od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2011
 • Zobrazuji 44 zaznamu.
 • 1.12.2011 13:09Nikopol
  Po dvou dnech je na tom Annie zase stejně. Tak jsem mluvila s veterinářkou a bude sirupek dostávat nějakou dobu pravidelně. Ještě že jí to chutná a je to za pár korun, prý by stačil med, ale ten Anuška odmítá. Mrška naše, už jsem jí nakoupila přesnídávky, jablka, džus, ananas, akorát poslední dobou nic pořádně nesní. Asi ji bolí bříško nebo nemá ze samého skladování čas se najíst.
  1.12.2011 15:35Filisek
  Joudík a to byla tak 2 měsíce nazpět dá se říct podvyživená.No jo.Když má co potřebuje,tak je vše OK.Proto Taky jak byla divoká a plachá mi včera seděla na ruce a lízala mi prsty.Z toho mám hodně velkou radost!;-))))
  - - - - -
  Vážení a milí.Nevíte někdo o nějaké dobré a podrobné stránce o vakoveverkách létavých??nebo nechová je někdo zde???Chtěl bych pár informací.Děkuji.Kdyžtak psát do SZ.
  3.12.2011 17:11Ajka
  Mám prosbu, nemůžete mi poradit nějaký zverimex či někoho od koho bych si mohla burunduka koupit? nemůžu ho nikde sehnat :( prosím typy mi zašlete na e-mail: zapletalovaalena@seznam.cz moc děkuji
  4.12.2011 18:57Filisek
  Ajka-nekupuj si ze zverimexu.Budeš nešťastná.MohouTi prodat starého kousavého medvěda.Vem si od chovatele.Na netu je jich spousta.
  http://www.ifauna.cz/drobni-savci/inzerce/r/?q=burunduk&kraj=&kat=100
  - - - - -
  Karrol-https://www.kralici.cz/burunduci/alba.asp?a=120
  5.12.2011 13:36Barča
  Filisek: Mám obavu, že na těchhle stránkách moc chovatelů není. Od jednoho jsem burunduka měla, je to překupník, o další z téhle stránky se tu taky psalo. Ono to zase taková legrace není, najít opravdu chovatele. Jinak s tím zverimexem souhlasím, tam může zvíře strávit několik měsíců, než si ho někdo koupí, a to pro burunduka není to pravé ořechové. Dostane krmení, vyčistí mu klec, často dost malou, lidé ho okukují, ale toť vše.
  5.12.2011 13:45Nikopol
  Souhlasím s Barčou. Překupníci se myslím poznají třeba i tak, že když si je zkusíte trochu vyhledat, nabízejí ještě další spoustu zvířat od hadů po sysli. Nejlepší je počkat do jara, než se tu objeví příspěvky od běžných uživatelů, že čekají mladé a nebát se dojet i mimo nejbližší okolí nebo třeba i mimo ČR. Nám se teda cesta z Ostravy do Plzně rozhodně vyplatila!
  5.12.2011 21:29Filisek
  Nikipol-Já jsem si taky jel z Prahy do Tábora a z Prahy k Olomouci.Člověk když chce tak si nejraději sám najde.
  - - - - -
  Jinak lidičky jak je u vás??U nás se už skoro týden spí.
  - - - - -
  http://www.ifauna.cz/drobni-savci/inzerce/r/detail/1585560/burunduk-paskovany/
  - - - - -
  Moje nádherná Tina ještě u bývalého majitele.Ta klec co je v ni focená měla šířku 40 cm,hloubku 25 cm a výšku tak 45 cm + dvě misky jedna prázdná a druhá skoro prázdná.Voda nikde.Docela mazec.
  5.12.2011 21:34Tynuska
  Filisek: u nás se spí měsíc:)) Momentálně tak, že Chipíka vidíme jednou za dva dny, nafutruje zásoby, spapká zelené krmení, dojde si na záchod a jde zase chrnět:))
  5.12.2011 22:00Filisek
  Tynuška-Tinu jsem neviděl,ale agresor na mně vyletěl včera večer ,nafutroval a opět do pelechu.:-)))).Těším se na jaro až bude zase sladký,milý a pusinkovací.
  6.12.2011 11:47Nikopol
  Tak Annie nám pospává zhruba týden. Ale teprve asi dva dny ji už nebolí bříško, tak snad to tak i zůstane. Přítelkyně jí dělá kašičky z medu, jako projímadlo.
  11.12.2011 14:18Jiťa
  Ahoj chci se Vás zeptat včera jsme si koupili burunduka, ale po delším ohledání nevypadá zrovna nejmladší a taky se moc nepohybuje. Nevím jestli je to v tomto období běžné, ale udělali jsme mu s přítelem velikou voliéru a sedí a kouká pořád na stejném místě. Jinak nekouše nic ale potravu z ruky nebere. Spíše se bojí. Myslíte, že se jen špatně adaptuje na nové prostředí nebo už mu to zůstane?
  11.12.2011 22:25Filisek
  Jiťa-myslím že s ním něco bude.Když jsem si přinesl starší burundukovou,tak lítala po kleci jak šílená a adaptovala se asi za den.To máš ze Zverimexu?Nebo od chovatele??Pokud je apatický,tak bych s ním šel na veterinu.
  11.12.2011 23:58Nikopol
  Jeva. Nepanikař. Zatím se nic nenormálního neděje. Nám Annie taky první tři dny jen poposedávala před boudičkou a nic jiného nechtěla dělat. Pak se otrkala a zkoumala celý pokoj.
  12.12.2011 08:23čiko
  Zdravím Vás všechny. Měl bych dotaz ohledně zimního spánku veveřiček. Jak se projevuje, pokud veverka není velký spáč a je celkem aktivní i přes zimu? Nevím, co si o tom myslet... Ta moje občas nemůže ani vylézt nahoru do boudičky a zůstává proto dole v kleci. Když už se odhodlá jít, tak jen z velkou námaho a třepe se. Navíc je studená. Tohle trvá kolem půl hodiny. Když se ji pak začnu věnovat a dám jí třeba něco na jídlo, tak jí to přejde. Myslel jsem si, jestli náhodou není přiotrávená něčím z jídla... Dočetl jsem se, že když se veverkám dává třeba moc oříšků, tak to není dobré. Nebo mandle nesmí vůbec. Tak jestli to může být i z nevyvážené stravy... nebo je to jen ten zimní spánek... Přes léto je jinak ok.
  Porad'te prosím. Nebo pokud máte podobnou zkušenost...

  Dík ;-)
  12.12.2011 10:47Nikopol
  čiko: Měli jsme s Annie podobný problém v létě. Jednou ráno vstala a zadní nožky se jí třásly tak, že nemohla pořádně chodit. Často se to opakovalo, když ji něco vylekalo, ale v průběhu dne se zlepšila a další den už byla v pořádku, tak jsme to neřešili. Ale asi za měsíc se ten stav vrátil a byl o hodně horší, chudák kvůli tomu někde spadla a rozbila si nos, byla hrozně vyděšená a celá se třásla. Přítel ji měl na rukou a vyčerpáním usínala. Já jsem měla hrozný strach, protože to vypadalo, že umírá. Naštěstí to tak nebylo. Když se trochu uklidnila, dali jsme ji na sluníčko, kde proležela celý den. To už jsme se rozhodli, že oříšky, slunečnice, dýňová semínka, kukuřice, buráky a další jídlo, které obsahuje příliš mnoho fosforu, začneme dávat jen ve velmi omezeném množství, 1 oříšek jednou za týden. Dále nám neokousávala sépiovou kost, tak jsme ji ve hmoždíři rozdrtili ještě s kalciovými tabletami a touhle směsí jsme jí začali posypávat čerstvé ovoce. Nevíme, jestli opravdu měla s odvápňováním kostí problém, ale rozhodně se její stav hodně zlepšil. Před tím, i když se třeba netřásla, byla hodně pomalá, rozvážná, třeba celý den jen koukala z okna, ale po vysazení oříšků se změnila a začala být aktivnější.
  Já bych radila zkusit vynechat ze stravy oříšky a další semínka, co jsem vypsala výš. My teď už oříšky v podstatě vůbec nedáváme a nahradili jsme je žaludy, bukvicemi a kaštany. Mohla by pomoct také žárovka, která imituje denní světlo, dává se plazům do terárií, ale je celkem drahá. Případně se zkuste poradit s veterinářem.
  12.12.2011 14:31čiko
  Tohle asi bude jiný případ... Ona je taková jen podzim-zima. Mám jí už druhým rokem a loni to s ní začalo v říjnu a za nějaký čas to přestalo. Potom rok bez problému a ted' až v prosinci. Byla by škoda, kdyby se jí něco stalo. Mám i štěstí, že není žádný agresor. Zatím bez kousance :-) Zkrátka kámoš do nepohody :D Akorát mi před měsícem udělala ze svetru ementál :D To si dělala zásoby do boudičky a já měl zrovna rozházený věci po pokoji. njn, jako každej chlap ;) Aspoň mě to donutí víc uklízet :D
  Tak snad bude v pohodě... Třeba je to fakt tím zimním spánkem...
  13.12.2011 20:00Anonym
  Zdravím Albert už zkoumal klec, ale jen během naší nepřítomnosti. Když dorazíme domů zaleze do domečku, kouká na nás a ani se nehne. Nebo sedí v koutku, ale vzal si oříšky z ruky, to je uspěch.
  15.12.2011 12:34Nikopol
  Že si vzal jídlo z ruky je určitě velký úspěch. Pokud zalézá do boudičky, zkuste mu ji přes den vzít nebo ucpat, aby se do ní nemohl dostat, a vrátit večer. Nám to teda pomohlo, ale zas nevím, jestli je to přes zimu vhodné, když by náhodou chtěl zimovat. Nevím, jak je Albert starý, ale pokud je to mládě, můžete zkusit si ho vzít do kapsy, naše Annie si na to rychle zvykla a pak do ní chodila spát i sama. Taky když nám jedla z ruky, pomalu jsme si ji druhou ruku nasunuli na dlaň ani si toho nevšimla. Zkuste Alberta třeba pouštět ven, ale to musíte ucpat v pokoji všechny díry, ať ho pak nelovíte někde za nábytkem. Prostě buďte v jeho blízkosti, mluvte na něj, zkoušejte si ho brát, do boudičky můžete zkusit dát třeba kapesník s vašim potem, aby si zvykl na váš pach, ale také na něj nespěchejte a dejte mu čas.
  - - - - -
  Ještě jsem si vzpomněla, že když byla v rukou neklidná a chtěla utéct, hodně pomáhalo, když se nám ji podařilo přetočit na záda. To se vždycky uklidnila. Taky jsme měli velké štěstí, že nás nikdy nekousla.
  19.12.2011 23:09NAVi
  Tak jsme si dnes byli promluvit s truhlářem, u kterého si necháme vyrobit klec přímo na míru. Máme totiž pár konkrétních a poněkud záludných přání. Vypadá to dobře, ovšem jedna z posledních věcí, které zbývají dořešit, je pletivo. Potřebujeme poradit od vás, zkušených chovatelů a případně výrobců podomácku vytvořených klecí, které pletivo doporučujete použít. Jde nám již přímo o konkrétní značky, či internetové obchody. Momentálně máme vybráno pletivo Bekaert 16x16/1,2 , které hodláme zakoupit přes firmu ALUmat. Pokud někdo víte, proč toto pletivo nekupovat nebo jestli znáte nějaké zaručeně dobré pletivo, prosím, podělte se s námi :-)

  Tynuska: A tobě patří naše díky, protože při vytváření návrhu na budoucí klec jsme se silně inspirovali klecí pro tvého Chipa. Však počkej, až sem nahodíme první fotografie nové klece, která bude ale hotová až někdy s příchodem jara. Zaručeně v tom spatříš některé znaky tvé klece. Tvá klec vypadá také jako doma dělaná, jaké pletivo jste použili?
  20.12.2011 11:48Karrol
  NAVi: Samotné pletivo od ALUmatu nemáme, ale máme od nich klece a pokud je to to samé pletivo, tak je určitě dobrý :)
  20.12.2011 12:01NAVi
  Karrol: Ano, přesně to je ono. Můžeme se zeptat, jakou šířku ok máte? Případně i sílu drátu? Stačí aspoň přibližně odměřit.
  20.12.2011 12:13Karrol
  NAVi: Sílu drátů opravdu nevim, ale to je asi jedno a šířka ok je 1,2 x 1,2 cm.
  20.12.2011 12:29NAVi
  Karrol: Tak nám šířka drátů až tak jedno není. Chceme, aby to bylo dost pevné na to, abychom mohli podobně jako vy ve vaší kleci uchytit do pletiva nejrůznější poličky a větve. U ALUmatu mají tloušťky u těchto pletiv 1,4 a 1 mm. A to podle mě už je trochu rozdíl. Náš problém je asi hlavně to, že si nedokážeme představit, jak pevné to pletivo je. Nás zaráží i samotný rozdíl v ceně. Na jeden metr čtvereční stojí 1mm 130,- a 1,4mm stojí 220,-. Ale tak, asi nám bude stačit ten 1mm..
  21.12.2011 08:03Tynuska
  NAVi: tak to je super, že je to někomu k užitku:)) Ano, je podomácku vyrobená, oka pletiva jsou 1,2 x 1,2cm. Kupovali jsme ho normálně v obchodě, Ferona v Praze (teď si nevzpomenu číslo té Prahy). Myslím, že to bohatě stačí - pletivo je pevné, máme v něm uchycené větve, provazy atd. a drží. Síla drátu asi ten 1mm.
  Když si to nedokážete představit, co takhle zkusit zajít do nějakého obchodu s potřebami pro kutily, kde pletivo prodávají, podívat se, představit si to na místě...?
  21.12.2011 11:39NAVi
  Tynuska: Díky za info. S přítelkyní jsme se asi shodli na tom 12x12/1mm. Nicméně máme v plánu do takového obchodu skutečně zajít, jen ještě není jasné, kdy si na to najdeme čas =)
  23.12.2011 12:48Karrol
  https://www.kralici.cz/burunduci/alba.asp?a=39 Veselé Vánoce a šťasný nový rok 2012 :)
  24.12.2011 08:33burundukx
  http://www.skolnik.estranky.cz/fotoalbum/
  25.12.2011 23:37Filisek
  burundukx-Náááádhera.Koupou se v tom písku???Naše mají raději zeminu.
  26.12.2011 13:13burundukx
  no nekoupou , ani v zemině pokud je v kleci, vůbec je nezajímá. Ale hlína v květináčích to je něco :-)
  26.12.2011 13:20Karrol
  burundukx: Přesně tak :)) Čiko se teda jako malej párkrát vyválel, ale pak už to přešlo i jeho.
  26.12.2011 22:49Filisek
  No já jsem právě po zkušenostech s hlínou z květináčů dal do misky hlínu a pokud byla vlhká,tak se tam válel,ale jak zaschla,tak si ji ani nevšiml.
  28.12.2011 12:45Nikopol
  Annie má taky nejradši hlínu a hlavně, když je mokrá a jsou v ní zahrabaná semínka, to v ní vydrží hrabat dlouho.
  Dneska mě ale docela překvapila, je už celé dopoledne vzhůru, normálně vyleze tak na hodinku, jindy se neobjeví i dva dny a dneska se jí zatím spát nechce. Tak toho využívám a dávám jí přes mříž dobrotky a ona si je pěkně opatrně bere. Akorát se na chvíli pustila do mříží, ale stačilo doplnit zrní a je zase v klidu. No už aby bylo po zimě...
  29.12.2011 14:37Filisek
  Nikipol-To je legrace co??Já myslel že už je pišta v pohodě.olízal mi nos přes pletivo a už jsem chtěl otevřít dvířka avyndat si jej ven a v tom vystřelil jak šíp.Jo jo už ať je zase miláček -Miláček:-)))
  29.12.2011 23:28Anonym
  Ahoj Alby už si bere od nás potravu a občas se mi ho podařilo oklamat a dát pod něj ruku a jedl i na ruce, když si toho všiml slezl, ale neutekl. Občas se mi vydrží válet v klíně, ale po chvíli opět slézá. Máme dvířka na domečku i ze spodu, tak ho jednou denně vysadím na dlaň a dávám mu jídlo. Brzy nad ránem si chodí sám, ale jednou denně mu vždy nabídnu laskominku, ať si zvyká. Nevím jestli je to dobré, protože asi zimuje. Moc nevylézá a docela nám přibírá. Jaká je normální váha? Musíme ho zvážit. A taky mám pocit , že mu trošku pelichá ocásek. Může to být nějaký příznak? Jinak jeho největší laskominkou je citrusové ovoce a nejsem si jistá kolik mu ho můžeme dopřát. Nemůže mu větší množství ublížit?
  - - - - -
  PS: Chtěla bych všem, co nám tu tak pěkně radí moc poděkovat. Bohužel já sama zatím žádnou radu nabídnout nemůžu.Snad časem.
  30.12.2011 10:42Nikopol
  S váhou takhle na zimu bych si starosti nedělala. Mohou mít i 140g a i kdyby měl náhodou víc, tak to aspoň podle mě není problém. Na jaře to zase vyběhá, až bude vzhůru celý den.
  Pelichání může být způsobeno klidně jen výměnou srsti, u samečků se myslím mohou objevit i lysinky.
  Ohledně citrusového ovoce nevím, ale nečetla jsem nikde, že by s tím byl problém, ale z vlastní zkušenosti nevím, Annie pomeranče ani mandarinky vůbec nezajímají.
  Je skvělé, jaké děláte takhle na zimu pokroky, když většina burunduků je teď poněkud agresivnějších.

  Nevíte někdo, co s tím kousáním klece? Nemám Annie na chvíli pustit? Minule pomohlo dosypat zrní, ale dneska už si toho vůbec nevšímá.
  30.12.2011 12:32Vivienn
  Ahoj,
  máte někdo zušenosti se soužitím zakrslého králíčka s burundukem?
  Snáší se? Díky. =)
  30.12.2011 17:07Čipinka
  Tak sem dneska dala Čiperce druhou budku.Očekávám že už by mohla začít vábit tak sem zvědavá kdy to na ní příde.Má teď dvě budky jednu na mimča a druhou na zásoby :o)
  30.12.2011 21:00Nikopol
  Čipinka: Tobě už se vzbudila ze zimního spánku? Nebo vůbec nespala? Zdá se mi, že Annie už se taky budí, jen nevím, jestli je to možné, dneska byla vzhůru celé dopoledne a dokonce i odpoledne byla venku, akorát nevím, jestli to není brzo. Myslíš, že je možné, že už pro ni začíná jaro?
  30.12.2011 21:10Čipinka
  Nikapol: Moje Čiperka vůbec nespala.A Čiko brácha Annie měl ten zimní spánek tak nějak divnej.Já bych řekla že to jaro pro Annie už asi začíná.Čiperka je teď strašně hodná a lísáse chce furt hladit atd. myslim že už na ně to jaro leze :o)
  30.12.2011 21:34Nikopol
  Čipinka: No Annie taky pořádně nespala, většinou každý den vylezla tak na hodinu a nejdéle spala v kuse dva dny. Teď už je venku častěji a navíc se jí už vůbec nelíbí v kleci a chce ven. Čiko je vážně brácha Annie? :o) To je super, určitě by ho pozdravila.
  30.12.2011 21:54Čipinka
  Nikapol: Maj stejnýho otce Čiko má matku Mayu a otce ze Zoo :o)
  30.12.2011 22:31Nikopol
  Čipinka: Takže nevlastní. :o) Koukala jsem na fotky a je to moc povedený kluk.
  30.12.2011 23:05Tynuska
  Vivienn: u nás se ušák a burundu většinou ignorují, jen občas (třeba když Chipin sedí u Šimonka v misce a zkoumá, jestli nemá lepší granule) se očuchají a pak zase běží každý po svém. Ale chce to mít všechno jídlo zavřené nebo ukryté, protože vever je zloděj a krade ušákovi dobroty přímo z krabic.
  31.12.2011 03:42Anonym
  Vivienn-To bych nedělal je dávat k sobě!Nebo jak to myslíš?