od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2018
 • Zobrazuji 5 zaznamu.
 • 1.4.2018 21:29KLÁRINKA
  Všem činčilkám krásné velikonoce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2.4.2018 09:18Čipka
  zuzu- jde o to, jestli děláte vše, jak se má. Spí činčila přes den a má klid (nikdo ji nevyrušuje a pod.)? Má večer dostatek pohybu? Jak ji máte dlouho? Vleze vám sama na ruku? U činčil je to tak, že musíte mít hodně trpělivosti. Jsou to sice velmi zvědavá zvířátka, ale taky se lehce vyděsí. Pokud na ni nepůjdete pomalu, nebo se bude lekat, je možné, že její důvěru nezískáte nikdy. Pokuste se nad tím zamyslet a jít na ni opravdu pomalu. Zkuste si dát třeba na dlaň nějáký pamlsek, třeba sušené goji (s pamlsky opatrně a fakt málo) a nechte ji, ať si to sama vezme. Když to budete dělat každý den, uvidíte, že si ji tím nakloníte. Hlavně ji netahejte z klece násilím a nedělejte nic, co se ji nelíbí. Jak píšu, zkuste se nad tím zamyslet, většinou není chyba ve zvířeti, ale v majiteli. Pokud si nebudete dál vědět rady, nebo by jste měla ještě nějáké otázky, tak pište.
  2.4.2018 11:13zuzu
  Čipka- Díky za radu a ano spí činčík přes den klid má taky.A ano má večer dostatek pohybu. No už jí máme měsíc zhruba. Ne na ruku mi nevleze ale potra vusi občas veme.Né nedělám jí nic co by se jí nelíbilo ani ji netahám z klece. Ale zkusím se nad tím zamyslet a zkusím to podkle vaší rady.Tak ještě jednou díky za radu.
  2.4.2018 11:21Čipka
  zuzu- měsíc je krátká doba. Buďte trpělivá. Chce to opravdu pomaličku. Zkuste, když ji máte puštěnou, lehnout si na zem a nehýbat se. Uvidíte, jestli bude mít zájem vás prozkoumávat. Myslím, že se ji to bude líbit, když po vás bude moc hopsat. Vezměte si na sebe třeba větší mikinu a nechte ji, ať si pod ní může zalézt. Takový kontakt většinou činčilce hodně pomáhá se začleněním do nové rodiny. Ať se daří
  2.4.2018 11:27zuzu
  Dobře zkusím to a uvidím možná se to povede. Tak ještě jednou děkuju