Zdravím všechny ušáky, ušačky i jejich lidi!Já jsem Chumlíček. Narodil jsem se v létě roku 2000. V říjnu si mě přinesli domů jedny moc príma lidi. První věc, co si od nich pamatuju se mi ale moc nelíbila - odnesli mě totiž někam, kde jsme nejdřív museli hodně dlouho čekat a pak tam byl nějaký ošklivý člověk, co mi dal injekci. Nejhorší je, že mě tam občas i přes mý velký protesty berou znovu a stříhají mi tam drápky. Vůbec se mi to ale nelíbí a proto sebou pořádně mrskám, abych jim to trochu znepříjemnil.

Jinak se mi ale doma moc líbí, bydlím ve velké kleci v pokoji s kobercem, který se moc dobře kouše a trhá a příjemně se na něm leží. Je tam pro mě taky spousta skrýší, do kterých se můžu schovávat a nikdo mě tam nenajde. Nejraději bych byl pořád za postelí a dál za skříní, ale protože to o mě moji lidi moc dobře vědí, tak tu postel schválně přisouvají ke zdi, abych si tam nemohl zalézt.

Nejvíc se mi líbí, když si vyskočím na postel a tam je někdo, kdo mě hladí a hladí a hladí… To bych vydržel celý hodiny. Aby moji lidi věděli, že se mi to tak líbí, vždycky tam po sobě zanechám loužičku.

A kromě toho samozřejmě taky moc rád jím. Nejvíc mi chutnají takový barevná kolečka s dírou uprostřed a vitamínový bonbónky. Občas dostanu vařenou bramboru nebo kus jablíčka, ale to mi musí pěkně nakrájet, jinak mě nezajímá. Když jsem moc hodný, což jsem samozřejmě pořád, dostanu kousek hroznovýho vína, nektarinky nebo jahody. To mě fakt moooc chutná. A taky už se těšim na čerstvou travičku.

Občas dokážu být i pěkný vztekloun, nemám totiž vůbec rád, když mi někdo leze do klece. To je přece moje území a když mi tam někdo přesto strká ruku, pěkně vrčím a škrábu. Taky nemám moc rád návštěvy. To jsem vždycky nervózní, tak sklopím uši, bojovně zavrčím a vrhnu se proti nim. Někdy se mi podaří vystrašit je tak, že odejdou z pokoje. Jednou se na mě přišlo podívat něco velkého černého čtyřnohého a čmuchalo to kolem mojí klece. Já jsem se ale nedal, zavrčel jsem na to a ono to uteklo. Jsem pašák!

A hele, právě jsem si všimnul, že někdo zapomněl přisunout postel ke zdi! Jdu to prozkoumat a zkusit se tam vecpat. Mějte se!

Chumel