Fousie, uživatel má dalších 37 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Protikráličí zábrany

Hodnocení 4,8 / 5 (5 hlasů)
Zde jsou ukázky toho, jak máme u nás vyřešeno zakrytí kabelů, aby nebyly vidět a aby nebyly přístupné králíkům k "volnému použití". Kabely máme obloženy dřevěnými lištami, které jsou přišroubovány ke zdi pomocí hmoždinek. Pokud jsou pod lištou pouze kabely, použil jsem jednoduchu lištu tvaru L o hraně 3x3 cm (může být samozřejmě i větší), na obložení trubek ústředního topení (+případných kabelů) jsem použil složitější řešení - svislá strana je tvořena palubkou a nahoře navazuje opět lišta ve tvaru L, tentokrát s různou délkou hran (ve vodorovném směru delší hrana - rozměr podle toho, jaká je požadovaná vzdálenost od stěny a ve svislém směru tak asi 2 cm, aby bylo možné horní lištu malými šroubky přišroubovat ke svislé palubce). Aby obložení bylo ve svislém směru kolmé a tedy rovnoběžné se stěnou, je potřeba na několika místech vypodložit lištu například dřevěnými špalíky (odřezky), nejlépe v blízkosti šroubů, kterými je lišta uchycena do hmoždinek ve zdi. Je třeba vyzkoušet podle místních podmínek. Na závěr jsem hotové obložení natřel bezbarvým lakem, je možné samozřejmě i barvou.

Toto olištování se dá v případě potřeby rozebrat, přidat nebo odebrat kabel a zase zkompletovat, i když s tím je trošku práce.

Na obrázku 1 jsou vidět oby typy obložení - zleva jednoduché, zprava to složitější. U složitějšího obložení vpravo je vidět šroub, kterým je lišta uchycena hmoždinkou do zdi a vlevo nahoře malý šroubek, kterým je uchycena horní krycí L-lišta ke svislé liště (palubce).

Na obrázku 2 je detail jednoduchého obložení se šroubem, kterým je lišta uchycena hmoždinkou do zdi.

Na obrázku 3 je vidět detail toho složitějšího obložení v místě připojení radiátoru k trubkám zakrytým pod obložením.

Na obrázcích 4 a 5 je detail polystyrenové zábrany za TV stolkem, aby se ušaté zvíře nedostalo ke změti kabelů za stolkem.

Na obrázku 6 je polystyrenová zábrana, kterou odděluji část předsíně, která je ušatému zvířeti přístupná od té nepřístupné. Není 100% účinné, jednou jsem Fous našel balancovat na té horní hraně :-). Tento polystyren samozřejmě uklízím, pokud Fous volně neběhá.

Na obrázku 7 je ukázka pětiměsíční králice v pubertě při své oblíbené činnosti :-).

1

2

3

4

5

6

7
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty