od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2015
 • Zobrazuji 14 zaznamu.
 • 5.9.2015 21:30Audyo
  Dobrý večer. Dala jsem naší činčilce do klece poprvé peletky místo hoblin a ona je začla kousat jako granulky. Nemůže se jí z nich něco stát? Děkuji za rady.
  9.9.2015 09:29Čipka
  Audyo-to nevadí,oni musí ochutnat všechno.
  20.9.2015 13:26Juny
  Ahoj, mm otázku línají také činčili ? Včera jsem si koupila činčilku a padají z ní chlupy jen se jé se jí trochu dotknu..
  21.9.2015 10:08Čipka
  Juny-činčily měmí srst jako všichni chlupáči.To,že z ní při dotyku padají chlupy znamená,že se bojí.Oni mají vypouštění chlupů jako obranu před predátory a protože ji máš opravdu jen velmi krátce,tak tě tak bere.Chce to se obrnit trpělivostí a nechat nejdříve činčilku zvyknout si na nové prostředí,pachy,chod domácnosti.To může trvat klidně týden nebo i tři.Až budeš vidět,že je činčilka zvyklá a neleká se každého pohybu v místnosti,pak ji teprve můžeš do klece strčit ruku a čekat,jestli a až ti na ni vyleze sama.Musí ti začít věřit.Nechce to tlačit na pilu a snažit se ji k tomu donutit nebo ji do ruk brát přes její odpor.Občas pomůžou nějáké pamlsky jako třeba kousíček křížaly nebo sušené mrkve.Takže za mě doporučuji: zatím nehladit a nesnažit se brát do ruk.Chce to čas.
  21.9.2015 17:09Juny
  Prosím mám více otázek :)
  Můžu mít činčilu s osmákama ?
  Muže činčila (i teda osmák) sušenou hluchavku ?
  Mě se řeklo že osmák a činčila by neměli být spolu protože mají rodílnou stravu..Jenomže já jim dávám to co mohou všichni a když je vyndám ven tak jim dám to co může jako mlsku...Příde mi to divné je dávat od sebe pryč..Jsou kamarádi spějí spolu...Kdyžtak foto v albu :) děkuju předem za odpovědi :)
  - - - - -
  Zaregistruju se :) a budou tam
  - - - - -
  Jsem si vědoma že mají každý jinej spací režim...Ale zatím je to v pohodě..Nějak se sami sobě přispůsobý a když to nepude tak činčilce pořídím jinou klec..Ale myslím si že je radši s nima než kdyby byla sama v kleci...Přece jenom to je společenský tvoreček...
  - - - - -
  A může činčila šípek?Právě že je v krmení a chutná jí..
  - - - - -
  A ještě důležitá věc činčilce jsou roky je ochočená a bývalý majitel psal že se nechá pohladit a že chvilku vydrží v ruce...
  21.9.2015 18:23Čipka
  Juny-zcela určitě by činčila neměla bydlet s osmákama.Sušenou hluchavku může,ale opravdu jen špetičku občas.Pokud ji dáváš granule pro osmáky,tak to není moc dobře.Činčila potřebuje svoje granule,které obsahují vše,co je pro správný a zdravý život důležité.Může ti připadat,že se chovají jako kamarádi,ale já viděla,jak osmáci pořádali hon na činčilu a ta se krčila vystreslá v koutě s okousanýma ťapkama.Ten biorytmus je opravdu u každého druhu jiný a i když ti příjde,že je vše v pohodě,tak stres a špatná strava se za čas projeví a pro činčilu může být už pozdě.Pokud pro ni chceš to nejlepší,tak pořiď další prostornou klec a odděl je.Samotný ji bude líp.Za sušený šípek ti bude vděčná.Je to jejich oblíbená pochoutka.To,že je činčilka starší a byla ochočená neznamená,že se s tebou bude hned mazlit atd.I u starší platí to,co jsem psala dříve.Možná o to více.
  21.9.2015 22:06Juny
  Kupuju jí všechno zvlášť co potřebuje..Co mám zrní pro osmáky to bych jí nedala protože každý jí něco jiného.. Jinak děkuju za odpovědi :)
  - - - - -
  Může činčila lněné semínko ?
  22.9.2015 08:43Čipka
  Juny-lněné ani žádné jiné nesmí.Ani oříšky a pod.Jediné semínko,které může je ostropestřec mariánský,ale ten se dává jen když má potíže s játry nebo jako prevence.Ale musí se s ním velmi opatrně.Dávám jedno semínko,jednou týdně.
  22.9.2015 12:52Juny
  Právě že mi jedna paní na fcb doporučila jednu stránku že tam jsou kvalitní krmné granulky a že to jim mám dávat..A tak jsem tam narazila na nějaké granulky a tam bylo lněné semínko....Tak proto se ptám abych jí to nekoupila...
  22.9.2015 13:53Čipka
  Juny-aha,já myslela,že ji to chceš dávat samostatně.Pravě proto,že už to je obsažené v granulích,tak se jim to samostatně nedává.
  22.9.2015 16:32Juny
  Takže asi teda extrudované lněné semínko nebo tedy v granulkách mohou ?
  23.9.2015 09:22Čipka
  Juny-mohou.
  25.9.2015 21:22Juny
  Ahoj může činčila čerství šípek ?Nebo vždy sušený ?
  26.9.2015 18:38Čipka
  Vždycky všechno sušený