od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2011
 • Zobrazuji 94 zaznamu.
 • 1.11.2011 08:34Nikopol
  Michelle: My jsme měli jednou s Annie problém, a tak jsme volali na veterinu. Paní hned věděla, jak to s burundukama je a říkala, že pokud to není nezbytně nutné, nemá se s nimi k veterináři chodit, že jsou to strašní stresaři, jak asi všichni víme, a že taková návštěva pro ně může být až tak velký šok, že ji nemusejí přežít. Nicméně doporučila nám postup po telefonu, nabídla, že pokud se stav nezlepší, máme si dojít pro nějaké kapičky a samozřejmě, že můžeme Annie i přivézt, pokud by byla situace opravdu vážná. Takže kdyby se nedejbože příště něco semlelo, asi to nejdříve zase budeme řešit telefonicky.
  1.11.2011 23:26Zvědavost
  Karrol-moc děkuji.Za Tebou příjdu kdykoliv na radu až zjistím heslo sem.Napíšu Ti do sz.Díky.Jsi jednička!!
  2.11.2011 10:30Karrol
  Zvědavost: No já bych to zas tak nepřeháněla :)))))
  4.11.2011 15:07pok
  já bych se chtěl zepat jestli potrebuje burunduk páskovaný hodně místa a jestli může se mu dávat treba zrálo pro krecky
  4.11.2011 21:57Čipinka
  pok: zde najdeš co potřebuje burunduk za vybavení a klec https://www.kralici.cz/burunduci/pages.asp?f=bydleni a stím krmením pro křečky-burunduci krmení pro křečky běžně jedí a jíst ho mohou.Více o krmení najdeš zde- https://www.kralici.cz/burunduci/pages.asp?f=krmeni
  4.11.2011 22:02Karrol
  pok: Místa potřebují hodně a krmení pro křečky můžou. Přečti si ale články.
  7.11.2011 15:03Tynuska
  Téda, včera mě Čipís dostal. Měnila jsem mu komplet podestýlku v kleci, tak mu tam sypu čerstvou kukuřičnou drť a najednou... šup a blesk, je zpátky v kleci a futruje si tu kukuřici do torbiček. Dosypala jsem mu tam hobliny... a pořád futruje... vyměním vodu... pořád futruje... a futrujule, i když mu zavřu dvířka a jdu na chvíli pryč. Pak se vrátím... a on pořád futruje:)) Netuším, kam to všude nacpal, každopádně podestýlka je rozrytá jako od prasátek a vever si to nejspíš všechno nacpal do domečku... To se mu musí ležet teda pohodlně:))
  A mám otázku - jak dlouho mají Vaši veveřáci možnost denně běhat po bytě/pokoji?
  7.11.2011 17:22Moncza
  NEUVĚŘITELNÝÝÝÝÝ !!!

  Náš ČIČMUND je nejvíc ochočenej na světě! Dneska se nám nechtěně dostal ven (bydlíme na venkově, okolo baráku je sad a louky), počítám asi hodinu lítal nejen po půdě - potom jsme zjistili, že doma nikde není a začali jsme ho hledat ----------chodim takhle po venku a volám - stojim u baráku a volám "čičmunde !!!!"------- tomu neuvěříte, ale ten náš posera ---- miláček --- na zavolání přiběhl !!! neuvěřitelný
  - - - - -
  tynuska: my máme čičmunda puštěnýho celý den, teda pokud jsme doma - jinak s náma jezdí na návštěvy atd. jak jsem psala, je uplně nejvíc ochočenej
  7.11.2011 21:26Filisek
  Moncza-Náš Pišta taky na zavolání přiběhne a to lítá i po nekryté terase.
  8.11.2011 09:20Karrol
  Nám jednou, to Kikinka ještě nebyla moc ochočená, utekla, když jsme ji měli s sebou v kempu. Já jsem si řikala, no tak teď už ji neuvidíme. Lákali jsme ji na jídlo, pořád se ji snažili enspustit z očí, až místo toho, aby se rozběhla do lesa, vlezla do auta :))
  8.11.2011 12:20Nikopol
  Tynuska: Annie je puštěná pořád. Klec sice má, ale už v ní nic není, tak do ní ani nechodí. Občas tam teda hodíme nějakého cvrčka a ona je tam pak loví. V pokoji máme samá lana, větve, žebříky. Poslední dobou už nevím, kam schovávat jídlo, aby s k němu nedostala. Je čím dál tím víc mrštnější a dokáže se dostat i na místa, kam ještě před dvěma měsíci neměla šanci.

  Teď přemýšlím, že bych jí začala schovávat jídlo různě po pokoji. Protože dneska jsme jí na talířek naservírovala maliny, švestku, hrášek a ani se toho nedotkla. Šmejdila kolem, až mi skočila do kabelky, kde objevila schované maliny a hned se do nich pustila. Asi ji to tak víc baví. Vlastně teď už takhle schováváme semínka.
  9.11.2011 11:12joudik
  Nikopol: A kde Annie spinka? Spi s vama v pokoji? Jestli ano, tak leze po vas rano? Ja mam malou Bibi pustenou v loznici pres den,ale na noc ji zaviram do klece abychom ji treba nemohli ublizit,kdyz spime a ona by treba za nama vlezla do postele..
  9.11.2011 12:00Karrol
  joudik: To mi připadá jako ideální řešení :)
  9.11.2011 13:20Joudik
  karrol: dik :) ja bych ji chtela nechat pustenou i pres noc,ona si totiz dela pelisek v rozku u komody,ale opravdu se bojim,ze bysme ji mohli ublizit. Ale tady vsichni pisou,jak je maji pustene po celem byte a tak,ale kdyz me to opravdu pripada nebezpecne - treba my mame v kazde mistnosti krb. A maly tam jednou zalezl a nemohli jsme ho dostat ven - nastesti vylezl sam - takze jsme zadelali krby v loznici ( klvuli Bibi) a v obyvaku ( kvuli gerbikovi). tak me zajima,jak to opravdu delaji druzi-nechci nasim malickym ubirat svobodu,ale zase se o ne bojim.
  9.11.2011 13:42Nikopol
  joudik: Jj, ze začátku jsme ji na noc taky zavírali, protože jsem se bála, že za námi vleze a zalehneme ji. Začali jsme ji nechávat volně, protože ráno strašně rachotila o mříže a chtěla hrozně pustit a nám se nechtělo vstávat. :oD Měli jsme to udělané tak, aby se do postele nemohla dostat, ale časem si našla cestu. Teď už to neřešíme, přístup do postele má normálně. Já se stejně ráno probudím, když začne ťapkat po pokoji, a tak ji poslouchám, kde je. Většinou je to tak, že na chvíli přijde, nechá se podrbkat no a potom už nás neotravuje, dokud nevstaneme. Většinou teď před zimou ještě sama zaleze do skrýše v mých starých svetrech a odpočívá tak do oběda. Ale je pravda, že když zrovna je v posteli, tak ji pořád hlídám, protože já sice vzhůru jsem, ale přítel ne.
  9.11.2011 16:14Tynuska
  Týýjo, tak to se Vaši veveřáci mají... Chipin běhá, jenom když je někdo doma, úplně sám a navolno bychom si netroufli... jenže s pouštěním je teď problém, ráno ho pustit nestihnu - budí se kolem půl osmé, to už musím pryč - a zaleze už kolem třičtvrtě na tři, jsem ráda, že ho odpoledne vůbec vidím, někdy je v boudičce dřív, než vůbec přijdu domů.
  Takže velké pouštění je leda o víkendu - to běhá po celém bytě alespoň celé dopoledne a část odpoledne, než jde spát, ale přes týden... když jde náhodou spinkat později nebo se vzbudí ještě někdy odpoledne, lítá akorát po mém pokojíku...
  Nechci, aby byl zavřený, jenže sám taky běhat nemůže, když není nikdo doma...:((
  9.11.2011 16:44Nikopol
  Tynuska: Já myslím, že to vůbec nevadí, jestli má velkou klec. My jsme Annie na klec nezvykli, proto se jí tam moc nelíbilo. Nebyla tam ráda zavřená. Jinak nikdy jinde než v pokoji být nemůže, protože máme doma kočku a psy. Teď se ale s přítelem budeme stěhovat do bytu, tak přemýšlím, jestli ji třeba pouštět do kuchyně nebo ne.
  9.11.2011 20:09Karrol
  joudik: My je taky nenecháváme po celym bytě, jen po obýváku, kde maj klece.
  Tynuska: Taky si myslim, že to nevadí :)
  10.11.2011 16:50Tynuska
  Tak včera ještě vylezl kolem deváté, když jsem mu dosypávala papu, na chvlku jsem ho ještě pustila... ale žádné lítání, asi deset minut se jen snažil dostat do krabiček, kde máme oves, sezamový semínka, slunečnici apod. tak jsem ho nakonec radši dala zpátky do klece. Jednou si zaběhl kolečko kolem mříží a pak šup do domečku.
  Dneska ráno vylezl už ve čtvrt na osm, ale zpátky spinkat šel už kolem třičtvrtě na osm. Jestli vylezl přes den nevím, ale já ho neviděla ani neslyšela. Takže tu máme zimní spánek, a malou agresi, když jsem ho včera vracela do klece, prokousl mi prst skoro skrz naskrz.
  A mám další otázku, jak to máte s oříšky a kaštany? Vlašák si Chipin sám nerozlouskne (vždycky mu ho trochu naklepnu, aby se vůbec dostal dovnitř) a kaštany ho vůůbec nezajímají. Dokonce jsme mu ho i nařízli, a pořád nic.
  A ještě: zkoušeli jste někdy veverce dávat palmové ořechy, semena cedru, pekanové ořechy, kešu a para ořechy, pistácii nebo makadamové ořechy? Samozřejmě nesolené a nepražené.
  10.11.2011 17:18Karrol
  Tynuska: Vlašáky taky nerozlousknou, ale kaštany je zajímaly moc :)
  11.11.2011 12:34Nikopol
  Tynuska: Annie se kaštany líbily, ale vždycky se jen prokousala dovnitř a pak ji přestaly zajímat. Teď se jich už ani nedotkne. Radši si dá žalud. Vlašáky taky neprokouše, neumí se dostat ani do lískáčů, ale prý se to časem naučí.
  Co se týče jídla, je strašně vybíravá a hlavně se hodně mění, co jí chutná a co ne. Jednu dobu se mohla utlouct po jahodách, teď má radši maliny a o jahody nejeví zájem. Ale je pravda, že když něco delší dobu nedostane, tak se do toho s radostí pustí, třeba teď jí znovu zachutnaly hrášky. Navíc je strašná citlivka na kvalitu, jakmile je rajče trošku měkčí, tak si o nevezme ani za nic. Jednou jsem jí takhle dávala maliny a divila jsem se, že je nechce. Tak jsme si je chtěli dát s přítelem a zjistili jsme, že ty, které jsou úplně naspod už jsou plesnivé, já si toho vůbec nevšimla, když jsem jí brala těch pár navrchu a ta mrška to asi cítila.
  Ještě s oříšky se to moc přehánět nemá. Mohou způsobovat odvápnění kostí. Takže my dáváme přednost žaludům, bukvicím, kaštanům atd.
  Taky Annie většinou trvá, než vyzkouší něco nového. Kolikrát si řeknu, že to asi nebude chtít a příští den se do toho pustí. Takže bych zkusila Chipovi kaštan někde nechat a třeba na něj dostane chuť...
  11.11.2011 17:38Tynuska
  Nikopol: o tom odvápnění jsem četla, dostává tak jeden týdně. Katan už tam leží asi týden, a pořád nic:))
  Sběr žaludů a bukvic jsem prošvihla, máme akorát hoodně kaštanů.
  Přijde mi, že za těch pár dní, co Chipin chrupe, hrozně ztloustl... včera večer, když vylezl, tak koukám, o to máme doma za špekáčka s ocáskem:)) Snažím se mu dávat míň zrníček, stejně má všechno nasyslené, a spíš víc zeleniny a ovoce, které musí stejně hned sníst... teda doufám, že si tam nahoře neskladuje i salát apod.
  11.11.2011 20:12Nikopol
  Tynuska: Nám třeba Annie skladuje i ovoce a zeleninu. Tak jí to občas vybíráme. Naštěstí jí to vůbec nevadí.
  12.11.2011 01:11joudik
  Tak premyslim,jak je to vlastne s tema orechama..jak to ty veverky delaji v prirode?Prece kdyz najdou orechy,tak si je vsechny posbiraji, skladni a ji jak chteji. A i kdyz jim dame my doma jeden orech tydne,jakou mame jistotu,ze si jeden tydne daji?Jen tak premyslim nahlas, jestli treba samy vedi,co je pro ne dobre..co myslite?
  - - - - -
  Tynuska: nas Gerbik je na tom uplne stejne jak tvuj Cips a Bibi zase jako Annie od Nikopol. Malej sni vse a mala si vybira..a s tm kousnutim - mala vubec neni agresivni,chova se porad stejne,ale Gerbik je maly vrahounek-pres leto mazel a ted - hruza. Ale musim rict,ze jen pres den - vecer si ho klidne muzu vzit do ruky a do zupanu a spnka u me treba i 2 hodiny. Tak jestli uz se nechaval brat do ruky, tak to zkuste si ho vecer vzit a uvidite. Taky se nam u ochocovani osvedcilo dat mu do domecku papirovy kapesnicek s troskou naseho cerstveho potu - asi za tyden uz byl pritulnejsi..
  12.11.2011 01:27cappy
  v přírodě mají možnost různorodé stravy, z které získavají i ten vápník..
  12.11.2011 12:19Tynuska
  joudik: ráda bych si ho večer vzala do županu nebo do ruky, jenže... chrní, chrní, chrní... celé dny:)) Dneska ráno vylezl kolem sedmé, zahrabal něco v podestýlce a zase chrní... a chrní:))
  On je normálně ochočený, nebojí se nás, při pouštění po mě lítá, nechá se vzít do ruky, nekouše, ale ještě nejsme v tom stadiu, že by u mě i usnul, a teď v zimě (tedy na podzim, ale vever to asi vidí jinak:) už vůbec... Prostě není příležitost.
  12.11.2011 14:18jania
  Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat jestli se dá burunduk ochočit třeba jako potkan? :)
  - - - - -
  A jak jsou na tom zdravotně? Mají s něčím časté problémy? Děkuju :)
  12.11.2011 19:12Joudik
  Tynuska: no ja si ho vezmu,kdyz spinka a jen si ho prendam ddo zupanu a treba si ctu. a on u me pekne spinka.a je s tim v pohode.
  12.11.2011 23:20Nikopol
  jania: Nevím, jestli bych burunduka srovnával s potkanem...Povahově bych to přirovnal spíš k odrostlejšímu kotěti. Občas se nechá pohladit a s trochou štěstí dorazí, když ho zavoláš. Ale jinak si vystačí sám. S potkanem fakt nic společného nemá.
  13.11.2011 17:51Verousek
  Čaute lidičky, chtěla jsem se zeptat jestli byste mi někdo neporadil kde bych mohla veverečku koupit? nebo snad kdyby někdo tady burunduky choval a mohl by mi jednoho nabídnout? díky za odpověd. Jsem z olomoucka
  14.11.2011 11:23charlie
  ahojte, shanim pro mou ženušku k narozeninám burunduka, nejlépe ochočenou kolem 2 měsíců.
  Sameček nebo samička, je jedno. jsem z okolí Ostravy .... pokud tak mi dejte vědět pls na
  charlie.black13@gmail.com díkes:)
  14.11.2011 15:51Barča
  Já jsem sháněla veveruši po Čechách, ale narazila jsem jen na prodejce, o kterých jsem se dozvěděla, že jsou to většinou překupníci, nebo se mi inzeráty nějak nezdály. Je tu riziko, že veverky budou už půlroční a starší, ale přitom neznají lidskou ruku, a když, tak jen v rukavici, když je chytá při vyndavání z klece. Já jsem nakonec sebrala odvahu a vyrazila do Německa. Bylo to trochu z ruky, ale přivezla jsem si tříměsíční holčičku, je klidná, nejančí, od první chvíle si bere z ruky dobroty, prostě zlatíčko. Chovatel byl příjemný, poradil (občas došlo i na "ruční" jazyk, to když došla slova), dal nám na prozkoumání krmení, na které byla zvyklá, prostě pohoda. Jsem šťastná, že jsem se odhodlala a těch 250km za Lipsko dojela. Snad mi to teď vyjde lépe, než s mojí první zlatou Barunkou.
  16.11.2011 12:35Nikopol
  Tak jsme se říkali, jak se nás to netýká, ale už je to tady. Annie začala podzimní agrese. Mě už jednou kousla a přítelkyni 2x. Asi jí budeme pomalu muset začít zavírat.
  16.11.2011 13:29joudik
  Nikopol: ja gerbika zaviram ale vecer si ho beru z klece a je u me tak hodku a to je v pohode. Oni jsou pres zimu agresivni hlavne pres den, rano ale vecer uz jsou zase hodnoucci.
  Naseho gerbika to prechazi vzdy zacatkem unora.
  - - - - -
  Jinak mam dotaz na vsechny: Znate nekdo krmnou smes pro veverky Cunipic Squirrell? Mamka mi vcera poslala balik a ja ji poprosila,at mi posle nejakou krmnou smes pro veverky z ceska,aby meli mali nejakou zmenu. Tak mamka zasla do zverimexu a tam ji poradili tuto smes.
  Vcera si rozbaluju balik,cela natesena jak si budou malinci pochutnavat, divam se na obal-ingredience a vidim MANDLE!
  Takze se chci zeptat, jestli mate s timto krmivem nejakou zkusenost a jak je mozne,ze v krmne smesi pro veverky jsou i mandle.
  16.11.2011 13:40Nikopol
  S tímhle zkušenost nemám, ale doporučuju koupit směs pro burunduky od JR Farm a přidat k tomu trochu vlastního ovsa + lněných semínek
  16.11.2011 14:01Joudik
  Nikopol: a co sezamova seminka? Pry obsahuji nejvice vapniku zw vsech semen.
  - - - - -
  Nikopol: Tak jsem nasla JR farm i tady na netu - tak super, kned objednavam, diky moc :) Tady v obchodech totiz maji jen Extravital a me se zda,ze tam maji moc granuli. Ma Annie tu smes od JR farm rada?
  16.11.2011 14:52Nikopol
  Tak klidně tam ty sezamové semínka dej. Ale nám všechny zůstaly netknuté.
  - - - - -
  Ono to vypadá trochu, jako seno. Prostě to dáš do krabice od bot a necháš v tom přehrabovat. Annie v tom skoro bydlí.
  16.11.2011 18:04Clea
  V kŕmnej zmesi Cunipic Squirell je asi 85 % sušenej granulovanej trávy ktorú naši nechcú a preto som väčšinu z toho vyhodil a teda úplne zbytočná kúpa. Mimochodom tiež ma tie mandle prekvapili. Skúšame teraz už spomenuté JR farm krmivo a popri tom krmivo pre malé hlodavce.
  16.11.2011 18:31Joudik
  Clea: Taky me ta trava prekvapila - zadna seminka,jen ta trava a pak ty mandle.Takze to taky vyhodim,nastesti mame na zahrade hodne sedych veverek,tak se jim to bude na zimu hodit.
  16.11.2011 21:31Nikopol
  No já někde na netu četla, že snad nějaké sladké mandle můžou, ale moc bych tomu nevěřila, právě mě to překvapilo, když je všude jasně napsané, že mandle nedávat, a teď se dokonce objeví ve směsi přímo pro ně...
  Jak psal přítel, sezamová semínka pro Annie máme, ale moc si jich nevšímá. I když poslední dobou si nasyslí do domku snad všechno, na co narazí. Ale nejvíc jí teda poslední dobou jedou lněná semínka, pomalu si ani nemůžeme dát žádné pečivo, které je obsahuje, protože na ně má snad nějaký speciální čich a hned jak něco s nimi doneseme, už ji máme u pusy. Ale nevím, jak jsou na tom lněná semínka, co se vápníku týče.
  Doporučovala bych, ale ať zkusíte nějaká semínka zasadit, náš drbloš zbožňuje výhonky. Sice teď je to trochu složitější, protože než něco stačí vyrůst, tak to hned vyhrabe, ale i tak se poštěstilo.
  No a naše zimní agrese, ta mě dneska teda zaskočila. Když o víkendu kousla přítele, myslela jsem, že se asi jen lekla protože ji zrovna vytahoval z tašky, ale já jsem přijela po dvou dnech domů, donesla jsem jí jídlo, byla teda trochu divočejší, ale to už se stalo jednou, když jsem nebyla na noc doma a vrátila se dopoledne. No a potom jsem ukládala oblečení do skříně, kde v poslední přihrádce spinká přes den, a zničeho nic po mě vyběhla, kousla mě do obličeje a běžela pryč. Za chvíli už ale zase dorážela a přiznám se, že u jsem se celkem bála, takže jsem jí otevřela krabici s dobrotama a zdrhla jsem. Do pokoje jsem se odvážila až večer, kdy jsem věděla, že bude spát. Je mi líto ji dát do klece, když není zvyklá tam být zavřená, bojím se, jak to ponese, ale zase se nechci být vejít do vlastního pokoje nebo jí nechci nějak ublížit, když by na mě útočila a já se lekla a nějak se ohnala. Ale přítel už to prý má nějak vymyšlené, tak uvidíme...Bobeš náš, už aby bylo zase léto...
  16.11.2011 22:37joudik
  Nikopol: Ja jsem s tim poprve taky mela problem,ale maly si za tyden zvyknul a byl v pohode.Jde o to, ze v zimnim obdobi jsou uplne nekdo jiny, je to jejich prirozenost a v kazdem z nas vidi potencionalniho nepritele,co jim sebere nastradane jidlo. Ale videla jsem na fotkach vasi klec a je absolutne skvela. A taky nezapomen,ze to bude jen na dva mesice, v unoru uz se zase bude vracet do starych koleji a bude miloucka jako byla doted - opravdu. Ji ted stejne jen zajima jidlo a nic jineho.
  Ja bych doporucovala nechat ji pres den v kleci,davat ji pravidelne potravu,aby si mohla delat v kleci zasoby, dat ji do domecku kousek papiroveho kapesniku s cerstvym potem a vecer si ji vzit do zupanu a nechat ji tam dokud nezacne byt cila nebo treba na hodku a pak ji dat zpet do domku.Nas maly je s tim uplne v pohode a vecer je hodnoucky.
  Hlavne se nenechat zmast - zrovna o vikendu jsem si rikala - no co,vecer byva hodny,pustim ho - no a asi za pet minut me zacal kousat do nohy,pak se zahrabal do kvetinace a pritel na neho musel vzit motorkarske rukavice ktere mu stejne prokousl.
  Ale jak rikam,vecer je zlaticko a v unoru uz to bude nas malinky milovany Gerbicek.Taky jsem si vsimla,ze se mu v zime meni pohled - rikam mu maly vrahounek - to se opravdu tak kouka. Kazdopadne dej vedet,jak to probiha,ale vycitky zadne nemej - Annie to taky vadit nebude,hlavne ze tam bude mit dostatek zradla. Za tyden si zvykne a aspon si pres zimu odpocne,nez se stresovat kam vsude po pokoji jeste schovat jidlo - takhle bude mit jen klec a timpadem vetsi prehled :)
  - - - - -
  Jinak jsem dneska koupila sezamove seminka a oba se za nima muzou utlouct, a taky jsem jim obednala spoustu dobrot of JR farm - tak uvidime. Jinak Bibi jeste agresivni neni,jen jak vzdycky - vyleze na me,kouka,a pak mi vleze na dlan(vzdycky na pravou), kousne me a leti pryc. Nevim,jak ji na to mam odnaucit - nikdy me nikam jinam nekousne,jen na polstarek prave dlane. No snad ji to po zime prejde,uvidime.
  17.11.2011 09:19Nikopol
  Tak ráno jsme to nevydrželi a pustili Annie z klece ven, protože tam hrozně rachotila a běhala furt dokola. Přítel ji měl normálně na rukách a byla hodná, vůbec nekousala, ale jen co ji vzal na postel, kde jsem ležela já, tak se mi okamžitě zakousla do ruky. :o( Nestalo se vám, že by byl veverčák vysazený jen na někoho? Tak už je chuděrka zase v kleci...
  17.11.2011 09:23Karrol
  Nikopol: Mě Čiko taky kouše víc než přítele, ale zase ne, že by jeho nekusnul nikdy.
  17.11.2011 09:43joudik
  Nikopol: Gerbik kousal ze zacatku pritele a ted uz ani jednoho,i kdyz me ma porad radsi. Bibinka zase kouse porad me a pritele si ani nevsimne.
  - - - - -
  Ja bych opravdu radila nechat ji ty dva mesice v kleci - za tyden si tam zvykne a pak od unora muze zase litat.
  18.11.2011 09:47Nikopol
  Tak dneska už je Annie v kleci o poznání hodnější. Syslíkuje a syslíkuje a nic jiného ji nezajímá. Dokonce už si ode mě vzala i dobrotu z ruky, což teď vůbec nechtěla. Tak snad to ty dva měsíce v klidu vydržíme.
  18.11.2011 10:43Čipinka
  Tak teď jsem pouštěla Čika a nevšimla sem si že je v pokoji naše kočka.Kočka ležela na posteli a Čiko na ní vyskočil, kočka se lekla mňoukla a já si všimla že je v pokoji.Než sem ke kočce a k Čikovy došla tak Čiko seděl na kočce.Strašně sem se balá že mu něco udělá ,ale naštěstí se nic nestalo.
  18.11.2011 10:48joudik
  Nikopol: Tak vidis :) Ted je uplne nejspokojenejsi maly syslik :) a muzete si ji zkusit tak za tyden navecer bravat k sobe, to by mela byt v pohode.

  Cipinka: To teda musi byt pekne vychovana kocka :) Hlavne ze se malymu nic nestalo..
  18.11.2011 11:03Čipinka
  Joudik:máme strašně hodnou kočku potom co po ní Čiko skákal tak jí to bylo uplně jedno
  - - - - -
  Jednou nám utek křeček běhal po podlaze a kočka seděla a koukala se na křečka.
  18.11.2011 11:04Joudik
  Cipinka: skoda ze jsi nemela kameru, bylo by to pekne video :)
  18.11.2011 11:08Čipinka
  Jo to bylo. Skákal po ní a blbnul na ní.
  18.11.2011 11:45Nikopol
  Jevan a já mám pořád hororové sny o tom, jak vytahuju Annie z tlamy naší kočky. :oD To máte teda fakt výjimečnou číču. Já do pokoje nepustím ani psy a to jedna je strašně hodná, ale nemám odvahu je seznámit.
  18.11.2011 12:16Čipinka
  Tak sem teď zažila první krvaví útok od Čika.Běhal a najednou po mě skočila začal mě hryzat do palce pak odskočil rozběhl se proti mě a začal mě hryzat do loktu.Zavřela jsem ho do klece,chvilku jsem počkala a pak ho otevřela a byl pak zase hodnej lez po mě a běhal.
  18.11.2011 13:45Nikopol
  Nj, jsou to na zimu pěkné potvůrky. Annie nám taky před pár dny zvlčela, a to předtím, když nás třeba jen malinko omylem kousla, tak to místo hned olízala. Ale je to pořád náš drbloš a už se těšíme na jaro, kdy pro změnu bude vábit. :o) Příští rok už budeme vědět líp, co čekat.
  18.11.2011 16:44Moncza
  Ahojda, dotaz - vážila jsem si mého čičmunda a za 14 dní zhubl z 80g na 71g - jakou mají váhu vaši chlapáci?

  Díky
  18.11.2011 21:26Tynuska
  Moncza: tak s tím fakt nepomůžu, představa, že donutím Chipina chvíli sedět na váze... taková fantazie:)) Leda ti ho můžu zvážit i s domečkem a tunou zásob, co v něm má:))
  19.11.2011 12:55joudik
  Tak nas malinky Gerbik mel vzdy 120g, a ted ma 100g,takze zhubnul.Pokud ho budete chtit zvazit,dej te mu do vazici misky par seninek-to tam posedi a vy ho muzete zvazit
  19.11.2011 13:16Mišule
  Tak jsem si dneska Čipíka poprvé po 6. týdnech pouštěla ven z klece, moc se mu ven nechtělo, tak jsem ho vyndala, dala jsem si ho na postel chvíli jí zkoumal, pak vlez na noční stolek a skočil na svojí klec. Vlezl si za ní chvilku po ní lezl a nejspíš nemohl najít vchod, tak asi po 10-ti minutách ho našel a vlezl si do klece :D Ale když jsem ho vyndavala, tak na mě v pohodě zůstal, nekousnul mě nic.. Akorát se mu z tý klece nechce no ... :)
  21.11.2011 10:34joudik
  Ted me tak napada, nema nas Gerbik nadvahu kdyz ma 100g?
  21.11.2011 10:38Nikopol
  joudik: Já myslím, že ne. To rozmezí, co se udává na netu, je od nějakých 50g až do 140g. Navíc takhle před zimou určitě váží víc. Z naší Annie je taky pěkná kulička, ale nevím kolik váží.
  21.11.2011 11:25Joudik
  Nikopol: tak ji zkuste zvazit, jen tak pro zajimavost :) jak jsem psala,staci dat na vahu par orisku a ona si tam posedi :)
  21.11.2011 16:00Nikopol
  No to bychom nejdřív museli sehnat váhu a uspávačku. Protože jak Annie vyndáme, tak se pustí do nás a semínka je budou úplně ukradená.
  23.11.2011 18:39Filisek
  lední medvěd se náhle probudil a měl jsem ve volieře zrovna ruku,tak jsem to pěkně odnesl!!!Tak agresívní zvíře nemá snad nikdo z vás.A to jsem si jej dokrmil sám mazlíčka mého.
  23.11.2011 19:36killah
  ale máme...kdybych měl někam odjet, tak pustím mého malého satana z klece a nemusím se bát že mě někdo vykrade....zloděje bych asi hodně litoval
  23.11.2011 19:59Nikopol
  My už bychom ho litovat nemuseli, jenom bychom kousíčky, které už by se drbloškovi nevešly do skladu, sesbírali z podlahy. Minule se přítel ke kleci jen přiblížil a Annie po něm vystartovala. Taky jsme si ji sami dokrmovali.
  24.11.2011 10:24maca
  Tak to náš vever je zatím úplný andílek, teda občas se mu něco nelíbí tak kousne, ale jinak je mazlící. A to ho máme od paní H. - asi je nám vděčný, že jsme si ho vzali a dopřáváme mu pěkný život, zatímco Vaše uměle dokrmované vevery Vám oplácí, že ste je brzo vzali od veverčí maminky =)
  24.11.2011 11:00Karrol
  Mám čím dál tím větší pocit, že jsou agresivnější, když jsou uměle dokrmovaný. Čiko - dokrmovanej a agresivní, Kikinka - nedokrmovaná a odebraná až ve 2 měsících a je v pohodě, spinká jak andílek a je strašně milá a když tak čtu co píšou ostatní...
  24.11.2011 11:53Nikopol
  No nevím, naše Annie byla v pohodě, dokud jsme byli v bytě, kde bylo teplo, ale teď jsme jinde a v pokoji moc nefunguje topení, takže je tu dost chladno a začala takhle blbnout. Podle mě to není o tom, kdo je dokrmován uměle a kdo není. Jak psal Joudik, prostě jim na zimu přeskočí a jsou někdo úplně jiný. Annie je jinak úplné zlatíčko, vůbec nekouše, schová se v kapse, přijde nás ráno budit do postele, je neuvěřitelně klidná. Teď v ní jen převládají instinkty, že musí dělat zásoby a nesmí si do teritoria nikoho pustit. Jsme rádi, že je agresivní jenom teď a ne celý rok jako některé, nebo že se před námi jen neschovává.
  24.11.2011 12:04Joudik
  No zkratka at uz je zima pryc :) Ale doprejme nasim mazlickum zimni odpocinek-zaslouzi si to. Od unora se s nimi muzeme mazlit dosytosti :)
  Ale jak uz jsem psala, zkusili jste nekdo pohladit si nebo vzit vaseho agresivniho vevera vecer?
  24.11.2011 15:03Nikopol
  No my jsme potřebovali udělat něco v kleci, a tak ji přítel večer vytahoval z boudičky, ale trochu nad ní zašermoval prstem a hned se do něj zakousla. Ale když ji vzal normálně celou dlaní, tak byla v klidu, i když jsme ji potom vytahoval z přepravky a dával zpátky. Takže je asi pravda, že jsou večer klidnější, ale zase se nesmí pokoušet.
  Jinak teď, co je v kleci, tak je o hodně klidnější, i si přes mříže vezme dobrotu nebo jí podávám vatu a ona si ji bere do domečku. Jak byla puštěná po celém pokoji, tak od nás vůbec nic nechtěla.
  24.11.2011 15:25Joudik
  Nikopol: To je prave ono-trva jim to asi tyden a pak jsou klidni a relativne v pohode. A chteji jen jidlo a dobrutky.
  A opravdu to funguje, kdyz si ji vecer opatrne vezmete a date do mikiny nebo do tricka,tak tam pekne klidne spi a je mila. urcite to pristi tyden zkuste - to uz bude uplne zvykla na klec a bude v pohode.Hlavne nepoustet tak asi do unora - to by zase zdivocila.
  A taky vyzkousejte ten vas pot at ma na vaticce v domku.
  24.11.2011 15:54Nikopol
  Joudik: My máme teď s tím braním problém, protože už nemáme tu starou velkou klec, co je na fotkách, neměli jsme ji jak přestěhovat, takže máme o něco menší a snažili jsme se jí tam dát co nejvíc větví a vytvořit pár pater, až to nakonec skončilo tak, že se k boudičce nemůžeme dostat. :o(
  24.11.2011 16:24Joudik
  Nikopol: Aha, to je skoda :( Ale Annie je opravdu moc krasna burunducka :) a ty fotky jsou proste super :)
  24.11.2011 16:40Nikopol
  Joudik: Děkujeme. Dávám jí aspoň ty dobroty z ruky, tak doufám, že na mě nezapomene...Když tak si ji na jaře ochočíme znovu, když jsme to zvládli jednou, zvládneme to i podruhé.
  - - - - -
  Joudik: Vy máte zase úžasná videa na youtube, chtělo by to další. ;o)
  24.11.2011 22:16Filisek
  Karrol.Tina je divoká,ale nekousne a už se nechá i pohladit.
  - - - - -
  Zato Ten bastard dokrmenej ten mi dává!Dnes mě drtil přes pletivo a čím je starší,tím je to horší!
  25.11.2011 17:45Joudik
  Nikopol : Dekujem a budem na tom pracovat :) A vy taky nejake nove fotecky poridte - tedy az to pujde :) Me se moc libi ze ty vase fotky maji tema a taky vyborne komentare - to me by se tak nepovedlo, proto radsi videa, kde je to o dost jednodussi :) Jinak s tim znovuochocovanim to nebude potreba, ja Ti garantuju, ze jakmile bude po zimnim spanku, tak Annie bude jeste lepsi, nez byla doted!
  Filisek: A jakej byl malej pred zimnim spankem?
  - - - - -
  Nikopol: Hlavne zkousejte si ji na vecer brat, to taky hodne pomuze, bude u vas a citit vas pach a bude to o moc lepsi :)
  - - - - -
  Tak jsme konecne hodili aspon 2 fotky do alba :O). Pridame dalsi az to vsechno dame dohromady...
  26.11.2011 10:25Nikopol
  Tak se mi zdá, že má Annie zácpu. V noci nejmíň dvakrát vstávala, furt popocházela a vypadalo to, že tlačí. Dneska ráno seděla na "záchodě" a zase nic... Nemáte s tím někdo zkušenosti? Můžeme jí nějak pomoct? Upravit stravu nebo tak? Teď různě střídám hrášek, rajčata, jablka, maliny, višně, švestky a jahody, k tomu dostává na lžičku trochu žervé nebo jogurtu. Pak samozřejmě semínka, hlavně oves, sezam a lněná semínka. Občas dostane trochu sušenky pro hlodavce. Jinak je úplně v pořádku, syslí zásoby, skáče po kleci...
  26.11.2011 11:10Joudik
  Nikopol: Tak jablka,lusteniny a pecivo (nebo vse z kvasnic) muze nadymat. Ale svestky a jogurt by ji mely pomoct.
  - - - - -
  Nikopol: Skoda ze ji nemuzete promasirovat brisko-jedine ze by pritel zkusil anebo vecer ji zkusit vyndat z domku a jemne ji zkusit promasirovat brisko
  26.11.2011 13:00šárka
  Ahojky nechcete někdo veverku i s klecí a vším??? nemaán na ni tolik čas kolik by si zasloužila.......
  26.11.2011 13:30Joudik
  Nikopol: tak jsem se divala na net a pisou,ze kousek cerstveho jablka,ananasu nebo papaji by mohlo pomoct.- pry jako prvni pomoc
  26.11.2011 14:29NAVi
  šárka: Ahoj! Napiš víc informací. Jak je stará veverka či snad veverák, odkud jsi, proč přesně jsi se rozhodla ji dát pryč (kolik času jí věnuješ, kolik času je puštěná na volno) a nějaký kontakt na sebe..
  26.11.2011 16:28Nikopol
  Joudik: Díky za rady. Jablka dneska dostala, akorát že ona z nich vždycky jen vycucá šťávu a pak vyplivne. Ananas a papáju když tak seženu, myslím, že teď má sušenou v takové ovocné mističce od JR-Farm. Doufám, že ji to brzo přejde a nestane se z toho něco horšího...
  26.11.2011 19:42Joudik
  Nikopol: Dej vedet,jak ji je..ale snad by to nemelo byt nic vaznyho.
  26.11.2011 20:14Nikopol
  Joudik: Teď už na záchodě bylo pár bobků, tak snad to už bude dobré.
  27.11.2011 11:11šárka
  veverka je roční samička. je hrozně náladová jeden se dá vzít v klidu na ruku a pak zas kouše. chce víc času a ja sem furt v práci.... jsem z Kladna email je v inzerci....
  27.11.2011 12:52killah
  tak se mi zdá, že vever má jaro:-)))
  27.11.2011 17:23Filisek
  Ahoj.Agresor Pišta mi dnes olízal nos.Tak asi taky jaro.
  28.11.2011 15:22Joudik
  Filisek & Killah : Tak jeste to jaro u vas pretrvava nebo je zase zima? :)
  28.11.2011 16:16Nikopol
  Tak nasazujeme Annie nakonec léčbu. Dostali jsme pro ni nějaké lehké projímadlo, ale když nezabere, tak budeme muset na klystýr. Tak nám držte palce, ať se jí ta střeva rozhýbou. Ale prý by to mělo zabrat.
  28.11.2011 16:26Joudik
  Nikopol: Takze se to nezlepsilo???Byli jste u veterinare?
  28.11.2011 16:48Nikopol
  Joudik: Nezlepšilo, občas z ní teda něco vypadne, ale musí hrozně dlouho tlačit. K veterináři jsme ji zatím nebrali, jenom jsem tam volala a pak se tam stavila pro nějaký sirup, naštěstí Annie chutná, takže první dávku bez problému slízala přímo z inječky. Pokud to nezabere, tak dostane zase ráno. Ještě máme 4 dávky, ale jak se to nezlepší, tak bude muset na veterinu. Tak doufáme, že ji to přejde. Doktorka říkala, že nejspíš málo pije, protože jinak ji prý krmíme dobře. Hned jsem jí koupila jablečný džus, toho vždycky vypije hodně. Tak uvidíme no...
  28.11.2011 23:35Filisek
  Poraďte nějaké rozměry budky pro burunduky.(Mám vykotlaný pařez a chtěl bych budku nějakou ještě)Děkuji.
  - - - - -
  Joudik-včera bylo Jaro a dnes opět agrese a zima:-DDDDDDDDDDDDD
  29.11.2011 20:08Nikopol
  Tak my máme koupenou hnízdící budku pro ptáky rozměry 29x19x17 a Annie v ní má místa na spaní a ještě víc na svoje zásoby. Měli jsme i o něco větší i menší, ale v téhle je zatím asi nejspokojenější.
  - - - - -
  Joudik: Tak projímadlo zabralo a stačila ta první dávka. Teď jenom doufám, že se to nebude opakovat a vše se vrátí do normálu. Chuděrka v noci knikala, asi jak ji bolelo bříško. Dneska už se doufám vyspí dobře.
  29.11.2011 23:42Filisek
  Nikipol- děkuji.
  - - - - -
  Buřtice-
  https://www.kralici.cz/burunduci/alba.asp?a=118
  30.11.2011 14:39Joudik
  Filisek : Ta je teda vypasena :) Je videt, ze ma dobre a je plne pripravena na zimu :)

  Nikopol: Tak to je bezvadny :) Ja myslim,ze kdyz bude pravidlene dostavat vlakninu nebo jak radi to ovoce, tak by mela byt v pohode...