od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2015
 • Zobrazuji 21 zaznamu.
 • 1.4.2015 12:22Milena
  Ahoj prosím vás mám cca 2-3 měs.koťátko sousedi ho vyhodily přišlo k nám a můj dotaz u mých starších v kotěcím věku jsem poznal že jsou kluci mimochodem taky jsou od té sousedovic kočičky.A tuhohle koťátka si vážně nejsem jistá kamarád,manžel a já si myslíme že kocourek boulička jako by varlátka ale nějak se mi to nezdá nevíte v kolika měsících přibližně slézají ?
  1.4.2015 14:14EliskaB
  Mari
  Králíček je dobré zvířátko, ale když si ho špatně ochočíš může bít agresivní !
  A u koček je nevíhoda, že některé třeba celý den běhají po venku a nejsou skoro vůbec doma a vrací se jen na jídlo !
  4.4.2015 09:43Ehrena
  Všem krásné Velikonoce!
  https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=29420&page=0&comment=n
  6.4.2015 16:51Babouci
  Milena
  "Kočička má řitní otvor a genitálie blízko u sebe, vulva má tvar čárky. U kocourků je řitní otvor a penis dál od sebe, aby zůstalo místo na varlata, ústí močové roury má kulatý tvar. Pohlaví koťat se nejlépe rozezná ihned po narození (ale pozor, šourek je u novorozených koťat málo zřetelný)"
  - - - - -
  Tady je i obrázek
  http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8708
  6.4.2015 19:11Morčínka
  Prosí pomozte...

  Máme doma cca. 2 měsíce starého kocourka a dnes ráno zanámi běhal jako normálně..:*)
  Ale teď večer je nějaký divný, zmičeho nic mu nateklo očko a nemůže chodit na obě nohy
  pokaždé když se dotkneme pravé nožičky tak ono celkem hlasitě zamňouká..:*(
  (Dnes cca.kolem šesté hodiny večer začal chodit na zadní pravou a teď nájak
  kolem půl sedmé večer přestal chodit na zadní levou....
  A dnes jen pořát spí,spí a spí...Ale také jí což je malé plus..

  Prosím když se vám něco takového stalo prosím napište.Nebo když víte co by sním
  mohlo být prosím odepište..
  Prosím.....
  - - - - -
  Promiňte za chybu v pátém řátku...

  Oprava::

  V cca.šest hodin večer přestal chodit na pravou zadní nožičku a cca. v sedm
  hodin večer přestal chodit na levou zadní nožičku..
  6.4.2015 22:56Babouci
  Morčinka
  Nenapadlo ho nějaké jej zvíře, neupadl? Já bych jela pro jistotu na pohotovost. Tady těžko poradíme, určitě bych jela na tu veterinu co nejdřív.
  7.4.2015 07:06Morčínka
  Babouci:
  Děkuji za radu a ..odpověď..
  Žádné zvíře ho nemapadlo ,ale jak pořid spal tak nás nepadlo ,že si mohl skřípnout
  nerv v nožičce ,je to možné.????

  K Veterináři pojedeme odpoledne..
  7.4.2015 22:16Rooomaaanaaa
  Dobrý večer všem,

  stalo se Vám někdy, že se kocour v říji doslova "mrouskal" jako kočka??? :-O :-O
  Dost mě to zaskočilo, měli jsme vždy jen kočky, takže s kocouří říjí nemám zkušenosti, ale myslela jsem, že bude jen nepříčetně řvát a dobývat se ven :-( je tohle chování normální?
  Před měsícem mu byl teprve rok.

  Předem díky za odpovědi a přeji dobrou noc.
  8.4.2015 12:10Ehrena
  Romanaaaaa - taky mám kocoura poprvé, vždy jsem mívala jen kočky. Kocour říji nemá, je v podstatě pořád v pohotovosti, když je v okolí říjná kočka. Nevím, jaké jsou rozdíly v chování kocourů, když na ně přijde jarní vábení, náš kocour tedy vymňoukává pravidelně každý večer u bytových dveří - neřve, ale mňouká dost,a to má doma nevykastrovanou kočku vedle sebe. Která ale nemá momentálně říji, když ji má, samozřejmě obíhá ji a má snahu ji nakrýt. Taky začíná v období jarního vábení kocour značkovat, i když ten náš, ač mu budou v květnu dva roky, značkuje zatím minimálně, viděla jsem ho teprve asi 3x, ale doma to není žádná radost a já ho bohužel nemůžu ani dát vykastrovat, ze zdravotních důvodů. Když si kocour značkovat zvykne, už se to prý většinou neodnaučí ani po kastraci - tak nevím, co si v tomhle směru počnu. Je to pak doma pěkný ozónek. :) Taky prý v tomhle období kocour méně jí, ten náš ale málo jí pořád, takže méně už v jeho případě snad ani nejde.
  Jak vypadá to "mrouskání" u vás?
  8.4.2015 15:05Rooomaaanaaa
  Ehrena:
  To mi ani neříkejte, že je "pořád v pohotovosti", protože tohle zažívat třeba ob týden - to se z něj asi doma zblázníme :-( nebo alespoň do doby kastrace, což nebude dříve jak v roce a osmi měsících, dříve mi ho veterinář kastrovat odmítl....

  U nás jak říkám, probíhá jeho "mrouskání" jako kočičí mrouskání :-(
  Celé dny vysloveně řve - nemňouká hlasitě, kdepak, jeho hlasité mňoukání známe z doby kdy jsme si ho přinesli a jemu se stýskalo po sourozencích. Po dvou měsících se jeho hlasité mňoukání změnilo ve vrkání, kterým nás až do minulého měsíce každou noc budil, protože nechce být v noci sám vzhůru, takže musí být vzhůru osazenstvo celého bytu :-D
  Teď je to jiné, sedí uprostřed místnosti a řve - kuchyně, obývák, koupelna, ložnice - ráno, odpoledne a večer je to nejintenzivnější :-( Když na něj udělám "pšššt" tak zalehne, začne se nabízet, přešlapovat a mňoukat - prostě jak mrouskající se kočka :-(
  Kapsičku nesežere na posezení jako doposud, ale několikrát se k ní vrací. Suchárků žere méně než jindy a za poslední měsíc a půl zhubl o čtvrt kg :-(
  Každou chvíli běhá na malou a jeho moč začala být více cítit. Ale zatím (ťuk, ťuk, ťuk) neznačkuje - možná nemá proč, v dosahu kočky nejsou, bydlíme v bytě v druhém patře, takže s kočkami nepřijde do styku. Takže za jeho momentální toužení může příchod jara :-(

  Jen mně u něj překvapuje, že se nabízí jak kočka :-(
  - - - - -
  Ehrena:
  Mohu ještě poprosit o zkušenosti s různými suchárky pro dospělé kočky?
  Za pár týdnů nám už dojdou ty pro koťata a už musíme přejít na dospělácké ;-) Jenže vůbec netuším co mu nabídnout, páč i teď aby vůbec suchary žral musíme míchat dva druhy dohromady :-( Kotěcí měl tedy od RC a Applaws a za odměnu a jako mlsku suchárky od Artemis..... tak nevím jestli se ubírat stále stejným směrem, nebo zkusit něco úplně jiného - udělalo se mu totiž kočičí akné, ale jelikož teď přešel do stavu mrouskání, tak to přisuzuji zbouřeným hormonům a né stravě, když před tím jako kotě s tím problémy neměl :-(

  Předem děkuji :-)
  8.4.2015 21:36Ehrena
  Rooomaaanaaa - máte vůbec kocoura? Tedy předpokládám, že by to vet, když nikdo jiný, poznal, kdyby to byla kočka, četla jsem, že u některých kocourů se to vizuelně pozná hůř, nevím, nemám představu, u našeho se to tedy pozná dobře. Ale nevím, tyhle projevy neznám, tedy znám je u koček, opravdu to přesně odpovídá kočičí říji. Ale jak jsem psala, mám kocoura poprvé, třeba se někdo zkušenější ozve, jestli může být takovéhle chování normální i u kocoura, nebo se zkuste poptat u veterináře. U nás to probíhá jen mňoukáním u bytových dveří a nejhorší to bývá večer a někdy i v noci nebo kolem 4. ráno, kdy má náš kocour den, v 8 h. ráno už zase spí.
  Jinak on se domlouvá vrkáním jen s Číčou, naší kočkou, na nás zásadně mňouká, a to hodně často. Kočky - všechny, i dřívější - na nás spíš jen vrkaly, mňoukání u nich znám právě jen při říji nebo při domluvě s cizími kočkami.
  Jinak se celkem divím, že váš vet chce čekat tak dlouho, co jsem slyšela a četla, většina vetů už kastruje i dříve než v roce, nebo max. po dosažení 1 roku věku. My díky problémům Macíka s čuráním a s ledvinami při operaci a po ní na kastraci nemáme šanci. Ale existují přípravky, které kocourovi navodí stav, jako by byl vykastrovaný, např.
  http://www.naceradska.cz/chemicka-kastrace-implantatem-supralorin/
  Jen cena je v tomto konkrétním případě dost vysoká, kolem 2000,-, - a to na období kolem 1 roku, pak je nutné opakovat. Jsou možná i jiné přípravky, nevím, nepátrala jsem, antikoncepci u koček jsem nechtěla používat, ale v nejhorším případě u kocoura nevím, nebudu-li nucena. Když u něj kastrace není možná, radši bych se ale obešla i bez téhle, no uvidím, jaký budeme mít dál průběh.
  U vás by to bylo jednodušší, když by vlastně stačilo jednou použít, a pak už byste mohli kocourka nechat normálně vykastrovat, po tom roce cca, až by preparát přestal působit.
  - - - - -
  Ohledně zkušeností s granulemi - my používáme Purinu One, Sanabelle, Měli jsme i Perfect Fit, Joseru, Granata Pet, Cat CHow, Applaws, Taste of the Wild, musím říci, že nejvíc jim chutnají ze všech snad Purina One, ačkoliv některé z uvedených jsou asi daleko kvalitnější. A ty jim zrovna tolik nejedou. Náš kocour by měl držet ledvinovou dietu, kterou ale do něj nedostanu, měl Hills, ale jedla je spíš kočka než on, teď má Trovet a k němu RC urinární, ale stejně chodí na granule i nedietní kočce a ona zase jemu na jeho dietu. Je to těžké uhlídat. Po žádných z uvedených granulí jsem neviděla, že by měli nějaké problémy. Jen mne udivuje, že čím kvalitnější granule s větším podílem masa, tím méně jim chutnají.
  9.4.2015 20:09Můrinka
  Zdravím všechny, sousedovic kočka předevčírem začala zvracet i krev, leží na wc a odmítá se hnout. Včera vet nasadil nějaká atb a řekl, že neví, co jí je... :-( Dnes se trochu napila, už nezvrací, protože ani nemá co a nijak se nelepší. Vet poradil hroznový cukr a kuřecí játra rozmělnit a aspoň na jazyk... Nemáte nějakou radu?
  9.4.2015 20:22anonymka
  Ahoj, nemáte prosím, tušení, kolik může veterinář chtít za vyšetření pacičky?? Kočička ji má oteklou, těžko na ni našlapuje.
  Chystáme se k veterináři, tak abychom věděli, kolik asi tak korun si vzít.
  10.4.2015 10:00Ehrena
  anonymka - to se opravdu říci takhle nedá., Jednak mají různí veterináři různé ceny, někdy i o hodně, a nedá se říci, jestli bude stačit jen vyšetření prohmatáním nebo jestli bude potřeba dělat rtg. nebo jiná další vyšetření.
  Každopádně pokud má kočka pacičku nateklou a bolí ji, je to třeba urychleně řešit.
  - - - - -
  Múrinka - v tomto nemám zkušenosti.
  11.4.2015 10:37ušiska
  Prosím o radu, čím se dá léčit ušní svrab? Je nějaká mastička nebo kapičky? Moc děkuji za odpovědi a případné rady.
  13.4.2015 21:19Bettyz
  Můrinka: otrava?
  ušiska: stronghold, i když pokud to má už dost rozjeté, asi dostane od veta na uši něco speciálního
  21.4.2015 14:32Senitra
  Zdravím. :)
  Tady Vám přináším své první album. :)
  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=293
  21.4.2015 19:29Sunrise
  Ten je nádherný :))
  22.4.2015 01:27Senitra
  Sunrise: Děkujeme mooc:))
  22.4.2015 08:54Orisek
  Zdravím milovníky kočiček a kočičáků,
  mám doma 10 měsíčního puberťáka. Je kastrovaný, ale pořád zlobí a je neklidný. Vyhrabává podestýlku. Prostě jde kolem a hrábne tam a rozhází jí po chodbě. Chodí ke dveřím a mňouká. Přitom mám pro něj doma spoustu hraček. A občas chodíme ven. Jak ho to mám odnaučit? Je také dost agresivní. Ležím v posteli a najednou mě kousne do ruky. Vypadá to, že se pořád snaží o mojí pozornost, jsem zoufalá. Byl by tu někdo, kdo se s tím setkal a poradil co s tím?
  23.4.2015 14:19Sunrise
  Orisek: Ahoj, máte doma i jiné kočky? A jakým způsobem si s ním hrajete? A máte kočičí stromy, škrabadla nebo vyvýšené plošiny?
  Já jsem se s tím sice nesetkala, jen jednou jsme měli dost agresivního kocoura, ale to byl odlišný případ. Tak snad dokážu alespoň trochu poradit.