Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

karolinkazelenkova@seznam.cz - včera 09:46
Chovatelka:
Mockrát dekujeme :) u nás už to naštěstí vypadá dobře. Jen uvidíme co ta čelist ještě naše.

Jasmínka111111 - včera 09:14
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám dva zakrslé králíky a mají krátkou srst. Měli by se kartáčovat?

chovatelka - včera 09:04
Ahoj všem. je mi líto těch marůdků, o kterých tady čtu a přeju jim co nejrychlejší uzdravení a co nejmíň trápení. Vžycky si to uvědomím, když naše madam začne řádit, v poslední době noruje, hrabe a shazuje polštáře ze sedačky, a jsem ráda, že je zdravá.

Monakuč - včera 07:51
Carol8:
Pravděpodobně se mu ten konec napáječky díky té čelisti špatně bere do tlamky. Miska nebo stříkačka mi přijde jako lepší řešení.

Sofí 21 - včera 07:41
slzí oči

Carol8 - včera 07:22
Monakuč : Prý drcený máme tak vezmu ten. Teddy právě před nehodou pil. Já se teda snažím ještě během krmení do něho něco dostat stříkačkou.

Monakuč - včera 07:13
Carol8:
Je to lepší z drceného nebo mletého, lépe se uvolní účinné látky. Pokud nemáš, tak i celý, ale nechala bych to déle louhovat. Můžeš to i pár minut povařit. Vodu zkus dávat do misky, u nás z napáječky nepije nikdo, a v těch kaších má tekutin docela dost, tak je možné, že ani moc víc už nepotřebuje.

Carol8 - včera 07:08
Jen pro jistotu tedy kmín drcený ? Jak znám Teddyho 100% to bude přes stříkačku. Jinak Teddy nechce pít z napaječky tak upřímně nevím co s ním. Přijímá vodu buď jen ze stříkačky nebo z těch směsí, co mu dělám. Jinak žere vlastní bobky, což mi dělá radost a beru to jako úspěch :)

Monakuč - včera 06:58
Carol8:
Lžičku kmínu zalít vřící vodou (odhadem půl hrnku, tj. cca 100ml), nechat cca 5-10 minut vylouhovat, přecedit a teplý výluh podat králíkovi. Pokud nebude chtít pít sám, musíme mu výluh podat injekční stříkačkou do tlamičky cca 10ml.
https://www.kukacka.cz/protexin-profesional-plv-10x5g/8975v?gclid=CjwKCAjw7cGUBhA9EiwArBAvotz_HP6I9UkTl40Nwoep6jzYe_Pin4v6T1STjzHjhd9OoNqhisDQExoCiSQQAvD_BwE

Carol8 - 27.5.2022 22:07
Díky za radu! Jen jak se dělá ten kmínový odvar? Zítra dobíráme ATB a prášky na bolest, takže by neměl být problém. Ještě nemáte nějaký doporučení na nějaký probiotika?

Monakuč - 27.5.2022 21:00
Carol8:
Zkus dělat tu kaši s kmínovým odvarem, případně dát 1 ml Espumisan kapek (lékárna bez předpisu) - kapky se nesmí brát současně s léky, měla by být pauza aspoň 2 hodiny. Pomáhá to snížit napětí ve střevech. Jak málo jedl, nemá moc co bobkovat ven, a jak je dokrmovaný, tak polyká i vzduch, který se mu dostává do střev - může být trochu nafouknutý, případně kombinace obojího. Dobré je dát Degan a Itoprid u veta. A taky hodně zavodňovat, klidně i stříkačkou dodávat vodu nebo i ten kmínový odvar. Jsem ráda, že už je lépe!

Carol8 - 27.5.2022 20:17
Bobkuje, ale má malinký bobky.
- - - - -
Jinak máme update. Zkoušíme baštit sami. Pohybujeme se už i bez límce. To že nemáme oko nám vůbec nevadí a dnes jsme udělali náš oblíbený kousek, že když se otevře lednice tak panáčkujeme a šplháme po ní, abychom jsme dostali mrkev :)

Monakuč - 27.5.2022 10:13
Carol8:
Pokud stojí střeva (králík nebobkuje), je nutný co nejrychleji veterinář a léky na podporu střevní peristaltiky.

Carol8 - 27.5.2022 06:33
Nějaké doporučení něco já střeva, aby se nám rozhýbaly po tom tekutém seně?

aduhl - 26.5.2022 12:38
Přicházím si pro radu či zkušenosti. Náš Tonda během dne několikrát frká (není to kašel, frká čumákem jako kdyby mu na čumáku něco vadilo), nicméně čumák má čistý, suchý, a jinak normálně hopsá, žere, pije, vylučuje, nevypadá vůbec nemocně. Nicméně to frkání se během dne opakuje často. Může mít králík alergii? Četla jsem, že frkání může být přehřátí, prach nebo průvan, to už jsme zkoušeli ale frkání pokračuje. Budu ráda za postřehy a rady. Moc díky.

Janulaol - 26.5.2022 09:45
Informace od doktorky Sívkové, ke které chodím s králíčkem a s kterou jsem v těchto dnech řešila, kam v Olomouci na pohotovost, pokud se přihodí něco akutního během víkendu. Sama klasickou pohotovost nemá. Ale pokud se něco akutního přihodí o víkendu, tak volat v prvé řadě především jí. Několikrát denně kontroluje telefon. Pokud je doma, tak nemocného králíčka přijme. Pokud doma není, tak klinika doktora Galka v Olomouci, tam ale záleží kdo zrovna má službu. Potom doporučuje Vyškov - doktor Hylák. Případně nově je v Olomouci doktor Tesař, má inhalační narkozu, ale králíčkům se věnuje jen okrajově.

Carol8 - 25.5.2022 22:36
No musím ho hlídat, aby si něco neudělal. Což momentálně nejde, protože se potřebuju učit. Musí to vydržet do příští středy. Taky bych byla radši kdyby ho nemusel mít.
- - - - -
Máte někdo zkušenosti s hylacem v podávání kralikovi?

Monakuč - 25.5.2022 19:41
Carol8:
Super! A nechceš ho nechat bez toho límce víc? Aby se pokud možno sám najedl? Králíkům se límec nemá dávat, stresuje je to a špatně jí, ale neposoudím, zda to u toho očička fakt není nutnost - nicméně pokud ano, snažila bych se nechat ho co nejvíc bez toho, aby se sám rozjedl.

Carol8 - 25.5.2022 19:35
Update ohledně Teddyho. Včera večer a dneska ráno jsme konečně toho snědli hodně. Na veterině nám řekli, že příští týden půjdeme na vyndání stehů. Dostali jsme prášky na bolest a antibiotika. Paní doktorka nám povolila i sundat límec s tím, že na Teddyho musím dohlížet. Nechala jsem ho tak 3 hodiny bez něho. Byl šťastný, konečně si pořádně lehnul. Teď jsem mu ho vrátila. Je naštvaný a zase nechce jíst. Jinak co se týče čelisti tak budeme příští týden dělat kontrolní snímek jak na tom čelist je.

Dreams - 25.5.2022 12:16
Carol8
Na klinice Zodiacus jsem byla s ušákem také, když mu začali problémy s očičkem. Zkušenosti mám s nimi také pozitivní, ale když došlo na nejhorší - muselo se kralickovi ocko odstranit doporučili nám veterinu boleVET v Plzni na Bolevci. Už jsou to tři roky a chodím tak s králíčkem stále. A mimo jiné jsme tam řešili i problémy s čelistí..Specializují se právě na králíčky a za mne úžasná veterina, kde mají lidský přístup. Vysvětlí vám všechny možnosti a co jednotlivé možnosti obnáší. Psala jsem vám SZ, kdybyste cokoliv potřebovala tak napište, když budu vědět, ráda vám poradím.

Monakuč - 24.5.2022 21:13
Carol8:
Výživa se dá píchnout i podkožně, takové "batůžky" tekutiny pod kůži. Kanylou je to sice lepší, ale i to podkožní pomůže zavodnit a dodat živiny. Je to taková první pomoc. Držím palce a určitě dej vědět.

Carol8 - 24.5.2022 21:08
Tam kam chodím na kliniku Zodiacus by taky měli být dobří. Říkám si, že kdyby ta čelist byla tak špatně zlomená tak by mi to snad řekli už teď a neříkali, že to sroste, ale samozřejmě to ještě s někým zkonzultuji. Teddy už kanylu nemá tak si myslím, že infuzi mu nedají. Každopádně už z něho mám lepší pocit a určitě se od včerejška zlepšil. Mockrát děkuji a když tak se ještě ozvu.

Monakuč - 24.5.2022 20:35
Carol8:
Určitě mu dej ale ten Algifen hned teď, uleví se mu a fakt se toho neboj, je to dávkování od dr. H a jde to brát dlouhodobě. V tvém okolí se na králíky specializuje právě ta veterina, jak jsem ti dávala odkaz níže, dr. Pokorný konzultuje s našimi doktory tady v Brně, kdybys k němu šla, tak mu řekni, že jsem ti říkala o Matesovi a dr. Hauptmanovi, to bohatě stačí, aby dr. H věděl, o koho se jedná, kdyby mu dr. Pokorný volal. A kromě toho Algifenu fakt hlavně to jídlo, musí mít sílu a musí mu jet střeva, bylo by dobré, aby vám dali na vet zítra i nějaký Itoprid na trávení a pořádně zavodnili infuzemi. Je to boj, ale zkus to nevzdat, teď to bude asi pár dnů napnuté a možná i kritické, hlavně s tím jídlem, ale bez očička se dá žít, a jak je vidět na Matesovi, i bez čelisti. Jinak někdy se doktoři snaží čelist zachránit, třeba nějak zdrátovat a tak, ale z mé zkušenosti s Matesem bych řekla, že pokud je to nějak blbě zlomené a nevypadá to na snadné zhojení, je na zvážení, zda ji fakt nedat ven ... ale to chce samozřejmě pořádný RTG a vyhodnotit to podle konkrétního místa zlomeniny a celkového stavu.
Koukni :) https://www.kralici.cz/alba.asp?a=25035

Carol8 - 24.5.2022 20:19
Jsme zítra objednaní na veterinu. Chodíme tam teď každý den. Paní doktorka se s námi asi chce domluvit co a jak dál. Určitě nechci řešit další problém takže se do něho snažím dostat cokoliv co sní lehce + se pereme tedy s tím tekutým senem, ale rozhodně toho snědl zase více než včera. Ještě bych chtěla chodit už na veterinu, kde se na drobný savce specializují. Případně mu nechat znova udělat rtg a zaslat ho když tak k těm doktorům.

Monakuč - 24.5.2022 20:12
Carol8:
Dej mu těch 0,3 ml kapek stříkačkou do tlamičky a ráno hned další a hlavně dokrmuj, dokrmuj, dokrmuj. Co hodinu až dvě do něho zkus dostat aspoň něco. Jak se mu zastaví střeva, bude to průšvih, už tak má hodně naloženo. A taky zavodňuj. Kdyby se ti zdálo, že se horší, tak fakt pohotovost, jinak hned zítra veterina a nechej si napsat léky na bolest na doma a zeptej se na tu rodicare stříkačku, třeba budou na veterině mít.
- - - - -
Carol8:
Jinak ten Algifen jde dávat současně s Meloxicamem, Tramalem i Gabapentinem, ještě jsem se pro sichr koukala do papírů, jak to Matýn míval v těch nejakutnějších stavech.

Carol8 - 24.5.2022 20:07
Monakuč :
Tak už i leží. Dost často se i myje. Jinak jídlo je boj, ale už jsem do něho narvala více. Jinak je to docela rošťák.
- - - - -
Monakuč :
Jinak váží 1,8 kg

Monakuč - 24.5.2022 19:36
Carol8:
Nevzdávej to, ale chce to pohotovost a hned. Nejlépe sem https://starvet.cz/. Kolik váží, kvůli lékům.
- - - - -
Matýsek měl dávkování Algifenu dvakrát až třikrát denně 0,3 ml na cca 1,6 kg hmotnosti.

Carol8 - 24.5.2022 18:12
Monakuč: mam algifen. Jinak ani rozmačkaný banán s tím senem nechce ani vločky nic. Obávám se, že jsme boj prohrály.

Monakuč - 24.5.2022 17:38
Carol8:
Zřejmě ho to moc bolí, proto tak sedí. Chce to přidat léky na bolest co nejdřív. Nemáš doma Algifen nebo Metamizol?

jana53 - 24.5.2022 16:57
Carol8 _ zkus pridat kousek rozcvachtanyho bananu, pripadne ovesny moucky
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky