od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2013
 • Zobrazuji 84 zaznamu.
 • 1.11.2013 10:07Buru
  Hrskt: Gratuluju, hlavě na něj nespěchejte :) Červy dávám když chce, respektive kupuju sušené a prostě mu jich pár nasypu do mističky a až to sežere tak zase. ;)
  1.11.2013 10:27Hrskt
  noric: Nj budu se snažit, i když trpělivost není moje silná stránka :)
  Buru: Sušené, to zní docela fajn, nahradí to dostatečně tu stravu? Asi by to pro mě bylo také lepší než kupovat živé a hlídat, jestli se náhodou někde nerozlezli :D

  No zatím má čas se rozkoukávat, celý den jsem v práci. Ještě jsem se chtěl zeptat, jak mu, nebo si ten váš zařizuje boudičku. Četl a koukal jsem, že se můžou dávat nějaké ubrousky, kousky látky a tak, že si to zařídí. Zatím sem mu tam jen připravil a natrhal toaleťák (no včera byl dost vystresovanej, takže se do boudičky ani nepodíval) :) myslíte, že je to jedna z možností, nebo bych měl třeba vsadit víc na přírodní věci, třeba seno nebo tak?
  1.11.2013 12:10Nikopol
  Hrskt: Vyzkoušej, co bude sám chtít. Dej mu na výběr. Naše Annie třeba v seně odmítá spát, za to si dovnitř natahá spoustu vaty, kousky igelitových sáčků, cáry ze starého svetru...
  1.11.2013 16:07Buru
  Hrskt: Musíš to vyzkoušet ;-) Ani bych mu do boudičky nic nedávala, ať si tam sám natahá co bude chtít. U nás teď vede skartovanej papír, jinak má rád i seno, ale spíš kratší. Pak si taky občas natrhá nějaké papírové krabičky apod., do kterých mu schovávám dobroty, a taky si to nosí do "spacího místa" (teď zrovna je to boudička, ale nedávno ještě spával v hamace, a pak v takovém hnízdu pro ptáčky). Jo a úplně největší radost má vždycky, když mu donesu nějakou větev i s listím, to si pak vždycky postupně urve to listí, poskládá a nanosí do budky a spí v tom. =)
  Jinak ty sušení červy jsou úplně v pohodě, já bych asi nepřežila mít doma ty živý, takže je to ideální, sušení mi nevadí :-D
  - - - - -
  Jo a jak píše Nikopol, vatu taky má rád, nebo vlněný česanec apod.
  1.11.2013 17:06Annn
  Hrstk:můžu se zeptat,kde můžu vidět tu tvou klec?
  - - - - -
  (tu novou co si udělal)
  1.11.2013 19:05Buru
  Annn: stejně jako klece všech ostatních, v jeho albu :-)
  http://www.kralici.cz/burunduci/alba.asp?mode=prehled&uid=192
  1.11.2013 20:07Hrskt
  Buru: No ono je to spíš trošku tak, že bych chtěl,aby spal v boudičce :D takže jsem mu to tam předpřipravil, dneska přes den si tam ten toaleťák trochu nacupoval, a když jsem přišel z práce, tak už tam byl a spal samozřejmě, no ale proto, že jsem se s nim chtěl trochu seznámit aby měl kontakt, tak jsem ho probudil no, chvilku po mě i běhal, ale spíš se snažil zase dostat do bezpečí, než aby byl zvědavý. Teď jsem mu položil vedle boudičky kupku sena a je zalezlý v ní, no tak uvidíme zítra přes den, jak bude akční :)

  Vím, že to neni úplně zvířátko na mazlení, ale rád bych s ním byl co nejdřív a co nejvíc v kontaktu :) Každopádně je krásnej, malej a roztomilej :)

  Ann: Buru už to poslal/a :)
  - - - - -
  Ale je fajn, že se nechá pohladit a zatím nekouše, kromě prvního dne(včera), když jsem ho přinášel, tak jak byl vystresovaný z cesty, tak mě přes mříže lehce chňapnul, ale spíš sem se lekl, než aby to bolelo :) Ale to, že na sebe nechá sáhnout je fajn, i když je vidět, že se bojí a opatrně do rukou se nechal chytit jen jednou, jak byl rozespalý v boudičce, když jsem to zkoušel pak, když byl ve výběhu, tak vždycky proklouzl mezi prsty a pevně zmáčknout si netroufnu....za prvé by mu to asi nebylo příjemné, mohl bych mu ublížit a navíc, na to je ještě čas, abych ho takhle chytl :) přece jen po jednom necelém dnu nemůžu čekat, že by mi sám skákal do ruky :)
  1.11.2013 21:58Nikopol
  Hrskt: Zkus to, co už tu bylo mnohokrát popisováno: Jestli budeš mít přes víkend čas, zabezpeč pokoj, ať ti nemůže nikam zalézt, otevři klec, sedni si na zem a čekej. Nechej ho, ať k tobě přijde sám, myslím, že je to lepší, než nějak odchytávat. Potom následné chytání do rukou jsme dělali tak, že jsme měli v jedné ruce semínka, a když Annie jedla, pomalu jsme si ji druhou rukou pošoupli na tu se semínky. Naše Annie je třeba hodně kontaktní, pohladit nepotřebuje, ale za to se strašně ráda nechává nosit a doslova nás vyhledává, když se nemůže někam dostat. Bohužel nevím, kolik toho kontaktu si užiješ teď před nadcházející zimou, jestli ti burunduk zazimuje, loni jsme Annie neviděli i třeba dva týdny.
  1.11.2013 22:21Buru
  Hrskt: Přesně jak píše Nikopol :) Je dobře, že se tě moc nebojí, ale nespěchej na něj, ať ho nevyděsíš ;-) Taky uvidíš jak se začne chovat, až se trochu zabydlí, jestli ti zazimuje, tak taky může být ze dne na den agresivní a s ochočováním budeš muset počkat až do jara. :)
  Každopádně rozhodně buď trpělivý, není důvod se snažit ho nějak chytat, když zrovna nechce, fakt je lepší počkat až přijde on za tebou a postupně si zvykne, jsou to zvědaví zvířátka :) Co se týče té boudičky, ty můžeš chtít kde co, ale veverka si to stejně nakonec udělá po svém :D Pižla má vždycky cca 4-5 míst na spaní (boudičky, hamaky...) a plus se občas zahrabává na dně do podestýlky, a občas to prostě střídá, někdy má náladu na seno, někdy na papír, někdy na pytel.. u veveráka prostě nikdy nevíš :-D a nejdůležitější je, aby byl spokojený on, ne ty :-D Ale podle toho, co píšeš, tak k tomu přistupuješ rozumně a to je moc dobře :-)
  1.11.2013 22:50miisenka
  No parkrat sem ho nasla spat mimo boudu letos...ted co zacal spat, ale koukla sem mu do boudy s trochu ji procistila, podle me toho tam mel moc uz natahanyho. Snad uz to bude ok, jen sem mela strach ze mu neco je...
  2.11.2013 14:30Hrskt
  Nikopol: No popravdě zabezpečit můj pokoj, aby se nemohl nikam schovat je nereálné :D ale každopádně dneska se docela proběhl :D Byla sranda pozorovat ho pod postelí, za skříní a všude kam mohl zalézt tam byl. Nakonec jsem ho nalákal do tunelu co má ve výběhu a zanesl zpátky do klece :) No a s tím zazimováním, je pravda, že tohle je snad nejhorší období kdy si Burunduka pořídit, ale mi to zvládneme :)

  Buru: Myslim, že se mnou mát problém nebude :) akorát jak jsem již psal, nejsem trpělivý člověk, nejradši bych se s nim kamarádil hnedka.

  No z ruky ještě nežere, ale když to položim vedle něj a jdu pryč, tak to aspoň ochutná.
  2.11.2013 15:39Nikopol
  Hrskt: Ono to máš možná jedno, kdy pořídit, my Annie na nás na jaře zvykáme pokaždé znovu, teda už to není jako bychom si ji zrovna dovezli, ale i tak se třeba chvíli nenechá chytit a utíká před námi.
  2.11.2013 18:51Buru
  Hrskt: No s burundukem se budeš muset naučit být trpělivý :-D S tím podzimem těžko říct, z hlediska toho ochočování je to asi jedno, ale spíš jde o to, že pokud začne být agresivní tak neuděláš nic a stejně budeš muset počkat do jara, kdežto když si ho pořídíš na jaře tak na to máš až do podzima dost času. Jinak my jsme taky na jaře znova ochočovali, než si zase zvyknul na jídlo z ruky, nošení apod. :)
  2.11.2013 21:28noric
  miisenka: nech ho ať si spí kde chce a do boudy mu nelez
  3.11.2013 17:29Kaspik
  Chtěl bych se zeptat odchovává tady někdo pravidelně mladé ???
  5.11.2013 14:21Jiťa
  Ahoj..budu muset tu moji agresivní potvůrku probudit a trošku mu to tam vycídit... Má tam čuník natahané kousky jablek a všechno možné po všech koutech. Asi o víkendu půjde do přepravky tak držte palce ať moc nekouše.
  5.11.2013 19:45Lena
  jak moc vadí, že můj burunduk má trochu opelichaný ocas? Obroste mu?
  5.11.2013 21:30noric
  Jíťa: tak se připrav na to, že bude pěkně nasranej :D
  6.11.2013 17:16Annn
  Ale já tady žádnou ikonu ALBA nevidim?
  - - - - -
  tak nic uz sem to nasla:)
  - - - - -
  můžu se zeptat,mám kočku,snese se mi s ní burunduk?
  6.11.2013 17:18Lena
  Tak jsem mu ho ostříhala celý,vipadal strašně
  6.11.2013 17:47Sanny
  V posledních dvou dnech jsem zpozorovala že není tak akční jako vždy a taky si nosí většinu jídla do domečku což tolik nedělal....Souvisí to nějak se zimním spánkem ??? Pokus ano,jak se o něj mám postarat aby se měl co nejlíp ???? Děkuju za odpověď ;))
  6.11.2013 18:16Nikopol
  Sanny: Ano, dělá zásoby na zimu a brzy usne, takže se nelekejte, když několik dní za sebou vůbec nevyleze. Jediné co můžete udělat je dávat třeba víc zrní, ale ani to není nutné, jsou jako bezedná nádoba, takže u nás je to tak, že co z krmení se nestihne zkonzumovat během celého roku je během pár podzimních týdnu pryč. :oD
  6.11.2013 18:50Buru
  Annn: :-) Já třeba mám kočky 2. Starší kočka si burunduka vůbec nevšímá, v podstatě se ho i bojí :-D a mladý kocour vždycky vyleze nahoru na klec a fascinovaně ho pozoruje, kolikrát tam i usne. Ale rozhodně bych veverku nepouštěla s kočkou v místnosti, je to přece jenom lovec ;-)
  6.11.2013 21:05noric
  Lena: no po vostřihání asi ne, ale předpokládám, že blbě žertuješ
  7.11.2013 15:40Hrskt
  noric: No já bych přepokládal, že chloupky časem dorostou, ale každopádně, bych mu ho radši nestříhal, pokud to není nezbytně nutné....
  8.11.2013 09:12Karrol
  Já si myslim, že jde zase o provokaci, protože síi prakticky fakt nedovedu předsavit, že by si to burunduk nechal líbit...
  8.11.2013 09:56noric
  Karrol: jo, přesně. Jak se jmenovala ta kravka, jak tady prudila ?
  8.11.2013 13:56Lany
  Lidičky, kdo máte zkušenosti... Co všechno se dá dat burundukovi na jídlo. Vždycky po mě tak smutně kouká kdyz chystam jidlo :D ... Ráda bych mu dopřála "pestrej" jidelníček. Co všechno dávate těm vašim, kromě zrní a pod. Já dávám každý den něco "čerstvého" (rajče, okurek, mandarinka, jogurt, jablko, ...) Co jeste se může, z jidla co se tak bežně najde v ledničce a pod. ???
  Děkuji za odpovědi.
  8.11.2013 15:36Buru
  Lany: tohle je výtah z jedné mojí seminárky :D
  "Základ krmení tvoří směs zrní a semen, která obsahuje pšenici, oves, ječmen, proso, kukuřici, dýni černou a bílou, slunečnici a kdoule. K tomu přidávám v tomto období šípky, šišky, žaludy a bukvice. Také dostává sušené ovoce a zeleninu a sušené červy. Kromě toho pravidelně má čerstvé ovoce a zeleninu (např. hroznové víno, rajče, papriku, jablko) a různé druhy ořechů (především burské, vlašské a lískové). Příležitostně kousek piškotu, jogurtu, sýra, syrového masa, nebo mléka. Samozřejmostí je neomezený přístup k čerstvé vodě."
  Jinak v podstatě veškerá zelenina je ok, z ovoce taky vše kromě peckovin, a sem tam (podle toho co se zrovna vaří a tak) dostane např. kousek syrového masa, kousek sýra, různé mléčné výrobky-vždycky trošku na lžičku třeba tvarohu, jogurtu, cottage sýra atd. prostě cokoliv.. Většinou má největší radost když vykrojím z papriky celý ten vršek se semínky i se stopkou a dám mu to celé, to si pak hraje ještě pár dní a žere i semínka i dužinu :) A aby to bylo kompletní (i když to teda rozhodně nenajdeš běžně v ledničce :D), tak včera měl pro něj dokonalou svačinu, protože jsme našli v zásobě zrní pár červíků, takových malých, nejspíš od nějaké mouchy (teď se všechny snaží nastěhovat dovnitř, tak asi někdo stihnul naklást vajíčka).. no bylo to dost nechutné, ale Pižla měl radost jako nikdy, zblajznul je všechny na posezení.. :-D
  9.11.2013 00:21noric
  Buru: jako vždy, klobouk dolu :D a ve všem s Tebou bez výhrad souhlasím :)
  9.11.2013 08:33Nikopol
  Buru: Sušené ovoce, pokud není domácí, bych dávala hodně výjimečně, není to zrovna nejzdravější. Pozor na burské oříšky, mají sklon se rychle kazit, s vlašskými taky opatrně. No všeho s mírou. Anuška občas dostane i kousek sušenky, i když to taky není nejzdravější. :oD Momentálně je kulaťoučká jako nikdy, vypadá jako buřtík na malinkých nožkách, asi bude tuhá zima. :oD
  9.11.2013 09:12Karrol
  Kikinka s Čikinem nám žrali červy od molů, co jsme si sem se zrním nebo s podestýlkou už několikrát přitáhli :D Už se mi stejská a musim vydržet do jara :(
  9.11.2013 21:12Buru
  Nikopol: Tak samozřejmě, ořechy má fakt jednou za čas a sušené ovoce taky, spíš přes zimu a vždycky domácí ;-) Ořechy u nás nemají šanci se zkazit, na to je mám až moc ráda :-D
  11.11.2013 13:15noric
  tak Mufíno prostě bydlí v kontejneru, musí se vždycky prohrabat ven, blbec jeden, má tam neskutečný zásoby úplně všeho. Matyna mu tam občas nakoukne a už jí žene svinským krokem. Je zajímavý, že si letos vyměnily pozice, loni byly furt zalezlá Matyna a Mufíno vegetovala venku a letos je to naopak. V psychice vév by se nevyznal ani ten pošukanej psychiatr Nešpor z Bohnic :))
  11.11.2013 16:12Buru
  noric: :-D holt jsou to komplikované osobnosti ;)
  11.11.2013 18:50noric
  Buru: jo a rafinovaný a potměšilý :)
  14.11.2013 10:57noric
  Vopice se chovaj, jako by měla bejt doba ledová, takový bunkry jsem u nich ješte neviděl :)
  15.11.2013 08:10Aja
  Ahoj všichni. Před týdnem jsme si domů přivezli samečka burunduka ve věku 82 dní. Je pořád zalezlý, a že ještě žije, víme jen díky tomu,že se občes podrbe. Problém je v tom,že vůbec nežere. V misce má směs pro drobné hlodavce+přidanou slunečnici,denně čerstvou čtvrtku jablka,pár oříšků a napaječku s vodou. Když jsem volala chovateli,řekl mi ,že je nejspíš vystresovaný po převozu,že to přejde. Chci se zeptat,jak dlouho může tak malý tvoreček vydržet bez jídla? Nerada bych ho nechala umřít hlady...
  15.11.2013 08:50Hrskt
  Aja: Ahoj, myslim, že se nemusíš bát. Já mám taky mlaďocha doma asi měsíc a taky ho skoro nevidim. Tohle je podle mě snad nejhorší doba na pořízení Burunduka kvůli zimnímu spánku. Já se s nim vidim taky tak jednou za 4 dny náhodou když ho zastihnu ráno a to se přede mnou stejně schová, protože jak pořád spí, tak se nemáme čas ani skamarádit. Myslím, že se nemusíš bát, pokud má k jídlu přístup, tak určitě hlady neumře. Už mu budou skoro 3 měsíce a to by se podle mě měl dokázat v pohodě sám nakrmit. :) chce to jen dát mu čas tak do března :D a pak se začít kamarádit, aspoň tak to vidim já :D
  15.11.2013 09:53Nikopol
  Aja: Zkus mu třeba nabídnout jiné dobroty, kterými nepohrdne, u nás je to přesnídávka, jogurt, lučina, ale jinak má Hrskt pravdu. ;-) Kdybys měla opravdu strach, můžeš mu třeba dát něco přímo do boudičky.
  15.11.2013 12:11noric
  Aja: No tak přece určitě něco z toho jídla zmizí, ne ? To, že je schovaný, je samozřejmě tou změnou pobytu, ale k tomu asi nahrává ještě ta zima na krku. Já už Mufínu neviděl asi týden, taky jen slyším a vidím přes plast víko kontejneru, jak tam hrabe a hospodaří. Pokud aspoň trošku toho krmení mizí, tak nedělej paniku: Jestli je zdravej, a jenom vyjukanej, tak hlad zvítězí. Přeju zlepšení a držíme i s vopicema palce :)
  - - - - -
  Aja:ještěk tomu krmení, směs pro drobné hlodavce je ten největší humus, co může být, mně to nevemou do huby. Zkus směs pro velké papoušky nebo jestli máš moýžnost, tak kup na váhu jednotlivý zrní a smíchej to. Nikopol a Hrskt mají pravdu. Nebo kup dýni, vydlabej ty jadýrka a zkus je usušit (řeba v troubě). Moje vopice nemaj nic radši než tohle
  15.11.2013 16:11Lena
  Ahoj
  chci se zeptat,jestli má smysl pořídit si burunduka,když mám doma 2 kočky.
  - - - - -
  když si to tak prohlížím,přišla sem nato,že přede mnou psala už jedne "Lena" takže si měnim přezdívku
  - - - - -
  NA JITKA
  15.11.2013 23:04noric
  no, já bych to s těma kočkama neriskoval
  16.11.2013 12:42Aja
  Ahoj lidi. Dík moc za reakce. Dneska frčím k babi pro dýni, tak doufám,že si u Buráčka šplhnu. Jinak už se pustil do jablka, a byl viděn přítelem u napáječky, tak snad bude v pohodě. Jen ještě jeden dotaz: dneska vylezl z budky se zavřenýma očima, vylezl po kleci nahoru k jablku,troch pojedl a slezl dolů zase zpátky do budky. Oči vůbec neotevřel a to cestou narazil do větve...
  Dělají to i vaše veverušky???
  16.11.2013 14:56Anonym
  Aja: a je to určitě burunduk, není to krtek ? :). Ne, vážně, není možný, že by vylez ve spaní ? Nevím, s tím jsem se nesetkal
  16.11.2013 20:28Aja
  Tak mám spíš obavy,že je nemocný :-(
  16.11.2013 23:02noric
  Aja: tak od toho je veterinář, ať ho radši prohlídne
  - - - - -
  od jakého chovatele ho máš?
  17.11.2013 15:20Nikopol
  Aja: Od koho veverku máte? Viděli jste v jakém byla stavu, než jste si ji brali? Z jakého je prostředí? Veverka může být nemocná už od chovatele, změnou prostředí se stav ještě zhorší. Pokud je to tak, jak říkáte, utíkala bych k veterináři, nebo aspoň zavolat, ale myslím, že v tomhle případě asi raději rovnou návštěvu.
  17.11.2013 16:45Aja
  Máme ho od pana Řeháčka z Jeseníku. Když jsme pro něj byli vypadal zdravě-očka čisté, aktivní.
  Dneska jem s panem Řeháčkem mluvila a řekl,že to vypadá jako otrava. Jen netuším z čeho. U nás párkrát kousl do jablka a to máme ze zahrady-takže 100% bio bez postřiků. A jediné co máme v podezření je seno v podestýlce ze zverimexu...
  17.11.2013 17:13C M Burns
  Aja: A není v té směsi pro hlodavce, které jste jim dávali, něco co burundukům neprospívá? Třeba nějaké mandle nebo něco...?
  18.11.2013 10:10Anonym
  Aja: jaký má v kleci větve, jakej strom ? Není domeček lakovanej ?
  18.11.2013 19:34Aja
  Ve směsi pro hlodavce mandle určitě nejsou,ale on u nás stejně nic nežral,krom toho jablka. Větve jsou uříznuté z jabloně z naší zahrady a domek lakovaný není-je to surové dřevo. A veterináře jsme už nestihly-dneska ráno nám umřel.....
  18.11.2013 19:55Anonym
  Aja: to je mi moc líto :(
  18.11.2013 20:24Karrol
  Aja: To nás moc mrzí, opravdu mohl už být nemocný od chovatele. Nepsal tady někdy někdo něco o panu Řeháčkovi? Hlavně si to nevyčítejte, je to hrozný, ale hold se to stává :(
  18.11.2013 20:27C M Burns
  Aja: Taky mně napadlo, jestli není přiotrávený jadřinci těch jablek...? Tam je také nějaký obsah amygdalinu.
  18.11.2013 21:58Jenna
  Aja: to je mi líto...můžete provést pitvu, abyste zjistila příčinu smrti...
  19.11.2013 10:47Hrskt
  Ahoj, tak jsem tu zase s otázkami :) Dost často se mi z boudičky ozývá takové "bušení" :D zajímalo by mě, co dělá. Je to takové krátké 1-2 vteřinové "trrrrrrrrr". A ještě se občas ozve takovej krátkej "písk" :D jako od Andulky. Nemám moc možnost Myšáka pozorovat, protože je téměř nonstop zalezlej a většinu aktivity vyvíjí uprostřed noci a nebo brzy ráno, což je docela zajímavé, protože jsem myslel, že jsou spíše denní tvorové :)
  19.11.2013 13:05Nikopol
  Hrskt: Drbe se a naráží při tom do boudičky? Nebo může přestavovat vybavení. :-D
  19.11.2013 13:42Hrskt
  Nikopol: Já si myslel, že se drbe :D ale radši jsem se zeptal :) Morče nám občas drkotá zubama, když je naštvaný nebo se bojí, tak mě zajímalo, jestli to neni něco podobného :)
  19.11.2013 16:49Nikopol
  Hrskt: No naše Annie občas vrže zuby, ale nepozoruji to při žádném naštvání, spíš při spokojenosti a dřív nás tak budila, vylezla na parapet, který jsme měli nad hlavami a začala s vrzáním. :-D Teď už ale kvůli psovi bydlí v kleci, tak se její budíček nekoná.
  19.11.2013 21:06noric
  Hrskt: mě to teda vopice nedělají, ale nemohlo by to být dupání, pískomilové, když byli vystrašení nebo nasraní, tak dupali jako králíci.
  19.11.2013 22:16Aja
  Dneska jsme byli pro nového veverčáčka. Všechny rady si beru k srdci,tak doufám,že to tentokrát dopadne dobře ;-)
  Ještě bych se chtěla zeptat,jestli dáváte svým veverkám syrové maso?
  20.11.2013 10:07Buru
  Hrskt: Zrovna to tu poslouchám =) Touhle dobou se nám většinou probírá a dává si půlnoční svačinku (je slyšet že loupe zrní) a jinak nejspíš dělá nějakou očistu, protože je slyšet to bouchání v boudičce, jak se drbe a občas ještě taky šustí papírem, to asi přestavuje interiér. =D
  - - - - -
  Aja: Občas. Ale většinou ho moc nechce, radši má červa=)
  20.11.2013 10:20Hrskt
  Jo ještě někdo tady psal, že dává sušené červy. Byl jsem ve 3 zverimexech a nikde se mi je nepodařilo sehnat :) Vy je někdo kupujete ve zverimexu a nebo objednáváte po internetu?
  20.11.2013 21:21Karrol
  Hrstk: Ve zverimexech to prodávaj jako krmení třeba pro vodní želvy, aspoň myslim :)
  21.11.2013 20:53Buru
  Hrskt: Jednou jsem objednávala přes net, ale jinak kupuju ve zverimexu.
  21.11.2013 21:15noric
  Aja: tak ať dobře dopadne :)
  27.11.2013 09:32noric
  To už vám všem vévy chrněj, že se neozýváte ?
  27.11.2013 09:36Nikopol
  noric: Pravda, že Annie už trochu víc vyspává, ale každý den vždy aspoň na chvíli vyleze. Ale eltos nám zatím dělá radost, ještě nerozdala ani jeden kousanec. :oD
  27.11.2013 15:00Ama
  Mám otázku.Máme burunduka 4 a půl měsíce,už je i docela ochočený,nechá se pohladit.Klec má podle mě dobře řazízenou,všude má krásné větve a hračky,ale s ničim si nehraje,poničem nešplhá.Pořád je jenom na dně klece a museli sme mu tam dát boudičku,protože by jinak spal na zemi.Co mám dělat?
  27.11.2013 15:12Buru
  Ama: Jako že vůbec neskáče? Za celý den? To bych konzultovala s veterinářem, to určitě není normální chování, jestli celý den jen sedí na zemi. Teoreticky by to mohlo být zimou, ale to by si snad aspoň dělal zásoby, nebo minimálně se zahrabal do podestýlky, nebo schoval do domečku. Jestli to trvá celé 4 měsíce, tak je to rozhodně špatně.
  - - - - -
  noric: Nám nechrní, ale usilovně tvoří zásoby a agresivní je taky dost. V neděli jsme ho chudáka přestěhovali (i s námi :D), tak nevím jak moc jsme mu narušili zimní přípravy, ale vypadá docela šťastně, protože dostal novou poličku, větve apod. =)
  27.11.2013 15:27noric
  Anna: to je fakt divný, šel bych radši k tomu veterináři
  27.11.2013 15:53Ama
  Zacalo to asi pred tydnem,skace,utika po dome ale jakmile je v kleci je uplne vymenenej
  27.11.2013 16:00noric
  Ama: takže to není fyzickou indispozicí ? Venku teda běhá a skáče ? Tak je možná v kleci naštvanej
  27.11.2013 16:05Ama
  Mam teda tu klec prestavět?Proste venku je veselej,vezmeme ho do ruky,odneseme do klece a jakmile tam je tak si de hned lehnout a spí
  27.11.2013 16:33Nikopol
  Ama: Vyzkoušej to. Na různá místa mu poschovávej zrní nebo nějaké dobroty. Zahrabej třeba zrní do hlíny, dej piškotu na větev, přesnídávku do kelíšku na budku,... Prostě bych ho zkusila nějak nalákat.
  27.11.2013 16:35Ama
  Tak du na to.
  27.11.2013 21:09Anonym
  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat pokud burunduka pustíte do posltele nebo jen tak blbnout ven z klece značkují??
  Děkuji:)
  - - - - -
  *postele
  27.11.2013 23:21noric
  pokud vím, tak ne
  28.11.2013 08:42Buru
  Ama: Tak to se mu možná jen nelíbí v kleci, ale nám se nikdy nestalo že by vůbec neskákal. Zkus mu tam fakt něco předělat, přidat větve, poličku, cokoliv nového =)
  28.11.2013 10:04Nikopol
  Ama: Naše Annie je ale třeba taky lenivější. V kleci má jedno své oblíbené místo, kde vylehává a kontroluje nás, ale zase ne že by se celý den nehla, zajde se najíst, na záchod a pak buď do boudičky nebo zase kouká. Když je puštěná po pokoji tak běhá, hlavně teď před zimou, ale taky má své odpočívadlo starý klobouk na skříni, kde stráví dost času. Ale my máme takovou nezvykle klidnou veverku. Žádné zběsilé běhání neznáme, leda tak nějaké hopsání a její nejoblíbenější činností je vyhřívat se na sluníčku. :-D Co ty dobroty v kleci? Zabraly?
  28.11.2013 22:06noric
  moje vopice jsou taky celkem kliďasové :)
  29.11.2013 19:35Ginger
  Dobrý den..,burunduk je poměrně divoké zvíře stalo se vám již že vás kousl?
  Je hodně špatné pořídit ho ve zverimexu?Nevíte náhodou okolo kolika se kupuje.,X měsíců......
  Děkuji:)
  29.11.2013 20:02Buru
  Náš je takový kliďas jen v některých částech dne, hlavně k večeru to už moc neskáče a jen tak pozoruje okolí než zaleze, a pak taky když třeba jdeme jíst a koukáme u toho na seriál, tak většinou vezme nějakou dobrotu, sedne si na poličku a kouká s náma :-D