Monakuč přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (3)


Beruščina kastrace

Hodnocení 4,4 / 5 (35 hlasů)
Dne 8. ledna 2008 ráno bylo naše sluníčko na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně na kastraci. Beruška chudáček trpěla blízkostí dvou samečků a už to bylo špatně zvládnutelné pro všechny, hlavně pro králíčky. Albertka, i když je vykastrovaný, neustále obtěžovala a rvala mu chlupy, naskakovala na něj a nenechala ho chvíli na pokoji. Kastrace proběhla dobře, ale prvních asi 27 hodin po zákroku bylo krušných. Nejedla, nepila (museli jsme jí dávat vodu s rehydratačním roztokem Kulíšek stříkačkou do tlamičky a trochu přikrmovat kašičkou), jen ležela a vyčerpaně koukala. Teprve druhý den po obědě se celkem vzpamatovala a začala baštit a pít.

Beruška chvilku po přinesení z veteriny. Chudinka, je celá rozbolavělá a unavená, nevěděla, jak si sednout a lehnout, aby jí to nebolelo.

Po chvíli se vydala na záchodek a vyrobila pár bobečků, to bylo radosti, jenže tím to na hodně dlouho skončilo...

A pak už jen ležela a ležela, ani miska s jejími dobrůtkami ji nelákala. Pít taky nechtěla, takže jsme jí museli pomáhat stříkačkou.

Nakonec se jí povedlo si aspoň nějak lehnout do záchodku, ze kterého si udělala takovou odpočívárnu. Nechtěla ležet na měkkém, vyhodila si z něj podložku.

Ne příliš dobrý pohled na vyholené bříško a jizvičku.


Druhý den dopoledne to bylo celé divoké, nechtěla jíst, pít, hýbat se, nic... Pak se najednou po obědě protáhla a začala jíst, bobčit, a dobývat se z klece:)

Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty