Andrejka, uživatelka má dalších 15 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (13)


Megulka marodem

Hodnocení 5 / 5 (18 hlasů)
Megča občas "zazlobila" s čůráním a pustila to mimo záchod. Protože 2x za sebou postavila luxusní hnízdo do záchoda, tak jsem myslela, že tam odmítá chodit z tohoto důvodu. Nicméně uběhl nějaký čas a problém přetrvával.
Takže 7.5. jsme vyrazili s obavami na veterinu (na kliniku Hanychov v Liberci - mimochodem vřele doporučiji) Vylíčila jsem situaci. Byly 3 možnosti. 1. Zánět močových cest 2. Močový písek nebo kameny a za 3. Rakovina! Udělal se RTG. K naší smůle to nebyl písek, ani zánět, ale nějaký útvar a zvětšená játra. Takže co dál. Je jí 6 let. Je slepá a má zvětšená játra. Takže je tu riziko metabolické poruchy, tím pádem nemožnost narkózy. Tak jsme tedy nechali udělat biochemku krve. Hrozné čekání do večera co bude. Má šanci na operaci nebo ne? V 6 hodin večer telefon z kliniky, máme pro vás dobré zprávy, krev je v pořádku, tak tedy v pondělí v 8 ráno operace. Celý víkend jsem propadala zoufalství a psala nejhorší scénáře. A cpala do ní ATB jako přípravu. V pondělí ráno (10.5.) 7:30 jí taťka odvez. V 10 mi zavolali z kliniky, že už se Megča probouzí. A že to zvládla suprově. Ve 4 odpoledne si pro ní můžete přijet. Ve 4 jsme tam byli. Vypadala dobře. Vetka říkala, že nádor už byl velký jako mandarinka. Zasahoval celý levý roh dělohy a celý levý vaječník. Takže jí sebrali celou dělohu a oba vaječníky. Narkózu zvládla báječně, krásně prý usla a krásně se probudila. Tak říkali, že je na svůj věk silná. Histologii jsem nenechávala dělat. Pokud to bylo zhoubné, hrozí metastáze do plic a rakovina dlouhých kostí. Ale s tím už nelze nic dělat. Takže by to stejně k ničemu nebylo, akorát bych čekala kdy to příjde, takhle můžu doufat, že to zhoubné nebylo. Nechtěla jim tam nic sníst, ale doma si hned nechala vnutit lístky pampelišky. 3 dny jsem do ní tlačila analgetika a týden ATB (po 12 hodinách). Dnes (20.5.) se po 10 dnech vyndaly stehy. Tak snad už bude dobře...

Náklady:
7.5. Klinické vyšetření, RTG, odběr krve a analýza : 1375,-
8.5. ATB na 2 dny: 104,-
10.5. předoperační příprava, narkóza, výkon, léky : 1671,-
11.5. Kontrola, kapky na zakalené oči, ATB na týden : 684,-
20.5. Kontrola, stehy 105,-

celkem: 3 939,-

Tak nám držte palce, ať se nám rakovina nevrátí v jiné podobě :(

Asi hodinu po přivezení domů

taky :(

Klidový režim

Jizva 2. den (bylo to zastříbřené, nešlo to moc vyfoti)

Mazlíme :) Netopejr :D

Asi po 6 dnech


Už zase vymýšlí lumpárny

Medvídek :)

Moje...
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty