od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2015
 • Zobrazuji 15 zaznamu.
 • 2.11.2015 20:15Hejcmanka
  Ahoj chtěla bych se zeptat co mám dělat jsem zoufalá v pátek 30.10 se nám stratila 3 letá kočka a nevracíse je možnost že se vrátí? Je kastrovaná a ještě takhle dlouho nikde nebyla
  2.11.2015 22:40Ehrena
  Hejcmanka - možnost, že se vrátí, asi ještě je, ale pokud vím, kastrované kočky se drží většinou doma nebo v okolí domu, takže je divné, že je tak dlouho pryč. Hledali jste v okolí a ptali jste se lidí, jestli ji někdo neviděl?
  Je také dobré zavolat do útulků v okolí a zeptat se tam.
  Rady, co dělat, když se ztratí kočka, zde odkaz:
  http://www.kocka-info.cz (napravo)
  7.11.2015 15:21Misi
  Ahojky, mám doma už 2letou kočku a ta zničehonic začala počůrávat postel, je kastrovaná a naučená na záchod, defakto na ten záchod chodí normálně a taky je zvláštní že počůrává jenom tu naši postel, kterou máme s přítelem, máme totiž ještě jeden pokoj, kam má trvalí přístup a kde jedna postel je, ale tu nikdy nepočůrala...Poprvé tu naši postel počůrala když jsem jí a ještě kocourkovi zapomněla vyčistit záchod, tak to jsem pochopila, protože ta kočka je hodně taková jako fiflena a pořádná, to už jednou udělala i dřív když jsme ještě bydleli jinde, že počůrala postel když byl záchod nevyčištěný, ale pak to asi po měsíci zopakovala bezdůvodně a i když jsem to opravdu důkladně vyčistila a polila všelijakými aviváži, tak to udělala hned po týdnu znovu, je možné, že i když sem to tam drhla, tak to prostě pořád cítí, páč i já jsem tam furt něco cítila...A přítel už vyhrožuje, že jestli to udělá ještě jednou, tak bude muset jít pryč z domu, páč počůrává především jeho půlku postele a je těžké to dospělou kočku odnaučit, tak jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte nějaké nápady, jak jí to mám odnaučit, nebo, co s tím mám dělat?
  8.11.2015 09:59Ehrena
  Misi - za prvé by bylo třeba vyloučit, že by se mohlo jednat o zdravotní problém - zánět močového měchýře nebo možné kameny nebo písek. Trpí na to dost koček a ještě víc kocourů, nebo spíš kocouři mívají horší průběh. Takže by bylo dobré napřed navštívit veterinu a nechat vyšetřit kočku na tyto nemoci.
  Pokud by nešlo o zdravotní problém, může jít o psychický - nezměnilo se u vás doma něco, co by kočce mohlo vadit, nebo nemá něco proti přítelovi? Kočky na to často reagují právě takhle.
  Jinak co se týče toho, že ta kočka tu moč i po vyčištění z té postele cítí, to asi ano, kočky mají daleko citlivější čich než my a pokud ji cítíš i ty, jak píšeš, tak ona určitě.
  Protože jsem měla stejné problémy s kocourem - u něj šlo o ty zdravotní důvody, trpí na záněty močáku a struvity, mám praxi s čištěním skvrn po moči a osvědčilo se mi místo vyprat normálně vodou s pracím práškem a pak ještě zastříknout tímhle:
  http://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/deodoranty_osvezovace/183065
  Pěkně to voní a moč už po tom necítím.
  8.11.2015 16:52Kubik
  zdravim. Jak moc je vzacna kocka, co ma kazde oko jinaci barvy? :)
  10.11.2015 07:13Andi
  Kubík-jak moc to nevím ale většinou to bývá u bílých kočiček a nazývá se to heterochromie.Já to měla u bílošedého teddy králíka s PP zase jedno oko měla modré a druhé šedivé.Je to i u lidí.
  - - - - -
  A mám též dotaz máme nekastrovaného2 letého kocourka ven nechodí ale jsme třeba 3 dny doma a pak jdeme do práce na noční a příjdeme tak se pomazlí pak ví že dostane konzervu nebo paštiku no a pak chodí po bytě a pořád mnouká zkoušíme si s ním i hrát ale to vydrží chvilku a zas chodí a mnouká trvá to asi tak 20 minut pak přestane vleze na gaouč a pozoruje.Nevím přesně co to znamená.Moc díky.
  10.11.2015 11:05Ehrena
  Andi - máme též nekastrovaného 2,5letého kocoura, tohle mňoukání dělal denně doma před dveřmi, od doby, kdy dospěl, což u něj bylo později, tak v necelých 2 letech. Ale trvalo mu to déle než 20 minut, bylo to docela neúnosné - kdybych mohla, dala bych ho vykastrovat, to kocoury zklidní. On má ale kastraci kvůli špatným ledvinám zakázanou, tak jsme to řešili pomocí chemické kastrace Supralorin, kocourek se po ní zklidnil a přestal značkovat, což předtím hodně dělal. Pokud je to možné, u vás bych asi doporučovala kastraci, nekastrovaní kocouři touží po kočkách a dávají to pěkně najevo.:)
  13.11.2015 22:31Kočičárna
  My doma krmíme kocoura krmivem Purina ONE adult a je to nejlepší krmivo, které je na trhu!!!
  14.11.2015 17:42Drevokocur
  Ahojte mám otázku.
  Budeme si pořizovat kočičku (samička) a chtěla bych se zeptat,podle čeho se udává cena kastrace.Jestli podle váhy nebo pohlaví či něčeho jiného? Díky za případnou odpověď.
  16.11.2015 21:07Ehrena
  Drevokocur - cenu kastrace si určují sami veterináři, často se to liší docela o hodně, dražší bývají ve velkých městech, levnější na vesnicích, podle váhy se to asi moc neodlišuje, ale podle pohlaví samozřejmě ano, nechat vykastrovat kocoura je levnější než kočku, taky kastrace kočky je daleko náročnější než kastrace kocoura.
  19.11.2015 16:49Hejcmanka
  Ahoj je to 3 dny co jme si prinesli kotě kocour a ma velke bricho a docela často mnouka ale nic nehce jen se asi mazlit a je normalni ze kdyz se dotknu u ocasu na zadech tak zvedne zadek? Odpověste pls
  20.11.2015 09:23Fludara
  Hejcmanka je kote odcervene?
  20.11.2015 14:17Hejcmanka
  Nevim mame ho jen ctyry dny a dela to jen kdys vrni. Ja myslim že ho to jenom bavi
  21.11.2015 11:18Ehrena
  Hejcmanka - Fludara se ptala kvůli tomu velkému břichu, jak jsi psala, ne kvůli tomu zvedání zadečku.
  22.11.2015 13:13Hejcmanka
  A to muze byt tim?