od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2017
 • Zobrazuji 5 zaznamu.
 • 1.2.2017 17:04Nováček
  Dobry den, vite, rada bych si poridila jezecka belobricheho, ale nejdriv si chci vse poradne nacist a ujasnit:) Mam (zatim) dva dotazy. Muze suseny hmyz nahradit cerstvy? A staci jezkovi davat porad jen jeden druh hmyzu?
  Predem dekuji za odpoved:)
  1.2.2017 23:30Beranek
  Nováček - Určitě se tady zaregistrujte. Je to zdarma a můžete tu pak přidávat i fotky svého ježečka do alb. Sušený hmyz ježek moc neocení. Základ stravy je vždy živý hmyz - červy mouční, zobhasy, cvrčci, muší larvy, někdo dává i šváby, nebo sarančata. Skákavý hmyz doporučuji před podáváním na krátkou chvíli dát do mrazáku v sáčku a pak vysypat do misky přímo před ježka. Jako doplněk můžete dávat kotěcí prémiové granule (my dáváme Sanebelle, Bozitu a Applaws). Kapsičky moc nedoporučuji, moji ježečci po nich mívali průjem. A jako pamlsek jednou za čas můžete zkusit sladké ovoce, třeba jahodu, banán.. Já dávám z hmyzu jen moučňáky a sem tam cvrčky. Nijak si nestěžují a jsou v pohodě. Takže pokud budete hmyz proměňovat, tak jen dobře. Ale není to nezbytně nutné.
  Jinak určitě si tu všechno před koupí pročtěte. Je tu hodně informací. A kdyby vás ještě něco zajímalo, tak napište. Ráda vám poradím :-)
  3.2.2017 19:19Eemmaa16
  Beranek - Děkuji moc za odpověď, už jsem se zaregistrovala, protože toto určitě nebude můj poslední dotaz:) Takže, ježek je docela samotář, takže je zbytečné si pořizovat dva. Je ale nějaký rozdíl mezi tím, jestli si pořídíte holku nebo kluka? Je nějaký rozdíl v povaze nebo to nemá žádnou váhu?
  Děkuji za odpověď.
  - - - - -
  Ještě mne napadla jedna věc. Četla jsem, že ježek se musí i odčervovat a očkovat. Jak často je to nutné? A o co přesně jde? V těchto věcech se moc nevyznám, měla jsem (a mám) jen pískomily a u těch se nic takového nedělá.
  Děkuji za odpověď.
  - - - - -
  A jak mám poznat, že nejsou hobliny prašné?
  Děkuji za odpověď. (zase :D)
  3.2.2017 20:57Beranek
  No, povaha to je docela zásadní věc, pokud chceš domácího mazlíka. Rozhodně doporučuji osobní odběr u chovatele, ať se můžeš sama přesvědčit, že byl vychovávaný s láskou a kontaktem s lidmi. Pokud si totiž koupíš neochočeného ježka, tak prakticky budeš mít doma jen funící pichlavou kuličku. Já měla jednoho ze 6ti ježků neochočeného. Kupovala jsem ho asi půlročního a byl od chovatele. Jestli je "mazlivější" kluk nebo holka vám asi moc neporadím. Já měla hodného jednoho ze dvou kluků a všechny holky. Momentálně mám dvě samice v jedné ubikaci. Samičky jsem nikdy osamotě neměla. Samečci se zase chovají po jednom, dva samci by byli schopní se zabít. Ale pozor, někdy jsou megery i samice. Jedna mi ve skupince dělala problémy a kousala ostatní holky. Je tedy v lepší si brát dvě na sebe zvyklé samice.
  Ježci je neočkují ani neodčervují. Nevím, kde jste to četla. Co chovatelé dělají, tak preventivně se můžou jednou za rok ošetřit Strongholdem pro kočky. K dostání u veterináře, který vám to rovnou rozpočítá a nadávkuje injekční stříkačkou s jehlou mezi lopatky ježka. Zbytek si můžete vzít domů a uschovat v ledničce na pak. Je to přípravek proti vnitřním i vnějším parazitům. Já ho dávám jako prevenci ježkům už roky a zatím jsem s ním neměla jediný problém. Krom ježků s ním ještě ošetřuji už 9 let moje morčata.
  12.2.2017 18:19Loty
  Dobrý den,
  mohla bych prosit o radu. Od října máme doma pacienta - ježek západní. Zachytil si nožičku o okraj záhonku. Jak přepadl, v několika místech si ji zlomil, navíc vykloubil. Tehdy měl jen 450 g Veterinář myslel, že to zvládne, ale nožka začala odumírat. V listopadu podstoupil amputaci. Pan veterinář byl skvělý. Vše proběhlo dobře. Nožku zašil a zatřel, dostal antibiotika, ať se mu nezanítí. Ježek byl ale jiného názoru. Ještě týž den vše důkladně slízal. A pokračoval s tím prakticky každý den. Takže jsme s mazáním přestali, ať mu spíš víc neuškodíme. Bohužel na pahýlku se mu zatím nevytvořila kůžička. Má tam v podstatě stále živé maso. Dílem i možná proto, že nožičku stále plně používá. Běžně se o ni opírá, staví se na zadní. Dokonce se snaží nožkou i podrbat, což mu samozřejmě nejde, neb nedosáhne kam potřebuje. Nebudí dojem, že by jej vysloveně bolela. Když řádí v boxu, nebo jej vyndáme, zůstávají po něm občas i růžové flíčky. Přes den mu nožka krásně zaschne. Někdy si na ní ze steliva udělá i malá krustička. Jakmile přijde jeho hodina, je zas po všem. Zkoušeli jsme koupat pahýlek 2x denně v heřmánku, dávat obklady, ale nic nepomáhá. Jako podestýlku používáme Asan - Cat pure, který každý den pravidelně vyměňuju. Je neutrální a není tak parfemovaný, jako ten pro hlodavce. Zkoušeli jsme vyměnit za jednorázové podložky, ale to mu nožička začala okamžitě mokvat. Takže jsme ještě týž den vrátili zpět. Dcera je navíc alergik, takže pyliny, nebo seno nepřichází v úvahu. Ježek vypadá v pořádku aktuálně váží 950 g a nevypadá, že by mu nožka činila problém. Ale nerada bych, aby se mu to zvrhlo do nějaké chronické fáze. Nemáte s tím prosím zkušenosti? Moc děkuji. L