od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2013
 • Zobrazuji 140 zaznamu.
 • 1.4.2013 12:32Tereza B.
  Dobrý den, můj ježeček má lepivé zelenočerné hovínka a moc nejí.Co mám dělat ??? Je i docela hubený...
  1.4.2013 13:41CHS Hedgehog Dream
  Kačerka, Ela, Rony: není pravidlem, že březí samičky hodně přiberou. Některé ano, některé ale třeba jen 30g, což může být i znak toho, že se samička dobře nadlábla. Pokud více pije a jí, nabrala v krátké době třeba 150g, pak je to víceméně jisté, ale u samiček, které nepřibírají máte jistotu, že nic nebude až tak 50 den po připuštění.

  Tereza B.: To zrovna není moc dobré, značí to nějaký vnitřní problém, nerovnováhu. Může se jednat třeba i o stres. Zkuste si vzpomenout, co ježeček jedl v posledních dnech, zda třeba nedošlo k nějaké změně (místa pobytu, převoz, teplota, atd.)
  1.4.2013 13:44Krista
  Kačerka: já písek zkoušela, ale neabsorbuje pachy tak, jako hobliny, takže pak ubikace moc smrdí. Dávám jim ho ve velké mělké misce jen jednou za čas na vykoupání.
  1.4.2013 22:40Duhová vrána
  Navel: Asi máte pravdu. Ale škoda toho. Stejně bych ty obvyklé hladiny testosteronu ale ráda zjistila, už jen kvůli tomu, že běžně známé nejsou.

  CHS Hedgehog dream: Určitě by to s týráním nehraničilo. Jak říkám, stála bych nad nimi s rukavicemi na rukou a rozhodně se už vůbec nedá mluvit o nějakém dlouhodobějším pobytu pospolu ;) Samiček tu má na vybranou víc a průběžně jsem mu zkoušela nabízet různé. Tím to nejspíš nebude. Přesto děkuji.
  - - - - -
  ... tak já mu zkusím dát čas třeba ještě do června, to mu bude rok. Třebas to k něčemu bude. Nechce se mi to s ním vzdávat. A pokud paní z CHS Hedgehog Dream pravila, že ještě je naděje, tak svým pochybnostem navzdory maličkému šanci ještě dám.
  2.4.2013 02:27Nela a CHS Carallsa
  Duhová vrána : Můžu se zeptat na info ohledně hladiny testosteronu? Jak chcete jeho hodnotu zjistit u ježka? Já jen že u psů se odebírá krev, když zjišťujeme hodnoty hormonů a nějak si nedokážu odběr krve představit právě i u ježka (dobrovolně)..
  - - - - -
  Duhová vrána: Ohledně vašeho samečka. Já bych to ještě dál zkoušela, může mu to déle trvat a jakmile na to přijde, tak to bude dobré. Já musím nechat samečka někdy i 3 týdny se samičkou. Poprvé byl na ní jen naježenej a trvalo mu než přišel na to, proč tam ten "vetřelec" je.. Jen bych to asi neřešila formou přidání dalšího samce, to ježka může rozzuřit akorát a ubrat na důvěře, ale nepomůže mu to moc v reprodukci..
  2.4.2013 06:53CHS Hedgehog Dream
  Duhová vrána: Vzhledem k přirozenému způsobu života ježků už je pro ně pouze přítomnost druhého samce dost stresující, ne tak ještě zkoušení, jestli se nakonec poperou nebo ne, i když nad nimi budete stát třeba ve skafandru. U toho submisivního samce byste také mohla docílit přesně opačného efektu. Někteří samci dospívají déle, nemají takový "samčí výraz" a pro samičku tak pravděpodobně nejsou tak atraktivní, aby to u ní vyvolalo ovulaci.
  2.4.2013 15:23Ela
  Ještě jsem se chtěla zeptat.......nehcáváte přezí samičce v ubikaci domeček nebo dečku ??..
  2.4.2013 19:40jptm33
  Ahoj, brzy budu možná mít ježka bělobřichého, ale než se rozhoduzda ano či ne, mám pár otázek. Za každou odpověď budu vděčná:-)
  1. Je možné ježka naučit chodit na tzv. kočičí záchod? Jak?
  2. Má samice při březosti dostávat nějaké speciální krmivo?
  3. Vydrží ježek bez obstarávání doma když jedu na víkend pryč? Jak ho mám ,,Vybavit,,?
  4. Jak dlouho cca vydrží ježkovi 500g kočičího krmiva a kolik ho má denně dostávat?
  5. Jak často mu můžu dávat vejce?
  2.4.2013 21:12Markéta
  Ela: Jako že by březí samička byla bez úkrytu?? Bez úkrytu nesmí být žádný ježek, natož březí nebo kojící samička!
  - - - - -
  jptm33:
  1. Pokud můžu soudit podle těch mých čuníků, tak těžko... :-)
  2. Hlavně hodně živého hmyzu a pestrou stravu, já všem ježkům jednou týdně dávám do krmení Roboran H.
  3. Vydrží, to není problém. Hlavně ať má dost vody a krmení.
  4. To záleží, jak moc ho střídáte s jinými typy krmiv. Co se týká množství - já dávám jednu misku krmení o průměru 8 cm denně.
  5. Spíše vyjímečně jako ozvláštnění stravy.
  2.4.2013 23:16Navel
  když už se tu nakousla ta krev .. jak se vůbec odebírá krev u ježka? Z retroorbitálního plexu (z koutku oka) jako u potkana? Jaká anestezie? Isofluran? Máte někdo zkušenost? (doufám, že to nebudu potřebovat vědět, ale lepší být připraven :))
  3.4.2013 00:19Rony
  Do komůrky, isofluran, aby to bylo co nejšetrnější...Trochu oblbnout, aby povolil břišní kruhový sval, rozdělal se a odebírat. A mám dojem, že především ze zadních nožiček. Pokud se píchají ATB, tak jednoznačně zadní stehýnko, pokud to nejde z nějakého důvodu, tak pod přední nožičku. Zvládnou to na VFU Brno, ale to hádám nemusím psát, vzhledem k té znalosti anatomie :). Běžný veterinář je píchne tak akorát do zad. Ti se hodí tak na ty breberky..
  3.4.2013 10:23Navel
  Rony: děkuji :) VFU máme drobet z ruky, ale myslím, že krev by případně zvládl odebrat i náš vet - spíš by nevěděl odkud, jak nemá s ježečky zkušenost
  3.4.2013 14:27jptm33
  Markéta: Moc děkuji za odpovědi určitě se radami budu řídit.:-)) Jen bych se ještě zeptala jak má být vysoká ta miska o průměru 8cm. Moc děkuji.
  3.4.2013 14:58chs hedgehog dream
  jptm33: priblizne 4-5 cm
  3.4.2013 15:44broučí
  ahojda, znovu se ozývám, který ježeček je tak nejhodnější a nejmeší??? ( teda pokud jsou ještě nějací, znám jen bělobříché a ušaté) ze zkušenosti, dík
  3.4.2013 18:11Navel
  chs hedgehog dream : plnou 8 cm misku granulí denně? To je strašně moc, ne? Mě tady někdo radil 1 polévkovou lžíci... nerada bych je nějak šidila
  3.4.2013 18:49Ela
  já dávám celou misku a vydrží mu to na víc dnoů ... až mu granulky dojdou tak je zase přisipu :)
  3.4.2013 20:10jptm33
  Díky,když budu mít další otázky určitě napíšu. Chci aby se můj ježek u mě měl dobře.:-))
  3.4.2013 20:27Markéta
  broučí: Na ochočení je jednoznačně nejlepší bělobřichý.
  3.4.2013 21:27CHS Hedgehog Dream
  Navel: já mám dokonce 10 cm v průměru a vejdou se tam 2 pol. lžíce granulí a ještě jedna červů :D Ježkům, které potřebuju víc krmit ji nasypu klidně celou. Saminka co má teď pod sebou 5 malých klučíků, kteří začínají sami jíst má takové misky dokonce dvě :) plné samozřejmě. Ale záleží to od momentální kondice ježka a také jakými granulemi se krmí. Je podstatný rozdíl, jestli nasypete plnou misku babycatu nebo sterilky.
  3.4.2013 22:05Navel
  mě to nedalo a odměřila jsem tu 8 x 4 cm misku a vyšlo mi to na 100 g (mám směsku tří druhů granulí - 2 pro koťata,1 pro dospělé) - a to je dávka cca pro 6 kg kočku. Tož jsem z toho fakt jelen....
  3.4.2013 22:20Beruška
  Já dávám ježečkovi 1-2 lžíce granulí, které navlhčím. Většinou ani vše přes noc nesní. Pokud dávám hmyz, tak dám jen jednu lžíci granulí. Každé ráno misku i s případným zbytkem granulí odstraním a dám novou misku jen se suchými granulemi, kdyby náhodou měl přes den hlad. Ale teď už přes den vůbec nejí, takže to tam má jen pro jistotu :)
  4.4.2013 07:07CHS Hedgehog Dream
  Navel: 100g pro 6kg kočku? Ta moje má s bídou 3kg a při tak malém množství potravy by pošla hlady...
  - - - - -
  předpokládám tedy, že to je doporučená denní dávka
  4.4.2013 07:49Navel
  CHS Hedgehog Dream : tak to píšou na těch granulích :) nevím, kočku nemáme.. ale je to poměrně velký objem těch 100g, takže bych tomu i věřila
  4.4.2013 07:58CHS Hedgehog Dream
  navel: ono to zalezi na energetickem obsahu tech granuli. pokud mate klasicke supermarketovky, tam je doporucena denni davka okolo 400g pro 4kg kocku. pak tu jsou lepsi krmiva - premiova, kterym ja rikam koncentraty. u nich je stejna energeticka hodnota nabusena do mensiho mnozstvi, takze zvire nesezere tolik balastnich latek a ty nezatezujou jeho travici trakt. bohuzel ale vyrobci nedomysleli jednu podstatnou skutecnost, a to ze z tak maleho mnozstvi potravy se zvire proste nenazere.
  - - - - -
  sice dostane do tela potrebne mnozstvi vsech latek, ale nenazere se mechanicky, zaludek ma napul prazdny, takze ve skutecnosti sezere stejne mnozstvi potravy (pokud mu ji date), ovsem s 2x takovym prijmem energie.
  4.4.2013 10:10Navel
  CHS Hedgehog Dream : tak konkrétně tohle dávkování je Purina Pro Plan - 90-120 g/ 6-8 kg živé hmotnosti
  4.4.2013 12:11CHS Hedgehog Dream
  navel: pro plan patri mezi superpremiovky, takova audina mezi krmivy :)
  4.4.2013 14:28Tereza
  Já dávám jednu a půl polévkové lžíce granulí (ty pořádně zaliju vodou - chvilku tam vodu nechám aby se to pořádně nasáklo) a to sní během noci a odpoledne v 17:00-18:00 se budí a dostane 10 velkých červů potemníků
  5.4.2013 00:48Duhová vrána
  Nela a CHS Carallsa:
  Tu možnost mi navrhl veterinář, takže bychom to s ním snad nakonec nějak vykoumali. Nejspíš bychom prvně museli vůbec vytipovat místa, odkud tu krev vzít lze nejsnáze atd. atd.. Ostatně kdyby ty hladiny známé byly, byl by určitě znám i způsob jak to odebrat. V zahraničí se téměř pro každé vyšetření používá uspání ježečka, takže předpokládám, že by to nemělo být rizikové ani pro toho mého, kdyby to nešlo jinak. To o nerizikovitosti ale NETVRDÍM s jistotou, to by se muselo v případě nutnosti nastudovat, popřípadě si to se zahraničními veterináři vydopisovat. Teď ta potřeba zatím není, takže jsem to neřešila - ony hladiny nemám a s jediným "normálním" samečkem opravdu žádné tabulkové hodnoty stanovit nelze.

  CHS Hedgehog dream:
  Point. Máte pravdu, že bych tím mohla vše ještě víc pokazit. Nebudu to zkoušet. Díky.
  - - - - -
  ... mimochodem děkuji moc všem za vaše rady a názory. Skutečně si jich cením.
  5.4.2013 10:53Beruška
  Duhová vrána: možná by stálo za to zkusit se poptat v Jihlavské ZOO, kde ježky bělobřiché chovají a i jejich veterináři by mohli mít nějaké zkušenosti.
  5.4.2013 13:14Duhová vrána
  Beruška:
  Jj, to je dobrý nápad. Už mě to dokonce i napadlo, protože ten ježek je od nich ;) Čekala jsem s tím ještě kvůli tomu svému "pokusu", který jsem chtěla provést až v co nejpozdnějším jaru, ale jelikož jsem od něj tedy upustila, asi už není důvod otálet. Takže děkuji za připomenutí, kdo ví, kdy bych si na to zase vzpomněla :))
  5.4.2013 18:20Rony
  Pokud mu budete opravdu chtít vzít krev, tak se bude muset přispat, jinak si to nenechá a nejbezpečnější je na to komůrka, aby si dýchnul. Může se sice uspat píchnutím, ale pokud se píchne blbě, může se mu udělat absces.
  Já jsem ho musela nechat přispat k vyšetření krve, bylo to nutné, byl nemocný.
  Jestli budete chtít něco vyšetřovat, tak řekněte svému veterináři, ať se poptá na VFU Brno, klinika chorob ptáků, plazů a drobných savců. tel. 541 562 368
  Hodně velká část hodnot z krve je již známa..
  Ale jestli je zdravej, tak bych ho netrápila.
  6.4.2013 20:53Tereza
  Ahojky holky, prosím vás nevíte co to je.. v poslední době kdykoliv se o mě ježek jen otře tak mi na ruce vyskáčou malé puchýřky.. ještě před 2měsíci se mi to nedělalo :(
  6.4.2013 22:45Kačerka
  Tereza - Ahoj, může to být začínající alergie.. U mě se to pořád stupňuje, je to čím dál tím horší. Nějak si začínám zvykat na to, že i když si opláchnu ruce, tak mě svědí i tak.. Večer si s ježurama hraju a ráno to pořád svědí..
  7.4.2013 15:02Tereza
  Kačerka: ježda.. nu já když si umyju ruce tak pak chvilku dobrý a pak to začne nanovo tak to musím vždy namazat nějakým krémíkem aspon aby to nepálelo
  7.4.2013 19:17Markéta
  Máme miminka! :-) Agneska dnes odpoledne porodila a vypadá to na pět ježčích drobečků :-)
  7.4.2013 19:49Tereza
  Marky: jůůjda blahopřeju
  7.4.2013 21:00Markéta
  Tereza: Kuji :-)
  8.4.2013 07:08CHS Hedgehog Dream
  také blahopřeji :)
  8.4.2013 13:51jptm33
  Taky blahopřeju.:-D Můžu se zeptat, mají ježci nějáké papíry, které musí mít každý ježek?
  - - - - -
  Myslím tím třeba papíry od CITES.
  8.4.2013 17:05CHS Hedgehog Dream
  jptm33: ne, CITES nemají

  a také se musím pochlubit, naše Tami je mámou 4 malých miminek! :)
  8.4.2013 19:09jptm33
  A mají nejáké jinépapíry, když od nich chci mláďata?
  8.4.2013 19:11CHS Hedgehog Dream
  jptm33: pokud chcete chovat ježky s průkazem původu, musíte je zaregistrovat do chovatelského klubu
  8.4.2013 19:22Léňa
  Dobrý den, již delší chvíli mám problém se svojí ježurkou. Přestala mi takřka jíst červi. ( jednu odměrku červů má tak na 2 týdny ) Jí je jen velmi málo. Krmím jí ještě granulema RC babycat, ale s těmi mě také zlobí. Někdy je sní všechny, druhý den je zase nechá. Nerozumím jí. Navíc kapsičky nebo vařené maso mi vůbec nechce. Děkuji za radu. Jsem úplně zoufalá.
  8.4.2013 21:39Markéta
  CHS HD: Děkuji a také gratuluji k miminkům :-)
  - - - - -
  Léňa: Takže se dá říct, že teď pořádně nebaští nic? Jak je stará? Nemění bodliny?
  8.4.2013 21:45Dáša
  Markéta a Eva: Moc gratulujeme!!!
  Léňa: Sledujete její váhu? Jak se pohybuje? Jak je stará ježčička?
  9.4.2013 09:33Léňa
  Počítám, že jí bude tak třičtvrtě roku ( máme jí z burzy a tam mi nebyla paní schopná říct kolik jí je ). Baští jen ty granule. S váhou se pohybuje tak nějak pořád stejně. Nepřijde mi, že by měnila bodliny. Aktivní je pořád stejně.
  9.4.2013 12:42Dáša
  Léňa: A kolik váží, jak se váha pohybuje? Burza - tak to je kapitola sama pro sebe... když ani prodávající neví, jak je ježek starý... Asi to byl klasický množitel, či překupník, co má ježky pro peníze...
  9.4.2013 12:45chs hedgehog dream
  NOVINKA NA TRHU!!!

  krmivo určené přímo pro ježky od pátku v eshopu exo-eko.cz

  http://www.exo-eko.cz/Suche-krmivo-pro-terarijni-zvirata/Tropifit-Atelerix-300g

  v případě zájmu prosím proveďte objednávku do zítřejších 7.00, termín mezi jednotlivými dodávkami zboží je 14 dní, tak abychom věděli, kolik kusů máme objednat :)
  9.4.2013 13:20Léňa
  Samička váží 440 g. Mám jí doma už od Vánoc a s krmením měla vždycky problém.
  9.4.2013 13:34Beruška
  CHS HD: už jste krmivo zkoušela?
  9.4.2013 14:29Dáša
  Léňa: Při váze 440 g měla problémy s krmením? Tato váha není zas tak málo... Ono je také otázkou, čím ji původní majitel krmil a na co si navykla. Má nějaké zažívací potíže? Zuby by měly být v pořádku, pokud chroupe tvrdé granule, nebo je namáčíte?
  9.4.2013 14:59chs hedgehog dream
  beruska: nezkousela, je to horka novinka, ale take uz mam objednano :) perfektne splnuje pozadavky na nutricni hodnoty. jak znam tropifit, budou granule lehci, krmiva je docela hodne (300g balicek velikosti zpravidla odpovida 400g kocicich granuli). sice trochu postradam od vyrobce udaj o obsahu vapniku, ale zkusim se po tom jeste poohlednout :)
  9.4.2013 15:05Beruška
  CHS HD: děkuji, jen se trochu bojím, že ten můj mlsoun to nebude chtít baštit. Ale asi to zkusím také a budu přimíchávat do stávající směsi.
  9.4.2013 15:59Léňa
  Granule nenamáčím. Zažívání se mi jeví v pořádku. Majitelka mi říkala, že ji krmí červi. Je možné, že samice se přejedla moučných červů? Zkusím jí dát Zophobasy třeba aspoň na ty zabere, ale ty dříve vůbec nejedla. Ještě mě napadlo jestli by to nemohlo být teplotou, ale ta je pořád stejná, drží se na 22°C.
  - - - - -
  Problémy s krmením myslím tak, že mi takřka nic nejí. Jen moučňáky a granule. Snažila jsem se jí několikrát podstrčit vařené vajíčko, vařené maso, kapsičky pro kočky, ale stále bez úspěchu.
  9.4.2013 16:37Dáša
  Z hmyzu určitě zkuste nabídnout i jiné druhy. Mláďata ježků se někdy Zophobasů bojí, teď to může být jiné. Teplota 22 °C je taková "hraniční". Ježek by mohl mít i víc... Vajíčko můžete zkusit i usmažit (bez tuku a soli)... Někteří ježci jsou vybíraví a moc toho nechtějí, ale třeba se to časem upraví.
  9.4.2013 18:00CHS Hedgehog Dream
  Léňa: u některých ježků zkouším nová krmiva i několik týdnů, než je napadne do nich zobnout :) Jinak mám 7 měsíční samičku, která zophobasy nikdy nežrala i když jí je stále vytrvale dáváme :) Ježci jsou dost konzervativní při zkoušení nových krmiv
  10.4.2013 01:37Anonym
  Re: Teplota 22 °C... ono záleží od koho ti ježci jsou a na co jsou zvyklí. Mě tu bez nejmenších problémů existují při teplotách nižších - a funguje nám 19 °C jako hraniční linie, při které je to ještě dobré, ale níž už to vadí - ale to se pak musí hlídat, aby nebyla třeba u podlahy teplota nižší, když se v místnosti větrá a boxík je dole. Ale je fakt, že u mě mají boudičky, v nich teplé flísové deky...

  Rony:
  Velmi děkuji! Myslím, že i kdybych krev neodebírala, je vždy dobré vědět, kde s ježky už větší zkušenosti mají.
  10.4.2013 01:48Duhová vrána
  Ten poslední příspěvek byl ode mne, nevšimla jsem si, že mne to odhlásilo.
  10.4.2013 15:19Ivka
  http://angoraferrets.rajce.idnes.cz/Hedgehogs další nabídka "zázračně" barevných ježků...
  10.4.2013 19:32Jptm33
  A když chci mláďata, ale nemusí být s PP musí mít nějaké papíry???
  10.4.2013 21:04Markéta
  Jptm33: nerozumím dost dobře otázce.. Kdo musí mít "papíry"? Rodiče? Pokud nechce mít mláďata s PP, potom nemusíte mít ani rodiče s PP?
  10.4.2013 22:46CHS Hedgehog Dream
  jptm33: pokud chcete množit ježky, jen abyste měla mláďata a přitom o nich nic nevíte, tak to raději nedělejte. Doporučuji nejdříve si něco zjistit o chovu samotném, o genetice, nemocech, atd. a až budete mít nějaké zkušenosti, tak se teprve můžete pustit do odchovů. Průkaz původu mít nemusíte, ale je to jakási "záruka" dobré povahy, zdraví a dlouhověkosti, protože k chovu se vybírají ježci na základě těchto kritérií. Dát k sobě dva ježky a čekat na malé dokáže každý, otázkou ale je, co z těch malých bude...
  11.4.2013 01:18Duhová vrána
  Ivka: To je hrozný, ... A ti chytráci to těm ježkům nabarvili i na obličeji a dokonce skoro až u očí, takže ježci před tou barvou ani při onom procesu evidentně nejsou nijak zvlášť chránění...
  To už není jen podvod, tohle už je s prominutím napřesústa...
  11.4.2013 15:33Jptm33
  CHS HD: Já budu začnu shánět ježečky až v září a chtěla bych mládata. Takže než budu mít mláďata bude to trvat nejméně rok. A nebudu je mít v jednom boxu. Právě proto se ptám, abych se o ně potom zvládla postarat a snažím se si o nich zjistit co nevíce věcí. A jestli tedy myslíte, že je lepší si je zaregistrovat do chovatelského klubu, tak mi prosím povězte jestli se tam smí zaregistrovat i nezletilí. Děkuji, doufám, že mě pochopíte.
  11.4.2013 15:56Krista
  Dobrý den, nevíte někdo o samičce algerian black? Odkudkoliv. Děkuji
  11.4.2013 17:54CHS Hedgehog Dream
  jptm33: pokud je Vám aspoň 15 let, zaregistrovat se můžete, s chovem Vám pak bude pomáhat zkušený chovatel, se kterým se domluvíte, nebo Vám takového chovatele klub pomůže najít. Pokud Vám není ani 15, pak je mi líto, buď je třeba počkat, nebo do chovu uvrtat rodiče
  - - - - -
  Krista: jsou dost vzácné, třeba hledat :)
  11.4.2013 18:12Ripcurl
  Ahoj všem! Na svých stránkách, které se věnují chovatelství mám i rubriku věnovanou drobným savcům a byl bych moc rád, pokud byste mi pomohli s propagací této rubriky pomoci třeba i formou příspěvků do diskuse, zkušeností, chovatelských úspěchů... Těším se na Vás! Více tedy zde - http://www.ichovatel.cz/viewforum.php?f=48
  13.4.2013 16:46broučí
  ahoj, nevíte jak se snáší morče s ježkem? nemám v plánu je nějak seznamovat, jen chci pro jistotu vědět, jestli by si něco neudělali a jestli by se uzpůsobil normální ježeček z venkovního prostředí posud žijící ve volné přírodě..? děkujíí
  13.4.2013 17:16Markéta
  broučí: Ježek o morče zájem mít nebude a morče se ho bude spíš bát, takže žádné velké kamarádství se čekat nedá :-) S veknovními ježky zkušenost nemám.
  13.4.2013 17:18Ela
  dá se svrab přenés z ježka na člověka??... a jestli ano tak jak tomu zabrátit??
  13.4.2013 17:22broučí
  market-dík
  13.4.2013 19:57Dáša
  Broučí - potvrzuji Markétu. Ježekovi je morče "ukradené", morče by se možná i kamarádilo, ale po tom, co si popíchá čumáček o ježka, zájem rychle ztratí...
  - - - - -
  Ela - nás paní doktorka (vetka) nabádala k hygieně. Umývat ruce... atd... Já jsem žádné problémy neměla, děti jsem raději k ježkovi (morčeti) nepouštěla.... Svrab mělo morče i ježek...
  14.4.2013 09:46CHS Hedgehog Dream
  broučí: chovat doma ježky z volné přírody je u nás zákonem zakázáno (pokud se samozřejmě nejedná o slabá mláďata, která by nepřežila zimu nebo nemocné jedince)

  Ela: svrab patří mezi zoonózy (nemoci přenosné na člověka), prevence jak píše Dáša
  14.4.2013 22:49Duhová vrána
  Ela: Přenos na člověka možný, ale z člověka na dalšího člověka pak už ne. Zvířecí svrab se na člověku nedokáže množit.
  15.4.2013 11:52Petra
  Dobrý den, mám doma cca 9-měsíčního ježečka. Zdá se mi, že všichni tady máte ježků víc nebo je přímo chováte, ale já nic takového neplánuju - nebude mu smutno, hlavně myslím po nějaké samičce? :-) Je potřeba to nějak řešit? Děkuji za zkušenosti a názory...
  15.4.2013 12:47Dáša
  Petra - určitě nebude. Ježek není "společenské" zvíře. V boxech by se měl chovat vždy jen jeden ježek. Chovat páry společně už není vhodné vůbec. K sobě se dávají jen na dobu páření.
  15.4.2013 13:58Petra
  Dobře, díky Dášo. Takže ani když se nikdy nebude pářit, tak je to OK?
  15.4.2013 15:17chs hedgehog dream
  vadit mu to nebude. nekteri vice sexualne zalozeni jezci pak ventiluji pretlak samoukajenim. neni treba se toho nijak bat, delaji to i jine druhy zvirat a to i ta, ktera jsou sexualne aktivni.
  15.4.2013 15:27Petra
  Bezva, diky!
  15.4.2013 19:45Tereza
  Dneska jsem koukala a můj ježek má strašně vysušenou kůži a to jsem ho měsíc nekoupala ? potíráte kůži olivovým olejem ?? četla jsem to i na zahraničních stránkách
  15.4.2013 19:50Rony
  Dobrý den, měla bych dotaz, jestli se vám vždycky narodí mimča po těch 35 dnech.
  My pořád nic nemáme, samička byla u samečka v týdnu od 8.3.-15.3., když jsme jí přivezli, tak vážila 577g, 30.3. už měla 625g a teď už jsme se lekli, váží 670g, už nevíme, co si o tom máme myslet. Teď vylezla a jedla, chovali jsme jí, chová se normálně. Už z toho máme docela strach.
  15.4.2013 21:02Markéta
  Rony: 35 dní rozhodně nění pravidlem, mohla zabřeznout až toho 15.3. a v tom případě má na porod ještě čas. Pokud baští a chová se jako obvykle, není třeba se znepokojovat.
  - - - - -
  Tereza: "Měsíc nekoupala" znamená, že ho jinak koupete častěji, než jednou za měsíc? To vůbec není dobré.. To se vůbec nedivím, že má suchou kůži...
  15.4.2013 21:57CHS Hedgehog Dream
  Rony: váhový přírůstek u březích samiček má značné rozpětí 30-250g, stejně tak rodit může po 30 ale i po 45 dnech. Že samička nezabřezla můžete s určitostí říct až 50 den od posledního dne co byla naposled se samečkem.
  Tereza: souhlas s Markétou, APH by se neměli koupat vůbec
  16.4.2013 19:57broučí
  markéta, dáša a chs h...dream-díky! :)
  16.4.2013 20:46Rony
  Markéta, CHS Hedgehog Dream taky děkuji.
  17.4.2013 20:39Tereza
  Nnekoupám ho častěji jak za měsíc jen když je opravdu zaneřáděný..
  18.4.2013 07:52chs hedgehog dream
  dnes mame male jubileum :) k dnesnimu dni s nami bydli 21 jezku vcetne mladat - nase oranzova krasavice Posy dnes rano porodila 4 male kastanky :)
  18.4.2013 21:57Bodlina
  ChsHD-gratuluji ;-) at jsou zdravi a rostou do krasi ;-)
  - - - - -
  krasy
  19.4.2013 07:58Rony
  Dobré ráno, ještě jednou píši kvůli naší samičce, od včera od jedenácti téměř nejedla, asi 2 granule a 20 červíků, lítá pořád mezi domečkem a boxem, leze po domečku, leze po mně, nikdo jinej na ní nemůže sáhnout, jinak je rozlobená. K ránu jsem našla v boxu kousek krve a slizu. V domečku nic nevidím. Jinak se mi zdá pořád jako kulička. Vůbec nevím, co si mám myslet, tak prosím zkušené, jestli vás něco napadá.. Jestli bude teprve rodit nebo je snědla.. Nebo aby nebyl nějaký problém..
  19.4.2013 12:09chs hedgehog dream
  nechte ji v klidu, patrne je to zacatek porodu
  - - - - -
  bodlina: dekuji :)
  19.4.2013 16:26Rony
  Děkuji za instrukce. Mimča už máme, pískají a utíkají pořád samičce z domečku, chodí si pro ně ven a strká je zpátky. Akorát se nám to moc nezdá, že vylézají, jestli se jim neschovává a nemají hlad. Jestli vás ještě můžu poprosit o vaše zkušenosti. A omlouvám se, že se vyptávám.
  19.4.2013 17:14Marki
  Dobrý den, plánuju pořízební ježka, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jakou podestýlku zvolit.. Nejdříve jsem chtěla asan, protože už s tím mám dobrý zkušenosti.. jenže je to drahý.. někde jsem četla že je dobrý i kočkolit.. Máte nějaký tip, co by mohlo být nejlepší? Děkuji
  19.4.2013 21:03Misa
  Dobrý den, máme u našeho ježečka podezření, že je nakažen ušním svrabem. Má divně znetvořené jedno ucho, ale zvláštní je, že se neškrábe. Svraba už v minulosti měl, ne však toho ušního, ale byl z něj vyléčen.
  Jiná zvířata nechováme, tak bych se chtěla zeptat, z čeho nebo od koho by ho mohl znovu chytnout ?
  Přikládám odkaz s fotkami, myslíte, že jde opravdu o svraba?
  Díky za odpověď.
  http://leteckaposta.cz/550276091
  19.4.2013 22:28Markéta
  Rony: Pokud si je strká zpět do úkrytu, tak je to dobře, nechejte to na ní.
  - - - - -
  Marki: Dobrá je kukuřičná podestýlka, já používám hobliny Tierwohl Classic.
  - - - - -
  Misa: Ježečka by měl vyšetřit odborník a nasadit adekvátní léčbu.
  20.4.2013 15:22Marki
  Markéra: Dekuju. Nad kukuricnou jsem taky uvažovala, ale nebyla jsem si úplně jistá..
  20.4.2013 15:48Markéta
  Marki: Kukuřičná je super, vůbec nepráší a dobře se z ní vybírá to, co je znečištěné. Dělá se hrubší nebo jemnější.
  20.4.2013 15:57Marki
  Markéta: s tou prašností jsem si právě nebyla jistá, tak jsem ráda že vím, že je to v pohodě, protože není ani předražená :D tak díky moc za radu ;)
  21.4.2013 07:39Ela
  musí kojící samička dostávat nějakou zvláštní stravu??..
  21.4.2013 08:05Anonym
  Prosím Vás o radu včera jsme si dovezli novou samičku domů, chci ji jako mazlíčka pro děti. Když jsme se na ní byli podívat ještě u chovatelky, tak byla hodná a olizovala nás a házela sliny. Tady u nás je zalezlá v budce a když jsem jen zarachotila s hoblinama, tak syčí v budce. Včera nás při převozu domů prvně olízla a nakonec kousla. Máme ji nechat v klidu, zvykne si? Díky za radu
  21.4.2013 12:31CHS Hedgehog Dream
  Anonym: Kupovat ježka pro děti, pokud jim není alespoň 10 let není dobrý nápad. Už jen vzhledem k jejich noční aktivitě (dítě si ho moc neužije). Také je nutno počítat s tím, že se jedná o zvíře, které je ovládáno hlavně pudy - na manipulaci a jistý režim si zvykne ale nedá se v pravém slova smyslu ochočit, jako třeba morče. S tím je spojené i třeba to kousání při zaregistrování nových pachů. Ježek si potřebuje vytvořit slinu, aby si ji naslinil na bodliny. Některým stačí věci olizovat, jiní a zvláště mláďata je usilovně žvýkají. Váš prst nebude vyjímkou. Kousnutí se lze vyhnout tak, že ježkovi nabídnete napnutou dlaň, jako když koni podáváte kostku cukru. Nebo jí dejte do domečku Vaše použité tričko, tak si nenásilně zvykne na Váš pach. Se zvuky je to stejné. Bude chvíli trvat, než si zvykne na zvuky Vaší domácnosti. Také je potřeba brát v úvahu denní dobu. Pokud "chrastíte hoblinami" přes den, kdy je ježek zvyklý spát, pak se není co divit, že funí. Vy byste taky nebyla nadšená, kdyby Vás někdo vzbudil ve 3 ráno :)
  - - - - -
  Ela: březím a kojícím samičkám podáváme více energetické krmivo a zvýšíme frekvenci podávání vitamínů
  21.4.2013 14:12Ela
  CHS Hedgehog Dream: měla by ste něco konkrétního, co třeba používáte vy??
  21.4.2013 14:34CHS Hedgehog Dream
  co se týče granulovaného krmiva přecházíme ze směsi, kterou si sami mícháme čistě na RC Babycat. Vitamíny můžete použít třeba Roboran nebo multivit pro plazy, ten má i zvýšený obsah vápníku. Namísto jednou měsíčně ho podáváme jednou týdně
  21.4.2013 15:20Ela
  CHS Hedgehog Dream: myslíte tenhle http://www.happyzoo.cz/exoterra-multivitamin-pro-reptilie-30g/d-7827/
  21.4.2013 15:22Jezinka
  Dobrý den, ráda bych se zeptala od kdy je samec pohlavně zralý... děkuji
  21.4.2013 15:56Kačerka
  http://www.kralici.cz/jezci/alba.asp?a=108 takhle vypadá ta moje alergie po pár minutách co jsem měla ježka v ruce... a tohle si dokážu rozškrábat do krve... na fotce je jen zápěstí, normálně tohle mám na předloktí, nohách, břiše a včera se samičce podařilo vyšplhat na rameno a otřít se mi o tvář... to byla teprve "sranda"
  21.4.2013 17:59Tereza
  Kačerka: tak to máme úplně stejné :(
  21.4.2013 19:13Rony
  Dobrý večer, ještě jednou vás prosím o radu. V pátek se nám narodili ježečci, prvně samičce utíkali z domečku, nosila je zpátky. Od včera začíná domeček zapáchat. Když se nakloním, tak vidím v domečku jednoho, že se pohybuje, samička ho olizuje, ostatní nevidím. (Utíkali tři.) I tam byl dost pískot, což ustalo. Nevím, jestli na nich leží nebo se jim něco stalo.. Kdyby je snědla, kak proč ten zápach?
  22.4.2013 09:03Dáša
  Rony - samička mladé sežrat nemusela, ale jen zabít... Určitě bych co nejdříve doporučovala šetrnou kontrolu domečku (nejlépe, když samička vyleze na žárdlo) a případné mrtvolky (soudím dle zápachu) odstranit. Hrozila by infekce. Mohou být i zahrabené v podestýlce, nacpané někde v rožku, samička na nich... vidět nemusí být. Pískot nemusí být až tak směrodatný. Pokud jsou mláďátka spokojená a nic jim nechybí, tak pískat moc nemusí... Držím pěsti!!!
  22.4.2013 10:58CHS Hedgehog Dream
  Ela: tento multík můžete použít

  Jezinka: od 5 měsíců
  22.4.2013 17:32Lucíík
  Rony: tak zkus nakouknou pořádně..... jinak taky držím palce.... ať to vyjde
  22.4.2013 19:32Rony
  Dáša, Lucíík - No, tak to bude teda oříšek, ona potvůrka téměř vevylézá. Navíc odmítala všechny domečky, tak má tunel, který jsme museli přilepit k boxu, aby s ním nehejbala. Takže to bude asi opravdu dost problém. Myslíte, že bych mohla chytit samičku a vzít jí chvilku z boxu, aby u toho nebyla?
  22.4.2013 20:22Dáša
  Rony - Tak s tím už Vám neporadím. Teď je to na Vás. Musíte odhadnout sama, co si k samičce můžete a nemůžete dovolit. Každopádně odebrání samičky od mláďat může být pro ni stresující a těžko odhadnout, jak se pak zachová.
  23.4.2013 16:49Evík
  Dobrý den, nevíte jestli je normální když má ježek některé bodliny ohnuté ?
  24.4.2013 19:33markyta
  Opět zdravím a prosím o radu :) Moje Oliva se každý den budí v 6 hodin. Ale poslední dny, když je takhle brzy vidět, vstane a je hrozně pomaloučká, pomalu se třese (nebo dělá takové škubavé pohyby) a papká hrooozně pomalu a pak po jídle je taková ztuhlá. Je to tím, že je tak dlouho vidět? Měla bych jí posunout buzení nebo jí prostě nechat takovou "zpomalenou"? :) Jakmile třeba zatáhnu žaluzky tak do pár minut je zase akční.. tak prosím o rady. Děkuji.
  24.4.2013 19:54Rony
  Ještě musím poprosit o jednu radu. Dáváte kojícím samičkám nějaké vitamíny nebo vápník? Teď právě vylezla z domečku, tak jsme provedli další neúspěšný pokus o nakouknutí, je strašně mazaná, pořád sleduje a jak se o něco pokusíme, tak okamžitě jde. Jak vylezla, tak si občas sedá na zadek, tak si říkáme, jestli není potřeba nějaký vápník. Baští nám jenom různé druhy granulí a malé červíky.
  Tak jestli se můžu zeptat, jestli něco dáváte do jídla, na název a kolik se toho dává a jestli to seženeme normálně ve zverimexu.
  24.4.2013 21:08Markéta
  Evík: Tak s tím jsem se ještě nesetkala. A jsou i tenší než ty ostatní? Přemýšlím, že by se ježkovi nedostávalo nějakého vitamínu nebo podobně..
  - - - - -
  markyta: To mi spíš připadá, že jí je zima..
  - - - - -
  Rony: Já dávám Roboran H jedenkrát týdně nasypat na žrádlo, sehnat se dá běžně.
  24.4.2013 21:31TerkaLan
  Ahoj, chtěla bych se zeptat ( než si pořídím ježečka - možná) jak je to s hlazením a jak jsou mazliví? Nepíchají?
  Díky.
  25.4.2013 07:21Anonym
  Zdravím,kolik se rodí tak malých ježečků,naší Jackince se jich narodilo 7 a zatím to vypadá že všechny přežijou.Ještě se chci zeptat,jestli někdo nezná ňákou vysokoenergickou stravu,aby to na ní nebyla taková zátěž.Zatím jí dávám hodně moučných červů,holátka,žrádlo pro ježky od JR Farm a suchý pro koťata a březí kočky od Applawsto má 48% proteinů.Zatím se mějte hezky
  25.4.2013 10:07Růžovka
  ahojte,tak po dlouhé době přidávám pár fota svého Fufíka, je to ted pyšný tatínek.
  25.4.2013 15:54TerkaLan
  Tady to je teda aktivní. :(
  25.4.2013 19:40Růžovka
  TerkaLan: jak už to tady bylo řečeno mnohokrát, ježek není pes ani morče, takže mazlení sám nevyhledává, pokud si ho však budete všímat již odmalinka a krmit z ruky, brát do ruky a zvykat na vaši přítomnost a pach, pak si ježeček navykne a nechá se pohladit a nebude z něj fučící koule.
  25.4.2013 21:00Markéta
  Anonym: To je poměrně hodně, průměrný počet je tak čtyři. K uvedenému krmení bych možná přidala i jiné druhy hmyzu a nějaké vitamíny.
  25.4.2013 21:36Anonym
  Díky za odpověď,milá Markéto.Co byste tak doporučovala za hmyz,tady u nás mohu sehnat ještě,sarančata,kobylky,cvrčky,šváby,jinak z vitamínů používám Roboran H,zatím s ním nemám žádné zkušenosti.Díky D.Mašek
  25.4.2013 21:44CHS Hedgehog Dream
  Anonym: nejlepší je když máte možnost dávat všechny ty druhy :) jen když je teď samička po porodu a nikdy to nejedla, musíte zvážit, zda "trénink" na nové druhy hmyzu bude pro ni v tuto chvíli tím pravým. Rozhodně skákavý hmyz nepouštějte volně do ubikace se samičkou a mláďaty, má totiž nepříjemný zvyk kousat, aby se k mláďatům nedostal příliš blízko. Hmyz můžete zkusit znehybnit vložením do mrazáku na malou chvilku.
  25.4.2013 22:07Markéta
  Anonym: Pokud je zvyklá na moučné červy, zkuste rozšířit nabídku nejprve o zophobasy. Roboran H používám také.
  25.4.2013 22:08Rony
  Ten Roboran H je to 250g balení s obrázkem psa, králíka a kočky?
  A kolik se tomu ježečkovi na to žrádlo sype? Děkuju..
  25.4.2013 22:41Anonym
  Dobrý večer,zophase už jsem jim taky dával ty jim chutnaj,ale četl jsem že jsou tučnější tak jim je dávám jednou za týden.Ježečkům živý hmyz do výběhu nedávám,kromě moučňáků,bojím se právě že by je mohl pokousat,já usmrcuji i zophase,mohou je pokousat?
  Ještě mám jeden dotaz,mám samečka a ten běhá pomalu celou noc v kolotoči,nemůže mu to ňák ublížit.Je mu půl roku a váží 250g,jinak je čilej zdravej.Díky za odpověď D.Mašek
  27.4.2013 06:37Máša
  Zde je pár fotek mých miláčků http://www.kralici.cz/jezci/alba.asp?a=110
  27.4.2013 09:58Duhová vrána
  Anonym:
  Na moučňáky, zofobase a dokonce i šneky platí výborně miska na hmyz - tedy se zahnutými horními okraji jakoby ke středu misky, dá se koupit i ve zverimexu. Ta má tu výhodu, že z ní lezoucí hmyz (skákací hmyz nepočítám) nedokáže utéct. Pak nemusíte řešit případné pokousání mláďat.

  Ten kolotoč - kromě toho, že Vám, s odpuštěním, "zblbne", jako se to stává křečkům, se jí stát nic nemůže, pokud je kolečko správně vybrané. Ale to zblbnutí se váže z větší části jen na to, že pak nejsou schopní najít si jinou zábavu. Nic jiného, co by jste Vy na ježkovi poznal, se neděje. Já bych jim to na celou noc nenechávala, jelikož si pamatuji příliš mnoho svých vlastních "zhlouplých" křečků a myší z dětských let, a já mám u svých zvířat raději zachování kreativity než stereotypizaci chování - ale jsou lidé, kteří se mnou nesouhlasí a říkají, že nic takového se neděje. Takže je to na Vašem uvážení. Na zdraví by ho to ohrozit nemělo, pokud vím.
  - - - - -
  Máša
  Jsou krásní :) A ta bodlinatá hromada... existuje vůbec nějaký krásnější pohled?
  - - - - -
  Terka:
  Pokud ještě tedy čtete fórum tedy.

  Ježečci umí při dobré náladě (nestresovaní, nevyděšení, důvěře) sklonit bodlinky a pak nepíchají. Mohou se nechat tak pohladit nebo třeba i mezi bodlinkami podrbat, nechají se hladit i na bříšku, kde jsou vyloženě hebcí... ale závislí to na charakteru konkrétního ježečka, na jeho uvyklosti na člověka, na jejich důvěře. Ježci jsou povahově velmi různá stvoření. Máte ježečka, který by si raději hrál, než se choval, jsou ježečci, kteří by to viděli právě naopak a mnohem raději se chovají a kontakt se člověkem je vyloženě láká, a když se při výběru hodně nezadaří, tak jsou ježečci fučáci, se kterými je pak hodně práce a ti si pak většinou při dostatečné majitelově vytrvalosti spíše zvyknou, než že by oplývali kdovíjakou rozkoší z majitelovi společnosti - ale dá se s nimi vyjít docela dobře také.
  - - - - -
  Růžovka:
  Asi jste ještě neměla v ruce toho pravého ježka ;) Já to štěstí měla a několik mých odchovanců hlásí z nových domovů podobné vlastnosti. Takže mohou chtít vyhledávat lidskou společnost, i když to není pes nebo morče. Přála bych Vám dostat do ruky takového jedince. Uznávám, že je to malý zázrak a není to zrovna obvyklé, ale když se takový ježeček podaří, je to... prostě úžasné. A takoví existují ;)
  27.4.2013 14:45ali
  Ahojte :)
  Pridávam link mojej malej chocolate snowlake 9týždnov.
  Priniesli sme ju z Rakúska od Ch.s Japet... :))
  Volá sa Ellie
  http://littlepawss.weebly.com/ellie-von-japet.html
  27.4.2013 19:30Máša
  Zdravím ve spolek,Jiříka,toho albínka,jsem si vychoval odmalička,dřív to byl takovej bručoun po Fredovi,jeho tátovi a teď je to miláček,strašně rád vyhledává lidskou společnost a leze po nás jak potkánek,naučil jsem ho na přiběhnutí na jméno,když běhá po posteli,prostě miláček.
  Ještě jsem se chtěl zeptat,jak velký průvan vadí ježečkům,abych se toho vyvaroval,jestli s tím nemáte někdo ňáké zkušenosti.
  Když jsme si pořizovaly Jackinku s Fredíkem,tak Fredík byl strašnej bručoun,pak jsem zjistil že když mu strčím ruku do akvárka,tak on musí přijít za ní a né opačně,teď mu jí tam teď vždycky strčím,tak si nastoupí sám a můžu ho vyndat,všechno je to jenom o tom přístupu,nejlepší je na ně,když s ježečkama cokoli dělám,mluvit na ně tlumeně,oni se tak nebojí potom a nebo jim nejdřív ukážu ruku než ně šáhnu,aby jí viděli.
  Zatím se mějte hezky
  - - - - -
  Tady ještě posílám pár fotek ,mých akvárek,třeba pro inspiraci:))
  http://www.kralici.cz/jezci/alba.asp?a=111
  - - - - -
  Tady posílám pár fotek akvárek,třeba pro inspiraci:))http://www.kralici.cz/jezci/alba.asp?a=111
  - - - - -
  A díky za rady
  28.4.2013 08:21Ela
  Zdravím, jenom jsem se chtěla yeptat, jak je to u březích samiček z poklízením ( kdy ji můžu vyměnit celou podesttýlku a ne jen vytakovat bobky)
  28.4.2013 11:04Máša
  Zdravím,zrovna včera jsem jí to měnil.Měnil jsem to jenom okolo domečku,v domečku radši ne,ježčátka jsou jenom týden stará,tak na ně nechci ještě šahat.Ona tam sice trochu funěla,ale když jsem na ní mluvil,tak se trochu sklidnila,musíte opatrně,bál jsem se aby nepopíchala,nebo něco neudělala mlaďátkům.
  28.4.2013 11:23Růžovka
  Zdravím, dávala jsem pár fot mých prvních miminek, už je jim měsíc a jsou to velký kluci( myslím :) )
  Můžete mi někdo poradit jejich přesnější zbarvení? Děkuji

  Duhová vrána: No moje samička se nechá pohladit, podrbat a věčně lítá v noci na disku a myslím že jí nic nechybí. Myslím si že ježci jsou sami o sobě tvorové, kteří jsou rádi sami a když je nikdo nedrezíruje (můj názor), samozřejmě určítý kontakt a zvyk tam být musí, aby to společné soužití bylo příjemné pro oba. :) ale jak říkáte každý je jiné povahy a mohou si zvyknout na ledaccos, když je jim to příjemné ovšem.
  - - - - -
  a ještě dotaz, musím miminka odčervit? někdo je toho názoru, že pokud se nestřetnout s jinou zvěří a nedostanou infikovanou potravu,pak je zbytečné jim to takto zasahovat do organismu? Díky
  28.4.2013 14:23CHS Hedgehog Dream
  Růžovka: vrhů jsme odchovali již několik a vždycky necháváme udělat rozbor trusu na červíky. Nikdy se to nepotvrdilo, když krmíte bezpečně, ani by je mít neměli. Někdo rovnou preventivně odčerví, ale jsem toho názoru, že je lepší udělat rozbor a zasáhnout teprve, když je to potřeba.
  - - - - -
  jinak jestli ty fotky odpovídají skutečnosti, klučík č. 1 bude Algerian Chocolate Pinto. U č. 2 nevím, jsou hodně nekvalitní, tam můžu říct jen "jakákoliv tmavá barva" :)
  28.4.2013 17:11Růžovka
  CHS Hedgehog Dream:
  Děkuji mnohokrát, zkusím doplnit kvalitnější fotky :) Oni jsou kluci čiperní hlavně ve čtyři ráno a to je teprv rachot a vždycky se střídaj po jednom. Jeden zlezlí,druhý se točí na disku a naopak :D
  28.4.2013 20:54Markéta
  Máša: Já se raději u ježků vyvaruji jakéhokoliv průvanu, nechci riskovat..
  - - - - -
  Včera proběhla v Brně první schůze Klubu chovatelů ježků, všechny funkce byly obsazeny, všechno, co bylo třeba, bylo odsouhlaseno, měli jsme možnost se navzájem poznat, takže myslím, že výsledek je veskrze pozitivní :-)
  28.4.2013 21:45CHS Hedgehog Dream
  jen dodám link na web klubu
  http://cesky-klub-chovatelu-jezku.webnode.cz/

  a jménem výboru klubu si dovoluji poděkovat přítomným členům za projevenou důvěru při jejich volbě funkcionářů klubu :)
  30.4.2013 20:52Markéta
  Naše krásná Káčka :-) http://www.kralici.cz/jezci/alba.asp?a=112