Ježek bělobřichýJežek ušatýKupujeme ježkaNemociVeterinární péče

KrmeníUbytováníOchočeníChovBarevné varianty

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy


E-mail

Ubytování

Jaké je nejlepší ubytování pro mého ježčího kamaráda?    

Základem je jistě co největší podlahová plocha ubikace. I když se to na první pohled možná nezdá, ježek je
velmi rychlé a hbité zvířátko a potřebuje hodně pohybu. Dobré jsou různé úkryty a prolézačky – můžeme použít
dřevěné domečky, duté kmeny, hliněné květináče. Také lze ježkovi pořídit běhací kolotoč či talíř. Ovšem ne takový, kde jsou pouze jednotlivé šprušličky, protože by si mohl poranit nohu. Lepší je takový, který má běhací plochu
plastovou.

Na krmení a na vodu budeme potřebat alespoň dvě misky.

Jako podestýlku můžeme používat hobliny (pozor, aby nebyly prašné!), kukuřičnou podestýlku nebo např. Asan. Peletky nejsou příliš vhodné kvůli riziku otlaků.

Ježka můžeme chovat v boxu, akváriu nebo teráriu - důležité je, aby ubikace dobře větrala a ježek se v ní nezapařil. Klec je nevhodná z důvodu rizika průvanu - na ten jsou ježci velmi citliví!

Ačkoliv jsou ježci samotářská zvířata, já mám dobré zkušenosti i s ubytováním více jedinců pohromadě. Myslím si dokonce, že ježci jsou rádi, když můžou být pospolu. I když mají v ubikaci více možností, kam se uložit k spánku, obvykle se všichni namačkají do jednoho úkrytu, i kdyby měli ležet jeden na druhém :-) Tato informace ovšem platí pouze pro samičky, a to navíc pokud nejsou březí či kojící. Březí a kojící samičky a v každém případě všechny samečky je nutno chovat odděleně.

Markéta Dubová