od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2014
 • Zobrazuji 35 zaznamu.
 • 1.11.2014 20:03alvin
  Ahoj, u nás na zahradě jsem našla 5 koťat, ale jedno je ještě malé a slabé, co mu mám dávat žrát?
  1.11.2014 20:23Babouci
  alvin
  záleží na tom, jak je malé, kolik mu je asi týdnú, jestli je hodně malé, tak to by chtělo kotěcí mléco royal canin, pokud neni, tak ředěné neslazené tatra mléko, normální mléko kočky nedokážou strávil, ale tatru mléko z nějakého důvodu tráví bez problémů
  - - - - -
  ještě bych se dívala, jestli si koťátka na zahradu neodložila nějaká kočička a nehledá je, někdy kočky na čas opustí mladé, aby se najedly a odpočinuly si a pak se vrací
  - - - - -
  také bych s nimi zašla na veterinu, jestli netrpí nějakou nemocí, že je tak malé
  2.11.2014 09:12alvin
  Babouci:
  Je asi jeden měsíc starý
  2.11.2014 12:09Babouci
  Alvin
  tak to by mělo papat ještě to mlíčko. Určitě sežeň mléko Royal Canin, v balení je i lahvička, nebo zkus krmit stříkačkou a už se začíná zkoušet i pevná strava, jsou v obchodech kapsičky pro koťátka, které s pevnou stravou začínají, je tam psané myslím psané do 4 měsíců, Hills, Royal Canin
  2.11.2014 13:17alvin
  Babouci
  Jo koupim ho, jinak můžou jist i kuřecí maso s rýží?
  2.11.2014 13:45Babouci
  já bych dala víc masa, jen trochu rýže a trošku rozmixovala, aby to bylo na malinké kousky,ale jen trochu, přechod na pevno stravu musí být postupný
  2.11.2014 20:53alvin
  Koupila jsem to mléko pro kotatka a jedl to jen stříkačkou, tu rýži jim udělám v pondělí
  2.11.2014 21:10Babouci
  alvin
  rýže jen méně, hlavně masíčko, kočičky jsou větší masožravci než pejsci, takže poměr tak maximálně 1:4
  3.11.2014 21:15Anonym
  Dobrý den, chci se zeptat, mám týden kočičku, která má 2 roky (britská). V noci vůbec nespi a pořád lašuje, jak to můžu změnit? Aby spala a nerušila?
  3.11.2014 23:33Babouci
  Anonym
  Možná bude těžké změnit kočiččin denní režim. Kočičky jsou dost noční tvorové a u nás kočičky v noci také docela řádí. Navíc nespí jako my (nebo pejsci) celou noc, ale dávají si během dne několik šlofíčků. Bylo by dobré ji utahat hraním s udičkou, aby si vyhrála a pak odpočívala. Nebo, pokud opravdu moc ruší, ji nechat v jiné místnosti. Také je možné, že je u vás krátce a potřebuje si zvyknou na nový rytmus na nové prostředí a potom se uklidní. Moje kočky nespí celou noc, chodí po bytě, hrají si, papají, ale jsou zvyklé, že spím a obvykle neruší, jen si ke mně lehnou a spí se mnou v posteli.
  7.11.2014 22:00alvin
  Nevíte o někom kdo by chtěl kotatka?
  8.11.2014 01:20Babouci
  alvin
  Vyfoť je a dej to tady do inzerce nebo na www.bazos.cz, teď jsem tam dávala jedno koťátko od známé z depozita. Ale ohlídala bych si, kdo si je vezme, trošku bych si nové majitele proklepla. Četla jsem na Facebooku, že o koťátka zdarma mají zájem i hadaři. Od známé z depozita znám i docela děsné příbehy z nových domovů. Nechci strašit, jen radím trochu opatrnost.
  - - - - -
  Jak to dopadlo s tím malým koťátkem? Chytlo se?
  8.11.2014 17:37Lenka V.
  Dobrý den, našla jsem malé kotě asi tak 3 týdny až měsíc staré, je ještě malé. Je pod stromem za garážema a podle mě je ještě kojené. Ale nevím, zda je lepší ho tam nechat, jestli si ho máma najde a nebo je opuštěné. Jak to poznám a co s ním?
  8.11.2014 22:02Babouci
  Lenka V.
  Já bych ho tam nechala, pokud vypadá, že má plné bříško. Ale kontrolovala bych to. Kočka koťata nechává samotné, když se jde najíst, nebo si odpočinout. Nebo se koťě vydá na výlet a maminka si ho obvykle najde.
  - - - - -
  Ale určitě bych to hlídala, může se stát, že se kotě ztratilo nebo se stalo něco s jeho maminkou. Pokud je kotě napapané, čisté a nepiští moc hlady, tak by to mohlo být jen kotě na chvíli odložené.
  - - - - -
  Pokud by bylo větší, asi bych ho vzala, protože venkovní kotě nic moc dobrého venku v zimě nečeká. Já jsem si brala od popelnic asi dvouměsíční kočičku, ale tam to bylo jisté, že maminku nemá, byla neustále sama a chodila papat pod přístřešek, který jsme jí uděla a krmili jí tam. Blížila se zima, takže by venku asi nepřežila, byla hodně malinká (živila se předtím odpadky z čínského bistra).
  - - - - -
  Možná bych se pokusila koťátku přilepšit kotěcí konzervou/kapsičkou, pokud má maminku, tak by to ocenila i ona, při kojení vydá hodně energie a často hodnwě zhubne. Měsíční koťátko se už postupně zvyká na pevnou stravu.
  - - - - -
  Pokud hodně mňouká, jak si psala na králicích, tak je asi opuštěné, já bych se ho pokusila najít. Prskat prská, protože se bojí. Pokud je hodně malé, nemělo by ublížit, pokud je větší, tak bych si vzala silnější rukavice.
  9.11.2014 01:51Rooomaaanaaa
  Ahoj všem :-)

  Nemáte prosím někdo zkušenosti s mořskou řasou - ve formě kapek nebo prášku? Našemu kocourkovi začala šednout srst a hnědnout původně úplně černý čumáček a tak mi byla doporučena :-( ale nevím jakou a v jaké formě je nejlepší k dávkování :-(

  Předem moc děkuji za případnou odpověď :-)
  9.11.2014 14:44Lenka V.
  Babouci: tak koťátko bylo ještě v půl 9 samo , takže jsem s pomocí kamarádka kotě chytila a měla ho přes noc vv přepravce ve sklepě a chodila mu dávat mléko. Z misky moc neumělo, tak na prst a pak z lahve. Mělo hlad protože hltalo jako blázen. Takže ho možná nějací dobráci vyhodili. Manžel ho ráno odnesl na městskou policii a tam tvrdili, že mlíko nemělo dostat a že se o něj postarají. Tak doufám, že bude vpořádku.
  9.11.2014 15:00Babouci
  Lenka V
  Ano, na policii mělo pravdu, mléko kočky neumí trávit, není pro ně vhodné. Všude se sice už od dětství dozvídáme, že kočka a mléko k sobě patří, ale není to tak.
  - - - - -
  Vhdnější je kotěcí mléko Royal Canin nebo jné určené pro koťata a pokud není, tak z nějakého podivného důvodu, jim při trávení nevadí neslazené tatra mléko, které se rozředí vodou. Takže příště raději tu tatru.
  10.11.2014 18:35Fludara
  Mleko opravdu neni vhodne. Hlavne kocka se z toho nenaji a akorat ji pro prozene.
  11.11.2014 13:05Tanja
  Ahojky, může mi někdo vysvětlit, proč kočka než se uloží tak pešlapuje? To že mi přešlapuje na břiše, bo prsou, bych ještě překousla, ale dostávám hysteráka, když mi kočičák ve dvě v noci vleze na polštář a začne přešlapovat, nejlépe ještě v mých vlasech minutu, dvě, tři.... a já samozřejmě nespím jen vduchu nadávám
  11.11.2014 20:04Sunrise
  Tanja: Když kočka přešlapuje může to znamenat že je nérvózní. V tvém případě to ale znamená že ti tak kočička dává najevo svou lásku k tobě. Prostě že tě má ráda. :)
  12.11.2014 14:36alvin
  JoJo, maličký už žere pevnou stravu a hodně vyrostl :)
  12.11.2014 23:19kafralka
  Mrkněte na tuhle kočičku, má neustále zavřená očka a přitom se směje, rozkošné
  creativelife.cz/shirenoko-nejspokojenejsi-a-zaroven-nejospalejsi-kocka-na-svete/
  13.11.2014 09:48Tanja
  To Sunrise: :-) hádám, že když je to z lásky, tak to budu muset prostě překousnout
  14.11.2014 15:38Sunrise
  Tanja: Buď to nebo ji můžeš nějak naučit aby ti v noci nelezla na vlasy, ale myslím že když je na to už zvyklá bylo by těžké ji to odnaučit. Takže to nejspíš budeš muset vydržet. Ale po čase si na to zvykneš a ani to nebudeš vnímat. :))
  17.11.2014 19:39Athe
  Nevíte, čím by mohlo být, že naše kočka je pokaždé, když někdo začne pískat, jak zhypnotizovaná a začne se mazlit nejdřív o toho, kdo píská a pak absolutně o všechno? Dělá to i v případě, že píská člověk, kterého nezná a bojí se ho. Celou dobu, co tu je, je před ním třeba schovaná, ale jen začne pískat, kočka vyleze a jde přímo za ním. Vždycky se tím všichni náramně baví, ale docela by mě zajímalo, proč to dělá? :D
  20.11.2014 13:33Lenka
  Rooomaaanaaa: Mořskou řasu kupuju psiskům, jmenuje se to Plaq Off, dělají 40g a pak velké balení. Pro dva malý psíky mi to vydrží asi 4měsíce. Je to na první pohled podobné majoránce, sypu na granulky.
  23.11.2014 21:06Sunrise
  Athe: může to mít třeba z minulosti když se sní někdo mazlil pískal při tom nebo něco tak. Spojuje si ten zvuk s něčím příjemným. Taky se jí může ten zvuk třeba jen líbit. Jinak fakt nevím proč tohle dělá.

  A když ten cizí člověk přestane pískat bojí se ho znovu potom, nebo už ne?
  25.11.2014 12:07Athe
  Sunrise: Jakmile pískat přestane, už k němu zase v žádném případě nejde. Jen ho třeba pozoruje z povzdálí nebo rovnou zaleze a čeká, až odejde pryč. Máme ji od koťátka a nikdo na ní za celou dobu, až do jejích dvou let nepískal. Přišly jsme na to se sestrou až tehdy, kdy měla sestra něco puštěného na počítači a někdo tam pískal. Kočka ihned šla mazlit repráky, tak jsme zkusily co udělá a je opravdu po pískajícím člověku jak zblázněná.
  Asi se jí to fakt jenom líbí, nebo netuším, co se jí honí hlavou.
  25.11.2014 20:05Anonym
  Zdravím vás, včera jsem si domu přivedla kočičáka. Toulal se kolem naší benzinky a bylo mi nějak líto ho tam nechat. Pravděp. těhotenské hormony, za jiných okolností bych to asi tak neřešila, nevim. Každopádně ho máme doma, resp. zatím ve stodole. Je pěkný, kožich má čistý, oči čisté, uši čisté, řiťku čistou, ocas nosí pěkně nahoru, vyzáblý není, takže se netoulal dlouho. A teď se tedy ptám, chci ho co nejdřív vzít na veterinu, jo je to dospělý kočičák, nevim jak může být starý, ale kotě už to dlouho není. Takže prvně veterina, jenže než se tam dostanu, tak ho nechci brát domů, nechávám ho venku. Jedna hrozba je tu, že tam máme i myši a já se celkem bojím, aby se nenakazil toxoplazmozou. Myslím si, že to by však tu myš (pokud by byla infik.) musel sežrat. Nevim jak to chodí, v životě jsem kočku nechovala, přiznávám, že je nemám moc v lásce, ale tenhle mě nějak zaujal... Takže co dál, můžete mi něco poradit? jak se mám zařídit, samozřejmě veterinu chci vyřešit co nejdřív, ale muž má zrovna odpolední a zítra dopoledne nebude čas tam zajet. Nebo jak velké je riziko, že se nakazí toxou? jsem těhotná, takže z toho mám celkem hrůzu.
  25.11.2014 21:35Sunrise
  Athe: No tak to opravdu nevim. Nejspíš to teda bude tím že se jí ten zvuk líbí. Ale divim se že jde za cizím člověkem kterého se ho bojí. :o

  Anonym: Aby se nakazil musel by nejprv jak jsi říkala myš sežrat. Toxoplazmóza se přenáší výkaly(vajíčky), takže pokud jste mu dali kočičí záchod tak by ho měl čistit někdo jiný než ty. Jinak velké riziko asi není. Až zajdete na veterinu dozvíte se toho víc.
  Jinak pořídit nějaké základní vybavení podle toho jestli ho chcete mít venku nebo vevnitř.
  Misky na vodu a na žrádlo, pelech, kočičí záchod a do něj stelivo, různé hračky(balónky, papírové kuličky, malé plyšové hračky), pokud ho budete chtít držet doma bylo by dobré pořídit škrabadlo aby ho používal místo nábytku.
  25.11.2014 23:25Holly
  Sunrise - díky anonym jsem byla já, než jsem se přihlásila. Jj nakonec si ji vezme tchýně, bo dnes přišla o tchána. Kočičí záchod máme jeden po králikovi, stelivo ještě taky máme, pořídí se nějaký škrabadlo a na veterinu jdeme zítra, takže doufám, že bude vše ok. Jj to jsem si právě myslela, tak doufám, že to neší myšižrout. Ale vypadá zatím, že ne, spíš se žene po granulích než po myších. No a o záchod se vlastně bude starat tchýně, takže to půjde nakonec mimo mě. Super díky :-)
  27.11.2014 13:04Lenikf
  Přeji hezký den, tak jsem tu nová - vždy jsem byla jen v králičí skupině. Už se těším na vaše albíčka a diskuze. Přidala jsem pár fotek do alba našeho Mikeška https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?mode=edit&uid=199&id=283&v=1417087793814
  - - - - -
  Máte někdo zkušenosti s kvalitním krmivem pro kocoura po kastraci co má problém se struvity v moči? Teď momentálně je má rozpuštěné díky stravě Hills s/d, přešly jsme na granule udržovací Hills c/d a začaly problémy. Hlen ve stolici a střídavě průjem a pevný malý bobek. Měli jsme smectu i probican, dietu, při dietě se to lepšilo, ale jak jsme najeli na granule zase se to vrátilo. Mám podezření na ty granule, ano moc je kocour nechce žrát. Chtěla bych mu koupit nějaké kvalitní granule, koukala jsem i na holistickou stravu, ale nevím co vybrat, aby se struvity v moči nevrátily. Máte někdo s tím zkušenosti? Náš vet nám poradil postupně přimíchávat Hills c/d do filé s bramborem, ale kocour to nežere.
  28.11.2014 00:27Babouci
  Lenikf
  K jakému veterináři chodíte? Já bych vyzkoušela názor nějakého dalšího veta. My chodíme k doktorovi Srbovi je to kočkař, možná by uměl poradit. Nebo třeba někdo jiný.
  28.11.2014 01:47Ehrena
  Lenikf - můžete vyzkoušet i jiné granule dietní na močové problémy (proti tvorbě struvitů), jsou různé typy od různých výrobců, my jsme měli - kocourkovi nejvíc chutnaly - Royal Canin s/o, po těch šílela i naše Číča, která je ale zdravá a tudíž pro ni nejsou vhodné. Občas dostala pár koleček jako mlsku. Nám bohužel nemoc postoupila na ledviny, takže teď máme jíst ledvinovou dietu a ta mu vůbec nechutná.
  Jinak od té urinární diety jsou ještě různé jiné značky, jako Trovet, Purina One, Pro Plan, Sanabelle, je toho víc na výběr, je třeba vyzkoušet, co vám bude nejvíc vyhovovat.
  28.11.2014 12:31Lenikf
  Babouci: no psala jsem i email jinému vetovi a oni prostě doporučují tyhle sra..y co mají s nima smlouvu a sype jim to peníze.
  Ehrena: ono chutnat to kočce může, ale kvalita granulí co jsou většinou v obchodech, nebo na netu k dostání je úplně někde jinde. Radši bych volila holistickou stravu a potřebovala bych poradit co z toho je na struvity. Hills a Purina teda pro našeho kocoura nic moc. Ale děkuji za odpověď, kouknu ještě na jiné značky co jsou v odpovědi ;-)