od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2012
 • Zobrazuji 88 zaznamu.
 • 1.2.2012 13:37Nikopol
  Venku mráz jako když praští a naše Anuška začíná měnit zimní kabátek za jarní.
  1.2.2012 22:58Tom59
  Ahoj. Cchi se zeptat. Mám burunduka asi 4 měsíce. Za celou dobu jsem neměl problémy s krmením ale tedka vůbec nejí a je celkem pohublej. Jen pije. Tak nevím jestli je v zimním spánku. Občas vyleze, ale nemá sílu nikam vyšplhat nebo usíná v sedě. Bojím se aby mně neumřel. Poradí mně někdo? Děkuju:)
  2.2.2012 09:33Karrol
  Tom59: Já myslim, že by to mohlo bejt zimnim spánkem, akorát pokud to začalo až teď, je to už docela pozdě, některý veverky jak jsem postřehla už se spíš buděj...
  2.2.2012 10:59Tom59
  Už je to asi od Vánoc jen mě teď zarazilo jak je hubenej... Ale je pravda, že všude po par vteřinách usne:D
  2.2.2012 19:45Milan
  Určitě bych našel veterináře, který umí veverky nebo aspoň jiný malý hlodavce. S těma mrňouskama je totiž vážný zádrhel v tom, že když nejí, je to fakt mizerný, protože se velmi rychle může zhroutit metabolismus, poškodit játra a další věci. Vezmi ho k rozumnýmu veterináři, je potřeba prohlídnout i zuby a vůbec tlamičku, jestli není příčina tam. Jasně, že u burunduka je to problém. Ale je potřeba to zvládnout. Žádnou paniku, ale nenech to dojít daleko. Pokud nemůže šplhat, možná nemá sílu, hodně rychle jim atrofují svaly, když nejí. Nech si zjistit parazity, nasbírej hovínka do sklenice, zavři je, dej do ledničky, a pak je vezmi s sebou. Zjistí se z toho vnitřní paraziti. Byla by dobrá i moč, ale to se těžko odchytává. My jsme měli tu výhodu, že Čipouš chodil čůrat do mističky, jinam ne, takže jsem to mohl taky nechat vyšetřit. Ta moč by ale neměla být starší než 2 hodiny. Vůbec tě nechci strašit, ale jestli nejí a hubne, je to u malejch hlodavců dost zásadní. My jsme si u Čipouška taky říkali, že to je zimní spánek. Ach jo. Fakt to nepodceňuj. Začni to řešit. Držím palce!
  2.2.2012 21:13Tom59
  Díky za rady:) Odpoledne jsem byl u veterináře a dal mně antibiotika a míchám takovou kašičku a tu mu injekci dávám 4x denně tak to snad bude dobrý. U veterináře to vypadalo jak když si z něj dělám srandu:D Je co jsem ho vytáhnul tak mě pokousal a začal skákat po ordinaci? Kolik by měl zhruba vážit aby byl v pořádku?
  2.2.2012 21:50Milan
  Ta absolutní váha teď není moc důležitá, spíš se snaž, ať ta váha neklesá. Jestli to jde, tak ho denně važ, ať máš přehled, jestli dál hubne nebo přibírá. A taky to zkus zkonzultovat s nějakým osvědčeným burundučím doktorem, nemají to sice rádi, když to člověk vede po několika liniích, ale to je jedno. Jde přece o veveřáka, ne o doktory. Možná jsem v těch věcech přecitlivělej, ale Čipouš nám umřel nedávno a zjistil jsem, jaký je obrovský rozdíl mezi veterináři.
  2.2.2012 22:17Tom59
  Dokto mně taky řikal at ho vážím každý den. Má 54g. Myslím si, že začne pomalu přibírat nebot musel sníst tolik výživy kolik měl i když se mu to asi nelíbilo plus antibiotika proti parazitum kdyby měl.
  3.2.2012 10:51Dotaz
  Je možné chovat burunduka venku??
  3.2.2012 13:57Nikopol
  Dotaz: Možné to je. Tady se můžete dočíst něco o tom, jak by měla klec vypadat. http://www.kunrt.cz/burunduk_klec_venkovni_voliera
  3.2.2012 16:54Milan
  Tom59: Zkoušel jsi avokádo na "vykrmení"? Je výživný, dobře se jí a Čipouš ho měl moc rád.
  3.2.2012 17:05Tom59
  Nezkousel... Dávám mu to od veterináře.. Nevim jak bych to do nej dostal... Takhle ho musim drzte a druhou rukou mu to davam strikackou do pusy...
  3.2.2012 20:04Milan
  Aha, takže sám vůbec nejí?
  4.2.2012 00:30Filisek
  Avokádo???Všude píší jak je toxické pro zvířata,..
  4.2.2012 08:46Milan
  Ptal jsem se na to fundovanýho veterináře, ten potvrdil, že v pohodě. Samozřejmě s peckou problém, ale ta dužnina v pohodě. Tak mě napadá...co takhle v rámci diskuse dát dohromady vyčtený a zprostředkovaný a vyzkoušený informace o tom co jo a co ne. Nikde jsem třeba nedokázal najít informaci o tom, jestli jádra z jablek obsahují amygdalin nebo ne. Totéž jiný pecky...
  4.2.2012 11:01Tom59
  Vůbec nejí sám. Pořád spí. Doktor řika, že je v zimním spánku ale metabolismus se mu na nej nezpomalil treba probuzením nebo encim jiynm a spaluje naplno, ale ze spi. Je to pry jako s jezkem kdyz ho najdeme a probudi se tak pochvilce usne , ale metabolismus se mu uz nastartuje na plne spalovani jako kdyz nespi a beha po kleci..
  4.2.2012 13:08Milan
  Tome, radši to stejně zkonzultuj aspoň po telefonu (myslím tu možnost, že je v zimním spánku bez zpomalení metabolizmu) s jiným burundučím doktorem. Vím z vlastní zkušenosti (nic moc), že někdo umí psy, někdo čuníky a někdo veverky. Myslím, že důvěryhodný doktory jsem viděl někde tady na stránkách...jinak jsem měl výbornou zkušenost s MVDr. Chilíkovou z Animal Clinic v Praze - Řepích.
  4.2.2012 13:49Tom59
  V pondělí ráno jedu na veterinu kdy tam bude i doktorka abívajíí se malýmy plazy a hlodavci...
  4.2.2012 16:42Filisek
  Milane není to špatnej nápad.Ještě co se Týče avokáda jsem se ptal veterináře který se zabývá v Praze přímo Burundukama a mě řekl že to ani nemám zkoušet mu něco dávat s avokáda.Jiný kraj jiný mrav.Naši veverči milují jen ohryzky z jablek.
  Pánové anonymové co kdyby jste se zaregistrovali???
  4.2.2012 20:06Milan
  No jo, Čipouš taky miloval ohryzky jablek. Neuvěřitelnej svinčík a vykousal jen jadýrka. Ale bylo by dobrý vědět u jader, kde je a není amygdalin. Kdysi jsem hledal, co obsahují různý pecky, ale už to je někde v nenávratnu. A vůbec je dost poživatin, který bychom měli navzájem prokonzultovat.
  4.2.2012 23:01Tynuska
  Jádra z jablek obsahují kromě jiného i kyselinu kyanovodíkovou...
  5.2.2012 01:20Filisek
  Milan-To bychom měli sestavit něco.Tynuška píše že jádra obsahují kyselinu kyanovodíkovou,ale v malém množství asi nevadí.
  5.2.2012 10:20Nikopol
  Naše Annie taky miluje jadřince a ohryzky celé rozcupuje. Zatím jí z nich nic nebylo. Nevím ale nakolik je skladuje a kolik z nich sní.
  5.2.2012 13:50Tynuska
  V malém množství opravdu nevadí, ale kolik je u těch našich prcků "malé množství"? :))
  Mj. u nás zimní spánek pořád trvá, člověk může klidně vyčistit celou voliéru, aniž by se mu pod ruce pletlo to malé hnedé s ocáskem.
  5.2.2012 17:23Milan
  Když už mluvíme o jídle, tak pár věcí, co mi dlouho běhají hlavou. Četl jsem něco o tom, že ty kyanidový sloučeniny (a z amygdalinu se v těle tvoří kyanidové sloučeniny) se v těle kumulují a tělo je v podstatě jen těžko odbourá. Vůbec to nepředkládám jako fakt, ale spíš jako podnět ke konzultacím (příčetný doktoři) a k hledání informací. Další otazníky mám kolem aflatoxinů. Podle dostupných informací to je dost průšvih, protože prokázaně poškozují vnitřní orgány (hlavně játra) jak lidí, tak zvířat. Zkuste jen tak opatrně kouknout do vyhledávače...nic moc. Zase to dávám jenom jako námět k přemýšlení a vzájemný komunikaci, nic fanatickýho. Ale první věc, na kterou se mě ona dle mého soudu velmi příčetná veterinářka ptala, byly plísně. Jaký mu dáváte ořechy? A nepojídá někde něco plesnivýho? Když jsem jí líčil, jak je to s veverkou a těma hrůzama, co mají zahrabaný v květináči, takový ty plesnivý chuchvalce, o kterých člověk neví, ale veveřák si jejich lokalizaci přesně pamatuje, chytala se za hlavu, že to takhle nejde, ať aspoň sháníme ořechy (a hlavně buráky, ty jsou fakt rizikový) z dobrých zdrojů. Náš problém to celkem nebyl (s burákama), protože Čipouš dostával bio oříšky (i když to samozřejmě taky není záruka...). A ještě jedna věc - jedí vaši čipoušové granátový jablka? Náš veveřák je měl ze všeho nejradši, zkoumal jsem složení všude možně a na nic divnýho jsem nenarazil. A vyháněj přirozenou cestou případný červíky...
  5.2.2012 20:36Filisek
  Tynuska.My už jsme vzhůru a jsme mazliví!!Teda Pišta a Tina ještě spí.
  - - - - -
  Milane granátová jablka chutnají všem našim zvířatům kromě psů a koček.Je v nich docela vysoký obsah vitamínu C a jednou za čas je to v pohodě.Ale pozor na stěny.Nelze to přemalovat:-)))).
  5.2.2012 22:26Milan
  Prosím tě, oni ti spí tak jako že úplně? Ten náš vždycky jen tak odpočíval, ale nebyl úplně zalezlej...inu, jsou různý. A s tím granátovým jablkem - to máš pravdu, barví to brutálně. Ale byla to nejoblíbenější lahůdka a pořádnej svinčík z peciček.
  6.2.2012 09:19Karrol
  Ono je to s tim spánkem hodně individuální, naše Kiki spí od jakživa, ale vždycky tak jednou za dva dny vyleze, Čiko dřív nespával a letos taky zalezl, taky vylejzá tak jednou za dva dny, teď už oba spíš denně.
  6.2.2012 15:52Holly85
  Ahoj lidi, tak jsem tu zas po dlouhý době, ale zprávy teda nic moc. Říkám si co se děje s Bekoušem. Je občas jak přejetý parniválcem. Včera byl dobrý, dnes jak jsem přišla z obchodu jsem ho viděla dole v kleci a jak se furt točil dokolečka a byla jak zfetovaný. Pak si teda vylezl nahoru k napáječce a teda jak zfetovaný mi přišel. naštěstí vpořádku dorazil do budky,ale nevim, mám podezžení jestli není nemocný úbytkem vápníku. Jedna holčina to tu měla u svého obecného veverčáka. No zaboha si nevzpomenu na jméno:-/ Tak nevim, říkala jsem si jestli není je zblblý z toho počasí, ale moc se mi to nezdá. Co říkáte?
  - - - - -
  Jo už vím, Lumpíček se jmenoval.
  6.2.2012 19:06Nikopol
  Holly85: Nevím, nemůže to být třeba tím, že je hodně zavřený v kleci a prostě se nudí? Stává se to třeba psům v kotcích. My možná s Annie totiž problém s malým množstvím vápníků měli, teda aspoň pomohlo nedávat hodně oříšků a jídlo sypat rozdrcenou sépiovou kostí. Projevovalo se to ale tak, že se občas začala klepat a nemohla se postavit na nožky. Ale preventivně můžeš zkusit dát víc vápníku a míň semínek.

  No s naší Annie a jarem je to jakési divné, pořád zásobuje jak divá a zase začíná chodit spát už třeba ve 12, i když odpoledne ještě občas vyleze. Navíc občas ji chytne blbá nálada a je hodně kousavá, nebo ji hrozně naštve nějaký zvuk, třeba vytahování kapesníčku. Zkoušíme ji občas odpoledne pustit z klece, protože ráno je hodně agresivní, ale i tak radši máme po ruce vždycky nějaké to semínko. No nejdivočejší je vždycky, když se dostane na postel, nevíme proč, ale vždycky tam začne poletovat s roztaženým ocasem strašně nastražená, s pohledem zabijáka. Tak snad se časem zase promění v pohodovou nekousací veverku.
  7.2.2012 09:19Holly1985
  Nikopol: no o nudě teď přes zimu nemůžu mluvit. Je pořád zalezlý v domku a chrápe. Občas vylezl pro žrádlo a vodu a zas zalezl. to byl ještě v pohodě, to měl svoje útočné nálady. Nebo chvilu chrápal na rámu kleci. Ale teď sice vyleze a je fakt takový jak přejetý vagonem. Oříšky mu dávám jen jednou za den a to jen když vyleze. Jinak tam má i vitamínový okusovadlo s vápníkem. No nevim nevim, ráno se zas motal dole v kleci a pak jsem ho jen viděla, jak byl zalezlý v ruličce od papíru a vypadal jak když chrápe tak jsem mu dala misku se žrádlem k němu dolů, a malinko do něj drbla, tak se tak lehce pohl. Ale spíš mi to přišlo jak kdyby na něj šla už poslední hodinka :-( Tak jsem zvědavá jestli se něco změní jak přijdu dom, ale docela o tom pochybuju :-(
  7.2.2012 12:08Nikopol
  Holly1985: No my oříšky dáváme opravdu jen jednou za čas, myslím, že naposledy dostala tak před měsícem. Zkus se třeba poradit s nějakým veterinářem, ale takovým, co burunduky zná. Nedávno tady myslím Milan psal o veterinářce z Prahy, tak to zkonzultovat aspoň telefonicky. Držím palce, aby byl v pořádku.
  7.2.2012 13:08Milan
  Fakt bych to zkonzultoval (byla to MVDr. Chilíková, Animal Clinic v Praze), s tím jídlem to je pořád takový problematický...Co jedí burunduci a v jakým složení v přirozeným prostředí? Asi to půjde vyzkoumat, najdeme a přetřídíme informace. No a i když to zjistíme a nějak to pojmeme do naší péče, stejně pak ale přibude ten fakt, že v zajetí (no fuj, to je slovo) nejsou v přirozeným prostředí a asi se to nějak odrazí v potřebách, který maj´. Někdy mi to přijde tak složitý a nepřehledný, že mě napadá, jestli vůbec takovou bytost doma chovat (nesnáším ZOO...). Ale pak si řeknu, že když už u lidí bydlej (rodiče a pak jejich mrňousové), tak ať se maj co nejlíp. A další věc (trochu sobecká): zkuste žít bez veverek! Takže nezbyde než hledat a bádat a konzultovat to navzájem a snad z toho něco smysluplnýho vzejde. Ať se ti Bekouš uzdraví!
  7.2.2012 13:52Holly1985
  Jj četla jsem, že o někom takovém psal. No zkusím se zeptat jak přijedu dom, uvidím jak na tom vůbec bude.
  - - - - -
  Milane, s burundukem žít jde, mám ho už 9. rokem :-) je to už staroušek, tak si říkám jestli to taky není už i věkem. Ale jinak díky :-)
  7.2.2012 13:57Nikopol
  Milan: Máš pravdu, taky se snažíme krmit co nejpřirozeněji. Takže třeba oříšky a buráky jsme nahradili bukvicemi, žaludy a kaštany. Pak dáváme co vyroste na zahradě nebo na co narazíme v lese, Annie miluje lesní jahody a maliny, někdy zobne ostružinu, nebo když uzraje na poli obilí, tak jí natrháme nějaké klásky. Občas taky roztrhá nějakou tu sedmikrásku. Na podzim jsme jí nasbírali houby, ale ty ani nezkusila. Tak kdyby v nich byl nějaký červík, to by si určitě smlsla. Mimochodem už párkrát jsem jí viděla, jak ulovila mouchu. Problém je ale v zimě, kdy se venku nic nasbírat nedá. Letos to u nás řeší mrazák. Jinak teď dostává jablečnou přesnídávku s medem kvůli trávení a taky protože málo pije, tak zředěný jablečný džus. No a taky lžičku žervé nebo jogurtu, to sice moc přirozené nebude, ale tak jako dobrota a zdroj bílkovin. Dřív jsme dávali červíky, ale teď jediný zverimex v okolí je tak špinavý, že mám strach je tam koupit. No semínka kupuju ve zdravé výživě a momentálně má směs z ovsa, pšenice, konopných semínek, pohanky, máku, to je asi všechno, v létě ale dáváme semínek minimálně a ona si je taky málokdy vezme, i když má v misce. Teď je to něco jiného, protože pořád futruje a futruje. No ještě jí chci jako pamlsek upéct muslityčinky, bez cukru jen s medem.

  Myslím, že stravování burunduka zas tak složité nebude, jen je to poměrně krátce, co se chová v domácnostech, a proto nejsou ani pořádné informace o potravě, o tom, co je nebezpečné a co ne. Možná zkonzultovat s někým ze zoo, čím u nich krmí burunduky, ale myslím, že to nebude moc rozdílné od toho, co dostanou od nás, nebo se zeptat veterináře, co by doporučoval a čeho se vyvarovat.
  7.2.2012 15:28Holly1985
  Tak bohužel musím oznámit, že Bekoušek už je ve věčných lovištích :-((((( bobek malý, snad se mu se mnou tak špatně nežilo. Když jsem přišla dom, tak sice nebyl v ruličce, ale ležel bezhybně na boku na jiném místě. Snad to bylo stářím, snad jsem mu nijak neuškodila.
  7.2.2012 16:02Tynuska
  Holly: to je mi moc líto:// Museli jste spolu prožít krásných 9 let...
  7.2.2012 16:20Holly1985
  Tynuska: děkuju, jo bylo to skvělý s ním:-)
  7.2.2012 17:38Milan
  Holly: Je to smutný, když veveřák umře...ale určitě se měl moc dobře. A trvá to chvíli, než se člověk nějak...srovná. Čipoušek umřel někde před třemi týdny a dodneška se chvílema přistihnu, jak mluvím k prázdný kleci nebo obhlížím granátový jablka v Globusu.

  Nikopol: s těma mouchama - tos mi připomněla, že uměl chytit mouchu rukou, když letěla kolem něj. Úžasnej výkon! Pak jí ukousnul hlavu a sněd. Dost nechutný.
  7.2.2012 18:21Nikopol
  Milan: Annie ji teda nechytá rukou, ale rovnou do pusy. Nevěřila bych, že něco takového dokážou, když bych to neviděla...
  7.2.2012 18:55Holly1985
  Milan: tak to je mi líto :-( Jak dlouho jsi homěl?
  8.2.2012 09:40Milan
  Holly: Čipouška jsme měli sedm let, ale nevím, jak byl starý, když jsme si ho brali ze Zveráku (bylo to nechutný, byl tam asi tři měsíce v malým akváriu, tak jsme ho nakonec vykoupili, aby se tam netrápil). Nikdy předtím jsme veverku neměli, takže to byly neznámý obzory. Byl skvělej, takovej distinguovanej a noblesní, nikdy žádná agrese, kousnul občas poťouchle a úplně malinko a měl přitom naježenej ocas, takže evidentně hra...
  8.2.2012 10:59Holly1985
  Já jsem chtěla burunduka, od tý doby co jsem ho viděla též ve zveráku, ale byl v klícce. Sice malé ale prolízal si tam různýma drátěnýma chodbama. Takže jsem šla na jisto a hlavně si nejdřív pořídila knížku, no jedinou co o nich v tý době snad byla (Otto von Frisch). A pak jsem si pořídila Bekyho. Taky nevim přesně jak byl starý, ale rok určitě ještě neměl. Možná pár měsíců. On teda agresivní byl, ale jen na jaře a na podzim, klasické nálady :-) Jinak byl fajný. Akorát mě zas mrzelo, že jsem si s ním nemohla hrát jak třeba jiní, asi jsem to nepoznala kdy si chce hrát. No ale stačilo mi bavit se těmi jeho kousky a tím jak lítal po pokoji :-)
  13.2.2012 12:24Nikopol
  Nevíte, jestli je možné, že by Annie začala znovu zazimovávat? Už bývala vzhůru celý den a teď sice ráno vstává v 8, ale před 12 už je zase v boudičce. No občas ještě někdy odpoledne na chvíli vyleze, zkontroluje, jestli v kleci není něco dobrého, a zase jde spát. Tak si říkáme, že asi viděla z okna, že venku to na jaro ještě nevypadá, a tak se rozhodla, že ještě může chvíli lenošit.
  13.2.2012 17:25maca
  2 Nikopol: taky mi přijde, že zima ještě nekončí. Sedne a kouká, nebo zaleze mezi svetry a pospává. Rozškubal několik svetrů ve skříni, až jsme měli strach co mu je - byl apatický, dneska jsem dávala dělat koprologický rozbor - a nic. A po obědě vyšel kousek svetru =)
  13.2.2012 17:55Jiťa
  Zdravím máme s Albertem podobný problém...Znovu celé dny spí. Napřed jsme se báli že nebude moc aktivní pak byl aktivní až hanba. Pořád se dožadoval propuštění s klece a když jsme třeba měli návštěvu tak běhal po kleci jak šílený. Večer mi usínal pod vlasama za krkem a nebo na klíně ve svém vaku. Naučil se chodit na ruku a když se jde najíst už se nás nebojí spíše vystrkuje čumáček přez mříže a když ucítí svoje milované citrusové ovoce nakukuje za roh do kuchyně. K tomu jídlu...pořád jsme nezaznamenala nikoho komu by burunduk jedl mandarinky, pomeranče a pomela. Albert po nich vysloveně šílí =oD! Asi je každá veverka jiná. Báli jsem se o zuby, kvůli kyselinám, ale nemůžeme mu je odepřít on je cítí i v domečku když si oloupeme a hned vykukuje. No a teď znovu celé dny spíme no....
  - - - - -
  Jo ještě k tomu pospávání mohlo by to u nás být způsobeno i tím že jsme mu s přítelem nastříhali staré tepláky na malé kousíčky a nastěhovali do budky usoudili jsme totiž že je mu asi zima bobšovi pořád tu boudičku zadělával a utíkal nám do pěřin ( né že by rozpáral jenom jednu =oD ). Asi je spokojen, protože tam nastěhoval i ty zbytky ze dna klece. Taky se chci zeptat je normální aby veverka ve voliéře dvakrát dva krát jeden metr skladovala laskominky na místě kam se chodí vy...?
  13.2.2012 18:17Karrol
  Kiki taky už byla vylezlejší a teď je víc zalezlá, asi jsou z toho počasí trošku zmatení :)
  Jíťa: U nás jsou mandarinky a pomeranče oblíbený, pomelo nevyzkoušený :)
  13.2.2012 19:13Nikopol
  jita: hehe...neboj...u nás taky Annie skladuje nějaké zásoby na záchodě. Teď v zimě sice tolik ne, ale v létě tam bylo plno piškotů a višní. Už aby bylo jaro...
  13.2.2012 20:08Milan
  Čipouš teda k citrusům ani nečuchnul. Co se týká rozparcelování klece, za mlada chodil do jednoho rohu klece, teď poslední rok si vyhlídnul jednu ze tří nerezových mističek, co měl, a z toho si udělal veverčí záchod. A jinam nechodil. Takže zase: každej veveřák je jinej. To je skvělý!

  Jiťa: nám se v boudičce taky zavíral. Natahal si tam hadry (bylo dost náročný jen to pozorovat, jak tahal hadry do výšky do domečku, šlapal si na ně a nešlo mu to...prostě hrůza) a vždycky, když šel spát, tak se tam zavřel.
  13.2.2012 20:48Jiťa
  Děkuji za vyčerpávající informace..Albert má prostě oblíbený jeden roh klece a pokaždé, když něco dobrého dostane musí s tím běžet tam a teprve to sní a taky tam běhá na záchod. Nepřišlo nám to ani moc divné. Přítele dokonce napadlo jestli to nebere jako nějaké značkování, protože tam pojídá jen ty věci, co má opravdu moc rád. Spíše jsme měli strach že si to tam schová, když už má dost, udělá potřebu a o dvě hodiny později to zase sní...=oD
  13.2.2012 21:39Barča
  Barča je posledních pár dní jak z divokých vajec. Lítá, skáče jak blázen, a co dělá na jídlo - jako by týden nedostala najíst. Není agresivní, nekouše, běhá po obýváku, sama se vrací do klece, to je v pohodě, ale když vidí, že nesu jídlo, tak musím dávat pozor. Větší kousky, jako třeba ovoce, jsou v pohodě, ale nasypat jí semínka, fakt hladovec největší. Jinak už týden mám kuchyň plnou mravenců, ale dneska jich bylo zase nějak míň. Ta příroda se nám asi zbláznila.
  13.2.2012 23:03Filisek
  Milane-Pišta mi chodí na rohové wc (zakoupeno ve zverimexu) na kočkolit.Jinak má jako podestýlku skartovaný papír(je alergický na hobliny apod).To mi poradila jedna veterinářka,že mu to tak mám udělat a dát mu na začátek pod ten kočkolit trochu jeho výkalů a ono to funguje a Tina byla strašné prase a už taky chodí na WC.Je to super.Jinak teď žerou citrusy jak blázniví!Era mandarinek skončila a začaly pomeranče.:-))
  14.2.2012 12:03Nikopol
  Taky máme rohový záchod, kam Annie chodí. Akorát právě teď se dívám, že se ta mrška posadí na okraj a bobky dělá za záchod. Jinak s tím, že se má nechat trocha výkalů na místě, kde chceme, aby chodili na záchod, je pravda. Dělá se to i u štěňat, když se učí na noviny, i u koťat.
  Barča: Anuška, jak se začala budit, tak taky hrozně jedla. Slízala i pár lžiček žervé, než jsem si jednou všimla, že si ho nosí do boudičky...:oD
  14.2.2012 14:37Barča
  Nikopol: Nám Barča začala hezky chodit na záchod, ale pak najednou ten záchod odstrkovala a chodila za něj (asi chtěla mít víc soukromí). Tak jsme záchod přivázali, a ta mrška začala chodit do druhého rohu svého obydlí. Přestěhovali jsme záchod do druhého rohu a ona začala chodit do prvního rohu. Vždycky v tom záchůdku bylo trochu načůráno, ale bobky za záchodem nebo v druhém rohu. Koupili jsme tedy druhý záchod a dali je do obou rohů. V obou záchůdcích je něco a teď hrabeme v hoblinách, kam "dává" zbytek... Prostě veverka = žádná nuda.
  14.2.2012 15:32Nikopol
  Barča: Jo, jsou to potvůrky. Annie mívá záchod na okně a mi se moc líbí, jak na něm sedí, tlačí a kouká přitom ven. Nedávno jsme se přestěhovali a máme úplně obrovské okno, tak přemýšlíme, že jí na něm uděláme nějaké patro, ať se může dívat i z těch nejvyšších okenic. Někdy ji totiž výhled z její výšky nestačí a leze nám na ruce, my je pak zvedáme, opíráme o sklo a ona spokojeně sedí a kouká. Drbna naše :o)
  15.2.2012 15:46Moniska
  Dobrý den, vím že to sem nepatří, ale snad mi odpustíte:

  Vážení přátelé,
  už dnes končí jednání Evropského parlamentu (EP), v rámci kterého mohou poslanci podepsat prohlášení omezující transporty jatečných zvířat na 8 hodin.
  Prohlášení o zavedení limitu pro přepravu jatečných zvířat už podepsalo celkem 234 europoslanců. Do následující schůze 15. března se už poslanci sejdou jen na jediný den. Stále ale chybí 145 podpisů, pokud je do té doby nezískáme, EP se prohlášením nebude zabývat.
  Devět českých poslanců EP už prohlášení podepsalo. Prosím, pomozte nám přesvědčit zbývající české poslance EP, aby svůj podpis přidali! Stačí vyplnit kontaktní formulář zde :
  http://pomahame.spolecnostprozvirata.cz/2012/02/14/vyzva-8-hodin-a-dost/?bdrm=tife4af7164-ef9a4caf
  Dejte vědět všem přátelům, pomůžete omezit utrpení zvířat.
  Děkujeme!
  17.2.2012 16:30Eddie
  Tak jsem Edíka zkoušela poprvé po zimě pustit po pokoji. Letos zase neusnul a byl agresivní. Asi tu máme moc hluku, světla , nebo tu máme na něj moc teplo. Když jsem ho pustila poprvé, tak byl úplně v pohodě a podruhé si začal dovolovat. Dvakrát mi šel po nohách (ještě že mám plyšový bačkory :-D) a když jsem ho zavírala, tak i po ruce. Zase ho budu muset začít ochočovat a nejhorší je, že na to nemám čas. Jsem na koleji a domů se dostanu jednou za 14 dní a to ještě trávím víkend na brigádě. :-( Začínám přemýšlet jestli by mu nebylo u někoho kdo by na něj měl víc času líp. Nechci aby většinu života strávil zavřený v kleci. :-( Kdyby někdo chtěl samečka burunduka, tak mi může poslat mail baruska90@gmail.com Minulý rok se po zimě dal v pohodě znovu ochočit a dokonce si ho půjčila na pár dní slečna pro samičku ;-) a prej byl pohodovej. V červnu mu budou dva roky. tak kdyby o něj někdo měl zájem, mám plno fotek a videí, tak je můžu poslat a pak se můžete rozhodnout. :-) Je to spíš raubář. Nikdy se netulit jako můj předešlý burunduk, spíš dováděl po pokoji. Šplhal po záclonách, vyhlížel z okna, schovával oříšky všude kam se dostal, pral se s mojí rukou. No jak říkám. Prostě raubíř. :-D
  17.2.2012 18:27Geluzee
  10.3 - nabízím půlku stolu na tera burze v Praze více info na Canis.C@seznam.cz nebo SZ
  17.2.2012 20:42Filisek
  Eddie je fajn že jsi soudná.Třeba si jej vezme Milan.Odkud jseš?
  19.2.2012 16:55Eddie
  Ahoj Filisek, jsem z Poděbrad. :-)
  19.2.2012 21:25burunduk-risa
  Dobrý den, chtěli bychom novou klec, už jsme si vyhlédli krásnou a ideální pro našeho burunduka, jenže je celá z plastu, a my se bojíme, že burunduk plastové mříže překousne. Mohlo by se to stát? Bojíme se že burunduk mříže překouše a uteče, vzhledem k tomu, že doma máme kočku a psa tak by to dobré nebylo.
  Prosím poraďte mi. Děkuji Lenka
  19.2.2012 23:49Cappy
  to burunduk v klidu prokouše, nedoporučuji plastovou
  20.2.2012 09:28Karrol
  Taky bych se toho bála.
  20.2.2012 11:21Burundukrisa
  Děkuji vám za odpovědi. Prosím nemohli byste mi nějakou doporučit?
  20.2.2012 12:45NAVi
  Burundukrisa: My si necháváme klec vyrobit na zakázku. Budeme ji mít výrazně větší a zároveň levnější, než by jinak bylo možné. Právě teď je ve výrobě. Až bude doma, tak sem dám její fotky. Dělá nám to truhlář v Táboře a jeho služby můžu jenom doporučit. Sami jsme v Brně a převoz nám přijde už jako ten nejmenší problém..
  20.2.2012 13:17Burundukrisa
  NAVi : Mybychom potřebovaly nějakou která bude do 2000 Kč, což je trochu problém protože klec takové ceny a ideální velikosti jsou jenom 2. http://www.spokojenypes.cz/klece-a-voliery/voliera-l-430?id=53508 tady, jenže je kompletně z plastu, a tahle http://www.onpira.cz/velka-ptaci-klec-voliera-pro-ptaky-156-x-52-cm-onpira-model1/d-70409/.
  20.2.2012 17:03burundukx
  Burundukrisa: Vyrobit klec vyjde skutečně levněji, a hlavně rozměrově si ji člověk udělá tak aby co nejlépe vyhovovala.
  21.2.2012 18:34Pavla
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda některý z chovatelů neočekává (nebo už má) nadílku v podobě burundučích mláďat. Rádi bychom si burunduka pořídili. Problém je, že bychom si ho chtěli ochočit už od mláděte a je těžké mláďátko sehnat.
  21.2.2012 18:36Nikopol
  Pavla: Radím ještě vydržet. Na burunduky je zatím brzo. Sledujte fórum, zde se časem určitě objeví oznámení o čekaných přírůstcích. Mláďata k odběru budou nejpravděpodobněji v květnu, červnu.
  22.2.2012 08:39Jiťa
  Ahoj chtěli bysme Albertovi dopřát aby si trošku pohrál, protože si myslíme že začíná mít choutky, ale na samičku nemáme prostory. Tak nás s přítelem napadlo jestli někdo nemáte samičku a zajem o malá burundučátka. Je možné, že budou mít i levé ucho Albert v to aspoň určitě doufá =oD
  - - - - -
  Co se týče diskuse o kleci...my jsme si koupili pletivo a klec si vyrobili sami...má dřevený podstavec který je trošku navýšený aby Alby mohl hrabat a my nemuseli zametat...vnitřek jsem udělala já s větví a hadrových houpaček domeček jsme koupili a Alby je myslím spokojený...odešel mi telefon tak nemohu zatím poskytnout fotky což mě velmi mrzí
  22.2.2012 17:09Burunduček
  kolik asi tak stoji burunduk prosím??
  22.2.2012 17:16Jiťa
  Ahoj Albyho jsme kupovali s přítelem před půl rokem a tehdy byly ceny na inzerátech 900Kč ale třeba mají chovatelé zde lepší ceny nevím
  22.2.2012 17:22Burunduček
  Jiťa: díky a jsou burunduci hodní? nekoušou atd? jak jsou asi velcí?
  - - - - -
  jsou větší než osmáci degu?
  22.2.2012 20:08Nikopol
  Burunduček: My svou veverku kupovali za 800. S burunduky a kousáním je to složité. Každý je jiný. Naše je přes jaro, léto zlatíčko, ale přes zimu a podzim je hodně agresivní a pořádně kouše. Tak se ale na zimu projevuje hodně burunduků. Člověka začnou považovat za vetřelce v jejich teritoriu, který jim chce krást zásoby. Některé veverky jsou ale hodné po celou dobu a nejspíš se to nedá nijak ovlivnit. Každá má jinou osobnost. Taky málokterá je vyloženě mazlivá, hlazení spíš trpí, některou prostě neochočíte nikdy.
  Osmáci degu jsou větší.
  22.2.2012 20:23Burunduček
  díky moc
  22.2.2012 21:19Jiťa
  No já vlastně nevím jestli jsou hodní. My jsme asi měli štestí nevíme jak je Alby starý, dostali jsme ho od pofidérního chlápka, ale je to naše zlatíčko. Nikdy nekousl, ani v teď v zimě a usíná nám v klíně i za krkem. Co tady pozoruju, tak burunduci moc kontaktní nejsou, ale ten náš je nějaký vyjímečný asi...
  23.2.2012 09:55Nikopol
  Annie taky byla takhle hodná a snad i zase bude. Ráda spala v kapse, ale nesměli jsme se ani hnout, aby ji to neprobudilo. Čas od času si k příteli zalezla ráno pod peřinu a uvelebila se u jeho nohou a občas ho lízala, asi jak se čistila, tak vzala rovnou i jeho. :oD
  23.2.2012 16:05Jiťa
  Už jsem se tu před pár dny ptala jestli někdo nechce nechat připustit samičku...já sice ani nevím jak k tomu dochází..jestli těm našim potvůrkám bude stačit pár hodin nebo k tomu potřebují celé dny, ale klec má Alby dost velkou tak bychom mu rádi nějakou propůjčili aspoň na chviličku ať z toho života taky něco má
  23.2.2012 18:20Nikopol
  Jíťa: Naše Anne zatím nevábí, tak nevím, možná to ani u ostatních samiček na jaro zatím nevypadá. Ale asi jí letos stejně samečka shánět nebudeme. Narodila se teprve loni koncem dubna, tak nevím, jestli pro veverku není lepší zabřeznout až jsou trochu starší. Navíc bydlíme v garsonce a nevím, jestli by se to tu s dalšími potvůrkami dalo zvládnout, i když přítel by nějaké prcky chtěl.
  25.2.2012 09:13Karrol
  Burunduček: No ve zverimexech taky stijí třeba přes 2000, my teda míváme 1200 za samečka a 1500 za samičku.
  25.2.2012 13:37Tynuska
  Tak vever se nejspíš rozhodl, že zima už je za námi a začíná pobývat déle venku a méně v domečku (tedy chrní jen 3/4 dne místo celého:))
  26.2.2012 15:51burunduček
  ok díky. koupím si osmáka ;)
  - - - - -
  *osmáky
  26.2.2012 20:01Čipinka
  Tak už vám burundučky vábili??? Já na to furt čekám a nic a nic a nic to je hrůza!!!
  27.2.2012 09:00Nikopol
  Čipinka: Zatím nic, spíš se mi zdá, jak by zase začala se zimním spánkem.
  27.2.2012 09:38Karrol
  Já myslim, že to ještě neni taková katastrofa :)
  27.2.2012 10:29Nikopol
  To není, ale už bychom byli rádi, kdyby mohla být zase celý den puštěná bez rizika, že na nás zaútočí. Momentálně je to s ní jak na houpačce.
  27.2.2012 13:39Čipinka
  Já se nemůžu dočkat.Tenhle rok plánuju první mladý tak jí hlídam a pazoruju skáču kolem ní jak prdlá.
  28.2.2012 18:18Kotysek
  pro čipinka: ahojky, prosímtě měl bych zájem si koupit samičku a jak jsem viděl budeš nejpíš mít malinké veverečky brzo,pokud budeš nějaké prodávat , rád bych si jednu samičku koupil. Jsem z prahy, nevím odkud jsi ty ? Díky