Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Bongani - 26.5.2023 21:25
Dreams: Králíček Daisy tady nedávno psala, že její králice sluníčko vyhledává. Já mu prostě otevřu dveře na balkon, aby se aspoň zkusil přijít podívat, ale obávám se, že o to nebude stát. Navíc má červené oči a ty jsou na světlo asi ještě citlivější než normální tmavé.

Dreams - 26.5.2023 14:15
Bongani: Ahoj, tak to nevím, ale za mně musím říct, že Kulíšek slunce taky nevyhledává. Ba naopak. Na zahradu ho občas beru a i tam běhá, či leží zásadně jen ve stínu. Na sluníčku přebíhá, jen když je to vyloženě nutné a nemá tam stín, ve kterém by běžel :D Jediné, kdy jsem ho viděla na sluníčku, bylo na jaře, když seděl vevnitř a posouval se dle toho, kam dopadaly sluneční paprsky skrz okno.
Dřív mu to až tak nevadilo a právě třeba na jaře na zahradě i seděl na sluníčku, ale přijde mi, že čím je starší, tak to vyhledává méně. Tak jestli tu má někdo naopak milovníka slunečních paprsků, který se rád nahřívá? :)

Bongani - 25.5.2023 13:38
Tak jsem tak přemýšlela, všude se píše, že lidi mají nedostatek vitamínu D, hlavně v zimě, když nechodí na sluníčko. Ale jak je to s králíky? Dočetla jsem se, že v potravě se vit. D skoro nevyskytuje, že ho taky získávají ze sluníčka. Prý stačí cca 10 minut denně. Jenže jak to řešit, když je to králík bytový a nemáme zahrádku. Prý by stačilo otevřít dveře na balkon, aby se tam chvíli vyhříval, jenže Hank o to nestojí, je raději zalezlý pod stolem, co nejdál od sluníčka, v létě ho skoro nedostanu z chladné koupelny. Nemůže mít potom problémy z nedostatku vit. D? Nějaké přípravky asi existují, ale to není trvalé řešení.

jana53 - 25.5.2023 12:29
Micina _ https://bylik.cz/kategorie/byliny-podle-pouziti/mocove-cesty brectan a reven urcite ne, svizel asi taky ne. zkontroluj si, co muzou kralici. dala bych mu spis primo bylinky, nez caj.

Micina - 25.5.2023 11:33
Děkuji moc :) a ještě prosím nějaký tip na urologicky čaj, byli jsme na klinice v Brně a máme podávat urologicky čaj, ale prohlížím si různé složení a vůbec u některých bylinek atd nevim zda to můžou a v tabulce jsem nenašla
Tak pokud máte někdo odzkouseno nějakou konkrétní značku . . Našla jsem čaj přímo od Dr Maxe urologicky ale je tam vrbovka a tu nevim zda můžou
Děkuji moc za rady a doporučení

Bongani - 25.5.2023 08:47
Micina: Právě jsem Hankovi čistila záchod a on hned přiběhl a udělal loužičku přímo na to místo, kde ještě před chvilkou stál záchod. Tak bych mu možná taky odstranila záchod a počkala, až udělá loužičku. Samozřejmě jestli ho máte na vhodném místě, ne třeba na koberci. :-)

Micina - 25.5.2023 07:24
Zdravím, chtěla jsem se optat jestli někdo nemáte nějaký trik nebo zkušenost jak kralikovi změřit moč pH papírky. Dostali jsme za úkol ale úplně zatím nevim jak to provedeme. Díky moc za zkušenosti :-) a nápady

Chovatelka - 25.5.2023 06:42
Spidy: Tak u nás je to naopak - naše králina je navoněná od mých krémů na ruce a obličej, jak ji pořád ňuchňám...

Adriana23 - 24.5.2023 22:40
To radši nebudu zkoušet 😂 snad si k nám cestu najde no

Spidy - 24.5.2023 19:14
Adriana23
Zkusím poradit, četla jsem to na to internetu. Zkuste dát do klece nějaký kousek oblečení( např. tričko) a nechte to tam cca 1 den, aby si to králíček očichal nebo třeba na tom usnul. A potom další den mu to tričko vydejte a oblečte si ho. Znovu zkuste králíčka nalákat, zavolat na něj, přijít k němu. Měl by cítit z oblečení svůj pach a to by ho šlo uklidnit, aby vám začal důvěřovat, že mu neublížíte. Asi to ale nejde v případě, že králíček rád cupuje věci nebo je třeba počůrá, to by si asi to tričko nikdo oblíct nechtěl :-)

Adriana23 - 24.5.2023 08:42
Děkuji za radu máme ho asi 2 týdny a už mě to právě taky přestalo bavit zkoušíme všechno aby se nás nebál seděla jsem na zemi a čekala že přijde a nepřišel pořád nám ještě nevěří a boji se ani pro pamlsek neprojde dělá jakoby ho to nezajímalo 😂 má 5 měsíců je to chlapeček beránek je moc krásný a mrzí mě to že opravdu zkoušíme podle vás co máme dělat četli a nic nepomáhá na našeho urážlivého a bojiveho králíčka 😔
- - - - -
A mříže mu nechci dávat pryč má tam připevněné pítko a neumí pít z mystičky teď nám i přestal papat seno ale papa jen granule ale nechá si vyčistit klec vyvalí se a nehne se 😂 nechci z něho dělat že je bojácný a pod. Ale jsme k němu milí mluvíme na něho zkoušíme vše a už to člověka mrzí 😣

rega - 23.5.2023 10:24
Adriana23: my sme zazili nieco podobne. Po par dnoch ma to "prestalo bavit" a zrusila som klietku aj ohradku. Potom som si vsimla, ze po veceroch, ked si kralik myslel, ze sa nikto nepozera, tak skusal davat tapky aj na dalsi koberec nadvazujuci na ten jeho. A potom uz behom niekolko tyzdnov bol vsade, kde byt chcel. Ale vyzadoval koberce ako povrchovu upravu ;)

Bongani - 22.5.2023 20:07
Adriana23: A jak dlouho ho máte? Některým to trvá dýl. Můj Hank seděl 14 dní po přinesení zalezlý u zdi a odmítal vylézt. Dnes je z něj frajer a šéf zeměkoule, kterého jen tak něco nerozhází. Jak píše ctulka, sedni si k němu, mluv na něj, zkus mu nabídnout něco dobrého, ale nesnaž se ho chytat nebo třeba ani hladit, on si tu cestu k tobě najde.

jana53 - 22.5.2023 20:04
Králíček Daisy _ khnum to dela taky, ale jenom v zime a brzo na jare. v lete vyhledava stin.
Adriana23 _ tak mu dejte pryc mrize a jidlo davejte na ruzny mista, aby musel smejdit.

Adriana23 - 22.5.2023 19:43
Děkuji za odpověď ❤️ právě že on se nechce seznámit s okolím má celý byt pro sebe ale nechce má jen jeden roh a tam si vždycky zaleze a je ještě u klece a hned hopsne zpátky jsem už zoufalá zkoušíme všechno čteme si všechno a někdy nám přijde jako by byl puberťák a byl uražený 😂 otáčí hlavou když jsem u klece a dávám mu pamlsek klec má otevřenou od 5 rána do 11 večera každý den a nevyleze s klece

Králíček Daisy - 22.5.2023 17:08
Ahoj holky,má tu také někdo králíka,co vyloženě vyhledává sluničko a vyhřívá se jako kočka na plechu😆?Těžko tomu uvěřit,prej je dobré kralička chránit před přímým sluncem,ale naše kralinda vyloženě sluníčko vyhledává a jak je puštena, tak si lehá vyloženě kde svítí sluníčko a tam chrápe než se slunce posune,no a jak se posune slunko,tak s ním i kraličice.Je to normální?

Dazaho - 22.5.2023 16:56
Dobrý den, můj nekastrovaný králíček si, řekněme k projevům své lásky, vybral moje chlupaté bačkory. Přes veškeré míče a plyšáky. Teď už jsou to jeho milované bačkůrky, kterým se nyní velmi intenzivně věnuje. Jde mi o to, že bačkůrky už vypadají po jeho náklonostech použitě a ne zrovna svěže. :D Takže dotaz - můžu je vyprat? Chápu, že tím ztratí pach, kterým si je označkoval. Perete a myjete objekty lásky vašich králíčků? Nerada bych, aby z bačkůrek přešel na moje nohy. :D Díky za odpovědi.

ctulka - 22.5.2023 11:45
Adriana23
- - - - -
Adriana23 Andrejko, neboj se. Je toho na něj moc najednou. Musí se seznámit s okolím, s vámi i s klecí. Nech jej, on si zvykne. Klec přes den nezavírej, jen přes noc. Klidně si vedle něho sedni nebo lehni , mluv na něj, a třeba si čti. Nachystej si pro něj nějakou dobrůtku, stačí i granulka na papkání. Do klece mu moc nechytej, většinou to nemají moc rádi. Já měla 3králíčky, ale u těch prvních dvou jsem je jednou rukou přidržovala a druhou čistila. Měli jsme ze sebe navzájem respekt . Ale nebuj, on si přijde. Podrž mu ruku , at si tě může očuchat. Bude se i mazlit, to oni rádi.
Nejvíc milují podrbáníčko a hlazení přes hlavičku, očička, čumáček, ouška. Dokáží při tom slastně chřoupat zoubky. Ne každý je úplně chovací, ale nevadí. Ćasem se to spraví. Pokud ti bude bobčit do klece, tak posbírej bobky a dej do záchudku. Zrovna tak, když se vyčurají, tak nejlepší je setřít papír. ubrouskem a ten potom dáš do záchudku. Adrianko, musím jít něco udělat, ale budu tu zase

Adriana23 - 22.5.2023 07:33
Dobrý den pořídili jsme si králíčka ze super zoo je bojácný nechce se mazlit nechce vyjít z klece ven klec má pořád otevřenou nechá se pohladit ale boji se poradí mi někdo jak na králíčka aby se nebál?

Spidy - 16.5.2023 17:19
Poradí někdo, odkud kupuje levně pelety do králičího záchůdku?

Spidy - 15.5.2023 17:05
Lucie16
Jako normální strup nebo spíš vyrážku? Buď se mohl o něco zranit a nebo můžeme mít nějaký kožní problém

jana53 - 15.5.2023 10:21
Lucie16 _ tak to nepopisuj a zajdi na veterinu

Lucie16 - 14.5.2023 14:26
Mame nového králíčka, má na kůži takový jakoby stroupek nevim jak popsat

Marci8 - 14.5.2023 11:46
jana53 - Dobre, dekuju za rady. :)

jana53 - 14.5.2023 10:16
Marci8 _ vem si s sebou bobky tak za dny (ne vsechny, asi hrsticku). taku by mel vysetrit moc a krev. zkus si najit jinyho doktora, koprotest by mel navrhnout sam - asi s kralikama nema moc zkusenosti.

KaK - 13.5.2023 19:55
LucieP: Pokud nám vyšly testy pozitivní (testy byly 2x ročně), tak jsme dávali panacur taky 2x ročně. Ale většinou jednou byly pozitivní, podruhé negativní a tak se to střídalo.
Nechci strašit, ale ten náš marod měl první příznaky encefaly právě na oku. Vytrvalý zánět, všechno zabíralo jen chvíli, když se mu trochu projasnilo oko a byla vidět oční čočka, tak doktorka zjistila, že je poškozená. Musela mu to oko vyndat.
On se ten parazit může vyskytovat kromě nervové soustavy (tedy hlavně mozku) také v oku a v ledvinách.
viz album Matýsek

LucieP - 13.5.2023 16:36
KaK, Merlouska: DĚKUJI za radu! bohužel nemůžu dnes sehnat veterináře přes králíčky, byla jsem na H-vet u paní doktorky Kononové
panacur už máme, nevěděla jsem, že se dá z krve poznat aktivita encefala - takže testy v týdnu nechám udělat
- - - - -
králíček vypadá dobře, chodí, žere seno :)
mám strach z toho důvodu, že už je starší (9let), po té prodělané encefal. mu zůstalo jedno oko více vypouklé než druhé a z toho očička mu teče dá se říci stále, stále má okolo očička mokré slepené chlupy, chodili jsme také na proplach dutin přes oční kanálky - dříve to pomohlo, ale teď už asi druhým rokem chrochtá/chrápe..
nevíte prosím jak často by se případně mohl panacur brát? teď budeme mít kůru 21dní po cca 8měsících, králíčkovi jsem také dávala rodicare vit B (dávala jsem v průběhu léčení encefal loni v srpnu, poté cca do prosince 2022, začala jsem mu vit B opět dávat minulý týden

Merlouska - 13.5.2023 15:50
LucieP: encefala nejde vylecit, panacurem se v podstate jen potlacuji ty akutni priznaky. Cili ano, muze se to vracet - rika se, ze se ten parazit rozjede zpravidla ve chvilich, kdy je kralik nejak oslabeny (nemocny, ve stresu apod.). Souhlasim s KaK, panacur zacni davat okamzite a klidne i nech udelat testy. O tom, jestli panacur davat nebo nedavat preventivne, se spis asi porad s veterinarem (nejakym, ktery rozumi kralikum).

KaK - 13.5.2023 14:22
LucieP: Měla jsem králíčka s encefalitozoonózou a 2x ročně jsme chodili na odběry krve. Pokud se z výsledků ukázalo, že je encefala opět aktivní, přeléčovali jsme panacurem. Nechtěla jsem čekat, až se projeví klinicky. Takže na tvém místě bych ten panacur nasadila hned.

LucieP - 13.5.2023 13:09
ahoj, loni v srpnu mel králíček encafalitozoona, byl uplně zkroucený skoro dva dny, dostávali jsme se z toho na lécích měsíc - dnes ráno se mi zdálo, že mel podobné příznaky - vyndala jsem ho z klece, zkroutil se jako "kreveta" ale hned se postavil, nejistě chodil, bral si jídlo, cca po dvou hodinách vypadal uplně normálně, volala jsem na veterinu a vyzvednu si dnes panacur abych měla v záloze - chci se zeptat na rady jak encefal "funguje" - můžou se tyhle ataky opakovat častěji? když by to dnes ráno bylo zase ono, vrací se to potom např. s větší frekvencí? má smysl dávat panacur "preventivně" kdyby králíček vypadal OK? je to teddy, 9let
- - - - -
ještě doplním, že ráno během těch dvou hodin snědl hrst granulí, dobrotky, sušené bylinky, vrhnul se na čerstvé seno... proto si myslím, že to mohl být ten encefal, protože když má něco se zažíváním, tak jen sedí a jídlo nechce... během těch dvou hodin se ráno úplně vrátil do normálu, vydržel stát na zadních (ráno se právě pohyboval nejistě a trošku na nožky přepadával) DĚKUJI
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky