od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2015
 • Zobrazuji 5 zaznamu.
 • 25.8.2015 13:46Anonym
  Zdravím :-)
  jsem začínající chovatel a za měsíc mi přibude do sbírky i ježeček. Potřeboval bych radu a pomoc někoho zkušenějšího. Jak řešíte nákup a krmení červíků? Zdá se mi že nemůžu přijít na žádné kloudné řešení. Jak dlouho vydrží červíci v jejich stavu? Jak často je nutné je krmit? Máte zkušenosti s touto stránkou: krmnazvirata .cz ? Za jakékoli rady a zkušenosti budu moc vděčný.
  26.8.2015 21:33Beranek
  Anonym - Dobrý den. Doporučuji tohoto chovatele hmyzu. Má hmyz opravdu nejlevnější snad z celé republiky. Na burze se dá litr moučňáků koupit za 180 kč, tento človíček je má za 100 kč litr. Opravdu ušetříte hodně peněz. Já od něj beru jednou měsíčně 2 litry červů pro ježky a litr cvrčků pro žabky a gekona a platím okolo 600 kč. Hmyz posílá dobře zabalený v papírových krabicích opatřených jemnou mřížkou na vzduch a nálepkou živý krmný hmyz. Posílá to poštou, v zimě přes ČD kurýra.
  http://www.scorpion.name/cenik.php
  28.8.2015 19:12Anonym
  Děkuji za odpověď! :) ti červíci Vám vydrží měsíc ve stejném stavu? nebo je máte v lednici/ přemražujete?
  28.8.2015 22:47Beranek
  Nene. Toto jsou zvířata která se musí udržovat v teple, tuším že jsou z tropických oblastí. Kdyby jste je dala do mražáku, zabila by jste je. Proto je i přes zimu problém s posíláním hmyzu - cvrčků, červů, můžou umrznout. Už se mi to taky několikrát stalo... Pak to jsou zbytečně vyhozené peníze a nemáte peníze ani hmyz. Červy je třeba jednou za čas nakrmit (piškotem, tvrdým pečivem, čínským zelím, nebo jinou listovou zeleninou, kočičími granulemi...). Když je budete krmit vydrží vám déle. Já je mám v malých boxíkách v malém plastovém regálku. Dá se koupit v Globusu. Tedy alespoň já ho tam v olomouckém globu koupila. Ano, protože mám je 3 ježčí holčičky, moc toho nespapají a vydrží mi 2 litry na měsíc. Krmím je taky k červům prémiovými granulemi pro kočky zn. Bosch - Sanabelle. Jinak pozor na potemníky (černé brouky od červů), protože lítají a kdyby vám přišly červy i s brouky a vy by jste je neodchytla nebo nezabila, utečou (uletí) vám. Není to nic příjemného, proklouznou i pod zavřenými dveřmi v paneláku... Taky vím z vlastní zkušenosti :-)
  28.8.2015 23:35Jiří
  Dobrý den. Dnes přišel na zahradu jeden z ježků, kteří k nám běžně chodívají a na první pohled bylo zřejmé, že není v pořádku. Byl obsypán mouchami. Mouchy jsme odehnali (nešlo to samozřejmě úplně) Na hlavě má nějakou ránu. Chybí bodliny, ale není krvavá. Má tam jakýsi světlý, nažloutlý (sypkovitý?) porost. Ježka jsme ošetřili koloidním stříbrem a udělali mu uzavřenou kartonovou boudičku se síťkou proti hmyzu. Co by to mohlo být? Děkuji. Bárta