od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2011
 • Zobrazuji 50 zaznamu.
 • 1.3.2011 09:48MáJa s Janičkou :-*
  Ahojik,
  Mám problém se svou činčilkou Janičkou, utíka z klece, klec okusuje. Myslíte že by bylo správné koupit jí kamarádku?
  1.3.2011 11:21janaM
  děkuji za rady,takže když budu shánět samičku k mému samečkovi aby mohli mít miminka na co mám hlavně koukat?
  1.3.2011 12:29Vignette
  janaM- Jestli budeš kupovat mládě, tak by mělo být po kvalitních rodičích- bylo by fajn, kdyby ses na ně mohla podívat, jak vypadají, jakou mají srst, atd. Taky je důležitá váha rodičů i prcka. Samičku můžeš dát k samečkovi až od nějakých osmi, deseti měsíců a od váhy 550 gramů, takže kdybys kupovala miminko, musíš pro něj mít zvláštní klec, nemůže být se samečkem od začátku. A pokud by se třeba sekla v růstu, tak bych ji určitě k samečkovi nedávala (dejme tomu, kdyby měla POD 500 g). Kdybys chtěla starší samičku, tak musíš pamatovat na to, že první mláďata by měla mít do dvou let (a musíš počítat s tím, že se samečkem se budou sbližovat klidně i několik měsíců), jinak hrozí zdravotní komplikace.
  1.3.2011 12:38janaM
  když to tu pročítám a koukám na všechny příspěvky tak nejlépe samičku s váhou nad 550g ale jak to poznám když je mládě?
  Když jí to pomůže ke snadnějšímu porodu bez komplikací tak budu shánět větší. Jen nechápu proč tedy vám vadí že někdo chce velké činčilky když jsou odolnější a zřejmě pro chovatele lepší? Jde přeci o jejich zdravý ne? Chovatel asi bude chtít něco jiného než já s jednou činčilkou ale to neznamená že to co dělá je špatně.
  Asi jsem laik,činčilku mám pár dní a neměla bych se k tomu vyjadřovat ale nedalo mi to když to tu tak čtu.
  - - - - -
  děkuji:-)
  a jak poznám že jsou kvalitní?Nejsem chovatel a činčilku mám poprvé tak nepoznám jací rodiče jsou.budu tedy shánět starší samičku,to vypadá asi nejlépe.Takže v 8 měsících by měla mít 550g a tu můžu vzít jestli dobře chápu?
  1.3.2011 16:52Chocolate
  janaM-možná sis všimla špatně,že nikomu nevadí,že někteří chtějí činču větší,ale způsob podávání informací-nejdříve tvrdí jedno,pak to mění,podle toho,co se jim hodí,v tom je zakopaný problém.
  Se 400g nesouhlasím,s 500g a více už ano.Jen že se někteří dokáží na druhé obořit za každou kravinu........
  Není pravidlem,pokud si budeš kupovat činčilu,že v určitém věku bude mít takovou a takovou váhu-musíš vidět rodiče,znát jejich váhy (tedy znamená věřit i danému chovateli,že to tak doopravdy je,ale to je věc jiná,když se přepisují rodokmeny..) a z toho předpokládat,kolik může mít.
  Znáš původ svého samečka?
  - - - - -
  vem si,že jsou i chovatelé,kterým činčila rodila v 8mi měsících,protože jí v 5ti dali k samci,že měla 500g....nebo takoví,co furt mluví o váze a minim.věku a přitom měli pár u sebe od mláďat...a přesně takoví pak hledají mouchy jinde a jsou schopní černit člověka,který dal k neříjné 8mi měsíční samičce samce,hahah,to jsou chovy teprve...ironie,samozřejmně :)
  8.3.2011 20:33Čipka
  Ahojky.Mladším holkám je dnes rok,tak jsem dala do alba pár fotek (i Čipky,aby ji to nebylo líto).Dnešní váhy: Danýska 679,Daisynka 610 a Čipka 479.Čípa šla trošku s váhou dolů,tak se snad nic neděje.
  8.3.2011 21:38ewyk
  Čipka tak to gratulujem :) pozdrav myšinky a dobre oslávte. albumík krásny
  8.3.2011 23:34Vignette
  Holky jsou krásný, zvlášť Danýsek :). Mimochodem, Esme teď měla 645 a Esk 330 gramů, takže jsem docela spokojená... jen doufám, že Esk ještě s přibíráním neskončila. Jo akorát Esme má ještě pořád něco s očíčkama, tak doufám, že to rychle přejde... občas má v koutku malinkou ospalku, tak nevím... ale nemyslím si, že by to byly zuby...
  9.3.2011 08:14Čipka
  Díky holky.
  Vignette-a to má Esme jen ospalek nebo má i vylisanou kůži kolem očka?Čipka má taky občas ospalek,když se vzbudí a zapomene se omít.
  9.3.2011 09:21Vignette
  No právě že jí opadala trocha chloupků kolem očí, ale teď mi přijde, že to zarůstá...
  9.3.2011 09:45Ivíssek
  Čipka-holky jsou nádherný :-) moc krásný fotečky :-)
  Jinak včera jsem vážila hlavně těhulky:
  Aisha - 688g
  Sněženka-675g
  Vendy-812g
  :-)
  Tak budu zvědavá :-)
  9.3.2011 10:11Čipka
  Ivissek-jéžiš,taky pěkný kuličky.Vendy bude mít asi čtyřčátka nebo slůně.A děkujeme
  Vignette-tak pokud to už zarůstá,tak bych to neřešila.Uvidíš.A jak chutnají holkám ty nový granulky?Já si je objednala od Monči.Ty mrkvový jim chutnají moc,ale prý můžou tak 6-7 granulek denně a ty zelený baštěj jenom ty dvě mladší.Fakt nevím,čím budu za chvíli Čípu krmit,když ji nic moc nechutná.
  9.3.2011 10:13Ivíssek
  Čipka-čtyřčata...nestraš měla bych hrůzu z toho jestli to zvládne :-)...jinak Vendy je pořádná Standardí samice i v normální váze to mívá kolem 700g fakt nádherná :-)
  To jiný mi na tyto váze rodí :-)
  9.3.2011 10:40Vignette
  No mrkvový jim jedou hodně, ty "normální" jsem začala dávat až teď... vypadá to, že jim docela chutnají, ale Apetit asi pořád vede...
  9.3.2011 10:57Čipka
  Našim holkám teď moc chutná FIT BITS,jsou to nějáký granule s vojtěškou,ale můžou maximálně dvě denně.Po tom se můžou utlouct.I Čipce to moc chutnalo,i když teď má zase nežravou.Včera jsem zase objednávala krmění.No možná,že pro Čípu vezmu taky ten Apetit,aby jedla aspoň něco.I když není tak výživný,ale jí aspoň hodně Pre alpin nature,tak tím tu vlákninu dožene.Ona by vůbec byla nejradši,kdybych ji do misky nasypala vločky a necpala ji granule.Vločky dostane tak deset kousků dvakrát týdně a to je pak vděku.Ale vždycky ,jen když odmítá jíst.Aha,jestli to ona nedělá naschvál.Když nebudu jíst granule,dostanu vločky.Může být tak vyčůraná?
  13.3.2011 09:09Čipka
  Ahojky.Včera mě manžel vyvezl na tajný výlet a skončily jsme ve Vojkovicích na výstavě činčil.Holky,tam to bylo samá nádherná myška.Ale žádná nebyla podobná ani Čipce,ani Danýsce,ani Daisynce.Tady je fakt vidět,že co kus,to originál.A když manžel zavelel,že už pojedem,tak mu říkám: TAK POSBÍREJ TY KLECE A JEDEM.Normálně bych si v tom množství ani nevybrala,kdybych teda chtěla.
  Jinak Čipka se už zase rozjídá,tak nevím,co ji vždycky hrábne a přestane jíst.Hodně jsem nad tím přemýšlela a napadlo mě jen to,že se naprdla,protože jsem ji sebrala z klece koupelnu.Ale měla ji tam stejně na nic.Koupala se u holek a vždycky,když jsem ji do její koupelny nasypala písek,tak ho vyházela ven a stejně se neměla v čem koupat.
  14.3.2011 16:24Ivíssek
  Čipka... taky bych jela... ale mě žádný takový tajný výlet vživotě čekat nebude...a sama bych se tam nedopravila...ani nebyl čas :-)
  14.3.2011 19:54Čipka
  ivissek-no vidíš,kdybych to věděla,tak jsi klidně mohla jet s náma.Tak třeba příště.Snad to udělají někde blíž.Bylo to fakt daleko
  16.3.2011 23:16Vignette
  Tak Esmík už začíná mít očka dobrý, doufejme... A Esk se prozatím zasekla na 330ti gramech... doufám, že to ještě není konečná váha.
  A jinak samozřejmě zlobí jako vždycky, zrovna jsem se musela smát, když se holky honily za pinpongáčem a nešlo jim se do něj zahryznout :). Nebo Esk, jakmile někde najde kus papíru (co největší), tak se zahryzne a skáče s ním pryč. Teď zrovna popadla celou obálku i s dopisem vevnitř a pokusila se ho unést, vypadá u toho vtipně, protože jak zběsile hopsá, tak o něj zároveň zakopává... trubka :)). Jo a naučila se vyšplhat na klec a odtamtud buď skáče dolů (jednou se fakt zmrzačí, blbeček, klec má tak metr a třicet cenťáků) a nebo za ni- případně za topení- skáče šipky. Kaskadér :)
  17.3.2011 08:41Anonym
  Vignette-je vidět že se doma s myškama nenudíš :-D musí s nima bejt sranda.. :-)To ty moje když jsou puštěný tak jen zalezou do kouta a čučej.. to už musí bejt že se hnou a lítají.... je pár vyjímek ..ale většinou jen tak čučí :-( a toj můžu dělat výběh a ruličkama,větvema i pískem
  17.3.2011 10:24Vignette
  No sranda s nima je každopádně... i když občas bych radši klidnější výběh ;). Oblíbená prolejzačka jsem pro ně já, různě se jim nastavuju a oni šplhají jak o život- třeba Esme včera večer nemohla dosáhnout na cedulku, která visela ze židle a kterou očividně chtěla ochutnat, tak využila paničky, co jí nastavovala hřbet, skočila mi na záda a pokoušela se na cedulku dosáhnout z nich- potvora vyčůraná :-D. Ale stejně nedosáhla, marně máchala pacičkama ve vzduchu... to mě taky rozesmálo :). Ovšem kazí se nám morálka, už dva dny za sebou byly venku z klece asi tři hodiny, možná i víc... a hlavně Esme vůbec nereagovala na chřestění pískem (po kterym většinou zavětří a rozběhne se rovnou ke mně do klína a odtud do klece) a dělala, že nevidí a neslyší... potvora ;(. Doufám, že to tak teď nebude pořád...
  18.3.2011 21:31Vignette
  Tý jo, tak dneska se Esk snad úplně poprvé v životě zakousla do čerstvýho jabka :). Esme jenom do šťopky, dokonce ani pomlaskávající Esk ji nedonutila, aby to taky zkusila. Jo a to jsem jim ho ani nedávala, našly ho na stole :)
  22.3.2011 08:18Ivíssek
  Tak jaro je tu .... přeju všem hodně síli díky sluníčku a činčilích mimísků :-D
  - - - - -
  No a vypadá to že naše Aisha bude dnes rodit od rána je v baráčku a něco se tam děje.... tak že by herecká kariéra končila a konečně se to tu začlo taky rodit :-D během dne budu informovat....snad si ze mě zase nestřílí :-DDD
  - - - - -
  Tak už je tu první jarní miminko ... zatím jedno uvidíme dál podle váhy jsem Aishu tipovala na dvě...ale hlavně aby to zvládala v pořádku je to její první miminko.. pak dodám víc informací :-D
  22.3.2011 09:19Čipka
  Ivissek-jů,že by se i u vás rozrodilo?To je paráda.Tak ať to mamka v pohodě zvládne a těším se na fotečky mimíska(ů).

  Jinak jsem v neděli zase vážila holky a nestačila jsem se divit.Danae 710 a Daisy 620.Já nemám činčilky,ale slůňata
  22.3.2011 09:27Vignette
  Tý jo, 710, to už je pěkný :). Esmík má 645... A Esk momentálně asi 340... jde to pořád ještě nahoru, naštěstí :)
  A Ivísskovi gratuluju!
  22.3.2011 09:34Ivíssek
  Holky děkujeme..miminka už jsou dvě ale jsou furt mokrý a tudiž barevně klamou fotit budu dýl ... :-D
  Čipka... to máš výstavní činčilky teda :-D Kdyby byla MISS činčila dělili by se o 1. místo :-D
  Vignette- je fajn če přibírá..jen tak dál... prďolka jedna malinkatá :D
  - - - - -
  Jo a první miminko vypadá na kluka :-D
  22.3.2011 09:55Čipka
  Vignette-to je fajn,že Eskoušek přibírá.Jen tak dál.
  Ivissek-paráda,dvě mimi.Ať hezky rostou.Jo a myslím,že Danýska je spíš trošku obézní.Pomalu nikam nevyskočí,maximálně těch 30 cenťáků,prdelku má holt hodně těžkou.A obě jsou líný.Pustím je vyběhat a jen koukají,do čeho zalezou a kde si ustelou.
  22.3.2011 10:12Vignette
  Tak to Esme je docela čilá, hlavně když se jí věnuju :). A Esk je teda hyperaktivka šílená... zrovna jsem jim do klece dala ten proutěný tunel, co jsem kupovala ve zdejším e-shopu (předtím ho měly venku) a Esk ho během dvou dnů, ovšem jenom na DVA ZÁTAHY, rozebrala na třísky. Fakt čumím :). Myslela jsem, že mám veverky, co se v demolování nijak nevyžívají (nerozebírají poličky, domeček, všechno mají jenom lehce ožužlaný)... a ono asi ne! :)
  22.3.2011 10:59Ivíssek
  Pár foteček..... zatím si nejsem na 100% jistá ale vypadá to na dvě holčičky nakonec a vypadá to na Afro violetku EC a Violet ebonku
  22.3.2011 11:08Čipka
  Ivissek-páni,ty jsou krásný.Vůbec nechápu,jak se můžou takový obříci vejít do jedný činčilý maminky
  22.3.2011 11:29Ivíssek
  :-D Jsou krásný mám z nich radost a hlavně jsem i jako jediná z rodiny doma..tak jsem první :-D všichni jsou natěšení až příjdou ze školy a z práce :-DDDD všichni to prožíváme :-D
  22.3.2011 12:55Ivíssek
  Tak jsem z toho čím dál víc blbá... čím víc na ně koukám tím víc si nejsem jistá zda to jsou dvě holky nebo dva kluci... mívala jsem páreček tak to člověk viděl ten rozdíl ,ale teď jsou stejný a já nevím :-(.. možná že to nakonec budou kluci :-D
  22.3.2011 13:10Izabela
  No prosím já se chcu zeptat kolik muže mít činčila nejvíce miminek...
  22.3.2011 13:31Ivíssek
  Izabela-to je náhodný... my měli nejvíce 2 ale je známo že činčilka může mít i 5 mladých... ale to je pak už i nebezpečný aby je maminka všechny uživila a žádný nezahynulo a pak i samici hrozí vyčerpání nebo i vyhřeznutí dělihy z té velké námahy.... my míváme ty dvě ...jednou bylo jen jedno
  - - - - -
  další fotečky... už nejsou tak zmačkaní :-D a budou to dva klučíci asi :-D
  22.3.2011 18:51Vignette
  Tak tyhle barvy závidím, Ivíssku ;)
  22.3.2011 19:26Ivíssek
  Vignette- děkuji ... jsou to miminka jako každý jiný :-D ... jsou krásní ...ale je fakt že vůbec nic nevím o jejich hodnotě :-D ...jsou to dva kluci ..Akio (zářící kluk).. Arat(ARATA)(čerstvost...bereme to jako ,,dnešní ,,).. zatím japonština... jestli nám padne nějaká skomolenina víc do oka jména se poupraví ..ale základ je toto
  22.3.2011 20:23ewyk
  Ivísssek jeeeee no tie sú úplne úžasné. Moc gratulujem. Pozdravujem aj drobcov aj šťastnú maminku.
  25.3.2011 19:12Dasa
  Ahojky,můžete mi někdo poradit,jestli smí kojící samička ostropestřec a od kdy pije mláďátko vodu,máme první a nechceme nic zanedbat.Moc děkuji
  25.3.2011 21:54ewyk
  Dasa a prečo jej chcete dávať ostropestrec?
  25.3.2011 22:09Dasa
  ostropestřec jí chci dát na pročištění jater,protože jsme jí koupily v páru a dostali jsme k nim i krmení (směsku),bohužel v té době jsem neměla internet,kde bych si přečetla,jak moc jim škodí slunečnice a buráky,sameček Maxík na to bohužel doplatil,je to dva dny co jsme ho musely dát uspat,už se mu nedalo pomoci,teď mám strach i o Ájinku a její miminko,protože Ájinka byla tou směsí také krmená i ze začátku březosti,maličké se narodilo 19.3.2011,váha obou je myslím v pořádku,Ája cca 600g a maličké 65g.teď je krmená granulkami a senem,občas kousek jablíčka,nebo rozinka.
  26.3.2011 09:03Čipka
  Dasa-Vydrž s tím až po odstavu miminka,ostropestřec by nemusel být pro mimčo bezpečný.Pak můžeš dát samičce 3 semínka denně po dobu 5 dní,potom je 14 dní pauza a kůru můžeš zopakovat.Víc ji toho ale nedávej.Jablíčko zkus spíš sušené a rozinku jen vyjimečně.Já je vysadila úplně,koupila jsem goji.Není tak sladké
  26.3.2011 20:07ewyk
  Dasa súhlasím s Čipkou, pečeň sa jej prečistí aj bez neho, dôležité je že už je správne kŕmená. Kým bude kojiť tak by som sa úplne vyhla akýmkoľvek liečivým bylinkám alebo doplnkom ak nie sú nevyhnutné. Keď prestane kojiť, resp. by mala nejaké problémy tak nechaj spraviť krvné testy aby sa ti potvrdili problémy s pečeňou. Ja osobne nedávam žiadne sušené ovocie, ako pamlsok dostávajú sušené kvety, kôru alebo bylinky tu zo shopu.
  26.3.2011 20:28Dasa
  moc děkuji za rady,Ájinka,zatím žádné problémy nemá,baští,běhá,nehubne a bobečky jsou také vpořádku,Pepinka myslím také pěkně přibývá při narození měla 55g a zítra jí bude týden a váží 71g,tak snad je to vpořádku.Ještě jednou moc děkuji.
  27.3.2011 20:38ewyk
  Dasa tak to je super že sa majú dobre, nech im to dlho vydrží
  28.3.2011 20:43Ivíssek
  Holky nový fotečky brášků pro pobavení :-D
  28.3.2011 21:31ewyk
  Ivíssek sú úžasní :D už trochu podrástli. darí sa im?
  28.3.2011 21:42Ivíssek
  ewyk- už rostou a rostou každý den nějaký ten gram nahoru :-D Daří se jim skvěle Aisha je furt u nich a jak je hlídá vždycky byla taková plachá a jen je vyndám je schopná mi skočit do klína aby je zkontrolovala.. :-D
  28.3.2011 22:00Dasa
  ewyk-děkuji
  29.3.2011 07:49Čipka
  ivissek-páni ty jsou kouzelný.Hned bych je pomuchlala.
  29.3.2011 08:26Ivíssek
  Čipka- děkujeme.. nevím proč ale čím víc miminek se tu narodí tím víc jsme z nich poprdění....člověk by řek že na něco si člověk zvykne a časem mu to zevšední,ale jakmile jde o miminka tak s tím tvrzením nesauhlasím jsme znich nadčení všichni... kolikrát za den si sednu jen tak před klec a pozoruju je...sice je to pořád dokola to samí jak leží pod maminkou a bumbají mlíčko,ale koukat se na to dá :-D ... prostě je milujeme :-D