Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Efina - dnes 20:48
Micina

Králíci jsou teritoriální zvířata. Největší šanci na šťastný život ve dvou má vykastrovaný pár, který je seznamován pod dozorem a na neutrální půdě. Sama mám dvě kraličí ušandy obě vyjastrované a žijí odděleně. Jelikož si nepadli do noty. To, že chceš udělat dobrou věc a zachránit další ušandu je krásný počin. Ale je potřeba vymyslet i případ, kdyby si holky nasedli. U nás je to tak že starší ušanda kvůli otlakům obývá obývací pokoj, jelikož je zde plyšový koberec. Druhá má k dispozici zbytek bytu. Ještě podotknu, že takto žijeme již cca šest let. A už se to určitě nemění.
- - - - -
Co se týče nabídky a k adopci. Pečlivě vybírejte komu ji dáte. Často mezi zájemci můžete narazit na hadaře. Proto bych poradila dát jí s adopční smlouvou. Pokud k ní budete dávat i vybavení rozhodně vybavení k ní nedávejte zadarmo.

Micina - dnes 20:22
Dobrý večer, dotaz má někdo zkušenosti se seznamovaniím samiček? Máme doma samicku kastrovana, má pro sebe celý pokoj plus volně byt, mám možnost "zachránit" nechtěnou samičku stáří 8 měsíců je to,ale velká holka, taky beránek, ale o něco větší než ta naše. Naše se snese s samečkem o sestry, ale s tou, samičkou se obávám že by mohl být problém, nepustila bych je samozřejmě k sobě měla bych novou v ohradce nebo zatím ve velké kleci... Ale nevím jaká je šance že se skamarádi.. Má někdo zkušenosti? :))
- - - - -
Naše má 6 let
- - - - -
Každopádně asi to určitě zkusím.. Vím že to nebude hned,ale popřípadě pokud to nedopadne neznáte někoho kdo by si adoptoval krásnou samičku v Ostravě? A dal ji vše co potřebuje .. Zájemcům potom mužů poskytnout foto a nějaké bližší informace

michacek - včera 13:39
Dobrý den, chci se zeptat zkušených chovatelů, z jakého důvodu se dostanou novorozená mláďata mimo hnízdo. Máme zkušenou ramlici, která z každého vrhu takto přijde třeba až o 4 mláďata. Několik dní po sobě najdu ráno při kontrole mládě, teď zmrzlé. Mláďata jsou pěkná, krmená. Přemýšlím, že ji uz připustit nenechám. Je mi mláďat líto. Díky, Míša

Efina - 1.12.2023 18:20
Michale

Souhlasím s ctulkou, co nejdřív na veterinu. Když chovatel vidí, že ušákovi něco je má jet na veterinu a ne ptát se co by to mohlo být. Je lepší třikrát jet na vetetinu zbytečně, než jednou a pozdě.
- - - - -
Omlouvám se Michalz

Jitulka - 1.12.2023 17:51
Dobrý den máme 9let starého králíčka a poslední dobou mu začala slézat srst kolem očí a netvoří se nová. Můžete mi poradit? Děkuji jinak je zdravý normálně bašti i běhá.

ctulka - 1.12.2023 09:39
Michalz Na nic nečekat a co nejdříve na veterinu, pokud je u vás veterinární pohotovost, tak upalovat na ni. Myslím si, že hrajete o jeho život. Takže

Michalz - 30.11.2023 20:24
Dobrý večer, vrátili jsme se z dovolený, králička jsme měli u kamarádů, hned jsme si všimli, že je něco špatně. může mi někdo říct co se ji stalo? Jedná se o beránka. Prosím jenom pro silné povahy. https://ibb.co/KDNQnqz chtěli by sjem to vědet před návštěvou veterináře. Děkuji.

Efina - 29.11.2023 16:08
Monakuč

Na článku se již pracuje. Co se týče Elinky, to mě moc mrzí, nabyla jsem dojmu, že to byl pro ni zákrok fatální, tak jako pro pár ušáků o kterých vím. Každopádně si myslím, že osvěta se vždy hodí 😊

Monakuč - 27.11.2023 13:25
Efina:
Jsi na webu pro amatéry, ne pro veterináře, který nespravuje veterinář - aby byl článek, musel by ho někdo, kdo je aspoň trochu fundovaný, napsat, pokud se na to cítíš, směle do toho :). U nás zákrok tragicky nedopadl, ale nakonec jsem nechala Ellinku uspat z důvodu mnoha dalších závažných přidružených komplikací a vysokému věku, kdy už by to bylo dál jen trápení.

Efina - 26.11.2023 21:19
Monakuč
Děkuji. Ptala jsem se i na FB v králičích skupinách na zkušenosti ostatních. Hodně lidí mi psalo, že to skončilo tragicky, ale bylo i pár lidí kteří si tím prošli a skončilo to dobře. Dokonce jsem se dozvěděla, že jedna paní veterinářka dělala studií na Zánět středního ucha a na základě těchto studií do nedávna dělala plastickou operaci oušek, jako prevenci, před Zánětem středního ucha. Tak se chci zítra na klinice zeptat, zda o tomto zákroku vědí, případně zda je úspěšný. Bylo by fajn, kdyby tady na stránkách byly o diagnóze Zánět středního ucha nějaké informace, případně i jak tomu lze předejít.

Monakuč - 26.11.2023 16:07
Efina:
Ano, bohužel jsme si tím prošli kdysi s Ellinkou. Celkový výsledek záleží hlavně na odolnosti organismu a rozsahu zánětu, a taky zda zaberou ATB tak, jak mají. U nás to bylo hodně komplikované dalšími velmi vážnými zdravotními problémy, takže nejsme úplně vhodní na srovnání, a nerada na to vzpomínám. Každopádně doktoři s tím zkušenosti mají. Budu držet palce.

Mango - 25.11.2023 12:22
rega: to je dobrý nápad, určitě pár videí udělám, kdyby náhodou u vet zase neškytal. 😏

Efina - 25.11.2023 12:17
hancaaaaaaaaaaaaaaa

Argument neporadím, vždy je to na rodičích. Pokud rodiče zvíře nechtějí většinou s tím člověk nic nenadělá. Když jsem byla malá také jsem chtěla králíka, bohužel mi ho rodiče nedovolili mít jako mazlíčka. Teď již svolení rodičů nepotřebuji.

hancaaaaaaaaaaaaaaa - 25.11.2023 10:28
Dobrý den, mám dotaz. Co si myslíte ze je nejpresvedcivejsi duvod si poridit kralicka. Chtela bych si jednoho poridit, místo doma máme, peníze mám, čas taky, akorát mi to mamka nechce dovolit. Prosím pomozte!

ctulka - 25.11.2023 09:23
Efina Štěpánko, náš Bobek měl hlavičku nakloněnou 5 let a jediné, co nemohl bylo vyskakování třeba na sedačku, židli apod. Což bylo nakonec pozitivní, nikde nic neudělal a do klece i ven se naučil skákat sám. Měl encefalku i zánět na oušku, proto se mu hlavička natočila na bok. Ale z počátku jsem jej držela v kleci, aby si neublížil. Sám si určil, že už chce ven. Sedával u dvířek klece.

rega - 24.11.2023 23:47
Mango: skuste ho natocit, niekolkominutove video, kedy to bude zasa robit. Aby bolo na veterine co ukazat ak to neprestane.

Efina - 24.11.2023 21:21
Ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenost se zánětem středního ucha u králíčka. Dnes jsem byla na Veterinární klinikce Jekl & Hauptman a bylo mojí beraní slečně děláno CT hlavy a zánět středního ucha se potvrdil. V pondělí jdeme na chirurgický zákrok. Chci se zeptat jak bude vypadat léčba po zakroku?
Jak zacházet s králíčkem, který má naklonenou hlavičku na stranu? Zdá náklon hlavy bývá po zákroku vždy.
Předem děkuji za rady a zkušenosti.

Mango - 24.11.2023 21:02
Jj, cibulka: moc děkuji za rady, byla jsem dnes na jiné veterině, kde ho pořádně vyšetřili a zjistili jen trochu plnější bříško, tak jsme na to dostali nějakou medikaci, ale jako na potvoru, zrovna když jsme dorazili k vet, tak nejspíš z toho stresu přestal škytat a když jsme dorazili domů, tak zase začal. Uvidím, jestli prášky nějak pomůžou, a kdyžtak zase letíme k vet. Určitě dám update, jak jsme dopadli 😌

ctulka - 24.11.2023 17:59
Mango Souhlasím s jk, vyměnit veta a pokud ani ten nic neshledá, tak zase jiného. Nám Bobek pořád pčikal a frkal , přestože jsme byli u veta. Nakonec se ukázalo, že měl zaražené stéblo v čumáčku. A nato jsme přišly s dcerkou . Jedna držela a druhá prohlížela a potom pomocí pinzety vytáhla. Chudáčkovi se to už sbíralo.
A pokud to je už týden, tak si představ, že bys proškytala tak dlouho. Prosím, napiš nám sem, jak jste dopadli.

jk - 24.11.2023 16:26
Mango _ skytavka je hrozne vysilující, zajdi za jinym doktorem, podivej se nahore do seznamu

Mango - 24.11.2023 13:30
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se někdo z vás nesetkal s dlouhodobou škytavkou u dospělého králíčka? Králíček už mi škytá skoro týden, poslední dva dny skoro nonstop bez přestání. Na veterině nezjistili žádný problém, vyšetřily ho, dělali mu rtg a rozbor bobku, vše v pořádku. Králíček jinak normální jí a vylučuje. Akorát mi přijde takový bez nálady, tak se chci zeptat, jestli někdo neřešil stejný nebo podobný problém?

Efina - 20.11.2023 14:38
Judin

Největší šanci na šťastný život prožití ve dvou na vykaszrivaný pár. Pokud máš FB zkus osvolit azyly. Poradí se správným výběr parťáka.
- - - - -
Judin

Největší šanci na šťastný život prožití ve dvou má vykastrovaný pár. Pokud máš FB zkus osvolit azyly. Poradí se správným výběr parťáka.
- - - - -
Oslovit

Judin - 19.11.2023 21:11
Dobrý večer, mám doma 2letou holčičku Taru a chtěl bych k ní koupit ještě někoho. Je vykastrovana. Doporučuje se kluk nebo holčička? Díky za rady.

rega - 19.11.2023 16:13
Cherryl: myslim, ze si to trafila..je to forma prostestu proti zmenam v domacnosti, obzvlast ak to zacalo az po prichode stenata. Mozno ma pocit, ze sa jej menej venujete, zmenila sa jej denna rutina..ktohovie. Budete musiet na to nejak prist. Mozno by v prvom kole stacilo sa jej prednostne venovat, napr. pozdravit najskor ju a az potom stena alebo nieco podobneho.

Cherryl - 18.11.2023 14:27
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám dva roky starou samičku, chodila vždycky na záchod, občas se stalo, že bobkovalo mimo, ale jen v případě, že už měla plný záchod. Ale teď poslední dobou u když ji ho vyčistím, tak se vyčůrá a vykadí mimo. Třeba chvilku po vyčištění. Zkoušela jsem to utřít kapesnikem a dat jí to do záchodu, ale to mi vyhodí. Můžete mi poradit proč to dělá, mám dojem, že to dělá naschvál, ale nevím proč. Pořídili jsme si stěně, ale s tím vychází dobře, ale nic jiného mě už nenapadá. Děkuji za každou radu.

Tygrinka - 18.11.2023 07:01
Jožin: Nemělo by se stát nic, takto malý kousek by měl bez problémů projít. Nicméně ušáka hlídejte, kdyby něco, tak veterina. Krmení normální, hlavně seno, ať se to pěkně dostane ven...

Jožin - 18.11.2023 02:13
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak závažné je, když můj králík snědl asi 2x2 cm igelitového sáčku, kde byla zabalená jeho potrava? Chtěl jsem mu rozbalit potravu, ale on začal rychle škubat a ukousl si právě malou část, kterou následně snědl.

micina - 17.11.2023 15:12
přesně jak píše KaK ,měli jsme něco v oušku nějaký problém ale dostali jsme roztok přímo na veterine a čistili jednou za čas stejným způsobem

jana53 - 17.11.2023 12:43
Efina _ nez ji zacnes neco do ucha lejt, zkus zavolat J+H, treba ti neco poradej

KaK - 17.11.2023 01:12
Efina: Já jsem pro Kačenku od Valeše dostala fyziologický roztok s instrukcí nakapat do ucha, chvíli zvenku mnout a pak vyčistit vatou na špejli. On jí to v ordinaci taky tak dělal. Nečistilo se každý den, myslím, že 2x týdně. Ty kapičky od trixie jsem nezkoušela.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky