Perrita, uživatelka má dalších 32 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (8)


Absces a operace

Hodnocení 5 / 5 (6 hlasů)
7.1, 16 jsem si při hlazení Runy všimla, že má na pravé straně čelisti bouličku, taky přestávala jíst seno, takže jsme šly 8.1. na veterinu, kde nám řekli, že je to absces a hned na pondělí 11.1. objednali Runu na operaci. Ráno na 9h. jsem ji vezla na vet a po 14.h mi ji dali domů. Absces byl hodně ve svalu, a proto o kus žvýkacího svalu přišla, ale kost je prý v pořádku. Máme dávat po 12.h. antibiotika a léky proti bolesti a večer ránu vypláchnout a dál stejně tak po těch 12. h. a na kontrolu pozítří.
Tak jsem po operaci ve 22.h dokrmovala zoufale se bránící králindu, chudinka kníkala už jak jsem ji lapala v domečku. To ještě nikdy nedělala, často utíká a bojuje - vrčí a pod., ale aby takhle naříkala, to mě teda dostalo. :-( Naštěstí přes noc si to rozmyslela a kromě zeleniny všechno, co měla v nabídce, snědla. Utekla jsem z práce, abych se koukla, jak si vede. A baští, i když míň než obvykle, tak už ji necháme bez dokrmení. Tak nám zbyde jen ráno a večer léky a výplach rány.
13.1.16 Dnes jsme byly s Runou na kontrole na veterině, rána je samovolně otevřená a bohužel z ní i teče hnis, ale prý je to pořád lepší, než kdyby se uzavřela a absces se udělal znovu. Ránu tam vyčistili, vypláchli a Runa dostala enzymatickou mast dovnitř, pořád má antibiotika a máme doma ránu čistit a v pátek zas na kontrolu. Zatím aspoň sama baští, tak doufám, že jí to vydrží. Celkově prý léčba bude trvat minimálně 14 dní.
16.1. Dnes byla Runa zase na veterině na čištění, budeme asi takhle jezdit ob den, aby se rána nezavřela a nezhnisala. Po čištění dostane vždycky do rány mast s antibiotiky a dál má i antibiotika po 12. h. Je moc statečná, docela pěkně sama jí a kupodivu se chodí i pomazlit, ač jí pořád děláme něco nepříjemného.
17.1. Tak jsem to asi zakřikla, Runička jíst přestávala a bojovali jsme s dokrmováním až do 21.1., kdy se snad konečně začíná blýskat na lepší časy. Zítra jdeme na vyndání stehů a já doufám, že se bude všechno dobře hojit. Doposud jsem Runu vozila ob den na veterinu na čištění a rána pořád hnisala. Trošku hnisá i teď, ale mnohem míň a je to vidět jen při výplachu rány, jinak už zevnitř nic nevytéká.
25.1. Dnes je 14 dní po operaci a na kontrole mi řekli, že už se Runa opravdu lepší. Pořád má po 12.h. antibiotika a ránu čistím denně, ale je vidět, že už úplně zmizel otok a vytrácí se i hnisání. Runa jí a je veselá - kromě chvil při čištění, kdy bojuje čím dál efektivněji a dává mi zabrat. :-) Doufám, že se už brzy dočkám i jejího úplného uzdravení. :-)
3.2. Dnes na kontrole jsme se konečně dočkali toho, že už nemusíme ránu vyplachovat a čistit. Runa bud brát ještě týden antibiotika a pak snad už bude všechno v pořádku!

První den pár hodin po operaci.

Druhý den po operaci.

Třetí den po operaci začala Runa jíst i pevnou stravu - oblíbenou nať z mrkve a seno.

Pooperační rána je poprvé suchá a splaskl otok. (14.1.)

16.1. Šestý den po operaci vypadá rána asi opticky nejhůř, ob den jezdíme na veterinu na čištění a prý se to lepší, ale je to na dlouhou léčbu v řádu týdnů.

21.1. Jedenáct dní po operaci, dole z rány vykukují konce stehů.

1.2. Tři týdny po operaci se už Runa chová, jako by nic, ale pořád má antibiotika a ránu ještě čistíme.
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty