od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2014
 • Zobrazuji 80 zaznamu.
 • 1.4.2014 06:31verukina
  Dobré ráno,
  moc Vám všem děkuji,
  a budu také netrpělivě čekat :), chceme slečnu, tak snad by to klaplo a jak čtu Vaše příspěvky, tak zrovinka u Vás jsou opravdu "vymazlené", to by bylo perfektní :)
  Doma máme už samečka, ale tím, že jsme si ho brali většího (cca 5-6 měsíců) a v zimě, tak naše ochočování je opravdu pozvolné - nekouše, nechá se pohladit, takže je opravdu hodnej, ale jak ho pustíme, a my ho chceme pouštět, tak se nechce vrátit do klece, udělal si po pokoji domečky a celý den ho není vidět, jen si vždy rychle přijde pro žrádlo do klece a to ještě kouká, zda tam nikdo není, aby náhodou nemusel zůstat v kleci, raději chodí želvám do terárka, když jsme v pokoji, protože tam ví, že ho nemůžeme zavřít :)
  Takže bychom chtěli ještě "miminko", které by si na nás zvykalo od malinka - samozřejmě každý by měl svou klec, moc díky a budu sledovat příspěvky
  1.4.2014 14:03noric
  verukina: ty mladý nebudou ode mně, moje vopice už jsou starý pažby, ale budu to sledovat
  1.4.2014 14:17verukina
  aha:)))), tak super, tak moc a moc díky a budu se těšit na jakoukoliv zprávu
  2.4.2014 13:51Connie
  Ahoj, také sháním mládě burunduka, nejlépe samičku. Pokud někdo plánujete mláďata na květen (nejlépe ke konci), určitě se mi ozvěte (mail: Vyhnankova.s@seznam.cz). Měla jsem zamluvené mládě u pana Řeháčka a teď se o něm nejen tady dočítám ne moc dobré věci, takže budu ráda za jakékoli nabídky. Předem všem moc děkuji a hezký den
  2.4.2014 19:59Lucie
  Ahoj chci se zeptat, kývla jsem na nabídku páření (přivezou k mému chlapovi slečnu burudučí). Jak jim to dlouho trvá cca než se povede? Nebo jak to probíhá a za 2. nevím kolik si za to mám říct :). Prosím o rady. Děkuji moc
  2.4.2014 20:20C.M.Burns
  S Kubíkem jsme se v Praze aklimatizovali a musím říct, že má pěkně zduřelé kulky... kdyby měla nějaká samička zájem, tak rádi posloužíme ;-)
  2.4.2014 20:23Lucie
  C.M.Burns a kolik by sis za to řekl cca? :) Ja ted kyvla se svym chlapem na pareni a nevim kolik si rict
  2.4.2014 20:30Karrol
  Tak se nám znovu ozvala paní Horáková z České televize kvůli pořadu Hobby naší doby o burunducích. Vzhledem k tomu, že my mládě máme zatím jen rozjednané, chci se zeptat, jestli by někdo neměl zájem :) I kdybychom ho už měli, stejně by bylo moc "nepřipravené" na něco takového :)
  - - - - -
  Lucie: My jsme to teda nikdy nedělali, ale pokud vím, lidi si brávají půlku "výdělku" z mláďat ;)
  2.4.2014 20:58C.M.Burns
  Lucie, nevím kolik bych si měl říct... mám ho jako mazlíka. Jsem rád, že si užije a ještě na tom rýžovat? Pak bych z něj vlastně dělal prostituta :-D
  3.4.2014 00:09Lucie
  Tak takhle jsem to nemyslela, ale chtěla jsem mu jednou v životě dopřát a jeho věkem myslím, že je to akorát na to jednou si užít :) (když už naši oba pejsci mají smulu, tak aspon nekdo) když se naskytla ta možnost - i by mě zajímalo jestli se třeba potom jako sklidní, nebo jestli to nemá žádný učinek, me vubec o penize neslo, ale právě mi ten dotyčný v emailu najednou napsal zda budu chtít mládatko nebo peníze a já jsem netušila co odepsat, proto jsem se tady ptala, jelikož mláďátko nechci (co kdyby to byla samička) a pak průšvih z toho. Prý prostitut :D
  - - - - -
  Jinak no ryzovat :-D to bych si musela rict nevim kolik:-D...jsem totiz ten pripad co vleze na stranky pro zvirata a ve vterine ma prazdnou kartu :-D aneb ted mi prislo stipendium a vim kde skonci...v nedeli v Letnanech na veetrhu For Pets ...a zvirata budou mit mecheche :-D
  3.4.2014 00:46Filisek
  verukina-zrovna v JAblonci jedna paní chová a dokrmuje burunduky.Mám od ní samičku.Sice bez ucha,ale mám.Jinak co tam měla malé burunduky,tak byli normální.Já jsem si toho všiml až doma a byla ochotna mi ji vyměnit..Mně už se tam nechtělo,ale je v naprostém pořádku...Myslím že má takový zoo obchod v rodinném baráku.Zoo obchod v uvozovkách!!!
  - - - - -
  VY co půjčujete burunduky na množení zamýšlíte taky jaké rizika podstupujete??Já chovám burunduky už nějaký ten pátek a je to už cca 18.let.Ale nikdy by mě nenapadlo někomu půjčit na páření moje zvíře.Nechci si domů dotáhnout parazity,protože ne každý má svoje veverky pod veterinárním dohledem jako já a ne každá samice k sobě pustí samce a může z toho být až smrtelná šarvátka.NA to si dejte velký pozor!!Už jsem viděl samce se skalpovanou hlavou,prokouslej čumák a podobně znetvořené veverky neznalostí majitelů.
  3.4.2014 08:32noric
  Lucie: A vy si jako bezpodmíněčně jako chcete o něco říct, to mě osobně připadá dost trapný. To už zavání cíleným rozmnožováním.
  3.4.2014 08:43Buru
  filisek: Tak to je celkem samozřejmé riziko každého chovatele. Já si teda neumím představit, že by mi jen tak někdo řekl, že přijede se samičkou a já na to kývla bez toho, abych znala ty lidi, to zvíře a to prostředí, ve kterém žije. Nehledě na to, že bych rozhodně chtěla vědět, jaké mají znalosti o chovu atd. ;-)
  Lucie: Je to čistě na tobě. Teoreticky na tom nemáš žádné výdaje, takže pokud je ti to jedno, tak prostě řekni, že nic nechceš/chceš čokoládu apod. Pokud by trvali na penězích, tak např. u psů to většinou děláme za cenu jednoho štěněte, což by se dalo praktikovat i tady si myslím. :)
  3.4.2014 09:50Karrol
  Nevim no, já bych asi taky nic nechtěla, maximálně mládě, kdybych třeba chtěla ještě jednu veverku, ale to asi není tenhle případ. Jen jsem napsala, jak jsem slyšela, že to někdo dělá :)
  3.4.2014 19:05Lucie
  Já už jsem to také vyřešila, jen jsem se ptala, a Noric: vysvetlila jsem to dost jasně já jsem si o nic bezpodminecne nerekla bylo mi nabidnutu mláde a nebo penize ... tak jsem chtela vedet jak to chodi, nakonec jsme se dohodli na tom, že jelikoz oni projedou uz takhle dost nic nechci, uz jen proto, že jsem udala sve naroky, jako, že pokud bude jen naznak toho ze by se meli porvat uz pres klece tak proste nic nebude a cau , stejne jako pokud se mi na jejich samici neco nebude zdat atd atd.
  3.4.2014 21:00noric
  Lucie: Tak to jo :D
  4.4.2014 00:25Lucie
  Chodíte někdo na For Pets na veletrh do Letňan? :) Já jestli tam mají třeba i nějaké věci pro hlodavce atd, nebo spíš pro pejsky.
  Jo a ještě jeden dotaz :) máte někdo voliéru tak, že máte na zadní straně velké kůry?
  4.4.2014 18:18Camille
  Lucie: Já chodím každý rok a věci pro pejsky i hlodavce tam určitě mají. Zatím se mi tam vždycky líbilo a pořídila jsem.
  4.4.2014 21:13Lucie
  Super, tak to se těším jdu tam v neděli :)
  5.4.2014 00:57Dominika
  Chtěla jsem se zeptat, jak to chodí s veverkami v období zimního spánku. Mám burunduka - samičku Rozárku. Koupila jsem ji přes inzerát starou 7 měsíců, byla ochočená, nekousala, nechala se vzít do ruky, pohladit, žrát z ruky. Od října do prosince jsem ji měla v menší kleci, bohužel jsem v té době ještě neměla dostavenou voliéru, ale Rozárku jsem každý den pustila na několik hodin po pokoji. Když se dostavila velká voliéra, Rozárka putovala do místnosti, kde mám další zvířata - 5 králíků a ježka. Přes celou zimu se zde topí, kvůli králíkům, ale tedy Rozárka byla další 3 týdny klidná, nechala se hladit atd. Poté ze dne na den začala být agresivní, pokousala mi ruce, utekla a napadla i jednoho z králíků. Od té doby je vetšinou jen v boudičce a vylézá si jen pro vodu a žrádlo, je tedy v zimním spánku. V několika článcích jsem četla, že si burunduci probouzí většinou v březnu - dubnu. Rozárka začala zimovat zhruba v půlce prosince.
  Chci se tedy zeptat, jestli po zazimování bude stále agresivní nebo se chováním srovná a bude stejně ochočená jako dřív. Ještě chci zmínit, že než se začala takto chovat, nikdo jí neublížil.
  Budu ráda, když mi poradíte :)
  5.4.2014 08:45Nikopol
  Dominika: Ta agrese opravdu přichází z ničeho nic, nijak jste to ovlivnit nemohli. U nás po první zimě bylo třeba Annie trochu "přiochočit", ale možná ještě bylo brzy. Poslední dvě jara už po probuzení nekousala. Bývá jen trochu plašší, opatrnější, zpočátku se leká rychlých pohybů nebo hlasitých zvuků, ale to je pochopitelné a většinou se to rychle upraví.
  5.4.2014 13:12Buru
  Dominika: To je úplně normální chování. ;-) Nám se vždycky po tom, co úplně odezní agresivita, zase stejně zázračně uklidní a je stejně ochočený jako předtím.
  5.4.2014 16:03Dominika
  Díky za info :)
  5.4.2014 17:15Camille
  Byli jsme dnes na For pets a nejlepší byl stánek JR farm. Laře jsme tam koupili nějakou spešl burundučí směs, vypadá fakt dobře. A taky tam měli sušený moučný červy, z čehož jsem nadšená, neb ty živý moc nemusím :D Zrovna si jednoho porcuje...
  5.4.2014 21:04Filisek
  Camille-Pozor na JR farm.Nemám s jejich výrobkama vůbec dobré zkušenosti..!!!!Navíc složení žrádla pro burunduky je strašné!!!A jsou neskutečně drazí a vychvalují si své výrobky za bezprašné. Bral jsem od nich pytel žrádla a půl pytle bylo jen humusu a bordelu.Asi co pozametali po zemi.A to nebyl jen tento pytel...Toho bylo od nich daleko víc.Dnes si míchám všechno sám a jsem spokojený a vyjde mi to na 1/3 ceny.Než kdybych to kupoval hotové.
  - - - - -
  A pííískáme....Je to tady jak v píšťalkově.Sirény moje.....A Samec chrápe...:-))))
  5.4.2014 23:35Buru
  Camille: Co se týče složení s tím nějak problém nemám, otázka je v jakých je to poměrech, v ruce jsem to nikdy neměla. Každopádně my si taky mícháme vlastní směs, především proto, že mám prostě dobrej pocit, že si to kontroluju a vím přesně, co mu dávám. Nehledě na to, že snadno můžu vyřadit složku, u které zjistím, že mu nechutná apod. Přesně jsem to nepočítala, ale myslím si že to taky vyjde levněji. Každopádně, co jsem se dívala na složení té směsi, co mají pro burunduky, tak si fakt nemyslím, že by tam bylo něco špatného. Osobně bych to asi nekoupila, protože jsou tam myslím taky částečně granule a ty mě Pižla nežere, takže bych to zbytečně vyhazovala, ale pokud to vyhovuje, proč ne...
  - - - - -
  Jo a sušený moučný červy máme taky rádi, ty živý nějak nezvládám :-D
  6.4.2014 08:12Camille
  Filisek: Já naopak mám s JR farm jen dobré zkušenosti, dost u nich nakupuju pro morčata. A co se týká směsi pro burunduky, nezdá se mi špatná. Granule nám poslední dobou žere bez problémů, takže myslím, že to zmizí rychle. Můžu se zeptat, co je na tom složení špatného? Zas tak velký odborník na výživové hodnoty nejsem.
  8.4.2014 22:39Filisek
  Camille-Já když jsem to měl,tak tam bylo příliš mnoho slunečnice 3/4 granulí,neloupané mandle,které vůbec nesmí a některé obiloviny či jak to nazvat,tak na TY jsem vůbec nepřišel.Já beru roky od versele -laga a spokojenost už několik let + míchám ještě svoje.A právě TY směsi co jsem bral pro morčata od JR farm po pytlích,tak to byl pěknej humus.Ale každý může mít jinou zkušenost..
  9.4.2014 13:42Camille
  Filisek: My taky bereme Versele-Laga, to Lara sežere do posledního kousku. Ale směs JR farm mi fakt nepřijde špatná. Možná tam je o něco víc slunečnice, než by muselo být (což Laře teď neuškodí, je po té chorobě a po zimě trochu víc vyhublá), ale granulí tam je tak akorát a po mandlích není ani stopa. Navíc je tam přimíchaných i pár sušených moučných červů. Vypadá náhodou fakt dobře. Až ji otevřeme, dám vědět, jestli prošla kladně i u veverky :D
  - - - - -
  Jinak směsi pro morčata jsem od nich nikdy neměla, takže nemůžu soudit. Jednou jsem zkoušela bezobilné granule, byly ok, ale morčatům moc nejely. Hodně u JR-farm kupuju sušené bylinky a různé vychytávky, např. kořeny pampelišek u nás všechna zvěř úplně miluje.
  9.4.2014 19:02Karrol
  Tak v sobotu si jedeme pro drobečka!!! :)
  9.4.2014 20:54noric
  Karrol: gratuluju !!!!!! :D
  9.4.2014 22:24Karrol
  noric: Díky, už se strašně těšíme :)
  10.4.2014 00:36Filisek
  Camille-slunečnice obsahuje Zinek a ten podporuje svědění,tak pozor na nadměrnou konzumaci slunečnice.Kdysi se mi veverka udrbala až do masa...Bylo to právě větší spotřebou slunečnice.Dnes již to vím,tak na to dávám pozor.Chybama se člověk učí... ;-)
  10.4.2014 08:56Camille
  Filisek: Tak snažíme se samozřejmě nepřehánět nic, že jo. S tím zinkem je to zajímavý, já mysela, že působí spíš opačně, že má hojivé účinky... Takže díky za upozornění. U slunečnice mi jde hlavně o ty bílkoviny v ní; dávám i dýňová semínka. A ještě k tomu zinku - slunečnice ho obsahuje nějak výrazně víc než jiná semena nebo ořechy?
  10.4.2014 14:30burundukx
  obsah v mg/ 100 g potraviny
  žito 1,3
  pšenice 3,6
  pšeničné klíčky 10,2
  jáhly 2,5
  kukuřice 2,5
  pistácie 2,3
  ořechy vlašské 3,4
  ořechy lískové 2,5
  mandle 2,9
  arašídy 3,1
  dýňová semena 7,5
  slunečnicová semena 2,2
  sezam 8,6
  mák 6,8
  - - - - -
  tedy obsah zinku
  10.4.2014 18:20Camille
  burundukx: Díky. Takže v podstatě průměr, horší je to koukám s těmi dýňovými semínky...
  13.4.2014 11:33Karrol
  Tak už ji máme doma, potvůrku :) Zítra jí bude 6 týdnů. Zatím se nás docela bojí, ale zase je strašně zvědavá. Včera u původních majitelů po nás lezla, ale teď se bojí nového prostředí. Myslím ale, že to bude dobrý :)
  13.4.2014 12:09Camille
  Karrol: Jé, to se těšíme, až budete mít nějaké fotky! A už jste přemýšleli o jméně, nebo to necháváte vyplynout? Snad si u vás brzo zvykne.
  13.4.2014 12:42noric
  Karrol: tak držíme i s vopicema palce, ať se daří :D
  13.4.2014 16:20Karrol
  Camille: Asi to vypadá na Koki :)
  noric: Děkujeme :)
  - - - - -
  Už máme první fotky :)
  http://www.kralici.cz/burunduci/alba.asp?a=167
  13.4.2014 21:27noric
  Karrol: je to parádní vévucha, ať žije :D
  13.4.2014 23:15Buru
  Karrol: gratulujem, je krásná :)
  13.4.2014 23:21Karrol
  Díky :)
  14.4.2014 19:37Gábina
  jeeej novy prirustek :D to je dobre Karrol
  14.4.2014 21:43Karrol
  Teď mi papala jogurt z prstu, je strašně roztomilá :)
  14.4.2014 22:10noric
  Karrol: :D :D
  15.4.2014 17:37verukina
  Dobrý večer všem, mohu poprosit o velkou radu? Jak dokrmovat mládě mlékem, mám možnost si vzít úplné miminko, ale potřebuji vědět vše o dokrmování, mládě by bylo cca 30-ti denní, takže čím (dočetla jsem se, že ředěné kondenzované mléko) a jak často a kdy začít s přikrmováním (namočené piškoty apod.), moc díky za každou odpověď a radu a budu se těšit :)
  16.4.2014 08:12noric
  verukina: a je bezpodmínečně nutné odebrat takhle malý mládě ???
  - - - - -
  není vhodnější aspoň dva týdny ještě počkat ?
  16.4.2014 09:15Karrol
  verukina: My jsme Čika měli takhle malého. Dobré je taky ještě měkké ovoce jako třeba banány. Jinak většina našich zjištění a zkušeností je právě tady v rubrikách. Máme ale zkušenost, že z Čika se v dospělosti stal agresivní a nečistotný veveřák, takže jsme si sami teď raději brali 6týdenní mládě. Je to možná víc práce, ale doporučuju ;)
  16.4.2014 12:48verukina
  moc Vám všem děkuji za rady, zvážíme vše a domluvím se s paní, co bude pro naše "mimi" nejlepší.
  17.4.2014 12:37Katka
  Ahoj,
  chtěla jsem se zeptat, jestli dáváte burajskovi trávu a kvítka (myslím tím pamelišky, sedmikrásky - né nějaké ozdobné květiny)..? Jestliže ano, jsou některé kvítka, kterým bychom se měli vyvarovat (samozřejmě že mu nebudu cpát rulík, tis a já nevím jaké jedovaté kvítka ;) )?

  Děkuji
  17.4.2014 15:15bizon
  to Katka:pampelišku jim dávám od té doby co letos vykvetla a můžou se po zbláznit :) jinak k tomu versele laga pro burunduky báští vám ty granule co tam jsou?mě ti naši malí bizoni páskování vyberou jen semínka a víc jich nezajímá :)
  17.4.2014 16:34noric
  Granule absolutně ne
  17.4.2014 21:07Buru
  bizon: Granule vůbec, proto si směs míchám sama :) Jediné co sní jsou vojtěškové granule, takové ty tmavě zelené pro činčily, občas je k něčemu dostanu, nebo jsou na hlodacích tyčinkách, tak ty schroupe, ale takové ty barevné všechny vyhazuje.
  Katka: V podstatě sis odpověděla sama :) Když mu nebudeš dávat takové ty klasické jedovaté, o kterých všichni běžně víme, a naopak mu občas dáš pampelišku apod., o kterých zase běžně všichni ví, že je to ok, tak by to mělo být v pořádku.
  Jen doporučuju všechno před podáním omýt teplou vodou (i když je to ze zahrádky - pořád tam jsou myši, volně žijící ptáci, klíšťata a jiná "havěť"), pro zmírnění rizika.
  Tenhle týden slavím největší úspěch s březovou větvičkou. =)
  18.4.2014 06:48Katka
  Děkuji za odpovědi ;)

  Buru: jasný, že se to opláchne ;)
  19.4.2014 20:38Karrol
  Tak to vypadá na Kuki :D
  19.4.2014 21:37Yuzu
  Dnes jsem si přivezla miminko z domácího chovu. Jmenuje se Arya (kdyby se třeba omylem ukázala, že je to kluk tak Ari :D ). Je trosku vylekaná a v prvních několika hodinách byla schovana v domečku. Když jsem odešla a vrátila se, tak pobíhala po kleci a zkoumala, nechala se i pohladit. Zatím ji, ale příliš neotravuju at se zbytecne nestresuje. Každopádně je uplně sladká když ji ted vidím jak spinká v hamáčku :)
  19.4.2014 21:59Karrol
  Yuzu: Tak to mýme asi podobné období :) Držíme palce a těšíme se na fotky :)
  19.4.2014 22:29Yuzu
  Karrol: Ivanovice na Hané? tak to máme sourozence :D Jo snad se nechá vyfotit potvůrka jedna krásná :)
  19.4.2014 22:48Karrol
  Yuzu: Tak to je hezká náhoda :) A jak je na tom s plachostí? :)
  19.4.2014 23:10Yuzu
  Tak dneska byla vylekaná, ale pak vylezla a ani jí nevadilo, že chodím kolem, neutíkala se hned schovat, hopsala po kleci :) Sice si nic nevzala z ruky ale kdyz jsem jí tam polozila kousek piskotku, tak ho potom krupkala. Tak doufám, ze bude v pohodě. :)
  19.4.2014 23:19Karrol
  Yuzu: Tak to nám sice z ruky papá, ale zase se nás právě dost leká :))
  20.4.2014 13:22kitty
  moje Kitty při volném výběhu po pokoji bobkuje a čůrá kudy chodí dělají vám to taky a dá se to nějak odnaučit? V kleci chodí do všech rohů a jeden čas chodila dokonce čůrat na poličku ke krmení. Jinak není bojácná, ber si z ruky, leze po mně jako po stromě a tak, dostat ji zpět do klecena nějaký ten pamlsek taky není vůbec problém. Děkuji předem za odpovědi. :-)
  20.4.2014 13:25Karrol
  kitty: Nám to Čiko dělal a nijak se nám to vydeřit nepodařilo :(
  20.4.2014 13:51noric
  mně začaly samy od sebe striktně chodit na hajzlík (plastová krabička 20 x 10 x 5 s pilinama nebo pískem) a naprostá hygiena a čistota všude. Občas tam i něco zahrabou, ale hajzlík dokonalej
  20.4.2014 20:04Buru
  kitty: nám chodí v kleci na jedno místo, ale při výběhu je mu to jedno.. obávám se že to nijak neodnaučíš..
  21.4.2014 07:59kitty
  Tak ono to není tak hrozné, jen mě napadlo jestli třeba někdo neví nějaký fígl :-)
  22.4.2014 00:37Yuzu
  Tak prvni fotky nasi Ary http://www.kralici.cz/burunduci/alba.asp?a=168
  Pro Karrol : tak prvni den se mnou celkem komunikovala ted se porád schovává. Obcas se mi ji podari zastihnout venku s domecku tak na ni mluvim, to aspon nastrazi usi a pootoci hlavou je zvedava holka, ale jakmile se trosku vic priblizim utece.
  22.4.2014 09:09noric
  Yuzu: paráda :D
  22.4.2014 13:24minona
  Dobrý den, na letošní mláďata je asi ještě brzo, ale nemáte kontakt na chovatele ne množitele buď z Prahy nebo okolí s kým máte dobrou zkušenost, že mládě je mládě a je zvyklé na kontakt s člověkem díky
  22.4.2014 23:38Yuzu
  Tak Arya je vážně zajímavá :D 3dny co je u mě doma si mě nevšímá a schovává se a ted když v 11 přijdu z práce a má spát tu hopsa a cucí na me :D tak jsem jí teda nabídla piskot jestli si ho veme ale drzela si odstup..mrskala ocasem a dupala predpokládám že zastrašit me nechtela:D ale byla zvedava ... no půl hodiny jsem tam stala jak blbec u klece a mlaskala na ni a nakonec se na me vykaslala a sebrala se schovat do domecku :-/ kazdopádne to beru jako pokrok, kdyz predemnou neutekla hned :D
  23.4.2014 09:00Karrol
  Yuzu: Moc hezká :) Kuki taky hodně šmejdí po kleci, když ji člověk pozoruje a ona o tom neví :D Když přijdeme musíme pomalu a opatrně, někdy se schová, někdy ne. Vyloženě do domečku uteče jen občas, mám takový závěsný tunel a na zemi tunel ze sena, do toho se schovává a tam ji aspoň trochu vidíme :D Jinak jídlo si většinou z ruky vezme, pokud na něj má chuť :)
  23.4.2014 14:05česká televize
  Dobrý den,
  dovoluji si oslovit chovatele burunduků s nabídkou natáčení jejich miláčků do pořadu České televize Hobby naší doby s paní Bohdalovou. Zájem bychom měli o chovatele z Prahy a okolí. Chovatele sháníme už několik měsíců, leč bez úspěchu, až včera jsem dostala tip od pana Drozda na tuto diskusi. Prosím, ozvěte se na email
  mhorakov@seznam.cz, moc děkuji. Horáková, Česká televize, Hobby naší doby.
  23.4.2014 21:30Pavla
  Kitty: náš Charlie dělá to samé a polička na krmení je taky jeho oblíbené místo. Neodnaučíš ho to, snažili jsme se všemožně a nic. Prostě už víme, kde nastražit papírové kapesníky, at potřebu vykonává na ně a pak poličku přetřu jen nějakým saponátem.. Jinak plastové záchodky úplně nesnáší, vždycky je vyhrabe nebo rozkouše :(
  24.4.2014 11:08Hrskt
  Já mám v kleci květináč s hoblinama, do kterého chodí poměrně pravidelně na malou :) Jinak bobky jsou všude po kleci. Venku by to možná také mohlo fungovat. Navíc květináč nerozkouše :D
  26.4.2014 14:42Yuzu
  Za jak dlouho jste ty svoje potvurky pustili z klece se probehnout? Abych ji zbytecne netrapila chudinku a trosku se probehla, ale zase se bojim aby se pak vratila a nechytala sem ji :)
  27.4.2014 00:49Buru
  Yuzu: Druhý den po přivezení :D Řekla bych, že musíš sama nejlíp poznat, jak jste na tom s ochočením a tak. Každopádně se mi ještě nestalo, že by se nevrátil do klece pro žrádlo, dřív nebo později dostane hlad ;) A když bylo nejhůř tak jsem ho "chytala" na otevřený kyblík se zásobou zrní a přenesla jsem ho do klece i s tím.
  27.4.2014 09:05Lany
  Ja kdyz ho chci pustit jen na chvilku na proběhnutí tak ho do klece spolehlive nalákam na burák :)
  27.4.2014 15:45Yuzu
  no ona je zvedava, ale stejne k me moc neprijde i kdyz sedim s rukou v kleci treba i hodinu :D a s dobrutkama tak me prave napadlo, ze kdyz ji pustim ze by mohla byt jeste zvedavejsi a treba by prisla kdyz budu sedet na zemi uprostred pokoje :) Jinak po kleci beha i kdyz jsem v mistnosti jen si nic nevezme :)
  28.4.2014 19:00C M Burns
  Kubík začal pelichat. Je to v tomto období normální výměna srsti? Holá místa nemá žádná.