Efi, uživatelka má dalších 59 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (3)


Operace močového měchýře (17.4.2018)

Hodnocení 5 / 5 (4 hlasy)
ahoj,
jelikož snad máme vše co jde, proč bychom neměli ještě něco navíc co
a tak si tak náš Jáchym zvesela baští, pije, přidává se učúrávání jehož vinu dává panička Encefalce. No, jelikož se blíží kontrola u doktora Valeše je na to upozorněn a až po píchnutí vakcíny proti Moru a Myx. je zjištěno že má v močovém měchýři tuhé předměty. Dáváme si proto týden, jestli se to rozpustí, protože při věku 8,5 let se panu doktorovi do toho nechce a ani paničce. Jenže po příchodu domů začínáme čůrat krev, takže ráno jdeme na veterinu znova a to už s tím, že je to zlé. Odcházíme s verdikterm operace a datem 17.4.2018.
V den D. byl Jáchym přinesen na veterinu, setkali jsem se tam s Candíkem al.Věrou a Ferdíkem a dostali pár pamlsků a pak už na sál. Operace proběhla v pořádku, nad rámec očekávání pana doktora. Močový měchýř byl vyčištěn, z půlky byl zanesen z půlky je pod zánětem. Jáchym má oholené bříško a posypané stříbrnou barvou. Leží a odpočívá. Po příchodu paničky si vzal pamlsek pár granulek a tím pro tento den končí. Do rána jsme ho měli nechat pořádně odpočinout a s léčbou (ATB, léky proti bolesti, na rozhýbání střev, dokrmování tak začíná dne 18.5.2018 v 5 hodin ráno).
Jáchym jde následně s paničkou do práce, ta nese batoh jako hrom se vším snad i nad vším :) a v práci se rozkoukává že je tu koberec a šup už běhá, ale po 15 minutách již odpočívá. Střídavě dostává po 4 hodinách tekutější stravu ze stříkačky + vodu. Hl. že ho má panička na dohled a může se mu věnovat, to je pro ni důležité.
Vyčůrává spolu s močí ještě krev, ale to je snad po takovém zákroku normální, ale pro jistotu budeme volat na veterinu a zvažujeme ještě na zítra rychlokontrolu u Valeše. Ten nám sdělil že dva dny po operaci jsou dosti rozhodující. Pokud se zhorší nebo nerozbaští máme volat.
Tak držte s náma palce a tlapky prosím, váha 2,60 kg.

Den první:
dokrmování: 5 hodin 15 ml; 9 hodin 15 ml; 12 hodin 15 ml; 15 hodin 15 ml; 19 hodin 15 ml
voda: 10 hodin 10 ml; 13 hodin 10 ml; 16 hodin 10 ml; 19 hodin 10 ml
večer byl pak pan Jáchym odhalen na WC se snahou sníst nějaké seno, granulím moc nedal ale i tak dobrý. Loužičky jsou čistější nežli ráno a do rána je to také ještě lepší :) i bobičky jsme měli tak super

Den druhý 19.4.2018
Dnes máme rozhodující den D, dle slov pana doktora Valeše.
Ráno jsme dali léky (proti bolesti, na rozhýbání střev, ATB, dokrmovačka a voda) následně jako den předešlý jde pan Jáchym se mnou do práce, kde je na pozorovačce a dokrmování. Nožičky má lepší nežli včera, už se na ně postaví a není to jen na špičky pohopkává lepší, vzal kancelář cca 5x, cpe se za skříně a nakonec zůstává ležet na svém vybraném místě u kolegyně. Vypadá v rámci možností dobře.
Snědl pár kousků sena, sám se napil z mističky vody :)

Dokrmovačka:
6 hodin 15ml; 10 hoin 15 ml; 14:30 hodin 15 ml; ...
voda: prozatím pije sám tak ho nechám :)
Po příchodu domů a vypuštění byla válečka. Jáchym dostal již v práci kopr a celer (v malém množství) a ejhle chutná a baští, ochutnává i banán by mi urval prst a doma pak navíc sušené jablíčko no a hale k večeru sedá k misce a začíná baštit namokřené granulky a pak raději ty suché a pije. Takže dokrmovačka večer nebyla a panička skákala radostí. Jako úplatek dostal piškotu :)

Den třetí 20.4.2018
Přes noc tomu pan Jáchym moc nedal, takž ráno dostal léky + 15ml sena a vodu a tradá s páníčkem a malým dvojnožcem na chaloupku. Páníček je instruován (asi jsem byla moc poctivá, jelikož vypadal, že každou chvilku bouchne vzteky z toho jak mu to stále povídám) tak uvidíme. Pan Jáchym má slíbené sedmikrásky, žebřiček :)

Den 4,5,6
zajuch byl odvezen na víkend na letní letovisko, kde měl volno a ticho, přístup k zelenému a všemu dobrému co doma bylo. Rozjedl se na senu a sem tam granulka, takže panička nelenila a i přes víkend mu sem tam nějakou tu stříkačku s rodicarem dala. Světe div se i mu to zachutnalo a nakonec mi přišlo, že nejí granule a čeká na dávku, potvorák :)
No co si budeme povídat zhubl, ale to je asi po takovém zákroku normální.
K nedělnímu dni nám došly léky na bolest, takže dnes budeme volat panu doktorovi Valešovi a uvidíme co řekne a dá :) Jinak stav zajíčka - uspokojivý a začal zase bradičkovat, takže na paničku nezanevřel :)

Den 7
Zajuch ignoruje granulky, sice si zobne ale žene se po jiném, jablíčko, seno, piškota a vše co není tužší. Jelikož byl dnes doma sám, panička přišla k radikální věci. Ráno jsem ho nacpala stříkačkou - dosti hustou, pak mu tam dala co měla doma a odpo po návratu domů z práce, to samé, dostal dvě stříkačky. Jelikož nám rodicare došlo, tak nastoupily rozpuštěné granulky. Ty mu sice jako rodicare nejely ale nešlo jinak. Ve čtvrtek jdeme na kontrolu tak nám držte palečky i tlapičky, budeme mít kontrolní RTG tak uvidíme více :)
Jinak máme zavedení nové odpočinkové pozice, lehne si a zadní nožičky vytočí a vytáhne ven, je to jako by malé dítě dělalo trakař. Takže i pro něho je bříško méně bolestivé :)

Den 8
po příchodu domů a zjištění, že zajuch krom sena se víceméně ničeho nedotkl, tedy krom piškoty, jablíčka ... panička nastartovala a valila do něj stříkačky s granulema. Odpor byl veliký ale co, buď začne jíst nebo jak jako... Večer ožil a nechal se i mazlinkovat :)

Dnešní ráno pak sedí na WC vystlané podložkou a krom sena zase nic moc, takže jsem se naštvala, z včerejšího dne vše vyhodila a dala nové, opět snědl co mu chutná a zbytek nic, tak jsem rozbalila poslední náš rodicare a dala mu dvě injekce. Hale já nevím, on snad na to čeká, ještě mlaskal a olizoval se. Takže třeba zanevřel na své granulky, po kterých se mohl dříve utlouci a přešel na rodicare? Je to možné. ... Zítra jdeme na kontrolu k panu doktorovi Valešovi. Bude převážení, RTG a mnoho dotazů.

Jedna z pozitivních věcí je - proud moči, takový vodopád jsem neviděla co byl malý :) je to krása sledovat jak čůrá a neteče z něj nic jiného :)

Den kontroly po operaci u Valeše
Ráno, jako obvykle, Jáchym čeká co dostane. Misky plné, ale netknuto, takže když se panička nají a upraví jde na řadu rodicare. Myslím, že od zítra ho nebudu muset při dokrmování dávat na zádíčka a že bude jíst kl.na všech čtyřech. Jen místo misky bude mít u tlamičky stříkačku a já jen budu tlačit kaši. Prostě jde na tu dokrmovačku s radostí. Včera jsem zkusila na mističku dát kousek kaše, to né tak dnes večer zkusíme dát - udělat malé kuličky a uvidíme co si pan zajuch dá :)

Tak máme po kontrole u pana doktora Valeše, byl nadšen jak se to panu Jáchymovi hojí bříško super a močák krásný měkoučký. Odbourali jsme již ATB, léky na rozhýbání střev. Dostal nějakou injekci na to aby dostal větší chuť k jídlu.
Rozhovořili jsme se o tom, že mi nechce jíst ty granule. Že jsme zkušeli je rozemlít s vodou a podávat - boj, jiné granulky také nechtěl jen samé laskominy. Poradil mi tedy ať je na senu, zeleném, něčem dobrém a máme od něj granulky Selective junior. Prý se na tom zajuši učí rozjídat. No tak jsem to včera večer zkusili. Dala jsem to na talířek a zbaštil to, do rána pak i celou mističku co měl (vedle měl své seniorky a ani se jich nedotkl, proč taky že) No, ráno dostal instantní seno - opět si mlaskal - dostal granulky Juniorky a odpo valí na chaloupku na trávo terapii :))
Můžeme se vrátit do klece, tak super. Z čeho jsem měla strach byla však váha, máme o 20 dkg méně = 2,40 kg což je dost, tak máme 14 dní aby se rozjedl a když né, tak znova za Valešem.
Pan doktor je šikula musím ho pochválit. Včera s náma byla naše malá Barbora i s medvídkem a pan doktor se jí ptal jestli také potřebuje něco vyoperovat, takže prý ne a rychle se pakovala :))

i nadále všem děkujeme za rady, palce i tlapky co držíte :*

Tak máme měsíc po zákroku za sebou, a jak nám je? Sluníčkově i zataženo :) Jáchym se nám pomalu rozjídá. Nejprve na granulkách pro Juniory a pomaličku přechází na ty své pro seniory. V současné době cca 21.5.2018 jsme na tom tak, že se pohybuje, řádí a žebrá. Začal i mufat a mlátit miskou v případě, že je prázdná. Takže panička nelení a jelikož jsem měli dohnat ztracená kila, tak svému ušákovi dopřává. Ale v míře :) Nicméně zvrat nastává s příjezdem na chalupu. Světe div se, zajuch jí seno, zelené, piškotu - když paničce ujede ruka, ovoce ale granulí se nedotkne. Pak stav po víkendu vypadá tak, že zajuch shodí a panička přiskočí k radikálu a narve mu stříkačku rodicare. No, utrpení to není, jelikož jde za stříkačkou jak pejsek a tahá ji jak hladové miminko. Tak Vám nevím co ti naši zajuchové dělají :)

Pro změnu jsme začali opět přeléčení na Encef. tak, prý abychom nevyšli ze cviku :)
Všem moc děkujeme :*

Takhle to prý mělo dopadnout, ...

1.den 17.4.2018

1. den 17.4.2018 - tady je vidět jak nemůže na zadní část těla

2. den 18.4.2018 - první pokusy něco sám sníst

malý dvojnožec, a prý koho má nejraději :)

3. den 19.4.2018 u paničky v práci

3. den

3. den

účet

3. den - po té co jsem to tu zase proběhl se jdu natáhnout a nastává čas odpočinku

3. den

3. den

3. den - prý bych mohl něco sníst nebo mi zase bude dávat tu stříkačku do krku... hm to nechci, tak to zkusím

3. den - docela dobré

3. den - dost dobré papání :)

Máme 9. den po operaci, přestávám jíst granule, tak jsme dostal na zkoušku něco jiného

..., přivoním

..., a i trochu ochutnám? :)
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty