od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2015
 • Zobrazuji 22 zaznamu.
 • 4.8.2015 18:34A&M
  Umí vaše kočičky nějaké triky?
  5.8.2015 13:21Misi
  Zdravím...mám doma tříměsíčního kocourka, velmi zvědavého...a omilem jsem ho neuhlídala při vaření a skočil mi na již vyplej, ale přesto ještě žhavej elektrický sporák, samozdřejmě rychle uskočil, ale spálil si přední tlapičky...Takže je měl nejprve rudý více než ty zadní a ted už se mu tam dělají puchýřky asi podobně jako když jsem sespálila já...A tak jsem se chtěla zeptat, jestli to mám nechat být, že se mu to samo zahojí, nebo jestli s tím máte nějaké jiné zkušenosti? =(
  - - - - -
  Jinak tady je ten náš nový tygřík... =)

  https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=297
  6.8.2015 20:17ket
  Pár fotek prcka s novým škrabadlem: https://www.kralici.cz/kocky/alba.asp?a=298
  9.8.2015 15:13Sasi
  Dobrý den, prosím, chci se zeptat. Když dostane kotě syrové maso (zatím jí krmíme jen vařeným, granulemi, kapsičkami, dostává i vařenou mrkev, kočičí mléko, rýži, brambor.. spí ale jen kočičí strava, ostatní je jen jako přídavek), je zaručeno, že si odbyde toxoplazmozu a nebude ji mít již v budoucnosti? Jde mi o to, že plánuji těhotenství a tohoto se trochu obávám, tak jestli je možné, že si toto odbyde a pak to již mít nebude, když venku chytne myš atd. A jak dlouho případně ta toxo trvá? Děkuji.
  - - - - -
  a může vůbec kotě, cca 3-3,5 měsíce již syrové maso, kuřecí? Děkuji
  - - - - -
  a ještě se chci zeptat, zda je nutné a jisté, že se kočka syrovým masem (nepřemraženým) nakazí toxoplazmozou a když ano, jeslti to může přechodit bez jakýchkoli příznaků, čili že je její imunita natolik silná, že si s tím hravě poradí. Tento týden navíc dáváme ještě pastičku na červíky - od veterináře, funguje to i na tohoto parazita, že kdyby se kočka případně nakazila a měla by včas tímto léčbu, čili třeba do tří dnů, jestli se to zlikviduje samo?
  - - - - -
  jde mi o to, že jsem připravovala maso, kuřecí, kousek mi spadl na zem a kočka ho snědla...to maso bylo doma nepřemražené..byl to kousek..tak se nyní trochu bojím, jestli z toho nebude ta toxo a nebo když by byla, jestli to projde bez problémů a odbyde do budoucna, když už bude chodit venku a lovit myši... nejlepší by bylo tedy, kdyby si to asi odbyla, ale bez těžkostí.. a byla již proti tomu do konce života imunní..
  - - - - -
  a když bych jí později krmila masem syrovým, od kdy mohu a je nutné to přemražovat kolikrát? Přemražení je tedy nutné kvůli případné toxo?
  - - - - -
  chci jí dopřát jen to nejlepší a to je její přiorzená strava..syrové maso.. tak proto se ptám, avšak dnes se mi stal problém s tím kouskem, co spadl na zem a ona ho snědla dříve, než jsem si toho všimla..
  10.8.2015 09:31Ehrena
  Sasi - http://www.symptomy.cz/nemoc/toxoplazmoza#zpusob-prenosu
  10.8.2015 15:21Sasi
  Ehrena: díky
  12.8.2015 09:44raduze
  dobri den ja jsem se chtěla zeptat jaki mate názor na kocici prostoj jase ptam a nemá skusenosti a nechci tim je tirat kocky
  dekuji za odpovet
  - - - - -
  ještě jsem se chtěla zeptat muzou se kocky cesat jsem zacatecni s chovem
  a strihaji se jim drapky
  14.8.2015 11:12Sasi
  Tak tato otázka týkající se postrojku a stříhání drápků by mě též zajímala.. naše na postrojek nechce, ale ráda bych s ní prozkoumala výběh - zahradu, aby až jí jednou pustíme, nebyla vyjukaná..
  16.8.2015 09:35Ehrena
  Raduze, Sasi - už jsem to tu psala, naše kočky jsou na chalupě pouze na postrojku, už jsem tu během dvou let o dvě přišla díky silnici, která kolem nás vede. A moc mne mrzí, že jsem to tak neřešila dřív. Kočky jsou relativně spokojené, samozřejmě by bylo pro ně lepší běhat si, jak je napadne, ale to už si tu nedovolím. Kočku před nimi jsme tu měli přes léto a víkendy 12 let navolno a nic se jí nestalo, a teď tohle, a hned dvakrát po sobě, vlastně 3x, ale Číča to přežila "jen" se zlámanou čelistí - ne, to už víckrát nechci zažít. Plot tu máme jen živý, smrkový, který hravě překonají, a měnit ho nechceme, je krásný a účelný - není sem vidět ze silnice a chrání i před prachem a výfuky z aut. Takže jsme kočkám natáhli přes celou zahradu ocelové lanko od vrchního rámu okna k modřínu na konci zahrady, na něm mají samonavíjecí vodítko s délkou 8 m a tak si mohou po zahradě běhat po celé délce, vyskočit si oknem do kuchyně, kde mne převážně najdou, když nejsem venku na zahradě, dokonce jsou tak schopné ulovit i nějakou myšku nebo ještěrku,, zalézt si do stínu pod modřín nebo pod smrky, když je horko, jen tu volnost bohužel nemají, ale zvykli si. Macík je zvyklý na vodítku od malička, co jsme ho koupili, cca 4 měsíců, Číča si zvykala až po té zlámané čelisti asi ve třech letech, ale zvykli si oba dva, a v Praze je pak můžu chodit venčit normálně na vodítku jako psy.
  Co se týká stříhání drápků, já to nepoužívám.
  - - - - -
  Česat se kočky samozřejmě můžou, některé to mají i rády, je dobré jim vyčesávat pravidelně línající srst. Záleží v tom na druhu kočky.
  17.8.2015 13:50radka
  Ahoj, máme 4 letého kocoura. Našli jsme ho jako mrňavé kotě, ani celý měsíc mu nebyl. Kvůli tomu, že přišel tak brzy o maminku je hrozně hubený. Žere naprosto v pohodě, ale pořád má propadlé bříško. Myslíte, že je způsob jak by mohl trošičku přibrat? Vůbec se mi nelíbí jak je vychrtlý, ale asi s tím nic nelze dělat, že? Nedávno jsme mu léčili tasemnici, tak jsem myslela, že potom už to bude lepší, ale ne.
  19.8.2015 09:04flegpe
  A ptali jste se veterinare!
  19.8.2015 22:09BonnieTheBunny
  Ahoj, mamina se zmínila o tom, že by chtěla pořídit kotě, a co já na to. Já samozřejmě hned, že by to bylo super atd., ale pak mě napadlo, že jsem vlastně kočku nikdy neměla. Vím, že je tu článek, ale ráda bych slyšela vaše rady a tak ohledně toho, zda si kočku pořizovat nebo ne. Bydlíme v bytě, táta se o zvířata nestará vůbec, mamka, když jí o to poprosím, ale nejvíc já. Máme doma králíka, ten smí ale běhat jen ve 3 pokojích. Nějaké rady?
  20.8.2015 10:06flegpe
  Pokud chces mit kocku tak si sezen nejakou prirucku jak se o ni starat abys vedela co a jak tak jsem to udelala i ja kdyz jsem chtela kocku!?:)
  20.8.2015 19:06Makamito
  Já bych se chtěla zeptat , jestli kočka s koťaty po porodu , kvůli bezpečnosti koťat pojídá jejich exkrementy ...
  20.8.2015 19:56radka
  flegpe, co to má znamenat, to ptali jste se veterinare! Nějak nechápu co mi tím chceš sdělit.
  20.8.2015 20:16flegpe
  Jestli jste se ptali veterinare jestli o tom nic nevi co tomu kocourovi je. A nebo to je z to ho ze jste mu lecili tu tasemnici
  20.8.2015 20:17Anonym
  flegpe, ne tasemnice už je pryč. Je prostě hubený kvůli tomu, že byl příliš brzy od maminky.
  - - - - -
  zapoměla jsem tam napsat jméno - je to ode mě, od radky
  20.8.2015 20:22flegpe
  Aha to je jina. Ja jsem nevedela ze bil brzo od mamky.
  Chudak umim si ho predstavit
  21.8.2015 16:33Fludara
  flegpe nedavej rozumy, kdyz si neumis poradit s chovem krecka ;)
  23.8.2015 09:14akomaraxL
  ahoj, mám dlouhosrstou kočku. Každé ráno i večer ji pořádně pročešu ale o pěti minut je opět znovu rozcuchaná
  24.8.2015 15:06Pet
  Pro: rozetka, Milena
  Kocourci patří sousedům, už jsem jim o tom říkala a paní reagovala tím, že by je musela zabít (aby jim zabránila k nám chodit) a že jídlo dostávají, tak ať je nekrmíme. Ale ráno když otevřeme okna a dveře, tak už tam kočky máme a cpou se dovnitř dveřmi nebo oknem. Až když jim dáme mléko, tak buď odejdou nebo polehávají u nás na zahradě a dovnitř už se tak nehrnou - podle mě je sousedi málo krmí a kolikrát mám dojem, že jejich kočky spí u nás v kůlně, že na noc ani nejdou domů.
  - - - - -
  Pro: Misi
  Já bych s ním šla k veterináři - aby se mu do puchýřků nedostala infekce a možná mu dá něco pro zmírnění bolesti.
  27.8.2015 18:32Markeet
  Dobrý den, mám takový problém, mám britskou kočku, cca. 3 roky stará, máme ji asi rok, předchozí majitele mají miminko, takže neměli dostatek času pro zvíře :) Ze začátku byla hodně plachá, to je akceptovala, ale po roce v naší domácnosti jsem ji myslela, že se to zlepší. Kďyz ji chci pohladit, kouše, kdyz ji natáhnu ruku aby došla, zase uteče. Dojde jenom když mám jídlo, což je pochopitelné. Každé ráno když vstanu mnouka, když dojdu z práce, taky mnouka. Kde může být chyba? :) Na jméno slyší, když ji řeknu, jdeme spát, tak už jde do svého pelíšku. Děkuji za odpověď :)