od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2015
 • Zobrazuji 15 zaznamu.
 • 1.3.2015 10:56Kristýnka
  S tímto konkrétně problém nemám, jak jsem psala, terárko je na zakázku, celý vršek a ještě kousek horních stěn je větrací a nad uzavřeným terárkem jsem ani nepřemýšlela. Opravdu mi šlo pouze o to, jestli podložku, nebo kabel, jak silný příkon a jak co nejlépe připevnit k ubikaci aby nehrozilo přehřátí či poničení kabelu. Děkuji za Vaše rady, Kristýna.
  9.3.2015 13:58Linda
  Dobrý den, mám skoro rok ježečka a již od května jsem měla zdravotní potíže, alergii, ze které se stalo astma. Dnes mi bylo lékařem důrazně doporučeno, aby ježek v mé blízkosti nebyl, což je pro mě dosti nepříjemné a smutné. Najde se někdo, kdo by se ho chtěl ujmout? Ježurka má veškeré vybavení, zvykl si na mě, beru ho do ruky bez problémů (předpokládám, že si zvykne i na dalšího člověka, kdo s ním bude ve styku). Rád běhá po bytě (opatrně s nábytkem, snaží se schovávat, ale když má překážkovou dráhu v otevřením prostoru, tak si vystačí). Ráda bych darovala někomu, kdo se o něj bude opravdu dobře starat a bude ho mít rád. Pokud by někdo měl nějaký nápad, nebo zájemce, prosím, napište mi. díky
  11.3.2015 22:53Luci
  Linda- mohu se zeptat, jestli je to holčička nebo chlapeček? Já už mám jednu jezurku.
  12.3.2015 13:49Linda
  Luci, je to chlapeček a snad se mu našel náhradní domov. Uvidíme, jestli všechno v sobotu vyjde, jak má. Děkuju
  17.3.2015 01:44Veronika
  Dobrý den, prosím o radu, naší samičce ( 2 roky 9 měsíců) se večer objevila krev v moči. Teď jí tam měla opět. Mláďata měla jednou, v devíti měsících, další jsme neplánovali, u samečka nebyla..
  Pouze mají vedle sebe boxy. Už jsme ji prohlédli, nic na ní není vidět, pouze na její poměry víc fučela. Jinak normálně jí. Čekáme do rána, pokud se zhorší, tak vyrazíme asi do Brna. Prosím o případné zkušenosti, popřípadě, na koho je nejvhodnější se tel. obrátit. Rádi bychom to konzultovali, protože už máme neblahé zkušenosti, které jsou staré čtyři a tři roky, vždycky to dopadlo špatně. Teď je to tady zase, vždycky nějaká specialita. Děkuji za odpovědi.
  17.3.2015 08:13Kačerka
  Tenhle problém máme od minulé neděle. Také jsem ráno našla v podestýlce krvavá místa. Tak jsme hned jeli na veterinu. Tam mi řekli, že v moči můžou být krystalky, které se tvoří z granulí. Že se to kočkám taky stává. Když jsme odcházeli, akorát se Lily vyčůrala a když doktorka viděla, kolik krve v moči má, tak hned dala injekci. Dostali jsme prášky, které dávám jednou za den a včera jsem měla přinést moč na vyšetření. Jenže krve tam má pořád hodně, tak se prozatím nic nevyřešilo. Tak ještě týden budeme dávat prášky a vyšetření zase v pondělí.
  A taky jsou Lily skoro 3 roky a měla miminka jen jednou, normálně jí, nepřipadá mi, že by jí něco bolelo, nebo že by byla nabručenější.
  17.3.2015 22:19Veronika
  Kačerka: Můžete se mi prosím ozvat na mail, rony.dent@seznam.cz
  děkuju
  21.3.2015 01:38CHS Hedgehog Dream
  U ježků je tento problém poměrně častý a zpravidla bývá způsobený zánětem močových cest. Léčí se antibiotiky
  22.3.2015 14:53Kačerka
  Když je to teda tak častý problém, nebylo by dobré to dopsat do sekce Nemoci? Na českých stránkách jsem opravdu nic přímo k ježkům nenašla. A nejsem na jazyky, takže na cizích stránkách si nenajdu vůbec nic.
  22.3.2015 19:11CHS Hedgehog Dream
  Všechno se učíme za pochodu, i nemoci ;) Já třeba o těch nemocech vím, ale nestíhám psát články
  - - - - -
  Na stránkách byste to pravděpodobně ani nenašla, spíš na fórech. Většina případů se totiž neodehrává v chovných stádech, ale u majitelů, mazlíkářů, kteří nechávají ježky běhat po zemi
  22.3.2015 23:04Kačerka
  Myslím, že aspoň zmínka by tam byla dobrá. Když jsem to u nás viděla, fakt jsem se vyděsila aby nebylo nejhůř.
  Co je špatného na tom, že necháváme ježky, aby se proběhli na chvilku po koberci a nebyli pořád jen u sebe? Nevidím v tom problém, když je doma teplo a neběhá po studených kachličkách nebo po linu.
  24.3.2015 10:38CHS Hedgehog Dream
  Co je na tom špatného vidíte sama - zánět močových cest. Bohužel jsem toto nedávno řešila i u mláděte z našeho stáda, které majitelka také nechávala běhat v obýváku po koberci... Stačí, že je pod tím kobercem studený beton, třeba v panelákovém bytě a ve spojení s průvanem, který my na sobě ani nepocítíme je neštěstí na světě. Jinak samozřejmě pokud může ježek volně běhat, je to v pořádku, jen se prostě jeho volný pohyb musí promýšlet do důsledků a přemýšlet i nad zdánlivými "blbostmi". Také myslím, že s tím bude mít co dělat i imunita a věk - někteří ježci budou k těmto onemocněním náchylnější.
  - - - - -
  Jinak já ani nejsem admin této diskuze, takže i kdybych článek měla, svévolně ho sem přidat nemůžu. Ale zkuste něco napsat sama, není nad vlastní zkušenost ;)
  24.3.2015 14:42Navel
  ono si stačí lehnout třeba na půl hodiny na zem a hned má člověk jasno - my tu máme na zemi kosu ikdyž teploměr ukazuje třeba 27°C - dokud jsme se nezačala válet po zemi s dítětem, tak mě to ani nenapadlo
  28.3.2015 01:06Máša
  Já si myslím,že by se to nemělo přehánět tak stou starostlivosti,když se moc hýčkají,jsou pak víc náchylnější,na nastydnutí nebo nemoci.
  28.3.2015 09:39CHS Hedgehog Dream
  Toto bohužel není něco takového, jako oblékání psů apod. Ježek z průvanu může dostat třeba i zápal plic a uhynout a není to o tom, jestli je na podmínky zvyklý nebo ne. Na průvan se toto zvíře prostě zvyknout nedá a o to je to nebezpečnější, že my ho na svém těle necítíme