od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2013
 • Zobrazuji 77 zaznamu.
 • 1.10.2013 14:46nálezce
  Dobrý den,konečně jsem zabrousíil,kam jsem chtěl.
  V něděli jsem na zahradě našel ježka.To by nebylo nic divného.Zavezl jsem ho do veteriny,abych našel kontakt na záchrannou stanici.Tam mi řekli,že to není divoký ježek,ale bělobřichý a že je lidé chovají doma.Je už prý starý a také má na bříšku bouli,která nevypadá nijak dobře.Další vyšetření bude následovat.
  Nikdy jsem ježuru neměl a nemám potuchy jak se o něho starat.Teda neměl jsem.Od neděla jsem načetl vše na netu co se přečíst dalo.
  Ale přeci jen potřebuju nějaké rady.
  Mám doma velkou klec po králíkovi s domkem,stačila by mu?Co se týče tepla ,má žena mě týrá pri 23 stupních,takže zima u nás v kuchyni není.
  Koupil bych box,ale nevím jak dopadne vyšetření a jak tu ještě s námi dlouho bude,tak nechci předčasně kupovat drahý Rody box.
  Pak jsem se chtěl zeptat,jestli může maso sirové,nebo vařené.Děkuji moc
  1.10.2013 17:33Beruška
  Nálezce: Pokud zatím nevíte, jak všechno s ježečkem dopadne, tak by na přechodnou dobu klec mohla stačit. Případně ji zabezpečte proti průvanu částečným přikrytím nějakou látkou. Ježečkovi dávejte raději maso vařené nebo navlhčené kvalitní kočičí granule (Royal Canin, Purina atd.) a úplně nejlépe mu zkuste v chovatelských potřebách koupit moučné červy nebo cvrčky. Musíte vyzkoušet, co vám bude jíst, když nevíte na co byl zvyklý. Pokud se pohyboval venku možná by bylo dobré koupit u veterináře Stronghold pro koťata a šťěňata na případné zlikvidování parazitů.
  - - - - -
  Jinak plno informací naleznete zde:
  http://www.klub-chovatelu-jezku.cz/chov/
  Nebo případně na foru: http://kchj-forum.tk/
  1.10.2013 19:47Markéta
  nálezce: Že by někdo pustil afrického ježka ven? No tak to má veliké štěstí, že jste ho našel a že to přežil v takové zimě! Řekl vet, co by ta boule mohla být? Je to kýla? Co se týká zbavení parazitů - Stronghold bude asi jasná volba, stálo by ovšem za to, aby vet ježečka řádně prohlédl kvůli vnějším parazitům a udělal rozbor trusu kvůli vnitřním parazitům. K jídlu mu můžete nabídnout také kvalitní kočičí paštiky, dají se zakoupit i přímo krmiva pro ježky (exo-eko.cz).
  2.10.2013 07:46chs hedgehog dream
  chudak jezek :( nekdo asi zjistil, ze je nemocny tak se ho zbavil, aby ho nemusel lecit. nechci vas strasit dopredu, ale spousta starsich jezku miva rakovinu :( zkuste zapatrat ve svem okoli, jestli neni ani nastydly, pak pravdepodobne nebyl venku moc dlouho a urcite ne pres noc. pravdepodobne asi patril nekomu, kdo bydli pobliz vas. tu hyenu by chtelo najit a potrestat :(
  2.10.2013 08:13NÁLEZCE
  Děkuji moc všem.Manželka rozvěsila inzeráty,ale nikdo se neozval.Spíš mi to příjde,že opravdu ježuru vyhodili.
  Před výkendem jsme objednaní na vyndání boule,až bue
  Ještě jednou díke spát tak se pořádně vyšetří.
  - - - - -
  pardon nedopsala se mi věta-až bude spát tak se udělají podrobná vyšetření,narkoza bude inhalační
  2.10.2013 20:44CHS Hedgehog Dream
  Když by Vaši veterináři potřebovali konzultaci, můžu doporučit veterinu v Jesenici
  http://www.veterinarni-klinika.com/
  tam už mají s vyndaváním boulí u ježků zkušenosti. Doufám, že se pak ozvete, jak ježurka dopadl, velice mě to zajímá.
  Malému pacientovi držím palce :)
  3.10.2013 12:57NÁLEZCE
  CHS Hedgehog Dream-díky za tip,ale švagr pojede s ježuchem do Brna,do fakultní nemocnice.Našel tam nějakého odborníka.My jsme z vesničky blízko Brna,tak jede odpoledne.Děkuji.
  3.10.2013 14:48DOROTKA
  Dobrý den,jak velký by měl být box pro ježka.Děkuji
  3.10.2013 20:30Markéta
  DOROTKA: Předávám info ze stránek KCHJ:
  "K chovu ježků jsou nejvhodnější umělohmotné boxy o minimálních rozměrech 90 x 45 cm, dají se však použít i skleněná terária, které působí i jako dekorace v bytě, jsou ale náročnější na údržbu. Klece vhodné nejsou – ježek nesmí být v průvanu. Při snaze lézt po vodorovných drátcích se může i poranit. Podlaha ubikace musí být z pevného materiálu. Doporučuje se vhodné zabezpečení, neboť ježek dokáže snadno utéct a najít jej pak v bytě bývá značně problematické. Ubikace musí být umístěna v místnosti s teplotou 22–26°C. Pokud je teplota nižší, musí mít ubikace samostatné vyhřívání. Ježek nesmí být v průvanu, nesmí se však ani zapařit."
  4.10.2013 08:30NÁLEZCE
  Tak boule byla krevní jitrnice,která se srazila.Zřejmě ježura někde upadnul,nebo přes něco lezl.Zatím nic něřezali,jen odsáli co se dalo a bude potřeba dávat antibiotika.Protože se to vstřebá,ale mohlo by se to infikovat.Na injekce budeme jezdit denně do veteriny,protože píchat ježka neumíme.Jinak věk se odhaduje + - sedm let.Neteř vyhrabala plast box po morčeti,takže všechno dobře dopadlo.
  Všechny zdravím a taky Vaše ježoury.
  4.10.2013 09:21BURÁKOVÁ
  Dobrý den,právě jsem se zaregistrovala.Jsem čekatelkou na ježka Buráčka, kterého v dohledné době dostanu.Jsem začátečnice,takže jsem přečetla na netu co se dalo.Ale budu ráda,když se budu moci s Vámi poradit.Jsem už sice starší ročník,ale myslím,že tady se na věk nehraje.
  Ježečka dostanu od paní která na něho nemá moc času.Ježeček bude potřebovat veterinární intervenci.Protože má bouli na bříšku a nevidí na jedno očičko.Očičko už asi řešit nebudu,ale bouli ano.Boule jsou docela dosti diskutované,v diskuzích.
  Ježurovi je rok a půl.Já jsem zde našla odkaz na veterinu v Jesenici,tak se tam objednám.
  Jaké dyspozice mají ježci v tomto věku k zhoubným nádorům?Vím ,že poslední slovo bude mít veterinář ,ale stejně se nad tím zamýšlím.
  4.10.2013 10:57Ewelyn
  Dobrý den, ježečka mám teď doma dva dny. ¨Zjistila jsem, že nejsem schopná mít doma teplotu 22°C, pokud nezatopím v krbu, ale topím plynovým kotlem. Chtěla bych ježečkovi zajistit teplíčko infra lampou, jak se to dělává u narozených štěňátek. Prohřeje to tělíčko ježka, ale ne okolní vzduch. Nikde jsem nenašla, zda je to vhodné. Nějaký toplný kabel nebo deku bych dávala v nejzašším případě. Mimochodem, ten náš ježek je pěkně kousavý, vždycky když vidí můj prst, kousne mě. Já samozřejmě uhnu, ale tím ho vylekám a on se naježí. Nevíte proč tak kouše? Samozřejmě ho ochočuju až večer, když se vzbudí a nají.
  4.10.2013 20:54Markéta
  NÁLEZCE: Sedm let? To je tedy dost, udivuje mě, že se někdo zbavil takto starého ježka.. Nebo že by někomu utekl? To se mi nezdá... Každopádně měl ve vás velké štěstí :-)
  - - - - -
  BURÁKOVÁ: A z jakého důvodu na to očko ježeček nevidí? Co se týká zhoubných nádorů u ježků, nejsem si jistá, zda byl na toto téma v češtině napsán nějaký článek, zkuste se mrknout tady přes odkazy na zahraniční weby.
  - - - - -
  Ewelyn: Kousání: Ježička je mladá, takže to bude spíš zvědavost a snada si paničku ochutnat. Zkuste jí dát dlaň propnutou, aby si ji mohla očichat a olízat, ale nemohla se zakousnout. Potřebuje se seznámit s vaším pachem. Infra lampa: A kam byste jí tu lampu umístila? Do ubikace to není asi zrovna bezpečné a vně ubikace to možná nebudu příliš fungovat, zvlášť, pokud bude ježička v úkrytu na spaní.
  4.10.2013 21:51CHS Hedgehog Dream
  Nálezce: tak to je fakt štěstí, že to není až tak moc vážné. Jinak by mě docela zajímalo, podle čeho ten věk určovali.

  Buráková: To je těžké říct, pokud k tomu mají zvířata sklony, můžou rakovinu dostat i v poměrně mladém věku. Ježčí "důchodci" se počítají tak od 3 let výše.

  Ewelyn: Než infra lampu, tak doporučuji použít infračervenou terarijní žárovku. Dá se použít i jako noční světlo, protože neoslňuje. Používá se i pro léčebné účely u hlodavců, ptáků a mnoha dalších zvířat. S tím kousáním jsem zajedno s Markétou, jen bych ještě doplnila, že když ježkovi natáhnete prst k čumáku, téměř vždycky Vás kousne. Jedna věc je, že na prstech máte spoustu pro něj zajímavých pachů, protože na nich zůstane úplně vše, na co sáhnete a často také ježci čekají, že se jim k nosu nese něco dobrého. Ježek sice perfektně slyší a cítí, ale se zrakem je to horší.
  5.10.2013 09:30Simona
  CHS Hedgehog Dream, Dubová vrána

  Díky Vám, samička se po pár hodinách zklidnila a vše je v pořádku :-), ale byly to nervy.
  5.10.2013 12:42Katy
  CHci se zeptat jestli se ježek hodí do paneláku?
  5.10.2013 16:02CHS Hedgehog Dream
  Katy: pokud mu jste schopná zajistit optimální životní podmínky, nevidím důvod, proč byste ho v paneláku nemohla mít
  5.10.2013 16:22Markéta
  Simona: Dubová vrána neexistuje - existuje Dubová farma a Duhová vrána :-)
  - - - - -
  Katy: Já mám v panelákovém bytě celou chovatelskou stanici :-)
  5.10.2013 23:32CHS Hedgehog Dream
  Markéa: už jsem viděla i Duhová farma :D
  6.10.2013 15:47Markéta
  CHS HD: Já jsem to říkala, že se to bude plést...
  - - - - -
  Dnešní focení prcků z vrhu P (na konci alba):
  https://www.kralici.cz/jezci/alba.asp?a=131
  7.10.2013 11:59BURÁKOVÁ
  Nevím jaká je příčina,že na očičko nevidí.Ježuru mi teprve přivezou,tak zatím řeším teoreticky,bouli.
  Na doporučení zdejších stránek jsem sondovala nemocnici v Jílemnici.Pan doktor říkal,že se stačí objednat dva dny dopředu,trasu mám naplánovanou,boxík připravený.
  - - - - -
  Katy-asi jsem poslední kdo zde může udílet rady,ale v tomhle jsem si jistá.Protože ježek musí být v teple,myslím ,že panelák je ideální.Protože zde nekolísá teplota a je tu teplo.Taky bydlím v paneláku.
  7.10.2013 15:29NÁLEZCE
  Dnes jsme byli na veterině a vypadá to,že nalezenec bude v pořádku.Jen paní doktorka přiznala,že kolega s tím určením věku ,trochu střílel naslepo.
  7.10.2013 16:36CHS Hedgehog Dream
  Nálezce: Také se mi to moc nezdálo, před 7 lety tady lidi vůbec nevěděli, že nějaký APH existuje... :)
  - - - - -
  Buráková: U albinotických ježků jsou problémy s očima celkem časté, bohužel už jsme tu měli i případy, které se musely řešit chirurgicky. Pak písněte, zda je ježura v pořádku :)
  8.10.2013 13:23Tutek
  Dobrý den , mám miminko ježečka bělobřichého a popčikává , měla bych ho vyhřívat ? popřípadně čím,žárovkou ,nebo dát něco výhřivného pod něj ?
  8.10.2013 18:50Markéta
  Tutek: Kolik stupňů má ve své ubikaci? Měl by jej vidět vet určitě.
  8.10.2013 18:56Tutek
  má pokojovou teplotu ,doma máme meti 21-22 stupňů ,ale normálně ,papá ,běhá,pije, není to úplně jako pčiknutí ,ale takové krátké pšik.pšik jakoby ho něco zalechtalo na nosánku
  8.10.2013 20:06Luu
  tiež máme pokojovú teplotu 21 stupňov a vidím na ježure že mu viac vyhovuje keď je vyhrievaný pekne spinká natiahnutý a hreje si bruško, keď zabudnem nahriať tak je z neho bodlinatá guľa v spánku odporúčam snuggle safe, minimálne cez zimu.
  http://www.srovnanicen.cz/q/snuggle%20safe/
  8.10.2013 20:12Tutek
  Luu to je super, můžu se zeptat jak dlouho to vydrží být teplé po nahřátí ?
  8.10.2013 20:17Luu
  myslím že cca 12 hodín pomaly chladne, nahrievam 1-2x denne podľa toho ako doma kúrime + má ešte fleesový "vak" na spanie ale ten vačšinou keď mu je teplo v noci vyhodí z domu :D
  9.10.2013 12:37BURÁKOVÁ
  Tak jsem dostala echo,že mi vezou ježečka Buráčka.Moc se těším
  9.10.2013 15:26Ivka
  Ahoj - SOS !!! SOS!!!
  Právě jsem našla ježka západního zaseknutého v kolejích na přejezdu, jet vlak, tak ho přejede :(. Je to cca dvou až tří měsíční mládě, samička. Hned jsem ji vzala do koupelny a odblešila ji (jen vlažnou vodou) co to šlo, měla i dvě klíšťata, která jsem vyndala pinzetou. Nějaké blešky asi ještě mít bude, ale asi jen minimum. Očka má jasná, není nijak apatická, jen samozřejmě vystrašená, zhluboka dýchá.
  Takže prosím -CO MÁM TEĎ DÁL DĚLAT? Může mít tak kolem 250g, víc určitě ne. Nebo ji mám večer/ihned pustit?
  - - - - -
  No nic, letím jí koupit červíky, kapsičku a zanést ji na veterinu na odčervení...
  9.10.2013 21:19Markéta
  Ivka: Byla jste s ní u veta? Co říkal?
  10.10.2013 07:39LADA
  Pořídila jsem si na týden ježka.Kamarádka jela ne opožděnou dovolenou k moři,tak jsem se ujala jejího ježka.A hned malér.ježek utekl z boxu.Co mám dělat,naši mě zabijou.
  10.10.2013 07:55chs hedgehog dream
  lada: nejlepe ho hned chytit a uklidit hovinka
  10.10.2013 09:00lada
  Jenže nevím kde je všechno jsem prolezla,máme byt 2+1.
  10.10.2013 10:01BURÁKOVÁ
  Tak mám buráčka doma.Je to nádherný albínek.Opravdu mám z něho velkou radost.
  Protože já jsem velký jedlík,mám tendenci dopřávat i svým zvířátkům.Ale ježečkovi bych ráda udržela štíhlou postavu.Četla jsem zde o množství jídla na mističku cc 8cm velkou,ale jak hlubokou?Pokud mi můžete poskytnout jinou odměrku budu ráda.
  10.10.2013 10:10Tutek
  lada : Ladi klídek , mě ježek utíkal pravidelně :o) je to potvůrka , teď ho jen tak nenajdete , večer nachystej mističky s papáním třeba 4 dej je po bytě a ježek 100% vyleze,já vždy překopala celej byt vzhůru nohama a nic a večer,když je klid ,tak si to běží přes obývák :o)
  10.10.2013 12:18LADA
  TUTEK-moc díky za radu.Mám tam dát granule,které normálně baští,nebo ještě nějakou dobrotu.Budu volat jeho paničku jaké má rád mnamky
  10.10.2013 13:18Tutek
  jj granulky stačí , když mi utekla po 3 ,tak už jsem ani nic nechystala,jen čekala až vyleze,určitě vyleze i bez papání :o)
  10.10.2013 15:02CHS Hedgehog Dream
  jezek bude na nejakem teplem miste spat, treba pod lednickou
  10.10.2013 15:08lada
  Děkuji za užitečné rady,moc mi držte večer palce.Naši usoudili,že vraždit nebudou.Majitelka ježčí slečny mi řekla abych trénovala,protože příští rok k narozkám od ní dostanu Elsino mládě.Elsu prý doma běžně pouští,tak abych nevyšilovala.
  10.10.2013 20:52Markéta
  Buráková: Hrst granulek a lžíci červů na jedno krmení - zkuste, uvidíte, zda něco zbyde do druhého dne.
  - - - - -
  lada: Já lovila ježky za ledničkou, pod gaučem, za kuchyňskou linkou, z oblečení ve skříních i z kolečkových bruslí :-) To poslední bylo opravdu náročné, šťourala jsem je vařečkou :-D
  10.10.2013 22:14Ivka
  Ahoj, není tu někdo, kdo by převzal (a má s tím již zkušenosti) mládě ježka západního nalezené včera?
  11.10.2013 00:27CHS Hedgehog Dream
  http://www.zooexotic.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=98

  zde máte seznam záchranných stanic pro volně žijící živočichy v ČR :)
  11.10.2013 08:03LADA
  Elsa chycena,sama vylezla.Udiveně koukala co se děje.
  Ale mám z toho útěku profit.Naši mi k 18 narozkám koupí hodně drahou klec s akvárkem ,aby ten ježek co dostanu od majitelky Elsy k narozkám,neutekl.
  11.10.2013 19:36Ivka
  CHS HD: děkuji, už jsem jednu stanici poblíž kontaktovala :)
  - - - - -
  Ježurka je už u pána, který ji zítra převeze do záchranné stanice Pavlov :-). Jsem za ni moc ráda.
  - - - - -
  Prý tam loni měli okolo 30-ti ježků a letos jich tam už nyní mají 10.
  12.10.2013 16:09Alena
  Mám dotaz, jak se chovaly Vaši ježečci, když jste je daly k sobě na připuštění? :-)
  12.10.2013 18:22Markéta
  Alena: Sameček honí samičku, ta dělá drahoty, funí na něj, je slyšet pískání :-)
  13.10.2013 00:01Tess
  Ahoj,
  už nedávno jsem koukala že se doma chovají i ježečci. Dřív jsme doma měli potkany a podobně. Teď je doma prázdno kromě psů tak si říkám, že by to chtělo nový přírůstek a ježčci zaujali. Dnes jsem tady procházela nějaké to info a vypadá to jako celkem vhodný kandidát. Chtěla jsem se zeptat na doporučení nějakých chovatelských stanic abych mohla pokukovat co a jak a ještě jak je to je nějaký větší rozdíl mezi samičkou a samečkem? Dočetla jsem se tady, že jsou samečci přítulnější a tak ještě něco by se našlo? To je asi zatím vše moc děkuju za odpovědi :)
  13.10.2013 00:19Beruška
  Tess: doporučím Vám stránku Klubu chovatelů ježků - je tam veškeré info o chovu i seznam chovatelských stanic: http://www.klub-chovatelu-jezku.cz/
  13.10.2013 09:50Máša
  Sameček je přítulnější protože by chtěl samičku :),to je asi vše proč je přítulnější.Mám doma samečka který už měl samičku,ten tak mazlivej neni,ale mám samečka který ještě samičku neměl a ten se umý tulit,a když venčím dřív samičku,tak jí pak ze mě cejtí a to se mazlý že by mě nejradši o...Samečci jsou spíše větší fučouni.Jinak si myslím že jsou stejně přítulný samičky jako samečci,záleží na povaze ježka. :))
  13.10.2013 12:41CHS Hedgehog Dream
  Máša, Tess: Rozdíl mezi samičkou a samečkem není. A opravdu to nezáleží na tom, zda měl nebo neměl samičku, ale na povaze každého zvířátka. Začátečníkům se doporučují samečci ze dvou důvodů. První věc je, že jsou levnější, kvůli tomu, že se jich rodí víc, což je určitě zajímavá informace pro někoho, kdo si ježečka kupuje poprvé a trochu hledí i na finance. Tomu, kdo si kupuje ježka poprvé a není ještě rozhodnutý, zda si nepořídí druhého a nebude chtít v budoucnu odchovávat mláďata bych také doporučila samečka, protože samičku je poprvé možno připustit pouze mezi 6-12 měsíci, déle už ne, a tak se pak pro majitele stává noční můrou shánění vhodného samečka, protože než mu malý doroste, vhodný termín na připuštění u samičky je dávno pryč. Jinak samečci nemají pachové žlázky specifické třeba pro hlodavce, takže neznačkují a nesmrdí jako třeba křečci nebo potkani. Rozhodnutí je tedy spíš čistě na tom, jak se Vám které zvířátko líbí.
  Tess: Jinak mám zrovna doma úžasně mazlivou samičku, která bude k odběru koncem října. Až je mi líto ji dát pryč :)
  13.10.2013 14:19Tess
  Děkuji za odpovědi ono je to tedy víceméně jasné, že tam hraje roli více věcí od koho ježek je aby byl zvyklý apod. A s financemi se počítá to je jasné. Teď už jen doma získat povolenku. :)

  CHS Hedgehog Dream: Koukala jsem na vaše stránky a máte tam u dvou holčiček že jsou volné.
  13.10.2013 15:27Markéta
  Na konci alba dnešní focení čumáčků :-) https://www.kralici.cz/jezci/alba.asp?a=131
  13.10.2013 15:28CHS Hedgehog Dream
  Tess: oni jsou mazlivé obě, ale ta víc bílá to je úplně extrém, dokonce děti o ní říkají, že je vtěrka :D ale také je dost rychlá, takový průzkumník a bude potřebovat dost pohybu :)
  13.10.2013 15:31Markéta
  Tess: Je to opravdu o povaze každého jednotlivého ježečka, může být mazlivá samička, stejně jako mazlivý sameček a naopak. Důležité je, jak chovatel dbá na ochočení miminek hned od mala. Já mám teď k prodeji dva klučíky, oba ze stejného vrhu, takže brášky, jeden je mazlík, takový mírný, druhý je průbojný, ten by byl vhodný spíš do chovu :-) Takže opravdu je to o individualitě každého z nich.
  13.10.2013 17:46BURÁKOVÁ
  Chtěla bych se zeptat zda máte někdo kkunkušenosti s narkozou a takés pooperačním průběhem.Jsem ve čtvrtek objednaná s Burákem do veteriny v Jesenici.Má tu bouli na bříšku a určitě ho budou muset uspat,jednak pro vyšetřrní a taky nás určitě objednají k operaci.Pokud by bylo njehůř,absolvoval tu některý ježeček operaci zhoubného nádoru a jaký byl výsledek z dlouhodobějšího hlediska.
  13.10.2013 21:46CHS Hedgehog Dream
  Buráková: zhoubného nádoru sice asi ne, ale v Jesenici operovali již ježečka, který měl v břiše obrovskou kouli hnisu. Narkóza se dává inhalační. Nebojte se, ježeček je tam v nejlepších rukou :)
  18.10.2013 10:21BURÁKOVÁ
  Tak jsem včera byla s Burákem na veterině.Uspali ho a paní doktorka udělala rentgen a sono.Má tam tři utvary.V úvahu přichází kýla,absces,nebo cysty.
  Domluvily jsme se ,že za měsíc přijedeme a porovná se to velikostně.V případě zvetšování,by přišla na řadu operace,která by vše rozlouskla.Taky ho budu bedlivě sledovat a kdyby něco,tak jedeme.
  Veterina v Jesenici je opravdu výborná.
  18.10.2013 14:56chs hedgehog dream
  dekujeme za zpravu, snad to s jezeckem nebude tak zle a nebude muset byt operovany. drzime palce! :)
  18.10.2013 17:57El
  Dobrý den, když dám k sobě ježečky na spáření, tak samička honí samečka a hodně mu čuchá k zadečku. Samečkovi se to ale dost nelíbí a stočí se do klubíčka a fučí. Je to normální? Vím, že sameček by měl uhánět samičku, tak nechápu, proč je to u nás naopak ...:(
  18.10.2013 20:34Markéta
  EL: Tak to je opravdu naopak, než by to mělo být, zřejmě je samička aktivnější a samečkovi se nechce... I to se může stát, snad se sameček nechá uprosit :-)
  18.10.2013 21:38CHS Hedgehog Dream
  nebo je sameček submisivnější a nebude se mu chtít vůbec. Takové chování už jsme zaznamenali několikrát, většinou se jedná o velmi mazlivé samečky
  20.10.2013 19:28marceli
  Ahojte, asi pred mesiacom sme si kupili ježka-samičku. Avšak vôbec sa nechce nechať držať na chrbátiku v rukách ako ostatní ježkovia, myslíte, že to len skúšať a naučí sa? Alebo to závisí od povahy ježka?
  20.10.2013 19:54Markéta
  marceli: Někteří ježci na zádech vydrží, jiní to nemají rádi a hned se hrabou :-)
  20.10.2013 20:52marceli
  Ďakujem ti :))
  22.10.2013 20:17v a pískouši
  dělá ježek v noci velkej hluk??
  23.10.2013 07:34chs hedgehog dream
  podle toho co ma v ubikaci. sam o sobe ne
  23.10.2013 08:22BURÁKOVÁ
  Máte prosím nějaké typy na hračka do boxu.
  23.10.2013 20:15Markéta
  BURÁKOVÁ: Kolotoč nebo talíř, roury, kmeny na prolézání, kameninové květináče na schovávání.
  24.10.2013 21:23Lemac
  tak o5 máme letos přez zimu doma ježečka... :-)
  jen je prcek nějaký drzý prská když ho člověk krmí :-D
  29.10.2013 10:40Eli2000
  Opravdu nepíchají ty jejich bodliny?
  29.10.2013 12:42Beranek
  Dobrý den! Může mít ježeček mrtvičku? Vím, že u morčat to bývá, taky se nám to párkrát stalo, ale zatím vždycky jsme z toho morčátka vyléčila (jen někdy zůstala např. nakloněná hlavička). Jůlinka se mi zdá, že má stejné příznaky jako tomu bylo u morčat když měli mrtvičku - moc neovládá motoriku, napadá na stranu... Dnes s ní půjdu k veterináři, myslíte, že jí může dát taky B-neuron, steroidy a ATB? Nesetkali jste se s tím u ježka už někdo? Příp. jak jste to léčily? Předem děkuji za pomoc.
  - - - - -
  Kdyžtak můžete psát do SZ....
  - - - - -
  Eli - Jistě, že když na něj chytíš nešikovně, tak píchají. Jsou osrté jako jehličky, ale když je ježurka ochočený, tak se málokdy píchneš. Pozor, někdo je na píchnutí ježečkem alergický.
  29.10.2013 20:42Markéta
  Eli2000: Ovšem, že píchají, od toho jsou to bodliny. Ale pokud je ježek ochočený a zvyklý na toho, kdo jej do ruky bere, bodliny neježí, ale nechá je položené, takže se od nich člověk nepopíchá.
  30.10.2013 15:25chs hedgehog dream
  beranek: ano, setkala jsem se s tim, ale jezinka se po antibiotikach zacala rapidne horsit a druhy den musela byt uspana. bohuzel nevim, co to bylo ze atb ani s ostatnimi lecivy u jezku zkusenost nemam. pokud mate pochybnosti, zkuste kontaktovat kliniku doktora Babicka v jesenici u prahy a chtejte pani doktorku maradovou
  31.10.2013 08:33Beranek
  chs hedgehog dream - Děkuji za radu. Veterinářka jí nakonec píchla jen něco od bolesti. Bohužel ani nežrala, když jsem ji dala k misce s červy, tak nechtěla a raději si dala granulky. Což mi přišlo divné. Jůlinka obzvláště hmyz miluje víc než cokoli jiného. Včera už byla lepší, tak snad to nebylo nic vážného. Bála jsem se o ni a tak se mi ulevilo...
  31.10.2013 15:13chs hedgehog dream
  beranek: jeste me napadlo zda a) nebyla jezinka studena nebo b) nemela zelena nebo vubec zadna hovinka. problemy s motorikou muzou totiz u jezku znamenat i padani do hibernace nebo bakterialni infekci, kdy jezek nezere ani nepije a velmi rychle tak dojde k dehydrataci.