od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2016
 • Zobrazuji 15 zaznamu.
 • 4.1.2016 16:02Saga
  Tak se zase musíme pochválit. Krátce po Vánocích Saga vážila 361 gramů a včera - 3/1/2016 měla 375 gramů. Myslíte, že roste pomalu? Narodila se asi v září 2015.
  10.1.2016 23:56CHS Hedgehog Dream
  Váhové výkyvy v řádu až několika desítek gramů během pár dní jsou u ježků normální. Je to fakt podle toho, jak se zrovna vyspí.
  12.1.2016 04:13EZghnWQPBU
  This arctlie keeps it real, no doubt.
  18.1.2016 16:41Luci
  Ahoj. Mám jen takový malý dotaz. Je normální že ježek nepotřenuje celý týden pít? Už jí takhle pozoruji dýl. Jinak je úplně v pohodě. Chování normální a jí jako lev. Jenom prostě nepije.
  18.1.2016 22:13Mila
  Luci a podle čeho usuzuješ že nepije ? Třeba pije jen maličko když má klid a ticho....
  - - - - -
  Luci - náš má denně misku s vodou plnou i hoblin jak si je tam při hraní nahází a nemáme pocit že by se nestihl napít , když mu vodu vyměníme a než si jí zasviní :-)))....
  19.1.2016 08:20Luci
  Ahoj. Misku nemám, Je zvyklá na pítko. A jak jsem ho před týdnem naplnila, tak plný zůstalo do dnes. Hladinka se prostě nepohnula. Zatim co můj druhý ježour už ho má skoro vyžunklý, Bodlina ho má pořát stejně plný.
  20.1.2016 22:03Mila
  Luci - a čím jí krmíš ? pokud dlabe i zeleninu tak jí může stačit voda ze zeleniny . u chovatelky pila ? Takhle pokud máš nějaké pochyby, asi bych spíš volila variantu zajet za vetem který rozumí ježečkům. Ale pokud jinak prospívá, běhá a baští a bobky normální, tak bych se nestresovala. Aspoň tak to vidim já....
  - - - - -
  Luci - máme ježečka jen jednoho, pije minimálně, spíš si misku vždi dokáže zaprasit, nahážedo ní hobliny, balonek i ruličku od toaleťáku, ale jelikož dlabe s chutí, bobkuje suprově, lítá jak pometlo a kouše s chutí taky taky tak, tak se nenervujem že pije minimálně protože vidíme že je zdráv jak ryba :))))
  21.1.2016 08:44Luci
  Mila - Dlabe normálně červíky, zobíky i moučňáky, někdy švába a pak suché pro ježky. Zeleninu i ovoce mi odmítá. Snažím se dávat, ale nikdy do ničeho ani nekousla. Už jí mám něco přez rok a nidy jsem si nevšimla, že by nepila. Vždycky byla i v noci slyšet jak pije z pítka. A teď najednou nic. Tak mi to přišlo divný. Ale vypadá úplně v pohodě, tak jí zatim asi nebudu trápit.
  22.1.2016 17:18CHS Hedgehog Dream
  Luci: a nemá ho zaseklý?
  23.1.2016 11:15Luci
  To mě taky napadlo :D pítko je v pořádku. Každý den ho zkouším.
  27.1.2016 02:44Saga
  Všechny zdravím. Mám po delším čase zase pár dotazů. Jsou ježci natolik samotářští, že by naše Saga už kamarádku nepřijala? Pokud by Saga měla mláďata (čistě hypoteticky), sdílela by s nimi bydlení (výběh cca 2x1 metr) i v dospělosti, nebo by je vnímala jako vetřelce? Nabyli jsme doma dojmu, že Sagu všechno zlobí (včetně oblíbených hraček) - pořád na něco funí a vrčí a svůj oblíbený hadřínek vystěhovala z domečku. Může ji něco trápit? Jinak nám krásně roste - má 410 gramů. Akorát začala pouštět bodliny. Když ji vezmeme mimo její vlastní bydlení, je všude spousta bodlinek. Kůži má čistou, pichlavý kožíšek kartáčuju hřebínkem pro miminka. Jen ty bodlinky pouští - čím to může být způsobeno? Předem velice děkuji za odpovědi.
  27.1.2016 08:26Luci
  Saga - Ahoj, každý ježeček kolem půl roka života přebodluje. Ani se nedivím, že je mrzutá. Není to pro ně zrovna pohodové období. Takže jí prosímtě ty bodlinky nekartáčuj! Nech jí chvilku v klidu. Ona přebodlí a bude zase v pohodě.
  27.1.2016 20:45Mila
  Saga - tak do půl roka přebodlinkovává - my měli dojem že první půl rok přebodlinkovával pořád :-)) a v důsledku toho je ježek straáááášně protivný, fučivý, náladový, nic není jak dřív... prostě my jsme se stráceli v tom co chce a nechce.....Prostě jsme nic neměnili,nic neřešili a jeli jsme jak dřív fučení nefučení, jediné co z té doby zůstalo že jsme mu začali předzdívat "fufu" a sranda je že jsme mu tak všichni začali říkat místo jeho jména :D je to pro ně nepříjemné období kdy ho vše bolí a je nutné to sním zvládnout než to skončí.....neřešte spolubydlící, ono se to sklidní až přebodlinkuje...
  - - - - -
  Saga - jinak ježek je tvor který potřebuje dost pozornosti a když jich budete mít víc těch ježků, budete mít dost času ? My máme jednoho kluka, jako páníčka ježek si vyčlenil syna a syn se mu věnuje denně přes dvě hodiny a to potřebuje každý ježek. .....Máte tolik času na něj ?
  28.1.2016 00:30Saga
  Luci - to česání je asi jediný moment, kdy mi klidně sedí na ruce a je spokojená. Jinak se drbe o schůdky, co má ve výběhu (vedou na domeček k misce s vodou).
  Mila - u toho "fufu" jsme taky málem skončili, ale zjistili jsme, že Saga reaguje poděšeně, když to slyší (našla se jako mládě vyhozená v krabici u popelnic). Takže jsme od "Funíka" upustili a říkáme jí nadále "Ságo". :) Jinak času máme dost, pracujeme oba z domu. I všechny plazy vytahujeme z terária na "pomazlení".
  Děkuju za odpovědi, pokud přebodlí a bude zase dobře, není třeba nic dalšího řešit. Uklidnily jste mě. Díky ;o)
  30.1.2016 21:57Mila
  Saga - po půl roce až se jí narostou definitivní bodlinky tak určitě bude zlatíčko. Náš se sklidnil a je to osobnost jako každý ježura :-))) Má sice den kdy s ním nic není i teď, ale ježci jsou náladový a tak k němu přistupujem. Náladovky a mlsný potvůry :-)) Tak ať se daří !