od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2015
 • Zobrazuji 14 zaznamu.
 • 2.12.2015 17:21Micka 101
  Jak se pozná u koček pohlaví.
  - - - - -
  muže si kocour přinést koťata
  2.12.2015 17:23Mourek
  To si moc nemyslím většinou kot´ata přivádí kočka(máma).
  - - - - -
  Micka101
  2.12.2015 17:42Micka 103
  jak má odnaučit kocoura kousat do ruky
  15.12.2015 14:55Daniberu
  Holky, potřebuji poradit. Dcera si v neděli přinesla kocourka z útulku. Vypadal v pořádku, jen nemohl mňoukat. Dneska měl nejprve mokrý čumáček, pak mu začalo téct z oka a následně přestal jíst.
  Předpokládáme, že je to rýma a dcera pochopitelně jede na veterinu. Jen jsem se chtěla zeptat, jak vážná rýma u koček je a jak se léčí. Tak trochu se vyznám v nemocech králíků, ale v kočičích vůbec. Taky mám obavu, že se nakazí i jejich kočka, protože dcera kocourka, bohužel, nenechala "v karanténě", protože jí v útulku řekli, že je zdravý :(. Předpokládám, že jí všechno řeknou na veterině, ale ráda bych se trochu orientovala i z přímé zkušenosti. Dík
  16.12.2015 02:24Babouci
  Daniberu
  Může to být rýma, ale i něco vážnějšího. Nevím z jakého útulku kocourka dcera má, ale nám vet říkal, že útulek je jako školka, kočičky tam chytnu cokoliv, je jich víc spolu. Některé útulky berou karanténu vážně, některé to moc neřeší, daji klec do stejné místnosti, v jako jsou už kočičky po karanténě, ale bohužel jsou i nemoci přenášené vzduchem a tam oddělená klec nepomůže. Byl kocourek už očkovaný?
  16.12.2015 07:51Daniberu
  Babouci: Očkovaný i odčervený byl. Dcera s ním byla včera na veterině. To už měl i horečku a doktor řekl, že je dobře, že jeli hned, že to u něj probíhalo neobvykle rychle a je štěstí, že ještě nemá chycené průdušky. Dostal injekčně antibiotika, na cestu ještě "batůžek" podkožně a dneska jedou na další dávku. Pak se prý uvidí, co dál. Prý to v sobě mohl mít klidně i 14 dní a teprve teď to propuklo. Co přesně, tedy jaký duh rýmy to je, nevím. Teď se ještě modlíme, aby to nechytla i ta kočina :(. Snad to všechno dobře dopadne.
  16.12.2015 14:02Ehrena
  Mám podobný dotaz - našemu kocourkovi včera dopoledne začalo slzet levé oko a má ho zřejmě oteklé, má ho menší než to druhé. Když roztáhnu oko, bělmo má načervenalé, proti tomu zdravému. Rýmu nemá, teplotu snad taky ne, mám podezření, že jak blbnou s Číčou a občas se tak jako perou, že ho mohla nějak škrábnout, protože včera ráno to ještě neměl, až pak dopoledne. Zatím ho nechci táhnout na veterinu, až jestli se to nezlepší, ale chci se zeptat, jestli mu můžu preventivně kápnout nějaké kapičky, třeba Optalmo Septonex, nevím, jestli se to u koček smí použít.
  Nevíte?
  - - - - -
  Měl něco podobného i jednou v létě, ale to ho něco venku štíplo, měl oteklé oko asi dva dny a pak dobré. Ale tenhle důvod teď nepřipadá v úvahu.
  17.12.2015 01:37Babouci
  Ehrena
  Mám ve škole pro veterinární asistentky přizvukovali, že oči nikdy neléčit doma. Když tak jenom vyčistit světlíkem. Nikdy se neví, jaké zranění to je, jestli jsou to len spojivky nebo poraněná rohovka a podobně. Na veterinu bych určitě zašla. Pokud si kočičky hrají , nechtěně se mohou zranit, už jsem podobné úrazy měla a vždycky se to muselo řešit na veterině. Před týdnem mi kocourek v panice zranil oko králindě. Sice to ze začátku nevypadalo hrozně, ale vet zjistil, že má poškozenou rohovku a oko 2x proseknuté, měla štěstí, že ji nevyteklo. Takže zranění očí nepodceňovat, kočičí drápky jsou nebezpečná zbraň, vet říkal, že kdybych hned nepřišla, ak se králindě oko nevyléčí.
  17.12.2015 17:35Ehrena
  Babouci - díky, taky to znám od morčat. Ale vypadá to, že už je to dobré, kocour už má oko normální, trvalo to o něco déle než 24 hodin. Tak nevím, o co šlo.
  21.12.2015 16:34Audyo
  Dobrý večer. Máme takový problém. Máme Mainského mývalího kocourka, který nám asi před měsícem vlezl do chlebovky a ''pochutlal'' si na chlebu. Potom měl průjem a šli jsme s ním k p.veterinářce, která mu píchla ATB a dala mu dietní granule Royal Canine, ale krmili jsme jinou (lepší) značkou, ale očividně mu zachutnaly granule od p. veterinářky a teďka nám nechce papat naše granulky :/. Také je nejspíš kvůli tomu hodně hubený a bojíme se o něj :(. Prosím poraďte, jak bychom ho mohli zase rozjíst, tak, aby měl hodnotnou výživu. Děkuji mnohokrát za jakékoli rady.
  22.12.2015 11:39Ehrena
  Audyo - a ty granule od veta by jedl? Já bych mu dávala ty, které mu chutnají, a zkusila bych pomaloučku přimíchávat ty vaše "lepší". Já jsem taky kočkám koupila lepší granule Taste of the Wild, už jsme je měli jednou, ale jinou příchuť, tahle jim nejede a radši jedí všechno jiné (horší značky) a na tyhle mi kašlou. Aby je vůbec nějak snědli, musím je právě míchat s jinou, jimi preferovanou, ale složením horší značkou.
  Pokud by kocourek vůbec špatně - málo jedl a následkem toho hubnul, jedině se poradit s vetem. Náš kocour je špatně jedící ledvinář, a co mu pomáhá na chuť k jídlu, jsou vycházky venku, na chalupě celodenní pobyt na zahradě. A taky mu pomohla u nás bohužel jen chemická kastrace, předtím jedl strašně málo, teď se to trochu zlepšilo po ní, jen si hrozně vybírá a hned tak něco nesní.
  - - - - -
  oprava - snědly (kočky)
  23.12.2015 08:11Audyo
  Ehrena-Ten náš je také vykastrovaný. Je to skoro ještě kotě. Děkuji za rady. Vyzkoušíme a uvidíme ;).
  24.12.2015 13:10Ehrena
  Přeji vám všem a vašim kočičkám a ostatním zvířátkům krásné a pohodové Vánoce!
  24.12.2015 17:57Modrá Lentilka
  Až hvězdy večer rozzáří oblohu,
  chystejte ke kaprovi přílohu.
  Po večeři seďte tiše,
  vždyť zas z nebeské výše
  Ježíšek s dárky přiletí sem
  a udělá šťastnou celou zem.
  Veselé a příjemné prožití vánočních svátků vám přejí naše kočičky a kocourek
  - Filinka, Lentýnka, Vendulka, Hrozinka, Piškotek, Amálka, Vanilka
  i jejich panička :-)
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=299