Trisia, uživatelka má dalších 25 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Mimina - * 6.11.2006

Hodnocení 4,8 / 5 (7 hlasů)
Po svatbě Ferdy a Božky (Ferda = nevěsta, Božka = ženich) jsme netrpělivě očekávali narození potomstva. Ferdice řádila jako pominutá, na účet si připsala kábl od ledničky. Mezitím jsem jí vyrobila ohrádku - oplotila jsem nohy od stolu (chudák stůl!), aby se tam vešla boudička a časem i drancující potomstvo. V pondělí 6. listopadu večer byla boudička plná chlupů a něco se v ní vrtělo.
Další vývoj budeme sledovat:
8. 11. - vloupala jsem se do boudičky. Nalezeni 2 mrňousové, jeden z nich hlasitě protestoval proti vrtání v hnízdě. Ferda ne, ta mě během šmátrání v jejím domečku dokonce olizovala!
9.11. - důkladnější kontrola hnízda - mrňousové jsou tři a vřískají jak zjednaní.
10.11. - návštěva bratra s manželkou (majitelé Božky - otce mimin). Ferda dostala "porodné" - čokoláda Sladká vášeň - ale aby se jí neudělalo špatně, obětovali jsme se a čokoládu snědli. Na počest mimin jsme otevřeli 12letou irskou whisky (celkový objem 50ml).
Kontrola mimin - v jednom koutě jedno mimi, v druhým další dvě.
11.11. - špuntové jsou zas v jednom hnízdě, už ani nejsou přikrytí chloupkama. Mrskají se a kvíkají. Mají černý kožíšky a vypadají jako malí krtečci.
12.11. - otci Božce byl před čumák strčen digitální fotoaparát a na displeji snímek mrňat. Po sdělení, že to jsou jeho děti, Božka schlípl uši a zařadil zpátečku.

Podlážka této "klece je ze 3 vrstev koberce a 1 vrstvy sololitu. Okolo je králičí pletivo a nahoře síť proti hmyzu. Ať si někdo zkusí odtud utéct!

Ze strany se dá připojit (pomocí karabin) původní Ferdí klec. Teď slouží jako záchod a zásobárna sena.

6. 11. - vidíme..., že nic nevidíme

Prvotřídní hnízdo.

8. 11. - hledejte a naleznete...

8. 11. - ty tmavé fleky uprostřed jsou 2 mimina. Otočená k sobě světlejšími bříšky, nahoře tmavé hlavičky a světlá ouška. Asi to budou třísláci po mamince.

9. 11. - opět zkoro nic nevidíme, ale zato slyšíme. Mimina kvíííkají!

A hele, jsou prokazatelně tři! Kolik pokladů se ještě najde?

10.11. - jeden mrňous v hnízdě

10.11. - ...a v druhém rohu další dva

11.11. - a zase spořádaně spolu. Tentokrát už nezahrabáni, zato s luxusními kožíšky.

11.11. - malí krteččci

Co říkáš na svoje děti, Božka? Líbí se ti? Ne?

Tak mi vlez na záda!
Rozkaz, šéfe!
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty