od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2014
 • Zobrazuji 13 zaznamu.
 • 6.10.2014 13:21Teres
  nevite kde bych sehnala odchytovou klec na kocky? potrebuji ji jen na jeden odchyt takze ji nechci kupovat.maji ji veterinari ci utulky? a pujci mi ji?jsem z Prahy
  6.10.2014 16:04Tery
  Ahoj, tak se nám stala jedna velmi nepříjemná věc, včera jsme našli našeho kocoura jak leží, má na zádech úplně ''vyhryzlý'' flek, průměr cca 5 cm až do masa, vypadá to ošklivě a ještě k tomu nemůže skoro na zadní nohy, když ho krmím tak tu jednu nohu má úplně rozjetou do strany, špatně se mu chodí, ale přesto se dosápal až k sousedom (oni ho taky krmí, přišli nám říci že se mu něco stalo, ještě dříve než jsme to zjistili my) tak jsme s ním dnes byli u veterináře a dal mu antibiotika a prý mu máme na ten flek na zádech stříkat takovou zelenou vodičku,(4 dny) nevíte co to je?
  Mám o něj strach, protože my asi před dvěma roky umřela taky moje kočička, kterou jsem měla strašně moc ráda :( a tohohle kocourka jsem sama vychovala, byl cca rok u nás doma, pak už jen venku. myslíte že bude mít zadní nohy v pořádku nebo bude na ně ochrnutý? - to doufám že ne
  7.10.2014 00:11Ehrena
  Tery - na tohle ti tady asi nikdo neodpoví, na to se ptej veterináře, tady podle popisu nikdo nepozná, o co může jít, co může s těmi nohami mít, když ho viděl veterinář a je u něj v léčbě, poví ti víc on.
  Držím palce, aby bylo vše v pořádku, já sama jsem přišla během posledních tří let o 3 kočičky a teď máme už 3/4 roku vážně nemocného kocourka, tak vím moc dobře, jak ti je.
  7.10.2014 08:58Fludara
  Zelena vodicka me napada jen Novikov - tekuty obvaz.
  8.10.2014 10:18Rooomaaanaaa
  Všechny moc zdravím :-)

  Máte prosím někdo zkušenosti s pamlsky pro kočky(/psy) od HUHUBAMBOO ??
  8.10.2014 14:36Ehrena
  Roomaanaaa - zrovna včera jsme koupili nějaké kachní sušené kousky masa v akci - název teď zrovna nevím, ale podívám se, - a kocour je z nich úplně vedle, a dokonce i Číča má tentokrát mimořádně zase jednou stejný vkus. :)
  - - - - -
  Mají je teď v akci v Pet Centru za 30 Kč za balení místo původních 70,- Kč, jmenuje se to masové kousky a jsou buď s kachní nebo kuřecí příchutí. Máme ty kachní a hrozně jim chutnají.
  13.10.2014 18:29Emm
  dobrý den, mám takový dotázek. Jen jestli tu někdo z Vás má větší zkušenosti. Zrovna včéra večír jsme si přivezli domu kotátko .. je krátce od maminky. Jsou mu dva měsíce a původní majitelka od které jsme kocourka odebírali nám sdělila že nežere masíčko z konzerv a ani s kapsiek a že ho krmily párkama a salámkama... Příjde mi to trochu divné. Protože jsem si přečetla že kočkám by se moc často neměli podávat lidské potraviny.. V tomhle případě uzeniny. Ve zverimexu jsme na doporučení té prodavačky koupily granulky přímo pro kotata a ty naštěstí žere a po zkoušce s kapsičkou se kterou jsem samozřejmě neuspěla. Nakrájela kuřecí salámek a ten zbaštil ani nemrkl. Nechtěla bych kocourkovi touhle stravou nijak ublížit. Netuším co místo masíčka mám kocourkovi dávat.. Přeci jen nemůže být živen pouze suchou stravou....
  14.10.2014 00:42Ehrena
  Emm - solená lidská strava a tedy samozřejmě i uzeniny je pro kočky absolutně nevhodná, zatěžuje ledviny. Samozřejmě vyjímečně jednou za čas kousek tolik nevadí, ale přímo tímto krmit není vhodné. Pokud byl kocourek takto nevhodně zvyklý u původní majitelky, zkoušela bych to dál s kapsičkami - třeba vyzkoušet víc značek a příchutí, jestli by mu nějaká nezachutnala. A k tomu i granule, je dobře, že aspoň ty baští. Pokud by si nezvykl na kapsičky ani konzervy, je možné ještě krmit kromě granulí přímo masem, vařeným nebo syrovým předem přemraženým. Viz tady v sekci Krmení nahoře v tom modrém. Pokud by nechtěl jíst ani maso, zkoušela bych ho pomalu zvykat metodou trochu kapsičky a na to dát trochu doteď oblíbeného krmení - salám atd. Začít jen s kouskem kapsičky a většinou salámu a denně přidávat víc kapsičky a ubírat množství salámu, postupně tak přejít už jen na kapsičky a uzeniny dávat opravdu jen vyjímečně kousek.
  Jinak dost koček je krmeno jen granulemi, ale většina veterinářů toto nedoporučuje a preferuje u koček mokré krmení, protože kočky všeobecně málo pijou a mívají pak problémy s močovými kameny a ledvinami.
  18.10.2014 13:54františek
  Múžu reagovat??
  - - - - -
  mám doma kocourka a potkánkyx
  18.10.2014 21:14ket
  Pořídili jsme si jednu chlupatou potvůrku, aneb představuji našeho Mattiho :o) https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=279
  30.10.2014 14:18Kykina
  Ahojky, mám hodně špatnou zprávu. Dne 26.8. nám umřela naše kočičí slečna. :( V noci jí přejel nějaký *****. Já u toho nebila ,ale našli ji u popelnic. Je mi jí hrozně líto bylo ji teprve 2 roky byla to pořád malá slečna. Tak zatim a mějte se dobře. Hodně štěstí. Kykina
  31.10.2014 16:29Anonym
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kupujete kočičce konzervy? popř. jakou? :) Děkuji za odpověď :)
  31.10.2014 17:45Ann
  Ano, kupovala jsem KiteKat, ale pozor! obsahují sóju a některé kočičky mohou být na sóju alergické. (Ano, právě se z toho u nás léčíme)
  - - - - -
  Kikynka, to je mi moc líto :( lidi jsou opravdu strašný *****. Chudinka malinká..