla celý den v práci. Soužití nebylo zezačátku jednoduché, Peginka si chtěla z Bobeše udělat štěňátko a Bobeš byl vyděšený. Nakonec se to ustálilo tak, že Peginka se smířila s tím, že štěňátko nebude a Bobeš se naučil využívat své schopnosti skákat do výšek, kam za ním Peginka nemohla. Řekla bych, že se docela snášeli, i když nikdy se k sobě netulili. Peginka baštila Bobešovi granule (tedy tehdy ještě směsku), takže jsem mu musela dát mističky na stůl. Peginka se pak spokojila aspoň s baštěním bobků (což jsem ovšem poznala, teprve když umřela, do té doby jsem ani netušila, kolik toho Bobeš po koberci natrousí).
Ze začátku byl v kleci, večer pouštěný po pokoji, ale návraty do klece byly čím dál složitější, na jídlo se už nalákat nenechal, takže si nakonec prosadil volný pohyb 24 hodin. V létě jsme trávili 3-4 týdny na chatě, kde běhal celý den po zahradě, ryl se v záhoncích, ochutnával jahody a kopretiny a pomáhal mámě s pletím. Každý den jsem obcházela plot, jestli není někde díra, kudy by se mohl dostat ven. Chodila tam za ním totiž divoká králice, která se snažila prohrabat dovnitř. Truhlík Bobeš sice milostně tokal kolem plotu, ale hrabat ho (naštěstí) ani nenapadlo.
Protože bylo stále složitější dostat ho večer do chaty, udělali jsme mu provizorní výběh, abych nemusela každý večer žádat sousedy, aby mi ho pomohli chytit, nebo aby se předešlo nehodám, když zůstal přes noc venku a málem ho něco zbaštilo (naštěstí ho zachránila Peginka, která ho slyšela pištět, vzbudila mě a neznámého útočníka zahnala).
Když bylo Bobešovi 6 let, Peginka umřela, chatu jsme prodali a Bobeše začaly trápit zdravotní problémy (bylo by hezké, kdyby to bylo steskem po Pegince, ale spíš to bylo věkem a tím, že už nejezdil ven) – zuby, zlomená nožička, zuby, zuby, zuby. I přes to se dožil nádherných 11 let.
Moc fotek nemám, všechny jsou z jednoho léta na chatě a všechny jsou skenované z papíru.Tak to je tehdy ještě trochu buřtovitý Bobeš, v provizorním výběhu z pletiva, lyžařských hůlek a stanových kolíků.

Takhle peče kuře ve svém provizorním výběhu před svým velmi provizorním domečkem.

Pampelišky měl moc rád, taky jetelíček a sedmikrásky (nohy patří mojí mámě).

A nakonec ta, kvůli které jsem nakonec propadla králíkům, jezevčice Peginka.
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty