Dreams, uživatelka má dalších 9 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (4)


Operace - listopad 2021 (zoubky) + leden 2022 (absces)

Hodnocení 5 / 5 (3 hlasy)
Na konci listopadu roku 2021 byl Kulíšek na operaci, při které mu musely být vyndány všechny zoubky na pravé straně, protože byly hodně špatné. Spíš se jednalo o zbytky zoubků, protože se mu postupně rozpadaly samy..
Následovala léčba - především ze začátku jsme museli dokrmovat, než se Kulíšek vrátil k jezení na druhé straně (na které už musel jíst nějakou dobu před operací, protože na té pravé straně už skoro žádné zoubky neměl) Postupně jsem mu zkoušela dělat "kaše", kdy jsem mu rozmočila granulky s vodou či heřmánkovým čajem a to dokázal sníst. Postupně jsme přidávali na drobno nakrájené kousky zeleniny či ovoce - jablíčko, okurka, banán..
Postupem času se Kulda sám rozjedl a už nebylo třeba ho vůbec dokrmovat. Rána se mu brzy krásně zahojila a Vánoce a konec roku 2021 jsme strávili zase o něco šťastnější, že je vše na dobré cestě..

Bohužel rok 2022 nezačal pro Kulíška moc příznivě, hned v lednu se mu totiž na bradě vytvořila boule s hnisem. Byli jsme právě na tohle upozorňování, že se to může stát, že se mu tam hnis může nadále vytvářet.
Při operaci mu byl hnis odstraněn a paní doktorce se povedlo vyndat zub, který právě ten hnis zapříčinil. Ač měl operaci už od 8h ráno a domů jsme si ho přivezli kolem půl druhé, pořádně se začal probouzet až kolem sedmé večer. Celé odpoledne jsem u něj seděla, nejdříve jsem ho nechala v jeho bedýnce, ze které jsem mu vyndala všechno, z čeho by mohl spadnout, nebo o co by se mohl uhodit - takže mu tam nakonec zůstal pouze záchod. Potřeboval být v teple a tak byl zabalený v jeho malé dece plus jsme měli z veteriny podložku, která udrží teplo. Nejdříve jsem ho nechala odpočívat právě u něj v bedýnce, ale pak se začal trochu probouzet a cestoval tam, zkoušel si stoupat na zadní a přepadával, tak jsem ho zabalila jen do té deky, vzala si ho do náruče a to byl pak spokojený a spal. Večer se probudil úplně a hladově se vrhnul na misku s granulemi udělané na kaši. A hned druhý den bylo poznat, jak moc se mu ulevilo. Pár dní před operací totiž nechtěl skoro nic jíst a musela jsem ho dokrmovat tekutým senem. Po operaci začal baštit sám a nemusela jsem ho dokrmovat vůbec. Měl chuť a snědl vše bez problémů (samozřejmě vše nakrájené). 2x denně dáváme několik léků. V průběhu příštího týdne pojedeme na kontrolu a dozvíme se i výsledky z rozboru hnisu.
Tady zatím dávám pár fotek z této doby a budeme doufat a věřit v lepší zítřky.

Několik dní po operaci zoubků (3.12.2021)

Rána se léčila dobře a dnes už byste jí nejspíš nenašli :)

Kulíšek si velmi oblíbil křeslo, na kterém se velmi rád povaluje.

..a někdy na něm i pospí :)

Tady sedím na mojí oblíbené dece, kterou jsem dostal k Vánocům :) A tahle fotka vznikla pár dní před operací, kdy mu odstraňovali absces.

Přemýšlela jsem, zda sem tuhle fotku dát.. ta je pořízená v den operace, kdy Kulíšek ještě spinkal.. ale vystihuje asi to, co člověk v tu chvíli zažívá. Bezmoc a strach.. a jen doufáte, že bude v pořádku.

A na konec tu máme také jednu dnešní fotku (29.1.2022) - pár dní po odstranění abscesu. A hádejte, kde zase jsem? :)
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty