od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2016
 • Zobrazuji 10 zaznamu.
 • 3.1.2016 19:02Silva
  Zas jsem se setkala s tím, že si pořídí někdo zvíře o kterém nic neví a při prvních potížích se jej zbavuje. Prosím proto každého chovatele, aby si pořádně pročetl vše o chovu burunduků. No a to, že s burunduky v toto období není žádná sranda, asi budete muset přežít do jara. No a pokud nechcete být pokousáni je lepší je prostě nechat v klidu jejich klece. Ono je snadné se do toho nrňouska zamilovat, ale jde o divoké zvířátko a těžko to změnit. Přizpůsobit se musíme mi, oni u nás nejsou z vlastní vůle.
  3.1.2016 20:28noric
  Naprosto souhlasím
  9.1.2016 13:51Buru
  Ahojky, jak se s veverkami máte v novém roce? :) Nám Pižla konečně poprvé "usnul". Přes svátky byl sám asi 10 dní, takže měl úplný klid a chladno, cca kolem 10-15 stupňů. No a teď když jsme se vrátili tak jsme ho několik dní vůbec neviděli, a pak zjistili, že vylézá z pelíšku jen na pár hodin, zhruba v čase od 9 do 13, částečně taky podle aktuálního počasí. :)
  9.1.2016 21:58Silva
  Burinka je také aktivní pouze od 8 - 14h. Pokud jsem doma řádí však déle. Když je mimo klec je to nezmar. Dokonce jsem zjistila, že si pozornost vynucuje. Když jdu do jiné místnosti tak se za chvíli ozve pískání. Samozřejmě vyběhnu zjistit co se jí stalo. Ona někde sedí kouká na mě zešikma jak na blbečka co plaším a hned na to si přiběhne pro dobrůtku. Nechávám jí na volno co to jen jde. Doma jsem jí udělala lanové centrum a pořídila velký strom. V posledním volnu jsem namotávala 50m provazů na její prolézačku. Pravda je, že je z ní poslední 3 týdny mrzoutek. Hájí si své území co to jde. Mnohdy jsem opravdu ráda, že když se do mě zakousne a šije tlamičkou jak šicím strojem, že v ní ty zoubky nemá.
  Jinak se však ochočila dokonale, na to co vše má za sebou. Nemám problém jí kdykoliv chytnout do ruky, přiběhne bez problémů na zavolání, nebo zarachtání slunečnicí. Jen doufám, že se to s věkem nezmění. Je úžasná.
  9.1.2016 22:20Buru
  Silva: Tak to je skvělá zpráva! :) U nás bohužel pouštění mimo klec v tomhle období vůbec nepřichází v úvahu, je neskutečně agresivní a já ruce potřebuju :-D Těším se na jaro až zas bude miláček :))
  10.1.2016 10:44Niqua
  Buru:my mávame spánok podľa počasia,ale tak väčšinou vystraja len fo nejakeho obeda..zvykol si sķákavať z jednej strany klietky na druhú..posķáče si,oddýchne a paK zase..keby viem že sa budenchcet vrátiť do klietky sám tak ho pústam....trhaa mi to srdce,ked vidím ako tam vystrája..a viem, že by hned šjel na výbeh,priam čakáva pri dvierkach..to chytenie do ruky silvii závidím
  10.1.2016 14:53miki939
  No tak Cid je teď taky hodně nervózní a některé dny na sebe nenechá ani sáhnout nebo se snaží útočit. Jinak spí tak průměrně dva dny v kuse a pak se budí. Hodně taky závisí na počasí, které má vliv jak na chování, tak i na spánek. Občas se probudí a je jako led, třepe se a je hodně zblblý, ale když ho vezmu do ruky rychle se zahřeje a pak je spokojený.
  - - - - -
  Ještě takový dotaz. Máte někdo zkušenosti se střídáním hmotnosti během tohoto období? Ten náš byl ještě před měsícem slušný špekáček, teď je zase "snad" na normální váze. Jídlo si určitě neupírá, dávky má taky pořád stejné a kvůli agresivitě ho pouštíme ven minimálně...
  10.1.2016 15:24Buru
  miki: Jojo, obecně je vždycky před zimou "špekáček", v průběhu to shodí, na jaře je jak koza a postupně to zase nabere na normální váhu.
  26.1.2016 18:24noric
  Jojo, Čudla má taky pěkně vypasenou prdelku :D
  27.1.2016 10:34miki939
  No u Cida se to tak střídá. Jen se teda u něj teď vystupňovala agresivita a i když je v kleci, tak pořádá neustálé výpady a snaží se kousat. To je vzhledem k ročnímu období asi celkem normální. Jen by mě zajímalo, jak to s ním bude vypadat na jaře. Zda bude zase tím mazánkem a nebo mu něco z té agresivity zůstane? Navíc také pohlavně dospěje a nevím, zda to bude mít nějaký vliv na jeho chování?