Jaké jsou činčilyMutaceKupujeme činčiluJak ochočit

 StravaNemociZvukyRozmnožováníNebezpečí úrazu

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Přířučky

FAQ

E-mail

Rozmnožování

♥ Pohlavní život začíná u činčil již mezi 4. a 8. měsícem života. Říje se u samičky objevuje v intervalech
  24 – 25 dní a trvá 3 – 5 dní. V době kdy u samičky začne říje se obvykle změní i chování samečka. Začne vydávat   hlasité zvuky, kroutí se a pronásleduje samičku. Pak na samičku skáče, dokud jej samička nezačne odhánět. Za   několik hodin po úspěšném oplození samička vyloučí hlenovou zátku.
   
♥ Samička je březí přibližně 111 dnů, bříška si však lze všimnout až tak kolem 90. dne. Několik dní před porodem   začíná být samička vůči samečkovi agresivní. Činčily si nestaví žádná hnízda, a proto je dobré v místnosti udržovat   teplotu kolem 20 stupňů. Porod je poměrně rychlý, rodí-li se však více mláďat, je mezi nimi obvykle časový odstup
  1-2 hodin. Samička může být 8-12 hodin po porodu znovu oplozena a pochva se jí uzavře až po 3-4 dnech.
  Chceme-li znovu oplození zabránit, je nutné samečka od samičky oddělit ještě před porodem. Po uzavření pochvy   má samička další říji až za 8 týdnů.
  
♥ Činčily rodí 1-5 mláďat, jsou plně vyvinutá, chlupatá a vidí. Porodní hmotnost mláděte je přibližně 40g a za měsíc   po porodu váží asi 150g. Brzy po porodu začínají mláďata běhat a zkoumat okolí. Odstavují se ve věku 6-8 týdnů,   při hmotnosti 250g. Živí se už pouze pevnou stravou a mají již naučené všechny základní životní potřeby.

♥ Činčila může mít až 3 vrhy ročně.

♥ Pozor! Některé mutace nelze mezi sebou pářit.

 

Aliwella