od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2014
 • Zobrazuji 36 zaznamu.
 • 3.10.2014 08:09Lewice
  Ter
  prosím vas a tenregulátor, to jsou ty krabiky co stojej nemaly prachy že? a na kolik stupnu to vyhreje ta 15w folie ???? dekuji
  3.10.2014 13:24Máša
  Dobrý den,dnes jsem našel na zemi nazvracíno po ježečkovi.vyzvracel rozmnělněné granule.Ke krmení měl granule od RC-baby cat,kitten,a poloměkké granule pro ježečky.Měl jen granule,červíky musím koupit dnes.Nevíte prosím čím by to mohlo být,stolici trochu měl,byla nazelenalá,měnil jsem granule tak to bude změnou stravy.Zatím díky
  3.10.2014 15:23Tyndulka
  Máša- Buď je hodně rychle zhltal nebo jde o žaludeční problém. Pokud najdete nazvraceno ještě jednou, určitě doporučuji návštěvu veta.
  3.10.2014 17:02Máša
  Tyndulka:Bylo to zatím jenom jednou,bez příměsi natrávené krve a bez zápachu,tak to snad vypadá že to spíš zhltnul rychle.Ještě mě napadlo,že mohl vdechnout nebo spolknout chlup od psa on teď pelichá.Díky,budu pozorovat co dneska.
  3.10.2014 22:30Ev.
  Dneska večer sem objevila ježkovi stroupky rozškrábaný na ouškách. Bohužel veterinář zejtra není, ale hnedka v pondělí zajdeme. Nevíte někdo prosíííím co by to mohlo být? Může to být svrab?
  5.10.2014 21:47Navel
  Ev. ano, stroupky na uších bývá často svrab
  8.10.2014 22:50Do budoucna
  dobrý den, přemýšlíme že bychom si někdy do budoucna chtěli pořídit ježečka a tak čerpáme informace. Máte někdo prosím vyfocené ubikace ježečků abychom se případně mohli inspirovat? :) Děkuji
  12.10.2014 11:53Eva
  Dobrý den, mám dotaz na velikost ježků. Naše malá pokladnička měla předevčírem 9 měsíců a váží jen 200 gramů, je celkově malinká a v posledních 3 měsících už neporostla. Máte někdo taky takového bobka doma? Je to normální? Nemáme pocit, že by jsme ji málo krmili. Má pestrý jídelníček a dáváme ji vitamínové kapičky od veterináře.
  12.10.2014 16:20Navel
  Eva: mě to přijde hodně málo, váží vám dobře váha? ale spíš než na váze asi záleží na tom, jestli je nebo není hubená. Vyšetření na vnitřní parazity jste dělali? zuby má v pořádku? Čím konkrétně krmíte? dávala bych granule pro koťata a hlavně hodně hmyzu - klidně tučnější červíky pokud je hubenější.
  12.10.2014 19:51Eva
  Navel: Díky za odpověď. Váha váží dobře, zkoušeli jsme dvě váhy. Kdyby byla hubená, tak by jsme si toho všimli. Není to kulička, ale není ani prostě vyhublá. Krmíme jí kapsičkami, konzervami, min. 3x týdně moučné červy, občas i zophobasy, granule pro ježky, sem tam vajíčko. Vždy ji to nějak namícháme. Granule pro koťata jsme zavrhli, aby nedošlo k opotřebení chrupu. Krmíme večer, obvykle dvakrát. Je fakt, že nemá přes den/noc volný přístup ke krmení, vždy ji krmíme večer, když ji necháváme proběhnout po bytě. Před měsícem a půl jsme s ní byli u veterináře, jelikož se hodně škrábala, tak ji veterinář naordinoval stronghold, proti svrabu a dalším parazitům. Dostala dvě dávky, během 2 měsíců. Teď už se vůbec neškrábe.
  12.10.2014 20:42Beruška
  Bylo by dobré nechávat přes noc ježečkovi volný přístup ke krmení. Můj ježek jí postupně, celou dávku krmení má snědenou až ráno. Takto to mají ježci i v přírodě, postupně během noci hledají potravu, kterou se krmí.
  13.10.2014 08:09Anonym
  Ahoj, mám drobný dotaz ohledně chovu ježků. Jako bydlení by se mi zamlouval plastový box, ale v bytě máme 19 až 20°C a žárovku si do toho představit neumím. Je opravdu nutné krmit moučnými červy?
  13.10.2014 11:14CHS Hedgehog Dream
  Eva: můžu se zeptat, od koho ježinku máte?
  13.10.2014 15:29Eva
  CHS Hedgehog Dream: od jedné chovatelky poblíž Ostravy. To vám asi nic neřekne ;)
  14.10.2014 02:01CHS Hedgehog Dream
  Eva: že je opravdu extrémně miniaturní :(
  14.10.2014 09:33Ter.
  Lewice:
  omlouvám se za pozdní odpověď, ano bohužel jsou to ty docela drahé krabičky... já odebírám od chovatele plazů krabičku i s fólií za 400,- dováží je z polska, mám tedy jen 7w folii a je to schopná vyhřát i na 26 stupňů, taky záleží na ročním období, přes léto vždycky vytápím méně a přes zimu zase více :) když si do domečku dáte i teploměr tak si pak nastavíte to topení podle potřeby :)
  14.10.2014 09:53Ter
  Do budoucna:
  napiš tady nějaký kontakt, email nebo cokoli jiného a ráda ti pošlu nějaké fotky jak bydlí naše ježury :)
  15.10.2014 14:34Navel
  Eva: aha.. no dávala bych hmyzu víc, každý den a nechat přes noc.. ona toho nárazově ani tolik sníst nemůže podle mě.. naši chodí na červíky průběžně celou noc.
  17.10.2014 09:36AKNALB
  Dobrý den Evo,
  mám také takovou malou ježčici, je jí rok, má 230 g., hubená není, ale je malá, pokud jí dám víc krmení po večeři, kdy už nechce, na noc,nebo jí dám velkou porci červíků, které miluje, tak má vetšinou průjem. Je to mini linie, jak jsem si přečetla. ta je kolem 300 g, paní Němčanská mi řekla, že moje ježčice je miniaturní. Ale je zdravá a spokojená. Když jsem se byla podívat na výstavě ježků, takhle velcí ježci byli třeba tříměsíční. Akorát ji prý nemám dávat připustit, byl by možná problémový porod, ale to jsem stejně nechtěla. Moje ježčice má hodně pohybu, protože je ve velkém výběhu a granule jí vyjímečně, spíš ji krmím normální stravou, po těch granulích pro koťata prý ježci moc rostou a tloustnou.
  17.10.2014 15:23Lamba
  Musí mít ježek plastobox, nebo stačí akvárko?
  17.10.2014 16:19Tyndulka
  Lamba- my jsme ze začátku měli ježka v akvárku, ale zjistili jsme, že špatně větrá a ježek by se mohl zapařit. Plastboxy dělají dle mého v malých velikostech. Teď máme ježka v na míru vyrobené kleci-3 strany dřevěné, jedna z pletiva; rozměry 100x45x35 cm a naprostá spokojenost jak ježka, tak i mě, co se údržby týče.
  20.10.2014 10:45CHS Hedgehog Dream
  AKNALB: Co se týče té váhy, je Vaše ježinka opravdu miniaturní. Neviděla jsem ji, takže nemůžu posoudit, jak je na tom váhově oproti délce. Teď jde spíš o to, jestli je prostě takto malá geneticky, nebo podražená v růstu. Ono ani jedno není dobře, ve snaze mít ježečky co nejmenší se chovatelé dopustili řady chyb, příbuzenské křížení nevyjímaje a tak tito extrémně malí ježci hynou v poměrně mladém věku na vrozené vady, zpravidla srdce, jater a ledvin. Ideální "velikost" ježka je cca 350-400g, ve k váze odpovídající délce. Pokud krmíte pouze hmyzem či masem, zpravidla je ta váha nižší, než pokud přidáváte i granule, ale délka ježka je vždy taková, jak ji naprogramuje příroda. Ale toto si každý majitel ježka musí přebrat sám, granule kromě vitamínů a stopových prvků obsahují také nenasycené mastné kyseliny, vlákninu a další věci, které ježek k růstu a normálnímu fungování potřebuje a pokud mu je nedodáte jinak, logicky mu chybí. Takto malinkou samičku bych určitě nepřipouštěla. Jednak kvůli rizikovému porodu, jednak kvůli velké zátěži na organismus (který už tak není zcela v pořádku, i když na venek se jeví jako zdravý) v době březosti a následné laktace. Také je velice pravděpodobné, že pokud nějakou, zatím skrytou vadou trpí, bude ji předávat dál. Ostatně i mezi zahraničními chovateli je takové nepsané pravidlo, že co je pod 300g do chovu nepatří a KCHJ toto má i v chovatelském řádu.

  Tyndulka: box Ferplast Duna Maxi Multy - 100x50 cm se mi nezdá úplně malý ;)
  20.10.2014 18:00Tyndulka
  CHS Hedgehog Dream- tento plastbox se téměř nedá sehnat. V okolí města, kde bydlím, ho nemá žádný zverimex, a pokud bych si ho nechala objednat, vyšel by o hodně dráž než klec vyrobená na míru.
  23.10.2014 21:30CHS Hedgehog Dream
  Tyndulka: ještě před měsícem jich byl všude kopec a teď je to problém, protože dovozce prý rozvázal smlouvu s výrobcem. Snad se toho chytí někdo jiný a zase budou boxy k sehnání
  24.10.2014 19:05Eva
  AKNALB: Moc děkuji za Váš příspěvek, uklidnila jste mne, protože popisujete přesně náš případ. Taky granule nedáváme. Naše ježinka má taky dost pohybu, často ji necháváme běhat po bytě a taky vypadá spokojeně. I my jsme se rozhodli - vzhledem k její velikosti - že ji nepřipustíme. Jsme rádi, že máme "minilinii", Bodlinka je strašně roztomilá, vejde se nám do dlaně. Jen jsem se chtěla ujistit, zda jsme třeba něco nezanedbali.
  24.10.2014 23:12Tyndulka
  Eva, AKNALB- je velice zvláštní, že problémy s velikostí mají především ježci nekrmení granulemi. Nevím, co máte proti granulím, ale je to nejlepší a nezdravější krmení pro ježky- pokud jsou kvalitní, nemají po nich žádné zažívací problémy, mají základní příděl živin, vitamínů a minerálů (tudíž se normálně vyvíjí).
  26.10.2014 10:44Eva
  Tyndulka: Naše ježinka dostává granule pro ježky, odmítáme jí dávat kočičí granule, protože údajně opotřebávavají nadměrně ježkům chrup. Jen pro upřesnění. Ježčí granulky dostává pravidelně, ale jen v omezeném množství na noc. Nevěřím, že jsou granule bůhvíco...Sama si nedovedu představit, že bych se měla stále cpát něčím instantním, jako jsou granule. Základ potravy pro ježka je určitě hmyz.
  - - - - -
  CHS Hedgehog Dream: Které granule jsou tedy nejkvalitnější a vhodné pro ježky? Kdysi jsme ji dávali granule Royal Cannin pro koťata. Zdály se nám tvrdé a ježinka s nimi měla v celku problém, proto jsme je zavrhli. Jak to tedy děláte, aby se ježkům neopotřebovával chup? Zkoušeli jsme je namáčet, ale to zase začnou rychle kvasit, takže je nelze dávat na noc.
  26.10.2014 21:27CHS Hedgehog Dream
  Eva: Mláďata u nás dostávají RC Babycat. Drobné granulky, nejmenší na trhu. "Zápasí" mi s nimi už čtyř týdenní mláďata a jediný problém mají, že ještě nemají pořádně vylezlé zuby. Tyto granule (krom jiného, každý den dostávají hmyz, maso, konzervu či vajíčko a granule mají jako doplněk, ale po celý den k dispozici) dostávají do určitého věku, dokud rostou. U každého ježka je to jinak. Pak postupně přecházíme na směs cca 4-5 druhů granulí, některých pro koťata a některých pro dospělé kočky, které volíme podle složení, nutričních hodnot, tvaru a velikosti. Co se týče krmiv vyráběných pro ježky, uznávám pouze Spikes. To se však složením hodí pouze pro ježky s nadváhou, sklony k tloustnutí nebo jaterními problémy, ale ne pro mláďata v růstu nebo březí a kojící maminy a to jak suché, tak poloměkké.
  27.10.2014 17:59Anonym
  Ahoj, zajímal by mě názor na granule pro ježky-jsou to kotěcí a název je:Nativia Cat Kitten. Jsou dle vašeho názoru pro ježečky vhodné anebo moc ne? Náš malý ježurka je dost vybíravý-dnes jsem byla ve zverimexu a tyto granulky mi byly doporučené od slečny prodavačky, která sama také ježečky chová....zkoušela jsem je dát našemu a chutnají mu, tak jaký je váš názor?
  Jinak jsme zkoušeli různé granulky i přímo pro ježky, ale bez uspěchu...
  - - - - -
  A zapoměla jsem se podepsat-nejsem anonym-jsem Zuza
  28.10.2014 09:38CHS Hedgehog Dream
  Zuza:

  Složení*:
  Výrobky ze suchozemských zvířat a výrobky z nich získané (kvalitní kachní dehydrované maso 15,5 %,kvalitní kuřecí dehydrované maso 15 %, kuřecí tuk 15 %, hovězí škvarky 9 %, hydrolyzované kuřecí maso a játra 5 %); Hlízy, kořeny a výrobky z nich získané (tapioka, cukrovarské řízky sušené, čekankový inulin); Zrna obilovin a výrobky z nich získané (pouze loupaná rýže 12 %); Ryby, ostatní vodní živočichové a výrobky z nich získané (moučka z bílé ryby, sušený arktický kril - Euphausia superba 2,22 %, lososový olej 1 %); Mléčné výrobky a výrobky z nich získané (syrovátka sušená 3 %); Pivovarské kvasnice; Minerální látky; Ostatní rostliny, řasy a výrobky z nich získané (juka)

  Analytické složky:
  Hrubý protein 35 %, hrubé oleje a tuky 21 %, hrubá vláknina 2 %, hrubý popel 6,5 %, vápník 1,1 %, fosfor 0,7 %, sodík 0,43 %, hořčík 0,1 %

  Tak podle tohoto to vypadá na zajímavé krmivo pro mladé ježky - chválím protein, tuk je pro mládě v normě, má vyšší obsah vlákniny než jiné granule, což je také dobře (jen tak pro zajímavost by ježek měl mít 10% vlákniny), vápník srovnatelný s jinými granulemi, je potřeba jej dodávat externě. Zajímavé je použití krillu, ale co tedy se mi nelíbí je ta syrovátka. Ježci jsou citliví na laktózu, která jim způsobuje zažívací potíže a nesmí být mléčnými výrobky krmeni. Takže možná někdy na ochutnání nebo pro změnu tyto granule ano, ale delší dobu bych s nimi určitě jako se základním krmivem nekrmila
  28.10.2014 17:43Zuza
  CHS Hedgehog Dream: děkuju. My už vyzkoušely granulek více, ale upřímně našemu malému nevjvíc chutnají červíci,vajíčko vubec nechce, granule přímo pro ježky vezme jen malinko,RC Babycat jsme zkoušeli, ale to jen podrbal, ale většinu nechal....no ten náš bodlinkový prcek je prostě dost vybíravý, tak zkoušíme....jen nechci mu dávat vyloženě něco co by mu mohlo uškodit...poradte-co ještě ježečkovi dáváte? Zdá se mi, že ten náš baští opravdu málo...
  28.10.2014 19:29Tyndulka
  Zuza- u nás jednoznačně vede Ontario kitten
  28.10.2014 19:56Zuza
  Tyndulka-aha tak tyto granulky ještě neznáme...asi se zkusím podívat u nás ve Zverimexu...díky
  - - - - -
  Tyndulka: a jinak kromě těchto granulek a červíků-co dáváš svému ježečkovi? Chtěla bych mu rozšířit jídelníček, ale zatím tedy marně. Co třeba jablíčko-baští tvůj? Já to zkouším, ale většinou si jen ukousne a pak nechá...
  28.10.2014 20:15Nikča
  Ahoj pořídila jsem si ježečeka bělobřichého a zdá se mi strašně aktivní mám ho první den a pořád mi škrábe na dvířka at ho pustím ven. Je venku asi hodinku a dám ho zpět a po chvilce zase škrabká že chce jít ven :D je to normální nebo spíš se mu něco nelíbí v terárku?
  29.10.2014 21:35Tyndulka
  Zuza- náš je velký jedlík, spapá úplně vše, co mu dám :) mrkev (pouze vařená!), jablíčko, batáty (ale z nich není moc nadšený), dětskou přesnídávku (musí být kvalitní a jen v malém množství kvůli cukru), jahůdky, broskve, meloun, vajíčka, veškeré maso až na ryby, banán (nejradši má doma sušený, normální nic moc), a ještě mě napadá sladká okurka
  Co mám v plánu vyzkoušet :) - lesní plody, kiwi, dýni, třešně, hrušky, švestky, paprika, kukuřice, hrášek (vše na doporučení chovatele)


  Nikča- a nemá malou klec, kde by měl nedostatek pohybu? Případně baví ho běhat na talíři či kolotoči?
  Jinak nejspíš je skvěle ochočený, ten náš se nás první týden bál a prskal, až po 14 dnech se začal se námi kamarádit, teď je to mazel, ale hrozně se bojí cizích lidí
  29.10.2014 21:43Nikča
  Tyndulka - právě že nemá, vyhledává mojí společnost hned druhý den jsem ho pustila a tapkal zamnou, je to možná i tím že mám více zvířátek a ty jsou ochočená a zvyklá na mě a furt se dívají jestli jsem na blízku nebo ne