od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2013
 • Zobrazuji 63 zaznamu.
 • 1.2.2013 10:55sona134
  jsem z potkanů, ale občas sem jen tak pro zábavu nakouknu, petici jsem si stáhla a podepsala. Je to myslím už druhé kolo, napoprvé to nevyšlo, odborníci konstatovali, že zvířata nejsou týrána. No, kdo měl tu čest vidět životní kariéru a konec kožešinového zvířete a má trošku soucitu, jistě takové resume nepřijme... veverky se sive na kožešinu nechovají, ale přesto, pokud máte kousíček času, pověnujte se té petici a klidně šiřte dá. Díky nám už EU uzákonila od března zákaz prodeje i dovozu testované kosmetiky a to díky neustupujícím lidem, milující zvířata .) Díky .)
  3.2.2013 18:17Karrol
  Chtěli jsme vás jen poprosit, kdybyste se někdo chystal mít mláďata, abyste dali vědět, měli bychom veliký zájem o samičku ideálně od někoho z diskuze :) Určitě o ní bude co nejlépe postaráno a budeme průběžně poskytovat info i fotky :) Díky!
  4.2.2013 10:46Nikopol
  Tak pořád přemítáme, co s tou naší veveřicí. Je stále zalezlá. Za poslední dva týdny jsem ji viděla jednou, a to se ani nenajedla, jen vykoukla a hned se zase vrátila do boudičky. Začínám přemýšlet, jestli se nás třeba nebojí. Často se stane, že když odejdu na nákup či procházku se psem, zjistím, že byla venku, najdu rozjedené rajče, vidím, že jsou posbíraná semínka a tak. Loni jsme ji museli po zimním spánku trochu doochočit, ne že by se bála, ale spíš občas kousla. Zajímalo by mě, jestli se vám to někomu třeba stalo, že by se burunduk po zimě bál, nebo jestli je ještě čas, než se začne budit, jestli si ji zkusit z boudičky vyndat, podívat se na ni. Máme trochu strach, aby s ní něco nebylo.
  4.2.2013 22:51Waki
  Ahojky nase Ela je taky porad zalezla a dnes po 4 dnech vylezla a je pekne pohubla u piti usina a na zachode sedela pekne dlouho a porad privirala ocka kdyz pije tak nejmene 3krat zasebou a hrozne dllouho!!! Je to normalni nebo si mam delat starosti?? Dekuji predem za radu!
  5.2.2013 00:02noric
  mně už Matynka taky vylejzá a je celkem normální. Já mylím, že je to taková ta pozimní malátnaost a že se brzy vzpamatujou, možná by nebylo od věci přílepšit jim něčím posilujícím, červík, vitamín, vajíčko
  - - - - -
  Taky by to mohlo bejt tím, že se oteplilo a proto vylejzají trošku zpitomělý, protože zimní období prakticky trvá. Já tuhle slyšel zpívat takový ty vyloženě jarní ptáky. To počasí poblázní každýho
  5.2.2013 10:05Nikopol
  Waki: Jenom k tomu vyprazdňování - nám se stalo loni, že to Annie nešlo, strašně dlouho tlačila, vstávala i v noci a nic, veterinářka nám na to doporučila med a fungoval, tak kdybyste měli pocit, že s tím má problém, můžete zkusit. My ho míchali do přesnídávky, samotný ji nechutnal.
  No aspoň, že je vidíte, že pijou a chodí na záchod, naše trdlo je pořád zalezlé. Občas zašramotí, tak se hned s nadějí koukám k boudičce a ono nic.
  6.2.2013 13:10Waki
  Nikopol: No ja taky tuhle ve 3 hidiny vnoci klusala z postele abych ji videla zrovna pila tak byla prilezitost... :-) No zatim sleduji ze chodi na zachod normalne ale vypadalo ze byla na male ale hrozne dlouho tak dlouho snad nechodim ani ja... tak nevim jak u toho usinala jestli ji to trva dele nebo se na to musela nejak soustredit... A to jak je hubena to je normalni? Semtam ji i slysim chroupat ale opravdu hodne zhubla!! :-(
  6.2.2013 13:56Nikopol
  Waki: Oproti tomu, jaké jsou na podzim kuličky, hodně přes ten zimní spánek hodně zhubnou. Zkus jí když tak dát něco výživnějšího, jak píše noric. Přes jaro by to potom měla zase nabrat.
  6.2.2013 16:09Jiťa
  Chci se Vás zeptat..Ta moje potvůrka mi pořád hraboší na jednom místě u dveří a včera tam i rozhryzal koberec...Chodí tam každý den...Nic jsem tam nerozlila ani nevím co jiného by tam hledal....????
  6.2.2013 16:34Nikopol
  Jíťa: Nám to Annie dělala jednoduše proto, že se za ty dveře chtěla dostat. Taky rozkousala kus koberce a trávila tam hodně času.
  6.2.2013 18:26Mišule
  Ahoj, mám takový dotaz. Čipík je na to, že má mít zimní spánek hodně aktivní, vůbec mi nepřijde že by spal ba spíš naopak, ale celkově byl v pohodě, až včera když jsem ho pustila, tak na mě najednou skočil a kousnul mě do dlaně. Najednou byl úplně jinej a musela jsem ho sebrat ručníkem a dát zpět do klece, protože jinak bych těch kousanců dostala ještě víc. Minulou zimu byl úplně v pohodě a teď najednou tohle. Vždycky když se přiblížím ke kleci a koukam na něj tak mi přijde jakoby vrčel nebo co. Možná že mám ze včerejška taky trošku přehnaný pocity, ale docela se bojím. Přeci jen když se zakousne tak to i poměrně bolí. Nevíte co bych měla dělat? Vyndavat ho zatím rozhodně nehodlám, ale jídlo, pití atd. mu samozřejmě nějak vyměnit musím ... :D
  6.2.2013 22:56Buru
  Mišule: Nám Pižla taky zagresivněl, myslím že jediný co můžeš dělat je počkat do jara. :-D S tou výměnou jídla a pití mě napadá jedině počkat až bude spát a vyměňovat mu to v noci. My teda máme klec s otočnýma dvířkama, takže tam není problém. Ale když jsem ho měla v kleci, kde nebyly, tak jsem mu jídlo dávala vždycky večer. Když už spal, tak většinou nevylezl, když se vzbudil tak maximálně vykouknul, co se děje a zase zalezl.
  7.2.2013 06:58Jiťa
  Nikopol: Taky mě to napadlo ale vrtalo mi hlavou, proč jen v jediném místě. Ale asi to tak bude...Potvůrky jedny zničit koberec...
  7.2.2013 07:58Radek
  zdravím, píšete, že dáváte vajíčka.... už jsem se na to ptal dříve.. v jaké úpravě podáváte vajíčka, prosím? u někoho jsem snad četl, že míchaná na másle..? děkuji :-)
  7.2.2013 09:46Nikopol
  Mišule: Přesně jak píše Buru, počkat na jaro, jídlo měnit večer. Já vždycky po očku kontroluji, jestli nevylézá z boudičky, když tak přípravu přeruším, než zase zaleze. Loni, abych zůstala v kontaktu, jsem Annie přes mříže aspoň podávala dobroty, letos bohužel máme klec s pletivem, kterým nic neprostrčím.
  Radek: Zkoušeli jsme dát vařené vajíčko, ale nechutnalo jí to.
  7.2.2013 10:32noric
  Ty moje vopice jsou furt miloučký, co se to s těma vašima vevuchama děje. Dávám jim do klece něco dobrýho a uháněj mi to krást z ruky, pohladit se nechaj. To vajíčko mě napadlo syrový, v přírodě jim ho taky nikdo neudělá na másle :)
  7.2.2013 11:29Karrol
  Jiťa: Kikinka měla několik takovejch míst, líbily se jí ty kobercový lišty v rozích, takže tam máme díry, potvora :D Co bych teď dala za to, aby udělala další :(
  Mišule: Čiko byl taky první zimu v pohodě a pak to ty další začalo, na jaře bude líp ;)
  7.2.2013 12:57Nikopol
  Hurá, konečně jsem viděla Anušku. Snědla, co se do ní vešlo, koukla na mě a odešla do pelechu. :o)
  8.2.2013 19:20Mišule
  Tak děkuju za rady :)) Ještě bych se chtěla zeptat, nevíte jak je možný, že je agresivní jen na mě ?? Mám ho u sebe v pokoji, takže je se mnou nejčastěji, hraju si s ním atd.. A teď najednou na všechno co je "nasmrádlé" po mě útočí, ale když přijde třeba taťka, tak je úplně v pohodě ... Nevíte, čím to může být ?? Děkuju :))
  8.2.2013 19:44Nikopol
  Mišule: Loni jsme to ze začátku taky měli tak, že Annie útočila jen na mě. Přítel ji ráno vytáhl z klece, byla úplně v pohodě, držel ji v ruce a nic, pak skočila ke mně do postele a první co udělala bylo, že se mi zakousla do ruky. Letos to schytává už i přítel. Proč to tak bylo nevím.
  9.2.2013 12:06C.M.Burns
  Zdravím, pořídil jsem si loňského burunduka (samec, Kubík). Zimní spánek má takový lehčí. tak 3 hoďky je aktivní a pak chrápe. Občas ještě vyleze na večer. Co mě trápí je to, že před zimou ml 137 g a dnes jsem ho vážil s výsledkem 97,5 g. Vážím ho samozřejmě s prázdnými torbami. Myslíte, že to je ješt v pořádku?
  9.2.2013 12:23Buru
  C.M.Burns: Je to normální ;-) Dospělý burunduk váží +- 50 - 120g (podle Frische).
  - - - - -
  C.M.Burns: A samozřejmě musíš vzít v úvahu, že před zimou jsou to vyžrané koule a během zimy tolik nejí, právě proto že mají ty zásoby. :-)
  9.2.2013 15:03Radek
  ...tak jsem na doporučení ve zverimexu koupil sušené krevety, abych do něho dostal proteiny a nic... máte s tím někdo zkušenost? trochu jsem doufal, že to bude "lahůdka"
  9.2.2013 18:35Nikopol
  Radek: No jak znám Annie, tak ta nic sušeného nechce, musí to být pěkně šťavnaté. :o) Jedinou výjimkou jsou semínka. Myslím, že v tomto případě bych se držela klasiky a koupila moučné červy.
  9.2.2013 18:59Radek
  Nikopol: on mi je právě nežere :-)
  9.2.2013 19:15Buru
  Radek: Náš miluje sušené červy, krevetky taky nechce, a cvrčkům vždycky ukousne jen hlavu..
  10.2.2013 07:57noric
  Radek: kup dýni Hokaido nebo i jinou, vydlabej, usuš ty jadýrka a uvidíš jak si budou mlaskat, Moje vopice jsou úplný závisláci :)
  - - - - -
  červy živý
  10.2.2013 10:46Pajut
  Mam burunduka uz asi 3 mesice, v posledni dobe, kdyz ho vythnu z klece a vezmu ho na ramena, tak dost casto se pomočí nebo vykaká, dělá to i na ostatní, nevíte čím to může být nebo jestli je to jenom náhoda ?
  10.2.2013 12:10Nikopol
  Pajut: Jak je ochočený a zvyklý na vás? Nemůže to být třeba reakce ze strachu?
  10.2.2013 13:22Pajut
  nn je ochoceny a zacal to delat cca pred tydnem, do te doby nic
  - - - - -
  neni mozne ze se jedna o jakesi znaceni teritoria jako je tomu u psu ?
  10.2.2013 20:45noric
  Pajut: Moje vopice to dělají taky, úplně s požitkem se mi vyčurá za krk :)
  11.2.2013 06:33Jiťa
  Zvláštní to se ještě nikdy nestalo. Vždycky skočí a upaluje na svůj záchodek do klece..Bobečky jsou samosebou všude, ale čurací koutek má jen jeden. Musela jsem obalit klec ubrouskem, který sice občas roztrhá, ale co s ním? Je to lump..
  11.2.2013 16:34C.M.Burns
  Se musím pochválit, že můj Kubík chodí nejen čůrat, ale i kadit výhradně do svého záchodu v kleci (ikdyž běhá po celém baráku)... takže vlastně ani nemusím nějak často měnit podestýlku, protože jednou za čas vyhodím jen záchod :-)
  11.2.2013 16:47Nikopol
  Máme to podobně, Annie taky běhá na jedno místo. Je na ní vždy poznat, že potřebuje, začne být hrozně nervózní a snaží se co nejrychleji k záchodu dostat. :oD
  11.2.2013 17:21noric
  Vopice jsou taky čistotný, ale pochcat mi krk, zo je baví :D
  11.2.2013 17:44Buru
  Pižla taky chodí kadit, i čůrat na jedno místo. Sice mu to chvíli trvalo, ale nakonec si vybral květináč s hlínou. :)
  12.2.2013 08:18maca
  S tím čůráním za krk máme taky mnoho zkušeností =D. Teda několikrát jsem to zažila, v současné době si mě značkuje všude malými kapičkami, jsem prostě součástí jeho teritoria. V zimě to dělal taky a tím pádem mě kousal míň než ostatní.
  12.2.2013 10:38Anonym
  ahoj chtěla bych se zeptat mám klec po králíkovi 50x50x100...není tedy do vvejšky moc velká (50cm) je možno v ní chovat murunduka? =)
  12.2.2013 10:58Jiťa
  Ahoj na kleci po králíkovi bude pravděpodobně nevhodné rozpětí mřížek..Jak široké je? Myslím že ta potvůrka malá se tamtudy protáhne. Jinak myslím, že pokud jej budeš denně pouštět, že by to i šlo.
  12.2.2013 11:30Karrol
  Čiko chodil všude a na nás s oblibou. Zato Kikinka chodila do rohu v kleci a venku si založila záchod na parapetu, lepší než na koberci :))
  12.2.2013 12:03Anonym
  jiťa, ten centimetr a půl, víc by to být nemělo =)
  12.2.2013 16:41Nikopol
  Anonym: Mně pro burunduka nízká klec nepřijde zrovna ideální. Potřebuje šplhat a miluje vyvýšená místa. Navíc je to celkem finančně nenáročné zvíře, tak pro neinvestovat tu jedinou vyšší částku či si dát práci a klec vyrobit levněji doma třeba ze staré skříně?
  12.2.2013 20:36noric
  Anonym: kup kus plejak říká tiva s okama tak 1,5 x 1,5 cm a n a klec to přidělej, Ale vyšší a větší klec by rozhodně byla daleko lepší, přesně jak říká Nikopol. Ty vopice potřebujou skákat, dej jim větve
  - - - - -
  KUS PLETIVA samozřejmě, Co se mi to napsalo
  12.2.2013 23:20Buru
  Anonym: Za předpokladu, že v té kleci bude pouze spát, by to snad i šlo. Ale jinak si fakt neumím představit, že by měla veverka tak málo prostoru na šplhání a skákání, když pozoruju toho našeho, jak pořád skáče po větvích. Jak píšou ostatní, není až takový problém udělat pořádnou klec doma ze staré skříně ;-)
  13.2.2013 08:56Karrol
  Anonym: Jj, podle mě je výška důležitější než ostatní rozměry ;)
  13.2.2013 16:17noric
  taky uvažuju o kleci ze skříně, mám tu jednu starou poctivou dřevěnou velikou :)
  14.2.2013 16:14Jiťa
  Je fakt, že Alby v kleci těchto rozměrů pouze nocuje. Je to proto abych ho měla u sebe. Jinak běhá volně. Zvykli jsme si na sebe. Když jsem v práci tak má voliéru a tam je celou dobu, co jsem pryč. Nejšťastnější je ale asi opravdu v té voliéře.
  14.2.2013 19:40noric
  Jiťa: tak to jo :D
  21.2.2013 15:03Buru
  Tak u nás už je definitivně jaro. Pižla se rozhodl a přes noc se z něj stal zase miláček prozkoumávající okolí a ne jenom hlídač zásob :-D
  21.2.2013 15:15Nikopol
  Buru: To vám závidím, Annie má stále ještě nejhlubší zimu a nám už občas připadá, že už ani veverku nemáme. :o(
  21.2.2013 19:08Buru
  Nikopol: Však to k vám taky přijde =)
  25.2.2013 13:29miisenka
  I my mame jaro, ale od vcera mi pres noc zacal hryzat klec, vsechno ma, nevite proc?
  25.2.2013 15:33Woodu
  myslíte že burunduci můžou mít vzteklinu ?
  25.2.2013 18:51Anonym
  dobrý den,potřebuji poradit.Jack se mě už probudil,a je opět živý,ale trápí mě jeho hodně zvětšená varlata,je to normální?
  26.2.2013 07:41noric
  Anonym: No je tady pomalu jaro, Jack by chtěl rozšiřovat řady veverek :) Je to naprosto normální
  - - - - -
  Woodu: a kde by doma přišel ke vzteklině ??
  26.2.2013 08:44Karrol
  miisenka: Myslim, že z ní chce ven :D
  Woodu, noric: To by mě teda taky zajímalo.
  Anonym: Jak píše noric, určitě je to normální ;)
  26.2.2013 10:10Anonym
  noric: tak děkuji za odpověď,jsem se fakt lekla jesi to není nějaký nádor,vypadá to nepěkně ,je to tak nepřirozeně velké :),takže by se to mělo vrátit do normálu?
  26.2.2013 12:32miisenka
  Karrol: no ale proc z ni chce v noci? :D dys všichni spijou? přes den vyleze, dys vi, ze sme nekde dal (zvykáme si na sebe teprve) a v noci radi jak das...
  26.2.2013 13:04Karrol
  miisenka: Možná právě proto, že spíte a je klid :D Nebo by chtěla spát někde mimo :D
  26.2.2013 14:06miisenka
  Ale dela to poslední dva dny :D no klec ma docela velkou a pustit ho mam ještě strach, abych ho tady nekde nelovila :D no ještě pockam par noci a pak ho zkusim vypustit asi...
  26.2.2013 14:56noric
  Anonym: Jistě, teď je jejich doba, mně vopice taky začínají pískat
  26.2.2013 16:11Nikopol
  Já vám všem závidím, že už mají vaše veverky jaro. U nás se situace vůbec nemění, Annie vidíme jen velmi málo, už to zase bude víc než týden, kdy vykoukla z boudičky. Občas vyleze když nejsme doma, to poznávám podle spotřebovaného jídla, ale to je taky jen tak jednou za čtyři dny. Loni touhle dobou už byla vzhůru a tak dlouhé intervaly spánku taky nemívala, trvaly maximálně 2 dny.
  26.2.2013 17:36noric
  Nikopol: nezoufej, vyleze :) mně taky nikdy nezalejzali, až tuhle zimu