Halibeli, uživatelka má dalších 59 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (23)


Jak se vyvíjela moje klec

Hodnocení 4,7 / 5 (90 hlasů)
Jak dospívám, mění se moje návyky a s tím i moje klec... Během 2 měsíců dospěla do své konečné podoby. :o)
I. fáze - Ve stáří 2 měsíců
Takhle vypadala moje klec pár dní po příchodu, kdy jsem dostala nový doma vyrobený dům ze smrkového dřeva, který byl záhy odstraněn, protože jsem ho ignorovala a využívala ho jako záchod.
Po celé ploše byla hrubá kukuřičná podestýlka a v rohovém záchůdku Cat´s Best Universal. Vesele jsem bobkovala a čůrala, kde mě napadlo a chudák panička vybírala bobečky a házela je do záchůdku a doufala, že to pochopím. ...NESTALO SE.

II. fáze - ve stáří 2,5 měsíce
Spotřeba podestýlky byla enormní (2 pytle kukuřice týdně - cca 200 kč), tak se panička rozhodla, vyzkoušet kobereček. Nejdřív ho umístila jen do 1/3, potom do 1/2 jak je zde vidět. První známky úspěchu se dostavily a kobereček zůstal neposkvrněn. Bobky a loužičky však byly všude v podestýlce a záchůdek stále bez povšimnutí...

III. fáze - ve stáří 4 měsíců
Přišlo radikální řešení. Risk se ukázal jako zisk. K vykonávání potřeby jsem začla používat výhradně obdélníkový kočičí záchůdek se směsí Cat´s Best Universal a hrubé kukuřice.
Panička vypozorovala, že často trousím bobky když žeru seno. Umístila tedy záchůdek hned vedle. Já tak občas sedím v záchůdku a zároveň hoduji.I. fáze - ve stáří 2 měsíců

II. fáze - ve stáří 2,5 měsíce

III. fáze - ve stáří 4 měsíců aneb finále.

Se záchůdkem 30x25x7 cm.

I takhle občas vypadá moje klec před uklizením... aneb nezvratný důkaz toho, že i Matylda umí být pořádné PRASÁTKO! :o)

S novým záchůdkem 40x30x10 cm.

Nový koberec od ježíška. Výborná záležitost. Je to dětský koberec z BAUHAUSU (mají různé obrázky), který má zespodu po celé ploše gumu, díky které se úplně přicucne ke dnu klece a ani se nehne. Možno prát v pračce na 30°. Cena 309 Kč. Rozměr 50x80 cm.

Po třech letech jsem konečně odstranila horní část, která sloužila pouze jako věšák na jesličky a Matylda má restauraci s toaletou lépe přístupnou. :-)

KKK - krásný králičí koutek :-)

Matylda má nový koutek vedle želvího akvária s vlastním "předkoberečkem" z IKEA ("Hanna", 130x70 cm, 249 Kč, pratelný v ruce na 30°) a pod ním je protizkluzová podložka IKEA za 49 Kč ("Stopp")
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty