Dreams, uživatelka má dalších 9 alb« předchozí | následujíci »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Leden - Červenec 2023

Hodnocení 5 / 5 (3 hlasy)
Přidávám opět po nějaké době další fotky Kulíška. Kulda je stále na paliativní léčbě, kde (nechci to zakřiknout a tak hodně ťukám) funguje v rámci jeho možností dobře. Jí sám - stále rozmačkané granulky s heřmánkovým čajem. Miluje oříšky, jablíčko, okurku a samozřejmě také banán.
Od začátku roku bojuje s rýmou. Nejprve to vypadalo na nachlazení, ale posléze se ukázalo, že je příčina bohužel jinde. Byli jsme v Praze na CT vyšetření, kde se ukázalo, že má nos něčím ucpaný (nejspíš hnisem). Bohužel z důvodu stavu jeho čelisti není možná operace, kde by se to případně mohlo vyčistit. Zkoušeli jsme nasadit antibiotika, kapky alespoň na zmírnění příznaků. Samozřejmě není možné, aby je bral nějak dlouhodobě, proto je aktuálně nějakou dobu úplně bez léků. Některé dny to má docela dobré a kýchá docela málo a někdy naopak kýchá dost. Jednu nosní dírku má ucpanou úplně a používá tak pouze jednu.
Na veterinu docházíme stále pravidelně jednou za cca 5 týdnů na broušení zoubků. V případě problémů samozřejmě častěji.
Kulíšek je opravdu speciální pacient, který už je na paliativní léčbě cca rok a půl s prognózou, se kterou králíčci žijí obvykle průměrně půl roku.. Už se o něm ví i mimo veterinu kam docházíme a doktoři, kteří o něm slyšeli jsou nadšení, že s tím dokáže fungovat. Já jsem za to vděčná úplně nejvíc. Asi nemusím nikomu, kdo má jakéhokoliv mazlíka doma vysvětlovat, jak moc vám přirostou během vašich společných let k srdci. Přes to všechno, co jsme spolu zažili mi přijde, že je to ještě silnější. Začalo to v Kulíškovo 3 letech, kdy mu muselo být odstraněno očičko. Pokračovalo to operacemi, kde mu byly postupně odstraňovány špatné zoubky, zlomená čelist, nejisté dny, které nevypadaly dobře, ale které si vybojoval, přes paliativní léčbu ve které je doteď. A já jen doufám, že to ještě spolu zvládneme.. co nejdéle to bude možné.
Pohlaďte vaše ušáky a moc je od nás s Kulíškem pozdravujte :)

Jsem vždy v pozoru a sleduju, co se kde děje.

Samozřejmě někdy je tedy nutné si pospat a udělat si pohodlí.

No a kde jinde se spí lépe, než přímo u jídla? Radši si ho ještě pacičkou ohlídám.

Koukám z tunelu, jako z nory :)

Tady už mám pohodičku před svou bedýnkou a na svém oblíbeném (už dost "ošoupaném") hadru.

A tady ještě s nataženými nožkami.

No a tady už jsem konečně mohl jít zase na zahradu.

Tam jsem vždycky nejspokojenější.

Pravdou je, že když jsem byl mladší, tak jsem tam lítal sem a tam.

Teď už si tam radši spíš poležím a s běháním to moc nepřeháním.

No a v písku? Tam se leží úplně nejlépe. Jen nechtějte vidět, jak pak někdy vypadám - obzvlášť po dešti :)

Panička si oblíbila fotit mně, když spím. Že prý je to roztomilé? No nevím, ale tady jsem dostal novou mističku, kde mám mé oblíbené oříšky!
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty