od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2013
 • Zobrazuji 188 zaznamu.
 • 1.6.2013 00:21Ehrena
  Fludara - vybarvená je ale opravdu kouzelně. Hlavně jí přeju hodně zdraví, a vám hodně radosti s ní.
  1.6.2013 11:13Fludara
  dalších pár fotek https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=150
  1.6.2013 11:26Zrzeček
  Ahoj,muze se kocour kastrovat ve dvouch letech????????
  1.6.2013 11:46Fludara
  Zrzeček bez problémů :)
  1.6.2013 12:21Zrzeček
  ufffffffffffffffffffff:-)
  1.6.2013 12:48Rezek
  fludara
  nádherný fotečky i kočička
  1.6.2013 14:16garffielb
  flu - ta je prostě boží :-) a má velké tlapky, myslím, že to moc dlouho prcek nebude :-)
  2.6.2013 12:48Betuska
  ahoj, narodila se nám koťátka a bohužel si je nemůžem nechat, nesháníte někdo koťátko? Mohu zaslat fotky na email. V případě zájmu mne kontaktujte na email kasparova.alzbeta@gmail.com.
  2.6.2013 14:01Fludara
  Betuska po odstavu koťat nechte kočku vykastrovat - bude to pro obě strany lepší :)
  2.6.2013 16:46Rezek
  Betuska
  já bohužel kotě mít nemůžu, ale moc ti držím palce, ať jim najdeš dobré páníčky. a fludara má pravdu, alespoň se to nebude rok co rok opakovat.
  - - - - -
  Vyhlašuju na mém webu soutěž o titul kočka měsíce června. Více zde :
  http://www.rezek3.webnode.cz/soutez-o-titul-kocka-mesice/
  Mám zatím přihlášeného 1 kocoura, ale bohužel anketu s 1 odpovědí neudělám.
  2.6.2013 22:43garffielb
  rezek - tak jsem tam taky jedno foto poslala :-)
  2.6.2013 23:10PéŤa
  Dobrý večer,
  máme doma kocoura, kterému je 11 let. Je vykastrovaný od miminka a žije v bytě. Před chvílí jsem ho nachytala, jak si označkoval gauč, prostě tam nechal louži, ale u toho zaujal značkovací postoj, nedřepěl jako na záchodku. Nikdy předtím tohle nedělal. Nevím co si mám teď myslet, protože máme na krátko doma ještě jinou kočku, která je ale taky kastrovaná a tohle nedělá. Může kocour tedy značkovat, i když je kastrát ?
  3.6.2013 08:53Bettyz
  Peťa: měli jsme na privátě vykastrovaného kocoura a ten nám čůral do postele z čisté pomstichtivosti, když jsme ho okřikli že nesmí na stůl atd. Tak zkuste zavzpomínat, zda jste kocourkovi něco neprovedli, nebo si ho málo nevšímáte a je to jeho způsob jak na sebe upozornit ;) Taky ještě mohl mít plný záchod a nechtělo se mu tam proto jít.
  A pokud teď máte nakrátko jinou kočku, tak kocour vyjadřuje svůj názor na ni ;)
  3.6.2013 10:13PéŤa
  Bettyz: Jo je pravda, že on ji nesnáší pořád na ni syčí a nemá ji rád. Bohužel, na ten krátký čas to nejde udělat jinak. Ale sem ráda, že to neznamená že to teď bude dělat všude :-D Děkuji
  3.6.2013 11:04Smirny
  Ahoj, v srpnu budou naší kočině dva roky a mám s ní teď problém, že žere jen granule. Nechce syrové maso, nechce konzervy ani kapsičky (kupuju jen s vysokým obsahem masa, takže žádný šmejdy ze supermarketů), přitom ty dřív měla ráda, i syrové maso baštila. Jí prostě jen Royal Canin pro vykastrované a to je vše. Už asi měsíc. Co s tím? Mám jí tedy dávat jen granule a po čase zase zkusit něco z konzerv? A venku tedy loví brouky, žížaly a šneky, ty jí k snědku nevadí:-)) Máte tu někdo kočku jen na granulích?
  3.6.2013 11:38Fludara
  Smirny zvláštní, ale máme kočku, která radši vezme suché granule a pak až dojí kapsičku...spíš bych to přisuzovala momentálnímu rozmaru. Se zuby něco nemá? ale to by spíš nechtěla granule...ono je potřeba aby měla živiny i z masa, na granulích toho moc nenažene:) třeba se zase rozmyslí a dá si řict.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=150 naše malá žížala se fotila :)
  3.6.2013 11:54PéŤa
  Smirny: Kočka, jestliže dostává kvalitní granule, může dostávat jen granule a občas (alespoň 2x týdně) syrové maso.. Kapsičky nejsou hlavní část potravy a syrové maso určitě sní, jako každá kočka. Kočka, která není naše baští jen granule a syrové maso a je spokojená a vitální.
  3.6.2013 12:54Smirny
  Byla jsem s ní u veta min středu, ale nic zvláštního neshledala, váha pořád stejná. Řekla mi doktorka, že asi možná začala být mlsná.. to by mě tedy mrzelo, dostávala přemražený hovězí, ryby, kuře, měla to ráda a teď nechce, leží to v misce celý den, jen čmuchne a pak začne žrát granule. Už jsem dvakrát schovala i granule na celý den, tak radši nežrala nic:-( No uvidím, co bude, ale maso bych do ní ráda dostala.
  3.6.2013 15:15ličina
  Tak, doufam ze uz prestane prset. Protoze az prestane prset, jedu ke kamosce,u ktere mam zarezervovane kotatko se na nej podivat. Je to mourek, dlouhosrsta kocka domaci. Jenom newim Jestli je to kluk nebo holka-. Jestli kluk tak vyhralo jmeno garfield. :-) omluvte chyby a pismena bez carek, pisu na tabletu :/
  3.6.2013 18:35liskula
  Ahojte, prosím o pomoc, máme doma kočku, je jí cca 10 měsíců, je neskutečně nečistotná. Je kastrovaná. Má svůj záchod na který sme ji naučili nicméně čůrá i na jiné místo kde záchod nemá, a to neustále. Dnes dokonce pomočila kuchyňskou linku a sporák. Jsem z ní zoufalá, opravdu neznám kočku co by byla takové "prase". :( Náš bývalý kocour co sme měli před 5 lety si to nikdy nedovolil... pokaždé to po ní vytřu a postříkám savem, bez výslekdu... Co mám dělat? Čím to postříkat aby jí to vadilo a nedělala to????
  3.6.2013 18:48Fludara
  liskula napadá mě víc možností - buď jí nevyhovuje místo, kam wc dáváte, nebo se jí nechce chodit na wc protože jí "nevoní" (stačí, aby jí záchůdek smrděl a nepůjde tam), některé kočky močí schválně jinam aby upoutaly pozornost, nebo může jít i o nějaký zdravotní problém....
  - - - - -
  - nenudí se? čistíte wc pravidelně? co změna kočkolitu? nějaké zdravotní potíže spojené s močením? nějaké trauma? tyhle trable se řeší na hodně webech o kočkách, zkus mrknout. Snad ještě někdo odpoví kdo má zkušenost.
  Nám teda kočka občas počurala zem vedle záchůdku, ale po kastraci už to neudělala. Někdy se třeba jenom netrefí :)
  3.6.2013 18:49liskula
  Flu: Má ho čistý, má záchod a kousek dál jídlo, chodí čůrat asi metr od záchodu nesutále do kola, nemůžu jí tam dát jiný záchod, otevírají se tam dvěře do špajzu.. dřív si nedovolila jít na linku teď tam načůrá, i na sporák!
  3.6.2013 18:52Fludara
  liskula nějaké změny třeba v dispozici bytu? nebo spousta koček si takto třeba vynucuje pozornost...a dělá to naschvál. Hlavně jí netrestejte, spíš bych se pídila po možné příčíně. Jak dlouho to dělá?
  3.6.2013 18:55liskula
  No vedle svýho záchodu už dlouho, bez důvodu, stříkám to savem, stejně to cítí.. jic se nezměnilo, všechno stejné.. na linku šla poprvý takhle, dřív to udělala asi dvakrát do odkapávače na nádobí tak tam nechávám věci aby nemohla ale tekon i fakt na linku jako takovou a na sporák.. nevím esi to postříkat octem třeba :(
  - - - - -
  A ona je všeobecně míň čistotná, přijde mi že se moc nemeje a tak... to koucour co sme měli se myl furt
  3.6.2013 18:57Fludara
  liskula ocet vyčichne, savo bych možná vynechala, určitě jí to není příjemné stejně jako vám mít doma opar ze sava :)
  jinak k tomu čištění - některé kočky jsou méně čistotné (i podle toho co je naučila matka po narození do odstavu) ale zase aby byly takové čuňata to se mi nezdá. Spíš v tom bude nějaká háček, možná dokonce hák :)
  3.6.2013 18:58liskula
  No jo ale co s tím.. kdyby jen na tý zemi na jednom místě, ještě bych to akceptovala ale na lince a sporáku už teda opravdu ne když tam připravuju jídlo :(
  3.6.2013 18:59Fludara
  Ufi od nás se občas zapomene a nezahrabe si "svoje", ale na to už si člověk zvykne..občas to udělá i Loty. Ale problém s tím, že by něco bylo mimo jsme měli jen párkrát a upravilo se to.
  Teď třeba nově přinesené kotě už 2x udělalo louži do postele :/ přitom ví, kde záchůdek má a stejně to udělala, potvůrka.
  3.6.2013 19:01liskula
  Flu: nj, a dá se to nečím třeba postříkat ta linka a tak aby to neudělala? Nebo jak jí zabráním? Tohle vážně nejde, navíc je fakt kastrovaná měla by se uklidnit :(
  3.6.2013 19:01Fludara
  luskula to chápu to není příjemné, ale nám zase kočka lozí na linku a ví, že nesmí a stejně tam sprostě vleze hlavně když tam zapomenu jídlo. A nejde jí to odnaučit. Lozí i do talířů a do skříně na vyprané povlečení, stahuje prádlo z věšáku :))
  3.6.2013 19:03liskula
  Flu: tak to ona taky, to ani nekomentuju raděj ale tohle mě vážně vytáčí, kdyby to pokračovalo na té lince a sporáku opravdu bych uvažovala že půjde pryč
  3.6.2013 19:06Fludara
  liskula kočky mají svou hlavu, jsou to osobnosti a ze vzteku majitele si pranic nedělají, zkus si vygooglit "kočka močí mimo wc" nebo tak něco, je tam víc debat na různých webech třeba na modrém kocouřovi a tak.
  - - - - -
  - nejsi sama kdo má takové trable, snad se brzo najde odpověď, chápu že vás to musí k smrti štvát, že si kočka klidně udělá potřebu na kuchyňské lince, ale věř že v tom bude nějaký háček, hodně štěstí při hledání odpovědi ;)
  P.S třeba tu ještě někdo odpoví
  3.6.2013 19:07liskula
  Flu: ok kouknu, díky, nebyla bych ráda dát ji pryč ale raději naše zdraví a zdravé jídlo..
  3.6.2013 19:24ličina
  Ahojky, mám dotaz. Kolik gramů krmiva (granulí) sní koťátko denně (kotě bude mít cca 3 měsíce) ..???
  Ono k těm granulím bude dostávat ještě syrové masíčko a nějaké pamlsky, tak jenom zhruba, na kolik dnů by mi vydržely 2 kila balení... :)
  3.6.2013 19:35Fludara
  ličina koťatům jsme dávali granule neomezeně, potřebují růst a ne aby jim člověk upíral :) ať zbaští, co se do ní "vleze", pamlsky bych vynechala, spíš bych jí dala třeba travní tablety do granulí nebo to syrové maso, syrové vejce a tak...
  3.6.2013 19:58Ninka
  Dobrý den. Máme 3 kočky. 2 Koťata a jednu dospělou kočku( jejich mamu) Už jsou ty koťata takové, že všude lítají, hrajou si se vším atd. Dneska jsem si všimla že to jedno má zalepené jedno oko. už včera ho nemělo dobré. Mělo ho slznaté. A tak jsem mu ho opatrně odlepila a kapla do toho očka Ophtmalno Septonex. Stačí toto? nebo něco jiného? Já si myslím že jak si ty 2 koťata spolu hrají, tak se to jedno škráblo do toho očka
  3.6.2013 20:03garffielb
  ninka - zatám stačí, ale kdyby se to nelepšilo, tak by na to měl kouknout veterinář. Třeba kdyby se tam tvořil zánět, už by to chtělo ophtalmo-framykoin.
  liskula: já bych ji nechala vyšetřit, zda nemá potíže s čůráním. Tohle totiž zní už hodně neobvykle. Možná bych ji zkusila nabídnout jiný záchod - krytý či odkrytý podle toho, co máte. A třeba i v jiné místnosti.
  3.6.2013 20:29Kočička
  tak klíšta má pokrok, už muže chodit knám domu, bert ho ze začátku nesnášel ale ted jsou kámoši, filip to je andělíček ten přimě i dinosaura
  3.6.2013 20:52ličina
  Fludara - díky :-) určo koťátku granulky nechám neomezeně, jen mě tak zhruba zajímalo to množství...
  3.6.2013 20:56Fludara
  ličina to asi nikdo neodhadne ale my měli 2 kila celkem dlouho.
  3.6.2013 21:31Smirny
  liskula: na nějaké kočičí diskusi jsem četla, že kočky mají pach sava rádi, že se tím louičky po nich čistit nemají. Zaručeně prý nesnáší vůni citrusů a ani ten ocet jim nevoní.. takže do kyblíku spíš ten ocet nebo vymačkat citron.
  A možná bych zkusila do každé místnosti, kam chodí, záchodek (stačí alespoň plech s pískem)..
  Taky by možná pomohlo po lince mísně posypávat pepřem, ten kočky taky nemusí.. ale byl by z toho na čas bordýlek, možná by to ale pomohlo.
  3.6.2013 21:50Martina 23
  Ahojda, jaký máte názor na syrové maso pro kočku, třeba kuřecí nebo tresku bez kostí?
  3.6.2013 21:53Smirny
  Martina 23: já dávám přemražené kuřecí, hovězí i rybu.
  Ovšem zrovna mi nic kromě granulí nechce potvora jíst:-)) Jinak to masa měla ještě před měsícem ráda, nevím, proč najednou nic jiného než granule nechce.
  3.6.2013 22:01Martina 23
  Dobra dobra, děkuji za radu.. :-). chtěla jsem něco takového dát kocourovi už dřív, ale bála jsem se abych mu tím neublížila..
  3.6.2013 22:03Fludara
  Martina 23 Maso (syrové, vařené):

  Nejpřirozenější složka kočičí stravy. Nejvhodnější je maso bílé (králík, kuře, krůta,..) a hovězí. U syrového masa je potřeba, aby bylo min. 3 dny předem zamraženo kvůli parazitům, kteří se mohou vyskytovat např. v hovězím mase (tasemnice, škrkavky,..). Vařené maso podáváme nekořeněné, nesolené ani jinak upravované. Vařené maso je také vhodné při rekonvalescenci po nemoci, u březích a kojících koček.
  :)
  4.6.2013 17:10ličina
  Chtela bych kotatko prikrmovat BARFEM , nema s tim tady nekdo zkusenosti?? Nevim jaka je vhodna zelenina do barfu, budu rada za nejake info o barfovani.. :-)
  4.6.2013 17:17Fludara
  ličina BARF je spíš pro psy :)
  4.6.2013 18:10Ninka
  garffielb: Díky vypadá to, že je to už lepší :)
  4.6.2013 20:00garffielb
  fludara - já myslím, že princip je stejný, ne? jen tam asi bude víc masa a míň toho okolo? Je tedy pravda, že s někým, kdo krmí kočky masem, jsem se ještě nesetkala, ale přijde mi to ještě logičtější než u psů, protože jsou opravdu masožravci...kdyby o tom někdo věděl více, také by mě to zajímalo.
  Ninka - super :)
  4.6.2013 20:01ličina
  Fludara - ja cetla ze je to pro ne vhodna a prirozena strava, tak newim.. :-)
  4.6.2013 20:11Rezek
  Sláva!
  podařilo se mi koupit granule, které mají 22% masa! konečně něco, co má víc než 4%
  4.6.2013 20:25ličina
  Rezku, co to je za znacku???
  - - - - -
  A kde si je koupila? kdyztak pis do zprav ;-)
  4.6.2013 20:31Fludara
  ličina kočka je výhradní masožravec, zatímco pes sní i zeleninu a ještě se tváří, že mu ta okurka chutná :) pro kočky bych preferovala klasickou stravu, on ten BARF docela i leze do peněz když se to vezme kolem a kolem.
  - - - - -
  ličina
  http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-kocky-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0 mrkni
  4.6.2013 20:33Evka
  Rezek tak super co je to za značku?
  Ještě dobre je když ve složení je napsány %masové susiny to je víc než %masa
  4.6.2013 20:35ličina
  Fludara - diky, jenom se ptam, ze bych to jako davala jako doplnek stravy ci pamlsek. Dneska jsem mluvila s kamoskou co od ni budu kote mit, a kotatko bude naucene na granulky, takze nebudu zatim asi menit...
  4.6.2013 22:17garffielb
  no když si vemu, že bych kočce asi dávala z granulí jen acanu, orion, možná brit care, tak možná bude i ten barf levnější. Ale právě proto zatím kočku nemám (teda taky kůli těm 13 osmákům a jednomu morčeti, kteří by mi asi za kočičího člena domácnosti nepoděkovali:-)
  5.6.2013 02:04Ehrena
  garffielb - my máme dvě kočky a k tomu 10 morčat a nevadí to ani kočkám ani morčatům. Docela se vzájemně snášejí.
  Teď máme ještě navíc další 2 morčata a potkanku na hlídání na týden a taky pohoda.
  5.6.2013 08:42Smirny
  garffieldb: u nás spolu kamarádí kočka s 6ti morčaty a žádný problém, lehá k nim i do boxů a venku ve výběhu, je jejich pasáček:-) Nikdy se nesnažila lovit, je na ně moc hodná. A to je 6,5 kg hovádko.. žádná malá číča.
  (ovšem u mimin morčat bych jí nikdy nenechala, ty jsou v bezpečí v kleci, co kdyby..)
  5.6.2013 09:47Ehrena
  U nás to samé, co píše Smirny, boxy jsou nejmilejší pelíšek našich koček, spolu s několika morčaty nejlépe. :)
  Mláďata jsem si ale taky hlídala před nimi, pro jistotu. Jakmile trochu povyrostli a přestali poletovat a trochu se zklidnili, už to bylo v pohodě.
  5.6.2013 14:57Rezek
  Je to Kat & Blu. Rezkovi to chutná, takže super.
  - - - - -
  garfielb
  můj Rezek morčata, když je vidí, nechává na pokoji. Ale záleží na kočce, každá je jiná povaha.
  5.6.2013 15:45garffielb
  ale tak to morče je to nejmenší, ale osmáci jsou strašní poserové :D ti piští i na ptáka za oknem. Navíc do doby než jsme vybudovali bytelné klece, tak to byli hrozní útěkáři, vším se prohryzali nebo to vyhákli. teď musím zaťukat, že až na budování jedné díry, nemají kudy :-) Navíc, jak jsem psala, kočičky jsou s kvalitním krmením a veterinou i dost drahé, a já bych jim prostě purinu dát nechtěla. Počkám, až bude baráček (zatím je jen pozemek:-), tam by měla hodně místa a zahradu k tomu. Pak bude.
  6.6.2013 06:40Cer
  Rezek - nechci tě nějak vyvádět z omylu, ale ty granule (Kat & Blu) podle výrobce obsahují: obiloviny, maso a živočišné vedlejší produkty, ryby a vedlejší produkty (min. 4% losos, sleď min 4%, min 4% tuňáka), oleje a tuky, vedlejší výrobky rostlinného původu, kvasnice, minerální látky. Antioxidanty, konzervační látky a barviva povolená v EU. na jiných stránkách ke stejným granulím dokonce uvádějí jen 1% masa z lososa, 1% z tuňáka a 2% ze sledě...
  22% masa tam není ani náhodou
  6.6.2013 10:44Bettyz
  Tak koukám na historii emailu a zjišťuji, že jsem 21. 5. objednala kočkám 8,5 kg granulí a teď už jen čekám až příjde výplata, abych objednala dalších 12, 8 kg %) hrůůza, radši je šatit než živit =D
  6.6.2013 16:02Rezek
  cer
  na těch, co mám je složení: obiloviny, maso a produkty živočišného původu (12%hovězí, 10%kuře), oleje a tuky, produkt rostlinného původu (dehydrované 0,2%), minerální látky
  - - - - -
  bettyz no, ty máš 5 koček, takže se granule rychle sní..................
  - - - - -
  4 doplněné fotky u spícího Rezka (až na konci)
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?spi
  6.6.2013 17:20Cer
  Rezek - výrobce uvádí složení, které jsem uvedla níže - předpokládám, tedy, že bude chyba v matrixu, tedy v překladu z italštiny do češtiny (do ČR se dováží jen jeden druh granulí s tímto označením)
  6.6.2013 18:29Rezek
  Cer
  zadám si na google, přeložím si to. ale i u ostatních jazyků byly stejné čísla %.
  6.6.2013 20:04ličina
  Tak, moje kotě jede Whiskas :) Ja vím že to není dobrá značka, ale když už je na to navyknuté.. Ono je to úplně obyčejné koťátko, jenomže je dlouhosrsté, je naučené na venek... Má sice jen měsíc a něco a právě proto se nemůžu dočkat až ho budu mít doma :-)
  _ _ _ _ _ _ __
  A jaké je podle vás lepší jméno? Vyberte:
  Spajk
  Garfield
  Endž (Angel)
  Dájmond (Diamond)
  ..
  - - - - -
  jeste -
  Voxel
  Lipo
  Čárlí

  no, prece nemuzu nechat spevaky a adamoveho pejska bokem.. :-)
  6.6.2013 20:41Rezek
  Liči
  Garfield nabo Angel
  6.6.2013 20:54Fludara
  ličina to, že je to jen obyčejná kočka a tudíž jí stačí Whiskas je špatný argument:) stejně jako na tohle šmé by se mohla naučit na průměrně dobré granule raz dva :) a hlavně když roste bych jí whiskas vůbec nekupovala....
  7.6.2013 09:34Bettyz
  ličina: Whiskas je šmejd, složením spíše slané obilí než maso. A zbytečně předražené, existují granule za stejnou cenu a mnohem kvalitnější, stačí pohledat a nespoléhat na reklamy.
  7.6.2013 11:48Rezek
  flu., betty z
  snad to nevadí, než se naučí na jiné
  7.6.2013 12:21Fludara
  rezek však než ji budeš mít, tak si můžeš ty lepší granule sehnat a pak budeš kotě postupně zvykat.
  7.6.2013 13:37ličina
  tak jak to píše Fludara sem to myslela ;-) Já za to nemůžu že jí kámoška dává whiskas.. :/
  7.6.2013 14:18Bettyz
  Ličina, Rezek: jestli můžu sdílet čím krmíme my, tak dlouho mi trvalo než jsem doma prosadila zákaz granulí z obchodů z potravinami (Penny, Tesco..), takže teď krmíme Ontariem: http://krmeni.cz/produkt/ontario-cat-adult-ocean-fish , verze kuřecí má přes 30% masa, tahle ,,rybí" má 18% z ryb a 17% z kuřete, ale kočkám chutná více než čisté kuře. Kupujeme ten 10 kg pytel, což pak vychází cca 55 kč / 1 kg, což je cena srovnatelná s Whiskas a složením přeci tak odlišné.
  Ještě jsem teď objednala na zkoušku Mícu http://krmeni.cz/produkt/mica-beef-hovezi , názvem to sice zní lacině, ale dle složení to nevypadá zle, tak jsem zvědavá.
  - - - - -
  ,,s potravinami" opravuju s/z =))
  jinak naše kočky krom granulí dostávají ještě vařené maso
  - - - - -
  Rezek: kdyby jen 5 koček, ale sousedovic obludky k nám chodí taky a krmit 6 - 7 koček to je teprve radost =D pořád přemýšlíme jak to udělat, ať krmíme jen ty naše a ne cizí, ale kvůli tomu 1 kocourovi co se bojí chodit do domu je to složité.
  8.6.2013 07:24Tereza
  nové fotky naší Bellinky :-)
  -
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=52
  8.6.2013 09:00Ehrena
  Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s těmito krmivy? Přišlo mi to jako nabídka na e-mail a nemůžu moc nikde objevit složení, neznáte to někdo:
  http://www.mountfield.cz/krmivo-pro-kocky?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=infomail_CZ65_2013-06-06_krmivo-pro-psy-a-kocky
  8.6.2013 09:50Kajča
  ahojky nevíte jestli kočce nevadí že vedle ní je králík?
  8.6.2013 10:08Rezek
  flu
  ano, ale já kotě mít nebudu.
  8.6.2013 10:22Fludara
  Rezek ajo já to psala na tebe místo ličině :)
  8.6.2013 12:32Rezek
  flu
  jo :)
  8.6.2013 17:38Bettyz
  Ehrena: kuřecí granule té značky: Kuřecí moučka (25 %), kukuřice, pšeničná mouka, masová moučka (10 %), rybí moučka, kuřecí tuk, hydrolyzované živočišné bílkoviny, sušená řepná drť, chlorid sodný. To co nabízejí jako kousky masa tak to má 4% masa.. no žádný zázrak.
  8.6.2013 21:24Martina 23
  Ahojda, tak seznámení proběhlo dá se říct v pořádku, jen jsme se moc nevyspali, protože malej furt mňaukal a když skočil z postele, tak po něm šel kocour docela tvrdě, asi byl taky naštvanej, že nemůže spát..tak sme je museli hlídat aby to velkej moc nepřehnal...dneska už je to ale uplně v pohodě :-) a mám otázku, malej chodí Wizzymu na záchůdek, mám ho nechat nebo se ho mám snažit naučit na jeho vlastní??? kocour totiž nevypadá, že by mu to nějak vadilo..
  8.6.2013 21:52Rezek
  Martina
  to je dobře, že to nedopadlo hůř.
  - - - - -
  Kajča
  ty máš teda IQ tykve.
  Kočce to nebude vadit že má co žrát.
  Králíkovi to vadit bude, že skončí na jídelníčku. Líbilo by se tobě, kdyby byl přímo (a bez skla)vedle tebe tygr?
  9.6.2013 08:44garffielb
  martina - říká se, že na dvě kočky by měly být tři záchůdky. Jinak si myslím, že se u těch záchůdků porovnaj sami.
  9.6.2013 11:38Katinec
  Martina 23 - Určitě to chce záchodů víc, ale jinak nevím, jestli se dá kočka naučit na jeden konkrétní, spíš prostě budou chodit na ten, který jim bude zrovna sympatický a kde nebude naděláno.:-D
  Některé kočky odmítají chodit tam, kde už něco je, jiným to nevadí. Mončičákovi například nevadí, když je v záchodě načůráno, ale jakmile je tam bobek, tak už tam nejde, takže to musíme hlídat.:) Jinak se jde vyčůrat psům do pelechu.:-DD To se naštěstí zatím stalo jen 2x.:-D
  9.6.2013 11:41Fludara
  Katinec hotový dobrák od kosti :))
  9.6.2013 11:52Rezek
  Katinec
  ti psi musej mít fakt radost..........
  9.6.2013 13:53Katinec
  Fludara, Rezek - No jo, ono se mu tam asi dobře čůrá, když je to takové měkoučké.:-) Ale kdo to má pak prát.:-)
  9.6.2013 16:50Kaja
  Takto má Bonty rád morčí https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=151
  9.6.2013 17:20Rezek
  kaja
  já tě mám, morčátko, rád.
  9.6.2013 20:09ličina
  Rezek - snad se Kajča slušně zeptala ne? Já bych ti taky hned neříkala že máš ... .
  Proč by jako nemohl být králík z kočkou jako kamarádi, když se může kočka kámošit i s morčetem??
  -_-
  - - - - -
  Však Kajča se ptala jestli to kočce vadit nebude..
  Myslím že nee ;-)
  9.6.2013 21:05Rezek
  ličinba vím, že se zeptala, ale králík s kočkou zrovna? Kočce to vadit nebude, ale králíkovi jo. Správný milovník zvířat má všechny své mazlíčky stejně rád a nenechá jednoho sežrat, pro potěšení druhého.
  Ale to záleží na kočce, jestli budou kámoši.
  9.6.2013 21:07Ťapička
  rezek.to nevíš, třeba by to králíkovi nevadilo, sice s tím nemám zkušenosti, ale když kočka neutočí proti morčeti nebo králkíkovi,l neměl by být problém.
  10.6.2013 18:58Rezek
  tap.
  to záleží na kočičí povaze té dané kočky.
  10.6.2013 19:50vejsa
  Kajca: ja mam kocku i kralika a donedavna i pejska. Nikomu nikdo nevadi a nikdo neni nici jidelnicek. Kocka spi pravidelne na kleci a kralik si z ni nic nedela. Kdyz nejsem doma, tak ale radeji kralicka zaviram. Preci jen jeden nevi co koho napadne :-)
  11.6.2013 09:30Bettyz
  Nevím teda jakého má slečna králíka, my měli Burgunského (3-4kg) a nechávali jsme ho běhat po zahradě spolu se psem (bígl, lovecké plemeno) a kocourem. Všichni páni kluci se snášeli, chvíli spolu běhali, chvíli leželi a neměli potřebu si ubližovat. A když kocour číhal na králíka, králík se otočil a prohnal kocoura. Do jedné klece bych je tedy spolu nestrčila, ale na pár hodin za pěkného počasí spolu byli a bylo to v pohodě. Takže člověk musí znát povahu svých zvířat a když už je pouští spolu, tak rozhodně je nenechávat osamotě.
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=152
  P.S. králíka jsme nakonec museli o Vánocích utratit kvůli mrtvičky, bylo mu 5 nebo 6 let, takže zakousnutý nebyl
  11.6.2013 09:59Kaja
  K Vašemu tématu o snášení se zvířat dohromady:

  Nedá se říct,jak kdo se snese,či nesnese. Vždy záleží na povaze jedince zvířete. Avšak teta má 2 bernardýny. A ty morčata respektují a když jsou společně na zahradě, tak jim neublíží. Ba naopak je přijdou i oblíznout a jsou rádi, že jsou s nimi na zahradě. Dávají na ně pozor. Ale jakmile se objeví na zahradě cizí kocour, či přiletí pták, tak si hlídají své teritorium. Kočku by hned smlsli. Avšak domácí kanárek,ten po nich může hupsat a pejskům to nevadí.

  Podle mě jde o to, jak se zvířata naučí brát "svou smečku" a nezáleží na tom,jestli máte dohromady kočku a křečky, nebo slona a žížaly....
  11.6.2013 15:33Ann
  Kaja: to můj kocourek doslova miloval naše morčátko. Ležel na gauči a když přišlo morčátko, tak se k němu ještě přitulil. Měli se moc rádi.
  11.6.2013 19:57Rezek
  to záleží na těch zvířatech.....................

  Jinak jsem dneska objevila ještě lepší granulky, takže až se spotřebuje tohle balení, tak dostane Ontario.
  11.6.2013 21:08ličina
  Sem se dneska byla podivat do toho naseho obchudku,co tam maj novyho.. a uvidela sem tam pro kocky jen nekvalitni granule typu kaufland, ale nejake nove konzervy. Dokonce jeden druh i pro kotata, sem se podivala na slozeni, no neni nic extra ale 10% na nas obchod fakt pecka :-) :-) :-) sem to zkusila koupit, ale moc si od toho neslibuju.. :/
  11.6.2013 23:00PéŤa
  Ještě jeden opožděný a hlavně zažitý názor. Pokud kočka loví, žije i venku, rozhodně nedoporučuju králíka, ani jiné zvíře, vypouštět současně. Mohlo by to skončit zle a jelikož králík, je hodně mimo klec a když je to mládě, je dost malý na ulovení, je to nesmysl. Pokud, ale kočka vyrostla v přítomnosti, třeba morčete. Nikdy mít problém nebude. Mluvím ale o morčatech, které volně chodí po bytě na procházky. Zvířete si buď nebude všímat, nebo budou kamarádi, ale náš kocour je má prostě na háku. V okamžiku, když jdou za kocourem, on odchází. Problém je u koček, které vyrostly sami !!! Pokud kočka nezná jiné zvíře, bude ho chtít chytit, nemyslím zabít, ale chytit ho ze zábavy, což může mít fatální následky. Já bych v takové situaci, králíka nedoporučovala. Obzvlášť, pokud je kočka ještě v mladém věku a je hodně aktivní. Můžeš to zkusit, ale může se stát, že doživotně budeš muset, pouštět zvířata odděleně. Což je u dvou velkých zvířat, které potřebují pohyb, dost časově náročné.
  Pokud kočka není zvyklá, asi bych nejdřív zkusila známé, co mají větší hlodavce o návštěvu, co kočka na to. Pokud zvyklá je, pak má králík otevřené dveře. :-)
  11.6.2013 23:54Katinec
  PéŤa - Dovolím si nesouhlasit v tom, že pokud kočka vyrůstá z hlodavci/králíkem, tak je neloví/nehoní. Není to pravidlo, může se s nimi skamarádit, ale také nemusí. Náš kocour s hlodavci i králíkem vyrůstal a stejně s ním nemůže být sám, většinou ani pod dozorem, to si z něj totiž hned dělá lovnou kořist. A je to čistě bytový kocour, ven nepáchne.
  Zvířata mohou být sebevětší kamarádi, ale nějaký pohyb může v kočce vyprovokovat lovecký instinkt. Kočka zůstane pořát kočkou, tedy dravcem a hlodavec/králík kořistí.
  Jejich vztah může být naprosto bezkonfliktní celý život, ale také nemusí. Opatrnost je na místě vždycky.

  Také je to potřeba brát i z pohledu toho králíka/hlodavce. Někteří s kočkami nemají problém, ale někteří z nich mají opravdu veliký strach. Je to pro ně dravec. U nás se králík prvního kocoura nebál, vyrůstali spolu, králík byl do kocoura zamilovaný a kocour do něj. S druhým kocourem je to jiné, mají k sobě úplně jiný vztah. Králík ho nemusí, utíká před ním a koček ho má jako hračku/kořist, takže se musí hlídat, aby ho nechal napokoji. I potkani jsou každý jiný. Moje první holky se kocoura nebály, ale ty, co mám teď, z něj mají panickou hrůzu, jen projde pod klecí. Akorát jedna se nebojí, ta by ho pro změnu sežrala, takže si na ní dává koček pozor.
  12.6.2013 11:01PéŤa
  Katinec: Já napsala jen svou zkušenost a to, co jsem slyšela od přátel, kteří mají také kočku+hlodavce, jak ale vidím, není to pravidlo. Psala jsem jen, co asi kočka na to, je pravda, že u králíka to může být jinak. Ale máte pravdu, že to bude spíš individuální.V každém případě, čím víc tu bude názorů, tím se pak určitě lépe rozhoduje.
  Jinak mi to prostě nedá a musím pochválit Vaší kočku, vypadá skutečně báječně. Zajímalo by mě, jestli dostává nějaké doplňky, nebo nějakou speciální stravu na kvalitnější srst. Tohle by se totiž vyplatilo vyzkoušet. Pokud je ta srst takhle hezká od přírody s normálním krmivem, pak mám smůlu.:-D
  12.6.2013 13:57Ehrena
  Taky přidám zkušenosti se soužitím - u nás morčat a koček. Když jsme měli první Micku, ujali jsme se jí vyhozené v jejím roce a půl, morčata jsme v té době měli dvě a měla jsem obavy, jak to bude dohromady klapat. Micka byla kočka chovaná v týdnu doma a o víkendech i venku (na chalupě). Tudíž venku i běžně lovila. S našimi morčaty se sžila bez problémů, když byla volně vypuštěná, spíš se jich bála a vyskočila před nimi na židli a sledovala je jen shora. K nim do akvárka nechodila, jen když tam zrovna nebyla morčata, tak tam někdy vlezla na průzkum. Nikdy neměla tendence morčatům nějak ublížit nebo je lovit, je pravda, že když jsme měli mladé, tak jsem je před ní hlídala, dokud nevyrostli do větší velikosti, protože jsem měla obavy, aby si je nespletla s myší.
  Naše další kočky s morčaty vyrůstají od svých tří měsíců, a dá se říci, že s nimi skoro kamarádí. Chodí si i lehat k nim do ubikace nebo akvárka a nebojí se ani morčata jich, ani ony morčat. Neloví je, přesto že žijou půl roku jen doma v Praze a dalšího půl roku na chalupě, čili chodí ven a loví. Doma v Praze, když morčata pustím proběhnout, nejradši si lehnou mezi ně a sledují cvrkot, ale ublížit jim nemají vůbec tendence, ani je nijak chytat nebo běhat za nimi.
  Přesto se snažím je mít pod dohledem - pro jistotu.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=153
  Naše kočky a morčata
  12.6.2013 14:59Katinec
  Péťa - Ono asi u všech zvířat platí, co kus, to originál, takže tam je určitě potřeba brát to z pohledu konkrétního jedince. Kéž by to bylo všude ideální, ale bohužel.
  Ani tak ale nevidím v soužití jednotlivých druhů problém, jen je zkrátka třeba se trochu přizpůsobit jejich potřebám, aby byli všichni spokojení.:)

  Co se kočičáka týče, tak mu nepřidávám žádné podpůrné prostředky, je to holt krasavec od přírody.:-) (Nebo spíš je krásný po rodičích:)
  Dostává jen suché (Meowing Heads) a konzervy Almo Nature.
  12.6.2013 18:03PéŤa
  Katinec: Asi je fakt, že kdo chce více zvířat, stejně si je pořídí a prostě to kočka bude muset skousnout. :-)
  To jako vážně? Je to prostě elegance a dokonalost v jednom, navíc ten výraz já jsem šéf, vážně máte hezkého kocoura. :-) Kocourek je ještě určitě mladík, já mám starého veterána ročník 97, proto jsem doufala, že dáváte doplňky, protože jeho srst není co bývala. Sice mu nikdo jeho věk netypuje, i tak bych mu chtěla vrátit ten lesk a svěžest do kožichu. :-D V každém případě zkusím ty konzervy, teď má hodně vybírací období, tak snad mu zachutnají a kdo ví, možná bude mít zase zářivý kožíšek. :-)
  13.6.2013 04:27Katinec
  PéŤa - Upřimně, já jsem se doma zvěře neptala, jestli chtějí ještě společnost a zvykli si, tedy samozřejmě v rámci svých možností.:)

  Mončičákovi byl teprve rok, takže je to opravdu mladík.
  Ano, výraz "já jsem tady šéf, tak se podle toho chovejte" on zvládá na výbornou.:)
  Almo Nature jsou kvalitní konzervy, obsahují jen čisté maso a vývar, určitě to kočičákovi neuškodí.:)
  A v jeho věku už to zkrátka nebude, co to bývalo za mlada, náš Kubík už ve 12 také neměl srst tak kvalitní, ale pořát jí měl hezkou.
  http://katinec.rajce.idnes.cz/Zverinec_na_chate/#IMG_0411.JPG
  13.6.2013 17:07Micka a Mourek
  Ahoj , včera jsem si hrála s kocourem a on mně začal škrábat tak jsem si ho začala nevšímat a odešla jsem za dveře . No a pak jsem se koukla co dělá a on si tam hrál s provázkem! Nevíte jak se škrábání a kousání po hře trestá aby v tom kočka pocítila nějaký trest ?? (nemyslím tělesný trest)
  Dík
  13.6.2013 18:09Fludara
  Micka a Mourek obávám se, že kočky moc trestům nerozumí (jakýmkoliv), u nás se tahalo za kůži za krkem a okřikla jsem je, když třeba hrabaly hlínu, ale další "účinné" tresty sem nějak nepochytila....
  - - - - -
  - slyšela jsem o postříkání rozprašovačem, ale to bych musela pořád vytírat :))
  13.6.2013 18:59garffielb
  voda v rozprašovači je dobrý trest :D ta funguje na všechny zvířata. Na druhou stranu si myslím, že kocour začal škrábat v zápalu hry a to bych netrestala. Je dobré si hrát s vábítkem, které lze dát dál od těla. Oni to prostě neumí odlišit.
  13.6.2013 21:34Katinec
  Micka a Mourek - U nás, když se kočičák hodně rozvášní, vetšinou stačí zvednout hlas, říct ne.
  13.6.2013 21:38Anonym
  Dobrý den, chtěla bych vás požádat o názor. Rozhoduji se, jestli poskytnout dočasnou péči pro nalezené kočky, ale trochu se bojím přenosu nemocí jako FIP,FIV apod. Chtěla bych Vás požádat váš názor, jestli do toho jít. Doma mám jednu kočku (cca rok starou)....Předem mockrát děkuji.
  13.6.2013 22:22Katinec
  Anonym - Zkus se poradit s veterinářem, ale mám dojem, že na tyto nemoci existuje vyšetření. Jestli už doma kočku máš, tak je opatrnost určitě na místě.
  14.6.2013 13:54Ann
  Co je lepší obojek/šampon. Naši kocouři maj blešky.... Dříve měl jeden obojek, ale hned si ho sundal.
  14.6.2013 14:22Fludara
  Ann Orthosan šampon, stačí vykoupat ...hlavně rychle aby se vám to nedostalo až do baráku :)
  - - - - -
  ale i obojky jde pořídit, ale to bych volila až po tom, co bych vyhubila stávající blechy.
  14.6.2013 14:26Ann
  Fludara: díky, náš si obojek sundal, ale když s nima přijdou i po vykoupání, tak maj smůlu a dostanou i obojek
  14.6.2013 15:12Rezek
  ann
  náš expert obojek ztratil.
  14.6.2013 18:02Micka a Mourek
  Dík
  14.6.2013 23:12Katinec
  Ann - Jestli si obojek sundavá, tak mu kup Spot-on. Je to pipetka, dává se za krk a máš na měsíc pokoj od blech.
  15.6.2013 09:13Ann
  Katinec: to jim dáváme, ale pomohlo to jen proti klíšťatům
  Fludara: koupila jsem ten orthosan, ale je tam nápis "Pozor: nepoužívat na kočky!" Trochu se bojím, že to kocourům ublíží, nebo to tam píšou abychom si koupili ještě dražší šampon pro kočky?
  15.6.2013 09:58Fludara
  Ann jej tak to nepoužívej.. My máme pěnivý Orthosan šampon pro psy a dávali jsme to na malou když dotáhla blechy a koupali jsme i zbytek osazenstva a nic se jim nestalo :-O
  - - - - -
  a co to je za Orthosan?
  - - - - -
  dokonce máme Orthosan V Forte pěnivý šampon pro psy
  15.6.2013 17:41Rezek
  ann
  no tak to bych neriskovala
  15.6.2013 19:56Ann
  Až přijede mamka, tak si pročtem složení a zvážíme to :-) snad to nebude závadné a když ano, tak seženem něco jiného.
  16.6.2013 12:14Rezek
  ann
  já když kupuju něco pro Rezka, nebo křéču, nebo psa, tak si vždycky přečtu složení ještě než to koupím, jestli tam není něco škodlivého.
  16.6.2013 12:37Fludara
  Rezek tak tak :)
  No nic jdu přidat pár fotek naší Fludary druhé
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=154
  16.6.2013 14:17Rezek
  fludara
  nádherňoučká a roztomiloučká kočičinka.
  16.6.2013 15:43Katinec
  Mončičák a provázek.:-))
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=155
  16.6.2013 16:26garffielb
  achjo Káťo, kde je v takových fotkách ta pověstná kočičí důstojnost :D
  16.6.2013 17:50Katinec
  garff - :-D Tady jde všechna důstojnost stranou, provázek je důležitější.:-D
  16.6.2013 20:50Rezek
  katinec :D
  17.6.2013 09:45Bettyz
  http://www.novinky.cz/koktejl/304931-tajny-zivot-kocek-co-dela-vas-mazlicek-kdyz-odejde-z-domu.html =)
  17.6.2013 10:02Smirny
  Bettyz: akorát jsem taky chtěla na to dát odkaz:-D Celkem mě to tedy překvapilo..
  17.6.2013 15:10Rezek
  nó, měli byste dát oboječek našemu mikešovi, který už je za duhovým mostem. ten se toulal třeba 14 dní v kuse.
  17.6.2013 23:33Bettyz
  Rezek: náš mistr se občas ukáže i jednou za měsíc =) taky se mi nechce věřit, že by byl jen 50m daleko
  18.6.2013 14:21Rezek
  Betty z
  nˇo, naši miláčci asi jsou z těch, co si troufnou dál. Ale Miki se většinou toulal po vesnici
  18.6.2013 17:19Rikkina
  Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné začít dávat do nových domovů měsíc a půl stará koťata, která nedávno přišla o mámu? Vím, že se mají odstavovat ve třech měsících a nevím, jestli by pro ně bylo oddělení od ostatních dobrým krokem.. Samy baští i chodí na záchůdek.. Jaký je váš názor? Radši počkat nebo je možné je pomalu dávat novým majitelům? :)
  18.6.2013 19:44garffielb
  rikki - a teď jsou s nějakou dospělou kočkou, která by jim ukázala kočičí návyky, nebo ne? Jestli na to nepospícháš, tak bych je možná ještě nechala spolu.
  18.6.2013 20:25ličina
  Táááááák a moje nej nejoblíbenější kočička je doma :-) Mám hroznou radost :* Hnedka jak jsem si koťátko donesla začalo papat granulky, a začalo skoumat 8-) Ještě nevím pohlaví a taky pro něj/ni nemám jméno :/
  18.6.2013 20:26Rikkina
  Garffielb - Teď mají jenom dospělého kocoura (nejspíš tátu), který se s nima sice pomazlí, olíže je a občas s nimi spí, ale jinak je to prostě kocour no. :) My jsme se báli, že na ně bude agresivní, ale překvapil a je zlatíčko, sem tam sice od něj dostanou výchovnou, ale to se počítá. :) Na mazlení mají tetu králíka, ale ani jeden z nich je nenaučí to, co by je naučila mamina. Já bych je nejradši taky nechala spolu, ale jedna slečna zájemkyně docela spěchá s tím, že kotě bude dárek přítelovi k narozeninám. Domluvili jsme se, že si bude moct vzít malé na konci příštího týdne, ať ho neodrhneme od ostatních hned po ztrátě mámy.. Malí jsou už samostatní, takže z tohohle hlediska by problém nebyl.. Bojím se jenom toho aby nějak nestrádali kvůli tomu, že by měly jít k novým majitelům o měsíc dřív. :)
  18.6.2013 22:50garffielb
  rikkina - tak to jedno, co o něj je zájem, dej, a zbytek začni nabízet pomalu. Já myslím, že i od toho táty něco pochytí z kočičího života :D
  19.6.2013 12:16rezek
  liči
  - - - - -
  liči konečně ses dočkala...........těším se na fotky.
  19.6.2013 19:46Jájina
  Dobrý den jak mám naučit kočku spát v kočkolitu?
  19.6.2013 20:07Katinec
  Rikkina - Jestli je to jejich táta, tak tak to určitě ničemu nevadí, cizí kocour by je ale mohl zabít.
  A slečna, co má kotě jako dárek, nebude se ho zbavovat, až se třeba s přítelem rozejdou. Ví přítel o dárečku, jestli je kotě jako překvapení, trochu bych se bála ho dát, aby to pak nedopadlo špatně.
  19.6.2013 20:15ličina
  rezek- noo, ale dočkala :) Fotečky budou jakmile si na mě koťátko přivykne... No a navíc dneska žeprý bude spát ve výběhu venku, který sem mu nachystala,když je tak hezky a navíc je zvyklé na venek.. No a asi před 10 minutama KIKI,kde jsi?? -zdrho potvůrka,naštěstí sme ho našli a šel zase hezky domů..
  19.6.2013 20:40Ann
  ličina: proč se nemůže volně pohybovat po bytě a zahradě?
  20.6.2013 08:40Ajenka
  Máme doma cca 14 dní kotě a chtěla bych ho naučit na chození ven (máme zahradu, okolí je docela klidné). Prosím o zkušenosti jak na to...
  20.6.2013 10:32PéŤa
  Ajenka : Já bych hlavně prvně doporučila, vyvést kotě na kšandách. Náš kocourek se vystrašil a začal zběsile utíkat, kdyby jsme neměli kšandy, kdoví, kde by doběhl. Takhle zabráníš ztrátě a i zranění, kdyby se náhodou objevilo jiné zvíře. Hlavně napiš na kšandy tel. číslo a adresu. Kdyby se náhodou zatoulal moc daleko, alespoň se bude vědět, že kočka někomu skutečně patří a není toulavá, případně se ozve útulek. Podle mě se nejdřív vyplatí, vše kocourkovi ukázat a až po nějaké době mu sundat vodítko a nechat ho jen v kšandách, ať jde sám. Pokud chceš mít, ale koťátko hlavně, nebo jen venku s tím zkušenost nemám. Mluvím jen o strávených odpoledních venku několikrát do roka, nám kocourek prostě plot nepřeleze, i když se dá normálně přeskočit. Z počátku to chtělo hodně hlídat, ale teď už ví, kde jsou jeho hranice, kam může jít. Já teda měla zážitek se stromy, jak byl mladší, prostě vylezl nahoru, ale dolů už nedokázal slézt. Nakonec jsem ho sundávala sama a teda rozdrápaný ruce i obličej. Ale každá kočka je jiná, můj se teda jako venkovní typ vůbec neosvědčil.
  20.6.2013 11:03Rikkina
  Katinec: Právě proto, že je na ně tak hodnej, si myslím, že to jejich táta je. :) Přítel o dárku tuším neví, ale bydlí spolu a slečna má kočky hodně ráda - jednu má i u rodičů už několik let, takže v tom bych problém neviděla. Navíc její "švagrová" je moje dobrá kamarádka, takže budu o kotěti vědět z první, maximálně z druhé ruky. Chci být s novými majiteli v kontaktu a vědět, jak se koťátka mají, řeknu si i o mail a o fotky, jak drobek roste. :) Nevím, jestli nenapsat i darovací smlouvu.. Jako že v případě, že by kotě nemohli časem mít, budu první, kdo o tom bude vědět a budu mít právo si kotě vzít zpátky.
  20.6.2013 15:53Fludara
  Jájina proč by měla kočka spát v kočkolitu? ty spíš taky na štěrku?:) záchůdek slouží kočce na to, aby tam vykonala potřebu a ne aby se tam válela. Nemyslela si spíš ODnaučit?
  20.6.2013 21:07Rezek
  flu
  přesně, kočkolit je náplň do kočičího WC, takže já bych se jájiny ptala, jestli taky ona spí ve........
  20.6.2013 21:56PRINCEZNA BECKY
  Dobrý večer,
  dnes se moje zlatíčko Becky toulala a když přišla domů, tak kulhala a má nateklou přední pravou pacinku.
  Samozřejmě, že hned zítra razíme na veterinu, ale zajímalo by mě, jestli nemáte nějaký odhad, co by to mohlo být...
  Dost mě to vyděsilo, protože tak měl nateklou packu i babiččin kocour, a zjistilo se,
  že má rakovinu... :C
  Tak doufám, že to nic nebude.
  20.6.2013 23:51Bettyz
  Becky: něco ji kouslo, nebo ji něco bodlo (drát) do tlapy a rána se zanítila. otevřou jí ránu, vyčistí, nasadí antibiotika, za pár dnů ji máš jako novou ;)
  21.6.2013 07:18PRINCEZNA BECKY
  Bettyz
  díky, tak to se mi ulevilo. :)
  A kolik cca ty antibiotika stojí - abych věděla kolik si vzít peněz?
  21.6.2013 07:43Katinec
  PRONCEZNA BECKY - Ono takhle z hlavy se to asi těžko pozná, může to být cokoliv, ale pokud číča neměla s packou nikdy problémy, tak to s největší pravděpodobností bude nějaký venkovní úraz. Jaký, to už by měli na veterině zjistit. Packu prohmatají, eventuálně udělají rentgen.
  21.6.2013 08:50Bettyz
  Becky: pokud mám pravdu, tak cena se odvíjí samozřejmě podle veteriny, takže neexistuje nějaký ceník platný pro všechny. Ale pro tvou představu, tak za stejné ošetření jsme na veterině vždy platili mezi 400 - 500 Kč.
  Ovšem když tak čtu Katinec, tak musím také dodat, že to může být i něco horšího, ale budu s tebou doufat, že je to jen ta zanícená rána. Naše kočky to mívali běžně - Míša měla nateklou nohu, protože ji pokousal potkan (oběd se bránil), Matylda zase zavadila o nějaký drát či co, Marvin dokud nebyl kastrovaný, tak ho 2x kousl kocour do přední, zadní tlapy a obojí nateklo.. léčí se to lépe než kdyby to bylo zlomené =/
  21.6.2013 13:03Katinec
  Bettyz - No, my jsme například u našeho veterináře platili za Convenii, což jsou 14nácti denní ATB přes 800,-. Za RTG kolem 500,-
  Ono to chce opravdu nechat na vetovi, aby zjistil, co to je. Takhle z hlavy se to hádat nedá. Ale s největší pravděpodobností to bude něco z venku. Mohl si packu narazit, někde špatně došlápnout, mohla ho napadnout jiná kočko, možností je nespočet.
  21.6.2013 13:47Bettyz
  Katinec: jistě, to máš pravdu může to být cokoliv, ale podle popisu se mi okamžitě vybavily ty naše návštěvy veterináře.
  A propo.. bydlíš v Praze, to jsou jiné ceny, proto jsem uvedla kolik ošetření stálo v Příboře, jako příklad, nikoliv že tolik peněz určitě vyšetření stát bude.
  21.6.2013 16:07PRINCEZNA BECKY
  Díky za rady,ale na veterinu dnes bohužel nemůžeme. :/ Snad to přečká do pondělí... :(
  21.6.2013 16:46Rezek
  princezna becky
  doufám, že to bude něco lehkého a že se becky z toho brzo vylíže
  21.6.2013 18:57Ann
  PRINCEZNA BECKY: to samé nás potkalo nedávno, noha 3x větší a nestoupal na to. Byl to zánět, nějaký cizí toulavý kocour se s nim popral a tlapku mu prokousl, ale už je v poho. držím palce
  21.6.2013 21:35garffielb
  becky - jestli je packa na omak nejen oteklá, ale o horká a zarudlá, tak by to mohlo značit právě ten zánět. Možná bych se koukla na stránky veterinářů v okolí, někteří mají i o víkendu hodinu či dvě ordinační. Aby se kočka zbytečně netrápila...
  22.6.2013 16:21ličina
  Ann - protože zahradu nemáme zabezpečenou žádným plotem, navíc ho mám teprve pár dní a je hodně malé.Po bytě,noo máme dům a mamka je alergik a tak může být jen v 1 místnosti.
  - - - - -
  moje první album s Kim =
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=156
  22.6.2013 17:21Rezek
  liči
  slaďoučká/ý
  22.6.2013 22:39Rooomaaanaaa
  Ahoj všem, kamarádka mi poradila fígl na ochlazování našich čtyřnohých miláčků při nesnesitelných vedrech, tak se o něj s Vámi podělím :o)
  Používá chladící vložky, které se používají do chladících tašek. Vyrábějí se v několika velikostech a nejsou ani tak drahé. Přes noc je dá do mrazáku, odpoledne vyndá, zabalí do mikrotenového sáčku (pořádně uzavřít, jelikož se vložka hodně rosí) pro drobné miláčky zabalí do ponožky, těm větším s nimi vyplní povlak na polštář. Morčákům dává do klece 4-do každého rohu jednu a to pod podestýlku aby zabránila přímému kontaktu, doporučuje klidně zabalit do utěrky - přeci jen nechce aby morálka dostala infarkt z tak prudké změny teploty. Kočkám nebo pejskům pak stačí ještě vyplněný povlak na polštářek ještě přehodit ručníkem.
  Snad už taková vedra nebudou :o(
  Tady je odkaz na ty vložky, na internetu jich ale najdete mnohem víc :o)
  http://www.campingaz-coleman.cz/chladici-vlozky-campingaz.html
  - - - - -
  morálka = morčátka ;o) Miluji funkci T9 při psaní z telefonu, fakt :oD
  23.6.2013 11:38PRINCEZNA BECKY
  Ahoj, tak hlásím, že ťapinka je v pořádku. :)
  Samo to splasklo. :)
  Díky za držení palců... ;)
  23.6.2013 18:51Rezek
  p. becky
  to je dobře
  25.6.2013 09:56Ann
  P becky: to jsem ráda :-)

  Rooomaaanaaa: děkujeme. já osobně mám větší problém s králíčkem, než s kocourem. Kocouři si zalezou někam do stínu, ale králíček se neschová nikam do chodby, nebo do sklepa. Já jsem mu do výběhu dávala ledovou vodu v láhvi, vždy se o ní opřela a chladila se. Teď máme ale jiný problém.... prší, takže nemůže do výběhu na trávu :-(. Musí hold běhat po pokojíčku a ne na zahrádce
  25.6.2013 11:32Anonym
  Zdravím,mám prosbu .Chtěli by jsme si pořídit kočku domů,ale ještě sem ji neměla jako mazlíka a prosím o rady a zkušenosti vše kolem koček.Zajíma mě jetsli je lepší pořídit kocoura anebo kočku,přítel by chtěl kočku a jestli taky kočky krvácej mají peridodu jako fenky od pejsků? Máme dvě děti a kočička je vděčný mazlík Předem děkuji za rady ,Jana
  25.6.2013 16:27Rezek
  anonym
  Kočka i kobour mají své výhody i nevýhody. o periodě nevím, jelikož mám kocoura.
  http://www.kocka-info.cz/Clanky/Articles/-Nez-koupite-kot--283;----uvaha.aspx tady je pár věcí,m které je třeba zvážit, a na stejném vebu je ispousta rad, a když něco nenmajdete,je tam i forum, kde se můžete zeptat. ale nevím, jestli se tewn, kdo chce jít do fora, nemusí registrovat.
  25.6.2013 21:55kulíšek
  Ahojky všechny moc zdravím mame nove fotecky Kuliska tak se mrknete a komentujte dekuji :-)
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=157
  - - - - -
  Kulíšek moc prosi o 5 hlasku na tlapicce zadej 5+ at tam je 5 hlasku. a moc dekujeme za ochotu.http://www.mazlicekroku.cz/muj-mazlicek/#4198-kulisek
  26.6.2013 11:02Mikeš
  Zdravím tak sem zaregistrovaná jak sem včera psala jako anonym o radu kočky,tak jsme se večer byli podívat na jedno kotě kluka a vzali sjme si ho rovnou,je kouzelný a nešlo mu odolat :-) Jmenuje se Mikeš-Miki,je to kluka a je mu 2,5 měsíce :-)
  26.6.2013 16:55Ehrena
  Mikeš - koukám, že jsi z Jablonce, není to kotě z útulku Dášenka v Lučanech? V sobotu tam byl Den otevřených dveří a zrovna takové tam měli, jen se mi zdálo ještě menší. Bylo kouzelné, ale nikdo si ho ten den neodnesl - bohužel. :(
  26.6.2013 18:39Rezek
  Mikeš
  vítej mezi námi kočkaři
  26.6.2013 19:41kulíšek
  Kulíšek moc prosi o 5 hlasku na tlapicce zadej 5+ at tam je 5 hlasku. a moc dekujeme za ochotu.http://www.mazlicekroku.cz/muj-mazlicek/#4198-kulisek moc děkujeme !!!!!
  26.6.2013 20:16Fludara
  Prosím, máte někdo zkušenost s tím, že by vám kočky skrze nějaké krmivo vysloveně páchly? myslím po vyprázdnění :-)
  26.6.2013 20:22Ann
  Fludara: myslíš jako granule, nebo konzervy? Není to spíše, že by se tím živili nějaké bakterie, jestli to tam leží třeba už chvilku?
  26.6.2013 20:30Fludara
  Ann spíš myslím, že třeba po levnějším krmivu kočičky zrovna nevoní :)
  26.6.2013 20:36Ann
  Fludara: je to možné.... s tím jsem se sice ještě nesetkala, ale kdo ví.
  26.6.2013 21:26Katinec
  Fludara - Určitě to možné je, řekla bych že po těch kvalitnějších krmivech kočka smrdí víc, protože je tam obsaženo mnohem víc masa. Kdežto v těch krmivech, kde je hlavně obilí, tam nemá kočka z čeho smrdět. Mohu dosvědčit, máme odzkoušeno.:-)
  Když byl minulý kocour krmen dietním krmivem, které obsahovalo sice plno vlákniny, ale prakticky žádné maso, nebyl skoro cítit. Zato Mončičák dlabe kvalitku a bohužel je to i znát, když jde na záchod, myslím na velkou:) tak pokud to hned důkladně nezahrabe, tak pěkně zamoří celý byt.:-D
  26.6.2013 21:49Fludara
  Katinec chjo, to se nedá vydržet :) :(
  - - - - -
  - kéžby si pokaždé ty ludry po sobě zahrábly :))
  - - - - -
  mám pocit, že kdo někdy prohlásil, že kočka je nejčistotnější zvíře na světě, tak patrně neměl kočku ani jednu :D
  26.6.2013 22:59Katinec
  Flu - No tak ten náš jelen to kolikrát nechá pěkně vystavené, ani se neobtěžuje hrábnout a odkráčí si do západu slunce.:) Já pak sedím o 3 místnosti dál a najednou se mi přes nos přežene jedovatý plynový oblak.:-) Vystřelím jako raketa a jdu to uklidit, pak hodinu větrám byt.:)
  - - - - -
  Vždycky se modlím, aby se koček nešel vysejřit, když tu je návštěva věci neznalá.:-D To by asi popadali do mdlob.:-D
  A jednou se nám povedlo, že šel takhle miláček na záchod, zrovínka to měl trochu řidší a tak šikovně si na tam stoupl, že mu zadek koukal ven, jinak tam byl samozřejmě celý. No, všechno skončilo vedle hajzlíku na koberci.:-D V tu chvíli jsem myslela, že ho zabiju.:-D
  26.6.2013 23:31Mikeš
  Ehrena: ne ne mám ho přes inzerát od jedné paní,měla 3 koťata a náš Miki byl poslední a je úžasný :)
  - - - - -
  Rezek moc děkuji,sem ráda za tenhle web a diskuzi o kočičích miláčkách :)
  27.6.2013 12:24Rezek
  flu
  přesně, náš rezeček vždycky udělá, když je vevnitř, nejaký překvápko :D

  mikeš
  nemáš za co
  28.6.2013 09:46Bettyz
  Katinec: hehehe to je dobrý záškodník =)
  Jak jsem ráda, že nám kočky chodí na záchod jen v zimě (to když jsou přes noc v domě), teď přes jaro - podzim spí venku, tak tyhle věci nemusíme teď řešit, můžeme doma dýchat =))
  29.6.2013 09:05Kaja
  Ráda bych se Vám pochlubila .... týden máme doma nový přírůstek do naší minizoo =)
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=159
  29.6.2013 09:48Fludara
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=154 fotky z dnešního slunečného rána :)
  29.6.2013 20:34Rezek
  flu, kaja
  krásné fotečky
  - - - - -
  Jak sem vždycky pravidelně píšu, že vyhlašuju soutěž o titul kočka měsíce, ta se teď chci omluvit, že kočka měsíce červenec, srpen asi nebude, protože jsem na prázdninách, a neměl by kdo přebírat maily.
  - - - - -
  víte, jak je na diskusi o psounech to album hodný psounek aneb úrazové album, tak já už bych si mohla založit něco podobnýho, akorát na téma honý kocourek. večeříme tak pérky, a on přijde, a hledí. tak sem mu chtěla kousíček dát, jenom jsem mu ho ukázala, jako, že to padá, ať o tom ví, a ona ta potvůrka vyskočila a pověsila se mi drápem za prst. jau!
  30.6.2013 12:39Monnyka
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=160
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=161
  Netrvalo dlouho a pořídila jsem Sofii kamarádku, přiznám se první den jsem se až rozbrečela jak by se samou nevraživostí sežraly, ale netrvalo ani dva dny a jedna druhou hledají, buď aby něco vyvedly, nebo se pomazlily. A mohu odpřísáhnout nepsané pravidlo...jedna kočka bez druhé, je jen půlka kočky :-)
  30.6.2013 13:08Fludara
  Monnyka jéé kde jste sehnali červeně mramorovanou kočičku?
  - - - - -
  vyměním za černý mramor :D :)))