Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Libor - 19.5.2024 19:45
Zdravím vás, mám dotaz mám nového králíčka asi 10 dni krmím ho versele-laga complete junior žere docela dost na to jak je velký ale kolem nosních direk se mu nalepuje zelený prach z granulí rýmu nemá nekýchá ani nesmrká ale mám strach jestli to nemůže být něco jiného nebo jestli se stím někdo nesetkal on se v té misce skoro potápí má hodně velký apetit.

ChS Thesia - 19.5.2024 10:38
.

Arnika - 18.5.2024 13:49
Anet812

Nechci malovat čerta na zeď, ale příznaky Tvého králíčka mi silně připomínají náš boj s encefalitozoonózou u naší Zuzanky. Pomalu ale jistě jí začaly ochabovat zadní nožičky, což nakonec vyústilo v úplné ochrnutí, které se projevilo tzv. "roznožkou" a nakonec neschopností končetiny ovládat. Trápili jsme se takhle deset měsíců, uvažovali jsme i o uspání, ale Zuza byla jinak velice živá a aktivní a v rámci možností pohyblivá, takže jsme bojovali co to šlo. Nakonec sama zaspinkala ve svém pelíšku. Posílám Ti odkaz na album, na kterém je Zuzka vyfocená už s postiženými nožičkami. Vypadá to u Vás podobně?

https://www.kralici.cz/alba.asp?a=25060

Dreams - 18.5.2024 12:22
Králíček Daisy: Tak to je skvělá zpráva, mám radost i za vás:) Jestli baští, tak to je to nejdůležitější. Snad i packu bude mít co nejdříve v pořádku. Pokud už ji takhle zkouší "zapojovat", tak je to snad na dobré cestě! :)

Efina - 18.5.2024 11:34
Ewulish

Krevní testy na encefalitozoonózu se musí dělat zvlášť, jelikož se posílají do laboratoře za cca 14dení jsou výsledky. Určitě doporučuji ty testy udělat. Měla jsem ušandu, co taky takhle pila nechala jsem udělat na encefalitozoonózu testy a bohužel vyšli pozitivně. Držím palce, aby to u Vás vyšlo negativně.

Králíček Daisy - 17.5.2024 22:55
Dreams:Ano,už ji sama a je opět pri chuti🤭
Pacinu sice ještě nepoužívá na 100%,jednou ji zapojí normálně,podruhé ji zase schová,jakože invalida😀No mělo by se to časem srovnat samo.

Ewulish - 17.5.2024 22:43
Monakuč:
Napáječka neprotéká, dám ji plnou a jsem u ní a během chvíli zvládne vypít půlku. Krev jí brali loni když taky takhle pila a z toho vyšlo podezdření na selhání ledvin, nic jiného.

Monakuč - 17.5.2024 19:19
Ewulish:
Nemůže napáječka protékat? A krevní test na encefalitozoonozu jste taky dělali?

Ewulish - 17.5.2024 17:56
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se s tímhle už někdy někdo setkal… mám zakrslého králíčka už skoro rok a minulé léto jsem ho nechala naočkovat a asi tak cca po dvou týdnech začala strašně moc pít, každý den doplňování napáječky aspoň 2x denně.. na veterině po různých vyšetření bylo zjištěno selhání ledvin, dostali jsme léky a dopadlo to dobře. Teďka v dubnu byla znovu na očkování a nyní začala zase moc pít, každý den doplňování napáječky 2x za den (napáječka klasická - 500ml). Chtěla bych se zeptat zda někdo nevíte jestli to je třeba jenom reakce na očkování nebo něco jiného.
Předem děkuji za odpověď

Efina - 17.5.2024 16:31
Arnika

Já mám domácí seno od pána, který tady na stránkách jednou měl inzerát jmenuje se pan Novák a má seno z Vysočiny, toto seno míchám se senem
https://obchod.kralici.cz/p4956-versele-laga-nature-timothy-hay.aspx
- - - - -
Jak bylo již psáno, každý králík je jiný a každému chutná něco jiného. Chce to zkoušet, dokud nenarazíš na to co bude ušákovi chutnat.

Micinaaa - 17.5.2024 16:04
Doporučuji na toto doktorku Kramolišovou ve Frydku-Mistku klinika Liskovka,mám zkušenosti i z kliniky pana Rašky též ví dost, chodili jsme tam i tam ale stejně složitější případy nebo pokud si na to netroufli posílali do Brna na Jekl
- - - - -
Takže s jednoduchými věcmi jsme chodili k panu Raskovi-tam je paní doktorka Bořčikova (ale i ostatní vědí-nechavali jsme tam samičku kastrovat, králiči věci odbornějši -paní Kramolišova, specifický problém jako, je tento, my měli záněty uši -rozhodně Brno Jekl, tahle jsme jezdili s kralicky my do všech tří

Alpa - 17.5.2024 11:15
Anet812 - v Ostravě je paní doktorka přes králíky v Mariánských Horách - Klinika MVDr. Raška. Když máme problém, chodíme tam. Zkuste tam zavolat a domluvit se.

Monakuč - 16.5.2024 21:29
Anet812:
Po pravdě netuším, jak jsou na tom nyní veteriny přes králíky v Ostravě, na tvém místě bych zvážila s králíkem výlet do Brna na kliniku Jekl & Hauptman, minimálně bych si tam zavolala ráno na konzultaci, jestli by něco nemohli doporučit, poradit, kam případně jít na veterinu, event. kdybys byla schopná a ochotná s ním jet do Brna, tak kdy by vás vzali, protože standardně mají narváno, dovolat se je někdy taky docela náročné. Podlaha, to si nemyslím, taky máme doma dřevěnou, na ní byla za ty roky hromada králíků a i králík po zlomenině nožky se na ní naučil běhat, nebo králík s nataženým vazem s tím taky neměl problém, nožku pár dnů odlehčoval, hopsal po třech, než se to spravilo. Stres taky ne, strava si taky nemyslím. Já bych nechala udělat kompletní rozbor krve, hematologii i biochemii, a přidala bych i na encefalitozoonozu, protože tam je evidentně něco špatně. A nevyloučila bych nějaký vnitřní problém, který by se mohl projevit v krvi, taky mohou být špatně udělané RTG, že to na nich není vidět, případně i něco neurologického, ale tam bys taky viděla, jestli na dotek ty nožičky reagují, zda v nich má cit, nebo jestli ho za tu nohu držíš a králík nic necítí.

Anet812 - 16.5.2024 20:41
Z Ostravy. Mu se to na chvíli zpravilo.. díky lékům ale po měsíci mu zase začaly ty zadní nožky odcházet. Teď už se to děje po druhé.
- - - - -
Napadlo mě jestli v tom může hrát roli i podlaha, protože nemáme koberec ale dřevěnou podlahu. Nebo také jestli nemůže hrát roli strava nebo stres?
Děkuji

Monakuč - 16.5.2024 20:00
Anet812:
To je fakt divné, řekla bych, že natažený sval by se už po takové době zahojil, neměl by se horšit. U nás se toto stalo u králinky ve vysokém věku, jak už celkově odcházela, ale byla o deset let starší jak tvůj ušák, ty máš teprve odrostlé mládě. Odkud jsi?
- - - - -
Arnika:
Jani, musíš zkusit :), stejně nebudeš vědět, co bude chtít jíst, dokud to nevyzkoušíš :). My máme domácí od sousedů, tak neporadím, ale v minulosti jsme otavu brávali a bývalo to OK, jak je to teď, neumím posoudit.

Anet812 - 16.5.2024 19:44
Retgen už byl dělaný 2x právě a bylo vidět že kosti jsou v pořádku. Doktor řekl, že to můžou být svaly nebo nervy...Mám králika beránka 1,5 rok starého. Máme klec se šprušlema a jednou se sekl a od té doby je ten problém tak jsem ustřihla šprušle ale teď už ho vždy vyndávám, protože se bojím.
Děkuji

Monakuč - 16.5.2024 19:35
Anet812:
Nechej udělat RTG nožiček a páteře a nabrat krev, hematologie i biochemie, aby se zkontrolovaly i ledviny, zvážila bych případně i encefalku. V pořádku to není, nataženým vazem to nebude, nervy taky jsou spíš nepravděpodobné. Jak je králík starý?

Anet812 - 16.5.2024 19:15
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s nataženými vazy či nervy u králika. Už jsme s ním byli 2x na veterině a zlomené to není. Doktor nám dal léky a asi po měsíci odchází zadní nohy. Neumi se na ně postavit, takže většinu času jen leží. Bojím se aby se mu to zpravilo. Děkuji

Arnika - 16.5.2024 14:31
Hezký den všem,
ráda bych se zeptala, jak jste spokojeni se senem "Seno Otava 2023" či byste mi doporučili jiné kvalitní seno ze zdejšího obchůdku, které máte vyzkoušené.
Mnoho zdraví Vám i Vašim ušáčkům.

jana53 - 16.5.2024 09:08
Vlastislav _ myslim, ze ten motyli ker je trochu jedovatej

Vlastislav - 15.5.2024 15:19
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli může králík motýli keř a listy paprik

Merlouska - 12.5.2024 19:01
Muze to byt naznacovani dominance, muzou to byt uz i prvni pokusy o pareni.
Rozhodne bych doporucila kraliky okamzite oddelit a nechat oddelene minimalne do uplynuti 2 mesicu od kastrace samce.

JaMilujemKralicky - 12.5.2024 18:07
dobry den, moj samcek bubu zozadu lezie na moju samicku betty. moze to byt parenie? maju len 10 tyzdnov, ale dakde som pocul ze pohlavnu zrelost dosahuju uz v 8. tyzdni. Zverolekar nam odporucil kastraciu dakedy v lete. Dakujem pekne za odpoved

Efina - 10.5.2024 10:22
Lima

Zaleží co králíček jí, pokud chovatel přeléčuje ušáka proti kokcidióze neměl by králíček dostávat zeleninu, nebo ovoce. Pouze suché krmení to znamená vodu, seno a granule. Ty bobky mohou být to co si králíčci normálně jedí, ale určitě by jich nemělo být nějak moc. Pokud se ti něco nezdá je vždy dobré navštívit veterináře, který se specializuje na králíčky a drobné hlodavce. Držím palce, aby vše bylo v pořádku.

Dreams - 9.5.2024 14:52
Králíček Daisy:
Tak snad to bude jen lepší. Hlavní je, aby začala co nejdřív baštit sama. Už má větší chuť k jídlu? Držím palce, ať je brzy v pořádku.
- - - - -
kev02:
Můžu vás uklidnit, že neděláte nic špatně. Asi máte jen méně kontaktního a mazlivého ušáka. Já mám králíčka, kterého mám také od mala a už je semnou 8 let a pokud sám nepřijde pro pohlazení, tak se mazlit nechce :D
Jelikož když za ním přijdu já, tak se někdy nechá pohladit, ale po chvilce sám odejde, když už ho to nebaví. A že by se třeba rád choval? Tak to až teď poslední dobou, co je starší, ale taky jak kdy a po určitou dobu. Pak mi začne "hrabat" do trička, čímž naznačuje, abych ho co nejrychleji dala dolů a že bylo mazlení více než dost :D
Jsou to šmudlové a každý je jedinečný. Takže záleží, jaký má váš ušák povahu a pokud není sám od sebe mazlící, tak s tím nic moc neuděláte. Možná časem se to trochu zlepší - tedy když králíček bude chtít :)

Králíček Daisy - 8.5.2024 18:18
Kev02:Naše kralinda Daisy je také od samého počátku velmi nekontaktní,mě snese o hodně lépe,ale manžela nemá ráda asi vůbec,byť ji nebylo nikdy ublíženo,takto to zkrátka má.Vzdy jak vidím různá videa,kde se někdo s králíkem mazlí,tak jen tiše závidím.Take občas kdy už se někdo snaží intenzivněji o kontakt dupne a uteče.Jinak je puštena celý den a má své mistečko v obýváku,kde leží a je vlastně celý den v kontaktu s námi,ale když se někdo přiblíží více,už se zvedá a je ve střehu.Nejvic takto reaguje na manžela,i když ten už ji tolikrát pomohl,když nechtěla kvůli nemoci žrát,tak ji ručne rozkrmoval,podsouvá ji mlsky,tak i přesto ho moc nemusí.Občas mě jediné projeví nějakou lásku ❤️a to tak,že sama přiběhne a začne mi dlouze olizovat ruku,je to fakt jen občas,o to víc mi to je vzácné.

Lima - 8.5.2024 08:21
Dobrý den, máme zakrleho králíčka asi 14 dni a ted ho prelecujeme na kokcodiozu. Rano v kleci vzdy najdu jine bobky nez normalne dela pres den. Takove shluky bobku mazlavejsi a cerne? Muzete mi prosim poradit, jestli je to normalni nebo je to duskedek te kokcidiozy? Dekuji moc za odpoved.

kev02 - 7.5.2024 22:39
Zdravim, mam doma kralicka beranka, ma 5 mesicu, z toho to 2,5 mesice jsem majitelem. Jmenuje se Zoe. O kralicka se starame s pritelkyni dobre, ale mame problemy s ochocenim. Zoe se ode me nenecha pohladit a casto to byva s doprovodem dupnutim. U pritelkyne je to klidnejsi, obcas se necha pohladit, ale to je tak vsechno. (Zoe nebylo nikdy ublizeno). Prosim o radu, jak si ochocit a sblizit se s kralickem.

Petra B - 7.5.2024 20:45
Efino, děkuji za odpověď. Chovatelka mi říkala, že nevadí dvě samice, pokud spolu budou od malička.

Efina - 7.5.2024 20:29
Petra B.

Určitě je lepší mít toaletu pro každého ušáka. Lepší varianta je samec a samice, jelikož na šťastný život ve dvou má největší šanci, že si dva ušáci sednou je právě kastrovaný pár. Dvě samice nedoporučuji z vlastní zkušenosti, kdy jsem musela mít obje odděleně, jelikož by se zabili, proto nedoporučuji ani jednu klec.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky