od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2014
 • Zobrazuji 42 zaznamu.
 • 2.3.2014 10:12Katka
  A je v pořádku že ten pisklavej zvuk dělá už 2 týdny?
  2.3.2014 10:15Gita
  noric: Ty máš burunduka Matyldu? My máme kočku Matyldu :D
  2.3.2014 10:58noric
  Katka: myslím, že je to v pořádku, začíná období jejich "mrouskání", přejde to
  - - - - -
  Gita: no, Matyldu a Mufínu. Tak Matylda, zas není tak úplně neobvyklý jméno :D
  4.3.2014 10:59Yuzu
  Dobrý den :) už nějaký čas uvažiji o koupi burunduka a mám několik dotazů.
  Skoro všude se dočítám, že moc nepáchnou dříve jsem měla dva potkaní kluky a ti byli teda nehorázné čunata, všechno si značkovali a pokud přešel jeden po něm to označkoval druhý. Na druhou stranu takovou činčilu jsem třeba nijak zásadne necítila. takže je to pravda, že jsou čistotní? :) Další věc - chodím na odpolední takže se zvířátku můžu věnovat od rána do asi poledne, ale jak je to třeba s tím abych ho nějak moc nerušila když přijdu večer domů? Zbudí se třeba okamžitě když slyší nějaký zvuk? Chci ho mít normálně v pokoji kde spím, takže jestli ho třeba bude rušit když budu sedět večer u pc a dívat se na serial ( potkani mi několikrát usnuli přímo u repraku kde jsem měla pustěnou hudbu). A ještě jedna věc předpokládám že se dají ochočit asi stejně jako činčila ta si ode mě maximalně vzala nějakou mnamku a sedla si na klin a jedla, pohladit se nechala ale mazlící rozhodně nebyla. zatímco potkánci lidskou společnost vyloženě vyhledávali. tak to je asi vše. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala :-/
  4.3.2014 13:33Hrskt
  Yuzu: Nesmrdí a neznačkují vůbec jako potkani, ty jsou tim opravdu proslulý snad. Jinak jak píšeš, není to takový mazel jako třeba morče... je to spíš zvířátko na koukání s trochou interakce(Zase to neni rybička :D). Normální zvuk provozu domácnosti mu nevadí.
  4.3.2014 16:30Nikopol
  Yuzu: Když budeš chodit na odpolední, tak jak přijdeš, už bude zalezlý, Annie někdy vykoukne podívat se, co se děje, ale víc to neřeší. Myslím, že je jí upřímně jedno, jak velký rámus tu děláme. :oD
  Nepáchnou vůbec, to mi přijde jako velká výhoda, na záchod chodí na jedno místo, takže žádné bobky všude možně.
  S tím ochočením si myslím, že je to hodně individuální, jsou burunduci, co jsou opravdu jen na koukání a společnost nijak nevyhledávají, ale naše Annie je celkem mazlící, když je puštěná a vidí mě, okamžitě za mnou běží, má ráda drbání, lozí po nás, když chce někam vysadit, na jaře si ráda hraje s rukou, ale měli jsme asi štěstí, rozhodě nemůžu slíbit, že tvůj burunduk bude jako Anuška, jsou to spíš samotáři, ani Annie není rozhodně tak kontaktní jako třeba potkan.
  4.3.2014 17:38Buru
  Yuzu: Ohledně toho hluku bych se vůbec nebála, nám Pižla úplně klidně usne na poličce, zatímco se při veřeči díváme na seriál - bavíme se, smějeme se atd. - naprostý nezájem. Jakmile zaleze do budky, tak nereaguje už vůbec, nedávno jsme tu měli oslavu narozenin - 20 lidí, bordel, hluk už tak od 19 :D a Pižla se někdy v 22 vylezl podívat, jestli to jako myslíme vážně, ale jen se rozhlídnul a po pár minutách zase zalezl a spal až do rána.
  Co se týče smradu tak souhlasím s ostatními, i když ani to chození na jedno místo nejde úplně zaručit, Pižla si záchod dost přesouvá :-D Jednou si vymyslel, že si ho udělá z misky na jídlo - pak to celkem smrdělo, když to bylo tak koncentrovaně na jednom místě, nicméně při pravidelném omytí je to v pohodě. Momentálně chodí na poličku, kde to sice nesmrdí, ale je to zas rozházený všude, takže je ji potřeba pravidelně zametat. Každopádně doufám, že se brzo vrátí ke starému zvyku kdy si to chodil zahrabávat do květináče s kokosovým vláknem, to nesmrdělo vůbec a taky s tím nebyla žádná práce. =)
  Mazlící opravdu nejsou, je to tak jak píšeš, vezme si z ruky jídlo, nechá se pohladit, podrbat za uchem, občas někam přenést, ale to je tak všechno. Je pravda, že si s námi taky rád hraje, s rukou nebo rukavicí a tak (akorát když se moc rozdovádí, tak musíme dávat pozor páč někdy začne kousat).
  4.3.2014 20:00noric
  Yuzu: Naprosto se ztotožňuju s tím, co už kolegové napsali, s tím hajzlíkem: Moje vopice se skutečně naučily chodit na jedno místo, mají plastovou mističku (cca 10x20 cm) od zmrzliny a do ní ukázněně chodí, dávám písek nebo piliny. Pokud se alespoň obden mění, tak naprosto v pohodě, vůbec nesmrdí. Je to čistotná zvěř :D
  5.3.2014 08:46Hrskt
  Já mám tohle tak na půl. Má dole v kleci velkej květináč, kam fakt chodí, což je super...nj jenže je asi dost línej, protože horní dřevěný patro má celý posr** :D ale jinak chodí do květináče no :D
  6.3.2014 14:15Jiťa
  U nás se chodí na jedno místečko pod žebřík..pak se uklidí klec a chodí se všude možně..Pak se zase uklidí klec a opět příjde ,,podžebříkové období"....Schrnuto..máme oblíbené místečko ale podle nálady..Stejné je to s pelíškm..Jsou dvě místa kde spíme..někdy to nevymění celé měsíce a pak to střídá ob den...
  6.3.2014 22:53Buru
  Jiťa: Jo přesně, u nás je to podobné, občas to prostě střídá ani nevím proč :-D I to spaní, teď zrovna spí úplně nahoře v hnízdě a někdy zase úplně dole na podlaze v domečku.
  7.3.2014 09:37Connie
  Ahoj, chci si pořídit burunduka a ráda bych se zeptala zkušených. Stačila by mu klec 100x54x100 cm? Samozřejmě s každodenním proběhnutím po bytě. A ještě jeden dotaz. Je lepší samička či sameček nebo je to úplně jedno. Dočetla jsem se totiž, že samičky bývají čistotnější a nemají takové sklony k agresi před a po zimním spánku, oproti tomu samečci prý k člověku lépe přilnou. Jaký na to máte názor? Předem děkuji za odpovědi
  7.3.2014 09:56Karrol
  Connie: Tyto rozměry jsou pro klec minimální, ale pokud bude mít častou možnost výběhu neměl by to být problém. Ohledně pohlaví já osobně si myslím, že je to jedno. Nás sameček kousal, ale to nejspíš souviselo s jeho příliš brzkým odstavením. Mám dojem, že každý má zkušenosti jiné, takže se to asi nedá říct.
  8.3.2014 16:11burundukx
  Jedna z veverek si začala vykousávat chlupy z ocasu. Nemáte někdo zkušenost ?
  8.3.2014 23:42Horák
  Dobrý den, rád bych se jen zeptal, jaká je cena burunduka. Různé zdroje uvádí různé informace a já se tím pádem vůbec neorientuji a nevím, co je přemrštěná cena. Děkuji za odpovědi, Horák
  10.3.2014 14:22noric
  ve Zverexech byli buru ta za 2000, u chovatelů je to různé
  10.3.2014 15:45Karrol
  Horák: My jsme dávali samičku za 1500 a samečka za 1200, ale taky záleželo na dohodě, hlavní pro nás bylo, aby šli do dobrých rukou.
  10.3.2014 21:57Lucie
  Ahoj,
  pokud jste tu někdo kdo vlastníte Facebook a chtěl by jste se přidat do mé skupiny o Burunducích a diskutovat, inzerovat, pochlubit se fotkama, zážitkama - budu jedině ráda pokud se přidáte :). A všem Vám přeji krásný večer. PS: včera se mi vzbudil Zuzanek (spal s pauzami na jídlo od října) :)

  https://www.facebook.com/groups/658708097498226/
  11.3.2014 15:25Jarda
  Dobrý den mám dotaz.Mám první rok burunduka v domácnosti.spal celou zimu,ale myslím si že z domečku vůbec nevycházel.Ted jsem otevřel domeček ... má hrozně propadlé tělíčko a je celý takový ztuhlí.Ani se nepohnul.Jak poznám že je vše v pořádku ...?
  11.3.2014 16:54Mitinka
  Zdravím, mám dotaz máme burunduka ve venkovní voliéře a spí má dotaz v jaký měsíc se budí :) a další otázka je jestli se dá v tyto dny sehnat mládě burunduka do venkovní voliéry :) Předem vám děkuji za odpovědi :)
  11.3.2014 17:28noric
  Jarda: tak pokud je ztuhlej a nedejchá, tak to pravděpodobně úplně v pořádku nebude.
  - - - - -
  a jestli chudák ještě dejchá, tak ho popadni a uháněj k veterináři, ty chovateli
  19.3.2014 08:42Kate
  Zdravím, tak Jess se nám už plně probudila ze spánku, jenže máme trochu problém, protože není vůbec ochočená a hrozně se nás bojí. Má obrovskou voliéru, takže ochočování je o to víc náročnější. Poslední možnost je pro nás asi ta, že jí na chvíli zkusíme přemístit do menší klece. Prosím o nějaké tipy, rady apod. Děkuji! :)
  19.3.2014 09:21Anonym
  Kate: nedělal bych to
  19.3.2014 09:22noric
  Kate: nedělal bych to
  19.3.2014 10:59Lany
  Ja bych ji ze svého prostředí taky nevytahovala, myslim že by z toho mohla byt akorat rozhozená a ochočování by to moc nepomohlo.
  Moje veveruš po zimě taky zrovna mírumilovná není, když jsme ji pustili z klece, tak první co bylo, že kousla :-/ Tak ji ted vubec nepouštím a snažím se ochočit přes mříže, krmením z ruky, pohlazením a tak... Snad jdu na to dobře?
  19.3.2014 18:14Jardík
  Zdravím, už vám vábí samičky? Naše vábí jako divá, ale samec si jí ani nevšimne, přikryje se ocáskem aby ji neslyšel a v klidu si spí :-D...ale před 3 týdny se pářili tak 3 dny, ale předpokládám že to nevyšlo, když ted vábí, ale samec nic...
  19.3.2014 19:53Buru
  Kate: Určitě bych jí nedávala nikam jinam, to ničemu nepomůže, akorát bude víc ve stresu a rozhodně se nebude chtít kamarádit ;-) Prostě musíte mít trpělivost. Dávejte jí přes klec pamlsky, mluvte na ni klidně a pravidelně, když si budete jistější, tak ji vypusťte z klece a nechte ji ať se s váma jde seznámit sama atd.
  20.3.2014 22:44Filisek
  Zdravím.Nebude někdo mít bílé burunduky???Děkuji...
  24.3.2014 22:30Terry
  Můžu chovat burunduka když je mi 11?Děkuji za odpověď.😊😊😊
  25.3.2014 14:51noric
  No já myslím, že burunduk není až tak úplně nejvhodnější zvíře pro dítě
  25.3.2014 15:50Lany
  Lidičky poradte mi.... Mam burunduka asi od rijna, samečka... Pred zimou byl super, rychle si zvykl, nekousal, kdyz jsme ho pousteli tak se probehal, pak jsem ho v pohode vzala do ruky a vratila do klece. Ovsem ted od jara co ma po zimnim spanku je jak vyměněnej... Chvilkama přes mříže utočí, jinak se tvaři v pohodě, šileně zvědavej co se kolem děje, loudí jídlo a pod.... Kdyz ho pustim tak jde po nohach, ruku k němu nemám odvahu ani dat, proste se snahou kousat. :( Nejak nevim co s nim.
  - - - - -
  Jeste k tomu si udelal WC z domecku co ma na horni policce v kleci.... Coz je na cisteni super :-/ Premyslim jestli to tak mám nechat nebo mu ho vytahnout z klece. Pres den v nem posedava, ale na noc chodi spat jinam.
  26.3.2014 08:04Karrol
  Terry, noric: Taky ale hodně záleží na přístupu rodičů, jestli o to sami stojí.
  Lany: No to mi hodně připomíná našeho Čika, bohužel jsme to nikdy nevyřešili :( Ale třeba je to tím probuzením ze zimního spánku a za chvíli se srovná ;)
  26.3.2014 09:49kruzitko
  Lany: tohle jsem si take minuly rok zazila, letos je ted zatim v klidu a nekouse. Jedina rada je huste ponozky :-D. S domeckem mi take udelal to same, ale po nejake dobe s tim prestal a ted ho ma na zasoby :-). Drzim palce
  27.3.2014 07:51noric
  husté ponožky pro burunduka ? :D
  - - - - -
  po zimě jsou všichni takoví
  27.3.2014 11:22kruzitko
  :D Husté ponožky pro majitelku :D ´. I když představa burunduka v ponožkách je dost zajímavá :D
  27.3.2014 20:36Radek
  prosím, dáváte kedluben?
  28.3.2014 07:39noric
  Radek: jestli ho budou, proč ne. Ale opatrně, nadýmá
  28.3.2014 14:08Nikopol
  Radek: Jo, Annie celkem chutná.
  29.3.2014 12:52Filisek
  Lidi nebuďte hloupí a nic si od Tohoto pána neberte.(vlastní nemilá zkušenost)Je to množitel a veverkám vůbec nerozumí.Potřebuje jen peníze.Pokud si nechcete přinést domů drahý problém,tak se jej vyvarujte...Když si pečlivě přečtete jeho stránky,tak zjistíte,že jsou tak z 99% opsané z internetu.Chová a množí neskutečně mnoho zvířat a neustále inzeruje něco..http://www.chovburunduka.cz/chov.php.
  Tak pozor na něj a přeji vám,aby se vám dostalo do rukou zdravé zvíře od férového člověka,který vám s veverkama poradí či pomůže s nějakým problémem..Kdyby jste měli nějaké dotazy,tak klidně piště do SZ rád vám odpovím.Děkuji za pochopení a pěkný den přeji.
  - - - - -
  Lany...Je to normální jev veverek po zimním spánku,protože si brání teritorim a vábí samičky...Mám to každý rok už 18.let co veverky chovám a dělají mi to i některé samice.Zrovna dnes mi jedna prošila prst.Takže jej vůbec nepouštěj (pro vlastní bezpečnost)a počkej až to odezní.Trvá to tak cca měsíc.A uvidíš že bude zase dobře..Jinak mu dej ovoce a zeleninu,jogurt(já dávám čistý bílý s medem),aby měl vitamíny po zimním spánku a trochu nabral sílu.Všechno se srovná a nastane to zase až na podzim.Tak budeš mít čas se s ním pobavit,aniž by jsi měla prošité ruce,nohy,prsty,uši,rty,hlavu..To všechno už jsem zažil a nic moc příjemného. ;-)VYDRŽAŤ!!!!!!Pěkný den.
  31.3.2014 15:27verukina
  Dobré odpoledne všem,
  nejdříve Vám chci mnohokrát poděkovat za tyto diskuze, dost podstatných a důležitých věcí jsem se odsud dozvěděla a právě jsem plánovala si vzít miminko od níže zmiňovaného chovatele, ale recenze není opravdu dobrá, ale najít nějaké stránky chovatelů burunduků je skoro nemožné a jediné tyto jsou na internetu. Takže moc prosím, kdybyste věděl někdo o nějakém "DOBRÉM"chovateli, který je ze severních Čech a plánuje mít mláďátka burunduků, měla bych veliký zájem o kontakt. Moc Vám děkuji
  ps : chtěla jsem odpovědět Filiskovi, ale nevím, co je SZ :), tak odepisuji takto :)
  31.3.2014 17:00Buru
  verukina: SZ je soukromá zpráva a můžeš ji poslat buď když klikneš na tlačítko "Zprávy", nebo když si najedeš na konkrétní přezdívku, tak se zobrazí šedý rámeček a v něm můžeš kliknout na "Napsat soukromou zprávu" ;)
  Jinak pan Řeháček je opravdu nechvalně proslulý napříč internetovými diskuzemi chovem všeho možného..
  Co se týče mláďat burunduků, radila bych sledovat tuhle diskuzi, jestli někdo nebude mít mladé, případně hledat na iFauně a podobných a když si někoho vybereš, tak si toho člověka pořádně prověřit. Klidně se přijď zeptat sem, jestli s ním má někdo zkušenosti apod. Špatným znamení většinou bývá pokud najdeš od stejného člověka více inzerátů na různé druhy zvířat, nebo pokud ti chce zvířátko poslat po někom jiném, či předat mimo vlastní chovný prostor apod. :)
  31.3.2014 21:09noric
  verukina: jestli se to kolegovu Chipovi povedlo, tak by mlaďoši mohli být :D, bedlivě situaci sleduju když tak dám vědět