Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.



Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info, Králíci a letní vedra, Klíšťata, Cestování Pravidla této diskuze

Bunnylover - 24.2.2026 19:37
Janualol - fakt? Jakto? 🙈 tak tedy nejaka ostrava nebo agivet?

Janulaol - 24.2.2026 19:23
Bunnylover - zrovna dělám revizi veterin ( také s pomocí fb skupin) a ten Krnov teď dávám pryč.

Bunnylover - 24.2.2026 13:56
Ahoj, prosím o radu, vaše zkušenosti. Adoptovala jsem si 5 letou kralicici ke svemu kastrovanému 9 letemu samečkovi, který byl s bráchou ale ten umřel pred tremi lety, jenze sme meli díte tak prišel čas az ted kdyz je malý vetší. No seznamování proběhlo super, už jsou partáci, olizují se, jí spolu, leží spolu ale ona začala být víc a víc destruktivní, ničí už uplně vše. Na posteli, na gauci deky, maleho kresilko, okusuje i kostky od lega, lita tady vsude a hryze co se dá, popravdě jsem z toho na nervy. Jsou navolno a mají kralikarnu jako zázemi, ona pak jeste zazemi v koupelne, mojí kralici vzdy byly navolno, jen vžedy jsem měla kluky a toto vubec neznam az takove niceni veci. Puvodni majitelka rika ze nekousala, jen chvili kdyz byla malinka a pak kdyz se prestehovali ale take to ustalo. Myslite ze ji kastrace pomuze? ze by to vni spoustely hormony ze je se samcem? Pak taky prosim o doporučení veteriny v okolí Bruntálu. Koukala jsem tady na Krnov, kastroval jste tam někdo? Děkuji moc za vaše podněty.

zeniskova@gmail.com - 22.2.2026 00:15
Prodám pozůstalost po kralickovi. Nové granule a jiné pamlsky, Klec 100cm, velké balení Asanu,pítka atd.. cenu dle dohody.

ctulka - 19.2.2026 17:41
Lucimal kastrace by určitě pomohla. A chtělo by to i změnu komunikace s králíčkem, jako kdyby jste jej měli nového. Pár dní v kleci a sedávat u něj, mluvit na něj, čistit záchudek ráno i večer, pokud možno ve stejné době , vzít si třeba i knížku, sednout si k němu a číst si . Potom jej pustit , ale sále na něj mluvit, aby si zvykl na váš hlas. Králíčci jsou úžasná zvířátka, umí se naučit mnoha věcem. Měla jsem postupně 3 králíčky a všichni se naučili večer kolem desáté si hupsnout do klece, tam se natáhli a byli spokojení. Ráno to bylo to samé, kolem sedmé už byli usádleni u dvířek a čekali na puštění . A všichni si značili své území, to znamená bradičkování a bobky. Ale i to se dá omezit. Chce to čas , aby jste si na sebe zvykli.

Lucimal - 18.2.2026 15:18
Dobrý den, máme doma 5 měsíců nezskrsleho rexe, kterého jsme vyhráli v tombole. Není vyloženě mazel, do náruče nechce, ale je vel.i kontaktní, pořád za námi chodí, vše jo zajímá,rád sedí na židli za stolem a sleduje o se děje. Syna kousnul jednou a to si za to mohl. Párkrát udělal mimo klec jeden bobek, jakoby nějaké značení a tak 2x se venku vycural. Jinak chodí výhradně na záchod v kleci. Teď jsme byli 4dny pryč a švagr jej chodil krmit a i s ním tady třeba hodinu pobyl. I ráno, i vecer. Den před odjezdem jsme si říkali, že snad ví, že pojedeme pryč, hodně poskakoval a působil jakoby nervózně. Hned vecer po našem odjezdu po vypuštění z klece bohaté pobobkoval.koberec,na několika místech počítal, svagra kousnul do nohy. Teď jsme se vrátili,zatím jsme jej nepustili, ale jsme v očekávání co nás čeká. Myslíte, že mu začíná puberta nebo že bude takový cíťa? V případě,že jej to nepřejde, bude vhodná kastrace, že? Moc děkujeme za Vaše názory.

Tets42 - 16.2.2026 11:04
Efina:
Díky, to jsem potřeboval! Snad jim ta kvalita vydrží, chutná mu. Oba (králík Pepi i já) moc děkujeme za tip! :-)

Mark13 - 15.2.2026 08:15
Dobry den, mam kralicka 2 roky. Ted mi prestal jist z podavace na seno, tak jsem mu dala seno v kleci na zem do misky. Z toho take vybira jen ty lepsi lupinky apod. Nevi nekdo co mohlo stat ?

Snupyna97 - 13.2.2026 15:39
Dobrý deň. Vie mi prosím Vas niekto poradiť dobrého zverolekara, ktorý sa rozumie kralickov v Trenčianskom Kraji? Ďakujem pekne

Efina - 6.2.2026 13:35
Tets42

Já kupuji seno zde https://agave-pjz.cz/collections/seno výběrové seno a naprostá spokojenost.
Mají krásné zelené a dlouhé stébla. Seno krásně voní.

Tets42 - 5.2.2026 14:39
Jana53: Diky, asi zkusim kouknout jestli nekdo ma neco dobreho. Kravy a kone tu okolo jsou, ale vetsinou maji veliky balik takoveho zluteho cehosi (a spasaji travu, jsou venku).
Zkousel jsem od kamarada (mival ovce a ma kraliky na maso), dlouha stebla, ale takove zlute a ten muj zakrsly rozmazlenec to moc nezral. Treba to Plavnicke je dobre, vonave, zelene, ale vetsina kratka stebla a dve tretiny nebo trictvrte je max na podestylku, pripadne vyhodit.
Kuryri si taky klepali na hlavu ze si na vesnici objednavam seno... A bydlim v bytovce v 1+1, takze vlastni zahrada neni a ani ho nemam kde skladovat, kupuju kazdy mesic.

Jana53 - 5.2.2026 12:16
Tets42 _ zjistiti si, kde v okoli maji kone, spoj se nima a zkus si s nima domluvit, jestli si tam muzes prijet pro tasku sena. zadnej sedlak asi nebude moc nadsenej z chozeni na postu (fronta a vubec vopruz), ale dat ti za par supu trochu sena pro nej problem nebude.

Tets42 - 4.2.2026 17:08
Dobry den, ma nekdo tip na seno co se da normalne koupit online? Vsechno co jsem zkusil je vetsinove drt a kratke kousky (je to nasekane na 5-20 cm). Vsude ctu jak jsou "dulezita dlouha stebla", pak si clovek koupi "seno jako z raje" a tohle... Zkousel jsem Plavnicka, Ivculin, RabbitWeed, Malinu, vsechno je divne. Kralik nema preferenci na prvni ci druhou sec, ma rad kvalitni seno a dobre zere oboje. Diky moc za pripadne odpovedi :-)

Efina - 27.1.2026 17:30
prokopovalada@seznam.cz

Pokud králíček začal čůrat na neobvyklé místo může to značit zdravotní problém. Doporučuji králíčka nechat vyšetřit kompletně na veterině. Odběr krve, sono případně RTG.

prokopovalada@seznam.cz - 26.1.2026 20:04
Ještě dodávám, že čůral po bytě před kastrací a nyní už třeba dva roky chodí na záchodek.

prokopovalada@seznam.cz - 26.1.2026 20:03
Dobrý den, jaká může být příčina čůrání po bytě? Králíček má 4 roky, samec, vykastrovaný
Nic se doma nezměnilo, nikdo doma nepřibyl. Podle veterináře je zdráv. Děkuji za odpověď.

Efina - 11.1.2026 22:11
Lilien0101

To mě moc mrzí. Na veterině mají pravdu. Lék, který by dokázal králíčka parazita zbavit bohužel neexistuje. Panacur dokáže encefalitozoonózu "uspat" bohužel se může kdykoliv vrátit, pokud má králíček oslabenou imunitu, při stresu...

Lilien0101 - 11.1.2026 05:34
Dobre rano, tak jste mela pravdu EFINA. Vcera jsme byly s usandou u veterinare a encefalitozoonózu.
Nastesti to nema v tak spatnem stavu. Nasadil nam roztok po dobu 28 dni ji mam davat 1.5ml. Myslela jsem si,ze to bude hracka, kdyz ji to striknu do toho co ma rada, ale ta potvurka mi to plive :-).Doktor rikal,ze 100%lecba neni,pouze utlumeni.Vracet se to muze uz porad :-(.

Efina - 10.1.2026 11:20
Hub

Tak to by neměly od sebe chytnout. Pokud chcete mít 100% jistotu nechte zdravému králíčkovi udělat krevní testy.

Hub - 10.1.2026 11:09
Efina
Nene, nikdy spolu nepřišli do kontaktu.

Efina - 10.1.2026 09:46
Hub
Encefalitozoonóza se přenáší moči. Pokud králíčci spolu sdíleli jeden výběh a sdíleli i toalety je dost vysoká pravděpodobnost, že oba králíčci Encefalitozoonózu mají.

Hub - 10.1.2026 01:17
Dobrý den, zajímá mě jestli hrozí riziko přenosu encefalitozoonozy z jednoho králíka na druhého po třech letech od vypuknutí nemoci. Králíčkovi zůstal náklon hlavy a občasné problémy s rovnováhou. Králici nejsou ve stejné místnosti.

Efina - 8.1.2026 21:50
Lilien0101

Navštivte co nejdříve veterinu. Pokud králíček padá na jednu stranu může to být encefalitozoonóza, pokud je ušanda beránek může to být ještě zánět středního ucha. Pro jistotu nechte udělat krevní testy a trvejte na nasazení Panacuru. Výsledky testů bývají cca do 14dni. Pokud by se jednalo o zánět ucha nechte i tak udělat krevní testy a nasadit Panacur.
- - - - -
CT se vyšetřuje zánět středního ucha.

Lilien0101 - 8.1.2026 18:40
Dobry vecer,prosila bych o radu..Mame usandu, ted v lednu ji budou 4 roky. Posledni dva dny je "divna".moc nezere,schovava se za gauc a jen lezi.Pustena je cely den,behavala,skakala na gauc,nechala se skrabkat, ale ted na sebe nenecha vubec sahnout.Jen nad cumacek,ale jakmile ji chci poskrabat nad ocaskem(pred tim to mela rada)tak ted okamzite utece a pada na jednu stranu.Normalne chodi,ale kdyz si lehne a chce vstanout tak se ji podlomi nohy,zvedne se a jde dal.Ale nikdy se ji to nestalo a nevim proc zacala takhle padat.Dekuji za jakoukoliv radu.

alpa - 4.1.2026 16:25
aaaaaaaaaaa - určitě bych ho připravovala postupně a pomalu. Naše ušatá, když viděla poprvé psy, tak to vypadalo, že bude po ní. Dnes, když příjde dcera, tak jsou psi i králík společně puštění a v pohodě. Se stěhováním zkušenost nemám, ale obecně králoši neradi mění prostředí ...

Efina - 3.1.2026 19:19
Arnika

Ano, to jsou granule které kupuji.

aaaaaaaa - 2.1.2026 23:20
Hezký den,
potřebovala bych radu, mám doma 10 let králíčka - ve skvělé kondici, vitální, stále se zájmem vše zkoumat. Teď se ale chceme s přítelem sestěhovat a jde o to, že přítel má zachráněného pejska. Nevím jestli by králíčkovi tyto změny nemohly ublížit, přece jen už není nejmladší. Změna prostoru, občasné převážení (pokud bude potřeba na víc dní králíčka pohlídat) + pejsek, se kterým by samozřejmě nebyli puštěni dohromady na volno. Nevím jak se zachovat, je to moje součást a nechci ho nechávat u rodičů a odstěhovat se od něho, zároveň ho nechci vystavit něčemu, co by mu mohlo psychicky ublížit. Máte nějaké zkušenosti nebo rady prosím?:)

Arnika - 2.1.2026 13:28
Efina:
Moc děkuji za tip. Jsou to přesně tyto granulky? https://obchod.kralici.cz/p1566-supreme-petfoods-supreme-science-selective-kralik-adult.aspx
Já od Supreme kupuji Honzulovi pamlsky, tak mám aspoň nějakou naději, že mu i granulky budou chutnat ...

Efina - 30.12.2025 22:21
Arnika

Granule od Beapharu jsem chvíli používala. Složením nepatří k těm nejhorším, na trhu jsou i kvalitnější granule. Já na doporučení několika veterinařů krmím granulemi od Supreme.

Arnika - 29.12.2025 15:40
Hezký vánoční čas všem,
ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenosti s tímto krmivem - https://obchod.kralici.cz/p807-beaphar-care-kralik.aspx. Chtěla bych pro Honzíčka něco hodně dobrého a kvalitního, co současně i chutná. Poradíte prosím? Děkuji a přeji hodně zdraví.
Archív diskuze | Alba uživatelů
 

Novější příspěvkyStarší příspěvky