6.10.2014 16:04Tery
Ahoj, tak se nám stala jedna velmi nepříjemná věc, včera jsme našli našeho kocoura jak leží, má na zádech úplně ''vyhryzlý'' flek, průměr cca 5 cm až do masa, vypadá to ošklivě a ještě k tomu nemůže skoro na zadní nohy, když ho krmím tak tu jednu nohu má úplně rozjetou do strany, špatně se mu chodí, ale přesto se dosápal až k sousedom (oni ho taky krmí, přišli nám říci že se mu něco stalo, ještě dříve než jsme to zjistili my) tak jsme s ním dnes byli u veterináře a dal mu antibiotika a prý mu máme na ten flek na zádech stříkat takovou zelenou vodičku,(4 dny) nevíte co to je?
Mám o něj strach, protože my asi před dvěma roky umřela taky moje kočička, kterou jsem měla strašně moc ráda :( a tohohle kocourka jsem sama vychovala, byl cca rok u nás doma, pak už jen venku. myslíte že bude mít zadní nohy v pořádku nebo bude na ně ochrnutý? - to doufám že ne
7.10.2014 00:11Ehrena
Tery - na tohle ti tady asi nikdo neodpoví, na to se ptej veterináře, tady podle popisu nikdo nepozná, o co může jít, co může s těmi nohami mít, když ho viděl veterinář a je u něj v léčbě, poví ti víc on.
Držím palce, aby bylo vše v pořádku, já sama jsem přišla během posledních tří let o 3 kočičky a teď máme už 3/4 roku vážně nemocného kocourka, tak vím moc dobře, jak ti je.
8.10.2014 14:36Ehrena
Roomaanaaa - zrovna včera jsme koupili nějaké kachní sušené kousky masa v akci - název teď zrovna nevím, ale podívám se, - a kocour je z nich úplně vedle, a dokonce i Číča má tentokrát mimořádně zase jednou stejný vkus. :)
- - - - -
Mají je teď v akci v Pet Centru za 30 Kč za balení místo původních 70,- Kč, jmenuje se to masové kousky a jsou buď s kachní nebo kuřecí příchutí. Máme ty kachní a hrozně jim chutnají.
14.10.2014 00:42Ehrena
Emm - solená lidská strava a tedy samozřejmě i uzeniny je pro kočky absolutně nevhodná, zatěžuje ledviny. Samozřejmě vyjímečně jednou za čas kousek tolik nevadí, ale přímo tímto krmit není vhodné. Pokud byl kocourek takto nevhodně zvyklý u původní majitelky, zkoušela bych to dál s kapsičkami - třeba vyzkoušet víc značek a příchutí, jestli by mu nějaká nezachutnala. A k tomu i granule, je dobře, že aspoň ty baští. Pokud by si nezvykl na kapsičky ani konzervy, je možné ještě krmit kromě granulí přímo masem, vařeným nebo syrovým předem přemraženým. Viz tady v sekci Krmení nahoře v tom modrém. Pokud by nechtěl jíst ani maso, zkoušela bych ho pomalu zvykat metodou trochu kapsičky a na to dát trochu doteď oblíbeného krmení - salám atd. Začít jen s kouskem kapsičky a většinou salámu a denně přidávat víc kapsičky a ubírat množství salámu, postupně tak přejít už jen na kapsičky a uzeniny dávat opravdu jen vyjímečně kousek.
Jinak dost koček je krmeno jen granulemi, ale většina veterinářů toto nedoporučuje a preferuje u koček mokré krmení, protože kočky všeobecně málo pijou a mívají pak problémy s močovými kameny a ledvinami.