od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2014
 • Zobrazuji 59 zaznamu.
 • 1.9.2014 16:36Kačka
  Markéta: prosím a myslíš že když své Bodlince dávám moučné červy a kotěcí granulky tak to stačí? Nic jiného mi zatím Bodlinka jíst nechce a to jsou jí už 4měsíce. Už jsem vyzkoušela zde zminované rady postupně zavádět další bašty, ale ona raději bude hlady než aby snědla něco jiného...Ale červíky zbaští až se olizuje...
  2.9.2014 15:56Navel
  Kačka: dávejte ovoce-zeleninu červíkům - dostanete tak do ježečka alespoň něco a pořád zkoušet, nevzdávat to. Mě jedna z holek nechtěla hmyz ("chovatel" ježečkům hmyz nedával) - stačilo pak, aby viděla jíst jinou samičku a bylo vyřešeno.
  2.9.2014 19:53Kačka
  Navel: děkuju mooc za radu. To mě ani nenapadlo dát červíkům ovoce a zeleninu a tím vlastně nakrmím i mou Bodlinku.
  - - - - -
  A ještě se chci zeptat: Bodlinka prý u chovatelky ráda běhala na "talíři". Já sehnala talíř až nyní-takový velký, ale...Bodlinka po něm neběhá-vždycky pod něj zaleze a má ho jako obrovský krunýř. Co vaši ježečci-běhají na talíři?
  3.9.2014 16:39Tyndulka
  Kačka- náš ježeček pod ním ve dne spí a v noci na něm doslova řádí :). Běhá klidně 3 hod. vkuse.
  3.9.2014 17:23Anonym
  Markéta:děkuji za radu ,začal mi papat sušený hmyz (malé ráčky ,krevety,moučné červíky a cvrčky)může to být ,jinak papá ovoce,masinko vařené kuřecí (játyrka,srdíčka a krky mu obírám a kuřecí prsa ),kočičí kapsičky a granulky ,už mi chodí na ruku ohlodává mi ji ,sem tam mě rafne ,ale vždy se po tom na sliní za ouškama na bodlinkách ,to jsem četla že je to dobře,že přijímá můj pach ,jinak je to čipera ,řádí i přes den ....s tím kakáním ,to jsem vyřešila ,měl to i řidší ,nevím jestli to nebylo stresem jak jsme našeho drobečka nebo spíše mého stěhovali k nám ,měl 4 dny granulky a vše už je vpořádku ,už nám chodí jen na jedno místo na záchůdek ,prdelka moje
  3.9.2014 17:59Kačka
  Tyndulka: tak to jsem překvapená, že váš se takový čiperka že na talíři vydrží běhat tak dlouho. Naše Bodlinka pod talířem přes den spinká-zpočátku jsen měla strach aby vubec dýchala, často s ním leze jako z krunýřem-takže máme ježko-želvu...No a v noci na něm zatím neběhala...nebo možná běhala, ale to jsme už spaly...A máte takový ten veliký? Já právě nevím jestli nekoupit ten menší?

  A ještě mám dotaz: jakým způsobem podáváte ježkovi cvrčky a hmyz který lítá nebo skáče? Chci rozšířit jídelníček, ale nechci aby mi scrčci skákaly z plastboxu ven. A nebude se jich Bodlinka bát? Zatím baští jen moučné červy-ty jí velmi chutnají....
  3.9.2014 21:14Mary-M
  Ahojte, prosím Vás, mám dotaz. Mam na starosti ještě jednoho ježka (jinak mám samičku, ta je moje a je v pohodě), jelikož kamarádka musela odjet. Jenže je hrozně agresivní. Nemůžu ho ani vzít do "hadříku" a vyndat, na tož ho vzít do ruky. Hrozně "vyskakuje", vystrkuje bodliny, funí, ohání se.. Vůbec se nechce se mnou seznámit.. Co mám dělat? Jsem zoufalá. Už jsem mu zkoušela dát k němu staré triko, které jsem nosila, ,aby si zvykl na můj "pach".. Už fakt nevím.
  4.9.2014 13:25Máša
  Mary-M:jestli je to sameček,tak si přeneste pach vaší samičky na ruce,on by pak měl být odvážnější než si na vás zvykne.
  4.9.2014 14:07Navel
  Anonym: sušený hmyz by moc neměli
  Kačka: někdo dává mrtvý - zamrazit, poté podle potřeby nechat ohřát na pokojovou teplotu a podávat. Já cvrčky dávám v prázdném (bez podestýlky) plastovém boxu živé - ježek je tam vyloví. Z boxu mi nevyskáčí (nevím kolik může mít na výšku.. cca 40cm). Nic co létá nedávám, tak tam neporadím.
  4.9.2014 15:20Kačka
  Navel: děkuju. Zkusím cvrčky-živé-snad se jich Bodlinka nebude bát a budou jí chutnat...
  4.9.2014 16:23Tyndulka
  Kačanka- určitě ten větší talíř. Našemu ježkovi je akorát.
  4.9.2014 16:58Kačka
  Tyndulka: já mám právě ten velky, ale ještě jsme nevidělki, že by Bodlinka na něm běhala. Celý den pod ním spí a večer ho obchází...
  5.9.2014 09:47CHS Hedgehog Dream
  Kačka: někteří ježci neběhají, nebo třeba jen někdy. Nechte jí ho tam, ona když bude chtít, tak běhat bude. Menší určitě nekupujte, ten je tak pro křečka.

  Mary-M: Kamarádky ježek může mít takovou povahu nebo zrovna prochází výměnou bodlin, nebo je prostě ve stresu z cizího prostředí. Měla jste se jí zeptat, kdy je také zvyklý na "venčení" a vyndavat ho ve stejnou hodinu. Pokud ho máte na hlídání jen na krátkou dobu, asi bych ježka zbytečně nerozčilovala dalšími pokusy o sblížení a jen mu tam sypala žrádlo a kontrolovala zdravotní stav. A pro příště by bylo dobré spíš aby ho někdo chodil krmit k ní domů, než ho někomu dávat na hlídání. Někteří ježci jsou velmi konzervativní a jakoukoliv změnu velmi těžce nesou :)
  5.9.2014 16:41Adela
  Ahoj,mám asi hloupý dotaz. Nevíte jestli ježek může být kousek (cca.půl metru) od televize? Děkuji
  7.9.2014 21:40Tyndulka
  Adela- to bych určitě nedoporučovala. Ježkové jsou citliví na prudké světlo a náhlý zvuk. Pokud by byl takhle blízko od TV, byl by neustále ve stresu a to rozhodně není dobré.
  8.9.2014 02:01Pája
  Ahoj, mám doma samičku od pátku. Je hned po odstavení. Problém je v tom že na sebe nenechá vubec šáhnout tak nevím jak jí mam nechat zvykat na ruku. Když jí dam očuchat ruku ani si nečuchne a hned kouše nevíme co s ní poradíte nám? Děkuji
  8.9.2014 16:11Monča
  Pája: máme stejný problém jen já už mám ježka déle. Po pár dnech mi sice očuchává ruku a když mu dám červy tak i zklopí bodliny, ale vzít se nedá....Zatím jsem nepřišla na způsob jak ho vytáhnout z plastboxu, takže ho i čistím tak, že ježek je uvnitř i při čištění-zalezlý bud v domečku nebo pod talířem...a to mi chovatelka od které jsem si ježka koupila tvrdila, jak je zvyklý na lidi...
  8.9.2014 17:53Pája
  Monča: Jak dlouho máte ježečka? Máte také samičku? dnes jí pokus nakrmit na klíně tak uvidím zas to rošambo :D
  Můžu se zeptat odkud máte ježečka? :)
  8.9.2014 19:55Monča
  Pája: máme samečka. Doma ho máme 3týdny, ale pořád ještě jsme se ho nenaučily vytáhnout nějak normálně z plastboxu.
  8.9.2014 21:33Pája
  Monča: No taky nevim jen se k ní přiblížim rukama už je v kuličce a funí nenechá se prostě vzít.
  9.9.2014 12:00Monča
  Pája: náš sameček se nechá hladit jen ode mě a to když baští...od nikoho jiného ne-reaguje přesně jak píšeš-funí a je v kuličce....tak kdo nám poradí???
  9.9.2014 16:45Evulka49
  Monča, Pája: Zkuste mu do boxu dát nějaký kus látky načuchlý vaším "pachem". třeba kapesník, starou čepici, tak něco. Ježeček si musí zvyknout. Vím, že to jde težko, když není ochotný si vás učochávat, ale zkuste mu ruku dat do akvaria , tak aby vás nemohl kousnout, třeba jakoby pěst, bud vás bude olizovat až nad klouby a nebo kousne do kloubů a to už taková bolest není. Co mám zkušenosti, tak vím, že ježci mi přistali kousat, když už si na mě zvykli.
  10.9.2014 11:37Teres
  jezci v prirode jeste nezimuji ne?ubytoval se nam na kompostu velky jezek,uz druhy den tam lezi v poloklubku a dycha.nezkousela jsem do nej strkat,nemuze mu neco byt? podle me se od vecera nehnul.ma tam zizaly,hmyz,je mu tam teplo a spousta listi.dala bych fotku ale neni ji kam dat
  10.9.2014 15:03Lucie
  Ještě určitě ne, doporučuji zkusit třeba zavolat na nějakou záchranou stanici pro ježky na internetu je určitě najdete.
  11.9.2014 18:17CHS Hedgehog Dream
  Monča, Pája: Proč se neobrátíte na chovatele, od kterého ježka máte, když máte problémy? On určitě svého ježka zná nejlíp a poradí vám. Co my víme, jestli zrovna mění bodliny, nebo je v tom nějaký jiný problém.
  Teres: Pokud je již velký, dospělý a 2 dny se nehnul, pravděpodobně bude zraněný. Seznam záchranných stanic najdete na www.zvirevnouzi.cz. Občas pracovníci ve stanicích nebývají moc příjemní, tak se nenechte odbýt. Přeju hodně štěstí Vám i ježečkovi
  11.9.2014 18:34Monča
  Díky-už jsem kontaktovala chovatelku ale ta tvrdí, že ježek je v pořádku a že se mám snažit aby si ježek na mě zvykl...prý je v pořádku..tak je asi chyba u nás...nemáme zkušenost s ježečkem...no ale snad to už bude lepší...
  11.9.2014 21:44Pája
  Tak my už sme v pohodě první den sme jí vyndali za pomocí kožených rukavic a pak si je sundáme. Den ode dne je to lepší a lepší. :) Už se nebojí a je to fakt v pohodě, už i návštěva si jí brala na břicho a hladila jí až z toho usnula. :) Takže to doporučuji i Vám aby jste ho zkusili vzít pomocí rukavic i když prská a pak si je sundejte. Takovej třetí den už je to pohoda. :)
  14.9.2014 15:35Monča
  Náš ježeček konečně pochopil že nejsme jeho nepřátelé. Už se nechá vytáhnout z platboxu a běhá po obýváku. Ještě mě napadlo: co dáváte ježkům na hraní? My máme jen talíř-ten ho moc nebaví a jinak dáváme roztřižené trupičky od WC papíru. Co dáváte na hraní ježkům vy?
  14.9.2014 21:15Tyndulka
  Monča- můj ježek běhá na talíři a když je venku, hraje si s míčky, zalézá do všeho možného ( boty, tašky, kabelky,....) a občas si hraje i s jídlem ( červy pozoruje lézt a např. granulky kutálí před sebou) :D .
  15.9.2014 10:09ZhuZhu
  CHS Hedgehog Dream - s tím, že ti pracovníci nebývají moc příjemní, naprosto souhlasím, vlastní zkušenost a zrovna s touhle http://www.zvirevnouzi.cz/zachranne-stanice/nemcice/ ... na ostatní lidi, co tam přijdou se zvířetem není zas tak špatný, ale když se naštve, tak s ním není žádná sranda, je to celkem cholerik :D (asi to mám po něm O.o) jinak, ono tam přes zimu bývá celkem dost těch ježků, lidi je tam hodně vozí :)
  15.9.2014 11:44CHS Hedgehog Dream
  ZhuZhu: já nechtěla jmenovat :) Chápu, že každý člověk má i své osobní problémy, ale pokud už dělá takovou věc, neměl by si svůj hněv vylévat na lidech, kteří se na něj obracejí s prosbou o pomoc.
  17.9.2014 07:22Lenka
  Ahoj, mám asi hloupý dotaz. Můžou se bodlináči nechat 2-3 dny doma samotné? Jezdím 3x měsíčně pryč, tak jestli by to byl problém? Radši se ptám, než si je pořídím,...
  17.9.2014 19:06Markéta
  Lenka: Ježek není zvíře, kterému by bylo po vás smutno, spíš je třeba zajistit, aby po dobu nepřítomnosti měl zajištěno jídlo a pití.
  18.9.2014 07:16Lenka
  Markéta: Děkuji, s jídlem si poradím. Ale když bude mít vodu v misce, tak ta asi tři dny nevydrží "pitná". Když se napáječky nedoporučují.
  18.9.2014 15:19Tyndulka
  Lenka- určitě bych pověřila někoho, aby se na ježka alespoň jednou přišel kouknout- dal mu čistou vodu (napáječku z vlastních zkušeností rozhodně nedoporučuji kvůli zubům) a zkontroloval ho.
  18.9.2014 20:02Lenka
  Tyndulka: Děkuji. A proč jsou vlastně napáječky nevhodné?
  18.9.2014 21:22Tyndulka
  Lenka- ježek si o tu kovovou kuličku či trubičku může poškrábat zuby (má jemnější sklovinu než hlodavci)
  18.9.2014 23:12Lenka
  Tyndulka: Takže skleněná napáječka bez kuličky by byla ok?
  19.9.2014 15:28Tyndulka
  Lenka- Byla, ale většina ježků z ní nechce pít, ale u každého bodlináče je to individuální.
  19.9.2014 18:44Tomáš
  Dobrý den, chtěl bych zkusit obohatit jídelníček svého ježka něčím novým. Nemáte někdo zkušenosti s těmito produkty? Váhám, zda nejsou spíš pro venkovní ježky. Díky za odpověď
  http://www.zelenadomacnost.com/detail/1573-Spike%E2%80%99s-Meaty-Feast-%E2%80%93-masova-konzerva-pro-jezky-%E2%80%93-100-g/
  http://www.zelenadomacnost.com/detail/1572-Spike%E2%80%99s-Dinner-susene-krmeni-pro-jezky-650-g/
  http://www.jezekbelobrichy.cz/konzervy/
  http://www.svetkocicek.cz/krmivo-pro-jezky/vitakraft-krmivo-pro-jezky-pastika-100-g/
  20.9.2014 00:06CHS Hedgehog Dream
  Tyndulka: Skleněnou napáječku vůbec! Ježci si s nimi rádi hrajou a často v trubičce kuličkových napaječek těmi zuby uvíznou a ve snaze se osvobodit si je vylomí. Bohužel u skleněných napaječek pravděpodobně dřív povolí ta napaječka a nepřejte si vidět, co provede kousek skla v ježčím zažívacím traktu. Pokud chcete použít napaječku, použijte ventilovou
  http://www.exo-eko.cz/Napajecka-pro-hlodavce/Napajecka-plastova-s-ventilem-mene-vlhkosti-Trixie
  - - - - -
  Tomáš: Spikes Dinner ano, jsou to granule dobré pro ježky s nadváhou nebo jaterními problémy. Mláďatům a hubeným ježkům bych je ale nedávala. Konzerva Spikes jako doplněk také ano, konzerva Vitakraft jako doplněk jednou za čas také může být (ale pozor v těch konzervách, většina obsahu jsou ryby, které jsou pro ježka nestravitelné - jak to do něj přijde, tak to vyjde)
  21.9.2014 21:43Alessa
  Zdravim,

  mam doma mimino 69g, zoubky uz ma, nevim, zda krmit jen mlikem, pripada mi uz docela samostratny..je normalni, ze jsou takovi neohrabani na ty zadni nozky? Taky vůbec nespi, mam ho doma asi 2h a porad souni..nalezen u zastávky autobusu na chodniku, lehce prochladly, v okoli zadni sourozenci ani rodice:/
  - - - - -
  a poskakuje jako by mel škytavku..muze byt nachlazeny?
  - - - - -
  Teď se mi ho nepodařilo probudit na krmeni,zkouším zahřívat..je to normální?
  - - - - -
  Umrel
  22.9.2014 20:41Tyndulka
  Alessa- to je mi líto :(. Pro příště je nejlepším řešením donést ho do nějaké záchranné stanice, kde se o něj postarají odborníci. I tam však neumějí dělat zázraky.
  22.9.2014 22:55Ev.
  Dobrý den, měla bych dotaz. Jakýma granulkama krmíte ježečky?
  Krmila sem calibrou pro koťata, jsou to takové malé kuličky, takže do tlamičky akorát, ale zdražili je a stojí teďka za 400g 95 Kč. Tak jsem se paní ve zverimexu ptala na nějaké levnější, ale takové co by byli tak ve stejné kvalitě. Doporučila mi Cat Chow kuřecí pro koťata, prý to jsou taky malé kousky takže by pro ježka měli být vhodné. Paní je dneska neměla a říkala, že zítra říjdou tak už tam mám jednu schované. Chtěla bych se zeptat na názor a nebo zkušenosti s těmito granulemi a nebo čím krmíte?
  22.9.2014 23:45CHS Hedgehog Dream
  Ev.: Cat Chow jsou sice malé, ale dost tvrdé. Ježci je celkem rádi, ale nemají pro ně správné výživné hodnoty a jako samostatné krmivo bych je určitě nedávala. Já je používám do směsi (cca 1/5), kde s nimi doplňuji obsah balastních látek
  23.9.2014 20:09Tyndulka
  Ev.: Vám přijde 95 Kč za 400g drahé? Já kupuji granulky za 110-130 Kč za 400g
  - - - - -
  Jinak míchám směs Royal Canin KITTEN (nebo BABY CAT) + Ontario Kitten + Brit Care Kitten + občas přimíchávám Applaws Kitten
  23.9.2014 21:00Ev.
  Tyndulka- Neřekla jsem, že se mi zdají drahé, ale pokud existují na trhu granule co budou ježkovi chutnat a nějak mu neublíží tak proč bych kupovala ty co jsou dražší. Uvidíme třeba je vůbec nebude chtít....Nechci na ježkovi šetřit, nebo mu dávat nekvalitní krmivo, vím že na tomto se šetřit nedá, mám ještě králíka a tam kupuji granule za 250Kč, ale je to kvůli králíčkovu zdravotnímu stavu a stáří a jiná alternativa není. Takže pokud je ježek v pohodě a neublíží mu to tak proč ne :)
  Royal Canin mám teďka zrovna doma na zkoušku, dostala jsem malý pytlíček ve zverimexu a příjdou mi docela dobré ani né tvrdé. Tak uvidíme, buď zůstanu u levnějších, nebo půjdu k dražším a nebo zůstaneme u svých.
  23.9.2014 22:01Tyndulka
  Ev.: Pro ježečky je nejlepší granule míchat. Na našem trhu nenajdete kočičí granule 100% se správným složením vyhovující ježkům. Např. RC obsahují hodně bílkovin, ale zase i hodně tuku, proto je dobré přidat k nim nějaké méně tučné (např. Ontario). Slyšela jsem dobré ohlasy i na speciální ježčí granule ( Vitakraft, JR Farm, Spike’s Dinner), ale vlastní zkušenosti s nimi nemám.
  24.9.2014 02:42CHS Hedgehog Dream
  Jsou takové plně vyhovující granule. Royal Canin Kitten Sterilised - pro kastrovaná koťátka a nemusíte míchat nic. Jen občas přidat vápník a vlákninu, ale to musíte i u jiných granulí.
  Vitakraft a JR Farm jsou pro venkovní ježky a obsahují spoustu věcí co APH nesmí. Tím bych africké ježky vůbec nekrmila. Spike´s jsou dobré pro ježky s nadváhou nebo sklony k tloustnutí, ale neměla by se jimi krmit mláďata v růstu, protože mají málo bílkovin. Mým ježkům chutnají, ale to je u každého jiné, to si už musíte vyzkoušet
  24.9.2014 14:34Lewice
  Brý den
  plánuji pořízení ježečka a předem vím, že budu mit trochu problem s tou teplotou, dají se pužít vyhřevné desky??? máte s tím nekdo zkusenost?
  nerada bych ježečka ohrozila velou zmenou teplot když bch ho poustela po byte a pak zas vacela do teploučka

  dík za info
  26.9.2014 09:58Ter.
  Lewice - já používám pro svoje ježíky výhřevnou podložku. Podložka se připojí na regulátor teploty kde si můžeš nastavit na kolik se bude podložka vyhřívat. Pro jistotu mám u každého ježečka v domečku umístěné čidlo teploměru abych věděla že je teplota opravdu správná. Topnou podložku má pouze pod domečkem, všude jinde v ubikaci je teplota stejná jako v bytě, takže si může částečně i regulovat teplotu sám, když je mu horko tak vyleze z domečku a naopak. Myslím si, že problém s jinou teplotou v bytě a s jinou teplotou v domečku by být neměl, u našich ježků se teda žádný neukázal. Ježek však nesmí být mimo svůj teplý domeček moc dlouho, když ho necháte běhat celý den tak už by nějaký ten problém nastat mohl. Také lze topnou podložku z domečku umístit pod deku na podlaze a po dobu co tam bude ježek běhat jí tam nechat a ježeček bude mít přístup k teploučku, nebo mu lze také zařídit "výběh" ohraničenou část plochy kterou budete vyhřívat na správnou teplotu :)
  28.9.2014 18:18Mafis
  Dobrý den, ráda bych si pořídila ježečka. Doma mi ale granule nesmí přes práh, mohu krmit "alternativně" ? Děkuji za odpověd :)
  28.9.2014 21:27Beruška
  Mafis: pro ježečka jsou granule spíše jen doplněk stravy, takže není potřeba jakkoli experimentovat a krmit ježka přirozenou stravou, tedy hmyzem - kobylkami, cvrčky, šváby, moučnými červy, vařeným na drobno nakrájeným masem, vařenou zeleninou atd. Vše o krmení si můžete přečíst zde: http://www.klub-chovatelu-jezku.cz/chov/
  28.9.2014 22:30Mafis
  Proč zrovna vařené? V tom nevidím smysl..,
  - - - - -
  A mohu poprosit o nějakou kvalitnější stránku a výživě ježečků? Protože ten, kdo v jedné větě dokáže použít slovní spojení kvalitní granule a Royal canin pro mě není nijak důvěryhodnou osobou co se výživy čekoliv živého týče :(
  29.9.2014 00:55Beruška
  Ano, s tím, že RC nejsou moc kvalitní granule souhlasím, ale stále jsou o něco lepší než například Whiskas, takže je to spíš jako takové doporučení krmit kvalitními granulemi a ne granulemi z hypermarketů.
  Vařené maso je lepší podávat vařené z důvodu možnosti nákazy parazity nebo salmonelou atd.. Někteří chovatelé podávají například myší holátka, ale to je velmi výživné krmení spíše doporučované pro březí samice.
  V podstatě si u ježka vystačíte s krmným hmyzem případně s přídavkem vitamínů, to je i v přírodě pro něj nejpřirozenější strava.
  29.9.2014 11:22Tyndulka
  Matfis- nezlobte se na mě, ale vážně Vám nerozumím. Nechápu, jek můžete označit klub chovatelů ježků za nedůvěryhodným. Pokud se někdo v ježcích vyzná, jsou to právě lidé odtud.
  29.9.2014 18:33Mafis
  Tyndulko, nechci tím označovat "klub", ale proboha....nejkvalitnější granule a RC? Opravdu? Četl někdy někdo to složení? Kolik peněz se jim dá za šrot? :( prosím Vás tu všechny, kupte si nějaké čtivo a věnujte výživě svých zvířat alespoň chvilku Vašeho času. Doporučuji "Kočky by kupovaly myši". Poté se můžeme pobavit o čem ty granulky vlastně jsou... :(
  30.9.2014 20:31Tyndulka
  Můj ježeček má od včera průjem. Včera jen trošku, ale přijde mi, že se to zhoršuje :( . Jak účinně průjem zastavit?
  30.9.2014 22:03Navel
  Mafis: tak nahoďte nějaké kvalitní granule velikostně vhodné pro ježečky.. ať se přiučíme :)